Skocz do zawartości


Duch na nagraniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie dawno w internecie opublikowano nagranie, na którym zarejestrowaną dziwną postać przypominającą ducha poruszającą się wzdłuż korytarza. Czy mamy do czynienia ze zjawiskiem nadprzyrodzonym czy raczej z problemami technicznymi kamery?

 

news-ghost-warrington.jpg

foto / YouTube / Cheshire News / Dreamwater Lounge

 

Nagranie dokonane kamerą CCTV na moście linowym w Warrington w salonie SPA Dreamwater Lounge zostało przekazane szerszej opinii publicznej w Sobotę.

 

Na nagraniu widać wyraźnie jak obraz zaczyna dziwnie się przesuwać i trząść tuż przed pojawieniem się ducha, który wolnym tempem przemieszcza się przez most. Według niektórych opinii zawartych przez internautów i obserwatorów dyskutującym na temat tego nietypowego wydarzenia, duch przypominał pirata lub kobietę w masce.

 

Jak wiemy podczas występowania zjawisk paranormalnych sprzęt elektroniczny może nietypowo się zachowywać lub ulegać awariom. Zakłócenia obrazu czy dźwięku mogą więc stanowić niejako potwierdzenie realności zarejestrowanego zjawiska.

 

Właściciel lokalu, a wiec zarazem też i nagrania w nim powstałego uważa, że nie da się ukryć iż coś dziwnego miało tam miejsce, coś ciężkiego do wyjaśnienia.

 

Nagranie jest dostępne poniżej. Oceńcie je sami.

 

 

 

 

 

Tłumaczenie własne.

 

 

 

Źródło:

 

Unexplained Mysteries


  • 4

#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Z tego co mi się wydaje, to kamerka jest czarno-biała a kobieta - duch, ma fioletowo - niebieską suknię, więc chyba ktoś, kto wklejał ją w film, pominął dość oczywisty fakt ;)

 

No i ta trzęsąca się kamerka, żeby nikt nie przeoczył "momentu". Wszystko idealnie. Ehh, czemu mnie się to nigdy nie udało...tylko jakieś pyłki, firanki, a tu proszę - duch jak się patrzy.


  • 0



#3

Antymateria.
  • Postów: 392
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja bym twierdził że nagranie nie koniecznie jest przerabiane, tak samo jak nie koniecznie że to co tam widać jest duchem.


  • 0

#4

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe w tym nagraniu są dwie rzeczy:

1. ślad jaki w powietrzu pozostawia lecący w kierunku lampy po lewej, a następnie w drugą stronę "robaczek", widoczny w 6 sekundzie nagrania

2. sposób, w jaki porusza się "duch", który nie idzie tylko sunie (widać to kiedy patrzy się na jego ramiona) tak, jakby płynął w powietrzu.


  • 0



#5

PIKeR.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ktoś, kto robił ten fotomontaż się nie postarał... Od kiedy to kamery CCTV wyświetlają ikonkę baterii? I po co nanosić ją na nagranie? I dlaczego trząsł się nie tylko obraz, ale też całe OSD?

 

Ten film to fotomontaż i to bardzo kiepski.


  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe w tym nagraniu są dwie rzeczy:

1. ślad jaki w powietrzu pozostawia lecący w kierunku lampy po lewej, a następnie w drugą stronę "robaczek", widoczny w 6 sekundzie nagrania

2. sposób, w jaki porusza się "duch", który nie idzie tylko sunie (widać to kiedy patrzy się na jego ramiona) tak, jakby płynął w powietrzu.

Nie chcę się czepiać, ale jakby normalnie szedł po schodach to ktoś by napisał, że przecież to duch i one się unoszą, a nie chodzą jak ludzie. Dla mnie wersja z sunięciem jest bardziej realistyczna.


  • 0



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Daniel

Ja napisałem tylko, że to jest CIEKAWE. Nie przesądzając, czy to nagranie autentyczne, czy zmanipulowane.

Bo jest ciekawe i wskazuje na to, że albo był to faktycznie duch (ja osobiście nie sądzę żeby one chodziły - raczej stawiałbym na to, że suną właśnie) albo, jeżeli jest to fake - że ktoś, kto go wykonał pomyślał w ten sam sposób.


  • 0



#8

Havocowsky.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo bardzo dobry fotomontaż, albo bardzo ciekawy autentyk.

 

 

Z tego co mi się wydaje, to kamerka jest czarno-biała a kobieta - duch, ma fioletowo - niebieską suknię, więc chyba ktoś, kto wklejał ją w film, pominął dość oczywisty fakt ;)

 

No i ta trzęsąca się kamerka, żeby nikt nie przeoczył "momentu". Wszystko idealnie. Ehh, czemu mnie się to nigdy nie udało...tylko jakieś pyłki, firanki, a tu proszę - duch jak się patrzy.

Kamerka nie musi być czarno-biała, możliwe, że to kwestia oświetlenia.


  • 0

#9

Spybot.
  • Postów: 21
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Moim zdaniem jest to bardzo słaby foto montaż. Dla człowieka który choć trochę ma pojecie jak wygląda "prawdziwy wizjer" kamery nie musi tego brać na poważnie. Ktoś nieumiejętnie i do tego groteskowo nałożył warstwy wizjera kamery na obraz klipu w programie do obróbki wideo, a dodatku nie kawpil się żeby to odwzorować realistycznie, tylko dał typowy szablon plus efekcik. Jeśli ktoś ma czas i chce dowodów ze to zwykły fejk, niech sobie wstuka na yt jak wyglądają prawdziwe nagrania z tego typu kamer ;) Zamysł fajny ale wykonanie słabe.


Użytkownik Spybot edytował ten post 17.07.2015 - 00:55

  • 0

#10

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Pomijając spory dotyczące prawdziwości nagrania...Ja tu nie widzę żadnej kobiety ani w masce ani w sukni. Nie wiem, może mój sprzęt jest słabej jakości ale to coś wygląda jak maszerujący równym krokiem mężczyzna w bikornie na głowie...


Użytkownik MAHARET edytował ten post 17.07.2015 - 01:43

  • 0

#11

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zabawne jest to tłumaczenie ze ,,Jak wiemy podczas występowania zjawisk paranormalnych sprzęt elektroniczny może nietypowo się zachowywać lub ulegać awariom. Zakłócenia obrazu czy dźwięku mogą więc stanowić niejako potwierdzenie realności zarejestrowanego zjawiska.''. Dla mnie takie wariowanie sprzetu sugeruje raczej ze ktoś przy nim majstrowała a zabieg ma to zatuszowac lub dodac dreszczyku.


  • 0

#12

agusiaq.
  • Postów: 108
  • Tematów: 11
  • Płeć:Kobieta
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja widze na koncu postac ktora sie nie rusza? czas leci a postac jak by była zatrzymana ....jeden film nałożony na drugi?


  • -1

#13

Silm4ril.

    Głos rozsądku

  • Postów: 94
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kolorowy duch na czarno-białym nagraniu. I ten oczywisty efekcik specjalny trzęsącej się kamery z Sony Vegas czy innego programiku... Bądźmy poważni ;)
  • 1

#14

Dave1.
  • Postów: 154
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

duch to chyba z samej swej definicji jest niewidzialny, więc czemu miałby być widoczny na kamerze?


Użytkownik Dave1 edytował ten post 19.07.2015 - 22:59

  • 0

#15

vermean.
  • Postów: 2
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak wyżej, nie wierzę w "widzialność" duchów, a druga kwestia - może mam coś ze wzrokiem, ale mnie tam się wydaje, że postać porusza się, jakby stawiała kroki, takie mam wrażenie.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych