Skocz do zawartości


Zdjęcie

Elmo knows your name - zabić Jamesa

elmo knows your name

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Rodzina Bowmanów z Florydy w roku 2008 poznała mroczą stronę nowej elektronicznej zabawki z serii "Elmo knows your name" tuż po wymianie baterii na nowe.

 

23126884948437507907.jpg

Melissa Bowman, matka Jamesa | fot/domena publiczna.

 

Zabawka zamiast śpiewać, radośnie pobrzękiwać, wymawiać imię właściciela i ulubiony kolor po zaprogramowaniu go przy pomocy komputera lalka zaczęła wypowiadać groźby śmierci skierowane do dwuletniego synka rodziny Bowmanów - Jamesa.

 

 Bohater z Ulicy Sezamkowej w radosnym, śpiewnym nastroju zaczął wymawiać "kill James" (co w przełożeniu na język polski oznacza dosłownie "zabić Jamesa"). 

-Nigdy nie sądziłam, że takie słowa mogły się wydobywać z brzucha zabawki dla dziecka. Momentami myślałam, że oszalałam. - mówi Melissa Bowman, matka Jamesa.

 

 

Zabawka w końcu wyczerpała się. Melissa postanowiła włożyć jeszcze jedną i zobaczyć co się stanie. 

-Nie do końca wiedziałam co mówi, ale mój syn doskonale wszystko rozumiał i powtarzał. - twierdzi matka chłopca. Od czasu wymiany baterii zabawka nie mówi wyraźnie i leży schowana.

 

James uwielbiał postać Elma. Kolekcjonował wszystko co z nią związane (majtki, figurki, pluszaki itp.), ale jedną z pluszowych jego wersji, która groziła mu śmiercią i bardzo go przestraszyła trzymała od niego z daleka. Chłopiec wciąż próbował się dostać do zabawki wspinając się na szafę. 

 

Tłumaczenie własne

źródło


  • 2



#2

Havocowsky.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Elektronika raczej lubi się psuć, więc możliwe, że jedna z nagranych ścieżek dźwiękowych się popsuła (z ang. "corrupted file", w zdaniu "the file got corrupted", nie wiem jak to przełożyć na Polski) i całkowicie przypadkowo ta ścieżka brzmi tak. Czysta spekulacja.


  • 0

#3

Blitz Wölf.
  • Postów: 495
  • Tematów: 7
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 1
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie dlaczego nie zgłosili reklamacji albo po prostu jej nie zutylizowali.
  • 0



#4

Havocowsky.
  • Postów: 18
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też racja, mimo, że można takie zjawisko wyjaśnić nie odważyłbym się trzymać tego cholerstwa w domu. Na całe szczęście ogień zniszczy wszystko :)


  • 0

#5

lordofhell.
  • Postów: 23
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zastanawia mnie dlaczego nie zgłosili reklamacji albo po prostu jej nie zutylizowali.

 Zgłosili, na końcu materiału prowadząca mówi, że Fisher Price bada zabawkę i sprawdza, czy problem pojawia się również w innych modelach.


  • 0

#6

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zabawka jest programowana za pomocą komputera, więc istnieje niebezpieczeństwo, że strona z której ściągane są dodatki została zhakowana w takim właśnie celu, aby zrobić horror dzieciakom i ich rodzicom. Ze względu na dużą popularność zabawek Fisher Price, ich strona jest często w kręgu zainteresowań hakerów różnej maści. To nie pierwszy taki przypadek i nie tylko ta marka ma takie problemy. Ze względu na koszty, postanowiono nie dodawać "dodatków" na nośnikach tradycyjnych, poza tym, na stronie producenta zawsze można znaleźć nowe, które dadzą więcej zabawy.

Cięcie kosztów obniżyło również bezpieczeństwo strony i oprogramowania.





#7

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

,,James uwielbiał postać Elma. Kolekcjonował wszystko co z nią związane (majtki, figurki, pluszaki itp.)'' taaak...raczej kolekcjonowali jego rodzice

,, ale jedną z pluszowych jego wersji, która groziła mu śmiercią i bardzo go przestraszyła trzymała od niego z daleka. Chłopiec wciąż próbował się dostać do zabawki wspinając się na szafę.'' tak bardzo go przestraszyła że chciał sie do niej dostać?

 

Nie jestem zwolennikiem kopiowania artykułów, dobrze jednak je trochę czasem przeredagować.Tutaj widac to jak nigdy...


  • 0

#8

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widocznie ciekawość zwyciężyła. Może go przestraszyła, ale nie był przerażony cały czas.

Trochę nie rozumiem o co chodzi z tym kopiowaniem artykułów. Został on przetłumaczony.
  • 0



#9

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Trochę nie rozumiem o co chodzi z tym kopiowaniem artykułów. Został on przetłumaczony.

Wlaśnie zauważylam. My bad! Bardzo przepraszam i zwracam honor!


  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych