Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zdjecie czegoś


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witajcie,
Mam to zdjęcie 9 lat, zrobione starym, cyfrowym Canonem w Pogorzelicy, w lesie. Trafiłam dziś na forum i myślę, a co mi tam, zapytam.
Zdjęcie zrobilam po ciemku, bez lampy, nawet nie pamiętam po co, chyba próbowaliśmy ustawić aparat, bo szliśmy nad morze. Nie było tam żadnych lamp/ niczego odbijajacego światło. Co myślicie?
473c3def7c398e1356697437456e667f.jpg
  • 0

#2

ultimate.

    Animam debeo !

  • Postów: 500
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślę, że zaraz zamknę ten temat. Powiedz nam co sugerujesz, co widzisz na tym zdjęciu Twoim zdaniem? Pomoże to w analizie. 


  • 0



#3

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Po lewej stronie od tej najwiekszej 'plamy' widac jakby zarys postaci stojacych w rzedzie. Obrys samych figur
  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przerwa między drzewami z jaśniejszym niebem po zachodzie + drżąca ręka która trzymała aparat. Ten "rząd postaci" to pnie drzew.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 19.07.2015 - 13:46

  • 0



#5

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ale to byla pozna noc, zmiana na obozie nam się kończyła o północy, więc to było jakieś pół godziny - godzinę później.
  • 0

#6

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mimo to między drzewami widać rozjaśnione niebo - przerwy między drzewami są widoczne w różnych częsciach kadru. Możliwe że dłuższa ekspozycja aparatu to rozjaśniła.


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 19.07.2015 - 13:50

  • 0



#7

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślałem, że chodzi o zarys postaci w kapturze układający się z białego. Postaci stojących w rzędzie na lewo nie mogę się tam za Holandię dopatrzeć.


  • 0



#8

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie chcę negować każdej wypowiedzi,ale to nie był aż tak gęsty las. I ciemno było do kwadratu, więc to co widać to raczej nie niebo. Ale do fotografa mi daleko i być może, że było tak jak mówisz. Ja w tej centralnej plamie dostrzegłam nagą kobietę idącą tyłem, z jedną nogą uniesioną i dlugimi wlosami. Wpatrując się dłużej i inne plamy układały się w różnie ułożone postaci. Ale może to tylko umysł płata figle. Dziękuję za odpowiedzi :)
  • 0

#9

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Żeby doszukiwać się w tych mazach na zdjęciu jakichkolwiek postaci trzeba mieć na prawdę bujną wyobraźnię.
  • 1

#10

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cagligostro - dziękuję, przyjmuję jako komplement ;)
  • 0

#11

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Proszę Ja też mam bujną, ale niestety nic tu nie widzę
  • 0

#12

Macabre.

    Oczywiście to tylko teoria.

  • Postów: 83
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 7
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja w tych maziajach dopatruje się kadru z przodu postaci z horroru xD To tylko moja wyobraźnia oczywiście... Myślę, że to książkowy przypadek pareidolii :P


  • 0



#13

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co zrobisz panie, nic nie zrobisz. Czyli wędrówki dusz nie ujęłam,a niech to ;)
  • 0

#14

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Naga kobieta unosząca nogę - uważaj bo to mogą czytać dzieci, zwłaszcza że są wakacje. Ubolewam nad tym, że Twoich obserwacji nie podzielam :D . A tak bez żartów - każdy może tam widzieć co innego, ale cokolwiek by to nie było jestem przekonany, że to zwykła pareidolia. Natomiast skąd te białe "plamy" - przedmówcy coś o tym pisali, ja się nie znam na fotografii więc nie powiem, ale wydaje mi się że kiedy duch chce się komuś wtrynić na zdjęcie to się trochę bardziej przykłada - co by śmiertelnicy nie musieli debatować nad tym czy widzą tam zakapturzonego gościa czy nagą kobietę. Moim zdaniem - nic tu nadzwyczajnego.


Użytkownik Legendarny. edytował ten post 19.07.2015 - 19:06

  • 0



#15

Volpe.
  • Postów: 21
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie pomyślałam, że jest przed 22 mea culpa ;) ja cały 'obraz' zinterpretowałam jako wędrówkę dusz właśnie, a ci po lewej to jacyś strażnicy. Ale jak kolega wyżej wspomniał, pewnie to moja wyobraźnia i nie ma się czego dopatrywać.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych