Skocz do zawartości
Zdjęcie

Starożytna Ram Inn


 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1

Kronikarz Przedwiecznych

  Ten znienawidzony

 • Postów: 2247
 • Tematów: 272
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ram Inn

 

30rwtiw.jpg

 

Starożytna Ram Inn znajduje się w miejscowości Wotton-under-Edge, w hrabstwie Gloucestershire. Wiele osób uważa, że jest to jeden z najbardziej nawiedzonych budynków w kraju, jeśli nie na świecie! Zajazd jest własnością Johna Humphriesa. Pan Humphries, jegomość po 80-tce, mieszka obecnie sam w domu. Dom odkupił w 1968 roku od miejscowych browarów za śmieszną kwotę 2.600 funtów i postawił sobie za cel honoru, aby budynek przetrwał i nie popadł w kompletną ruinę. Po zdjęciach można ocenić czy mu się udało ;)

 

Wcześniej zajazd był własnością Kościoła Mariackiego. Ze względu na wielokrotne zgłaszanie różnego rodzaju zjawisk paranormalnych, budynek i obejście było badane przez różnych specjalistów, wielokrotnie kręcono tam odcinki popularnych serii o dziwnych zjawiskach, m.in.: "Ghost Adventures ".

 

Zajazd został zbudowany w 1145. Początkowo zajmowali go księża i robotnicy a w zasadzie niewolnicy, którzy budowali w pobliżu kościół Świętej Maryi. W 1930 roku pensjonat kupił Maurice de Bathe. Później jeszcze kilkukrotnie przechodził z rąk do rąk prywatnych właścicieli. 

 

Dom został wybudowany na przecięciu dwóch linii geomantycznych (więcej o nich samych tutaj: http://www.swietageo...pl/?topic=331.0). Ludzie wierzą, że takie miejsca mają w sobie dużą zawartość energii duchowej. Jeśli prześledzi się linie na odpowiedniej mapie, można dojść aż do Stonehenge. Niektórzy wierzą, że to właśnie stamtąd płynie cała magiczna energia, która wpływa również na ludzi mieszkających i przebywających w Ram Inn.

 

2qi430w.jpg

 

Najpopularniejszym duchem nawiedzającym Ram Inn, jest duch kobiety, która została spalona na stosie w 1.500 roku. Uznana za wiedźmę, długo ukrywała się w jednym z pokoi pensjonatu a kiedy ją w końcu znaleźli zaciekle broniła się przed oprawcami i uważa się, że jej emocje, gniew i zemsta osiedliły się na stałe w domu, po jej śmierci. Pokój w którym kobieta się ukrywała, nazywa się "pokojem wiedźmy" i można tam nocami usłyszeć szlochy i płacz, wielokrotnie również badacze spotkali się w nim z "zimnymi punktami".

Obecny właściciel domu, również wielokrotnie spotykał się z różnego rodzaju przedziwnymi i niewytłumaczalnymi zjawiskami. Pierwszej nocy został obudzony, bo coś złapało go za ramię i silnym szarpnięciem wyciągnęło z łóżka.

John znalazł również wiele dowodów, że w domu czczono jakieś bóstwa czy może samego diabła. Pod schodami znalazł kości dzieci oraz sztylety, którymi je prawdopodobnie zamordowano. Twierdzi też, że jego dom jest systematycznie nawiedzany a on sam niepojony i atakowany przez nieznane siły. 

Oprócz "pokoju wiedźmy" jest także inny, który duchy sobie wyjątkowo upodobały. Znajduje się on na pierwszym piętrze i kiedy jeszcze dom funkcjonował jako zajazd i pensjonat, ludzie wynajmujący tenże pokój uciekali z niego w nocy, słychać tam bowiem krzyki, drzwi zamykają się same a atmosfera w nim panująca jest nie do zniesienia. 

 

Widywany jest tam również duch setnika na koniu. Podobno kiedyś zobaczył go hydraulik naprawiający instalację, kiedy duch jakby nigdy nic, wynurzył się ze środka ściany i przepłynął przez środek pomieszczenia. Zgłaszano także pojawianie się sukkuba, który podczas snu atakował mężczyzn. 

 

30sklzq.jpg

 

2wfr2uq.jpg

 

 

Źródło: tłumaczenie własne


 • 0#2

Legendarny.
 • Postów: 938
 • Tematów: 178
 • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ładny ten domek, klimatyczny, lubię taką architekturę. Choć mieszkać bym tam nie chciał za nic w świecie, z kośćmi dzieci pod schodami i żeby mnie jeszcze coś po nocach z łóżka wyciągało. Dziwię się temu panu, z jednej strony rzeczywiście sędziwy już jest i w tym wieku nie ma może już ochoty na przeprowadzki, ale ja nawet mimo tego bym nie wytrzymał nerwowo w takiej chałupie :) . Jeśli to wszystko rzeczywiście prawda. Z chęcią bym kiedyś to miejsce odwiedził jeśli jeszcze będzie stało.

 

Tylko zastanawia mnie dlaczego "starożytna" skoro chata jest średniowieczna?


Użytkownik Legend@rny edytował ten post 12.07.2015 - 18:29

 • 0#3

Staniq

  In principio erat Verbum.

 • Postów: 4635
 • Tematów: 619
 • Płeć:Mężczyzna
 • Artykułów: 22
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Anglia ma takich przybytków pod dostatkiem. Popełniłem kiedyś artykuł "Tam gdzie mieszkamy też jest straszno" ( http://www.paranorma...-jest-straszno/ ). w którym wspomniałem o uważanym za najstarszy pubie w Anglii. Nazywa się on Ye Olde Trip to Jerusalem i jest przyklejony niejako do skał, zwanych tutaj Catle Rock, a stanowiących podstawę Nottingham Castle. 

 

2yw6zd3.jpg

fot/bbc

 

Pub, a właściwie karczma powstała przy okazji budowy zamku, który to ustalono na skale w roku 1068 przez Williama Perverill dla Wilhelma Zdobywcy. Ponieważ w średniowieczu jakość wody była tragiczna, pijano to, co można było pić, czyli morze piwa. Dzięki warzeniu, dokonywano dezynfekcji wody i "Ale" lało się strumieniami. Warzenie piwa wymaga stałej temperatury, więc jaskinie w "nogach" Castle Rock były idealne.

Historia tego pubu jest bardzo słabo udokumentowana. Wykopaliska w 1974 roku udowodniły niezbicie, że lokalizacja pierwotnej warzelni była w Ye Olde Trip to Jerusalem. Ustalono też, że zamkowa warzelnia istniała przed 1189 rokiem. Pierwsze datowanie w dokumentach miasta dotyczące karczmy i warzelni pochodzi z 1618 roku.

George Henry Ward "Yorkey" był właścicielem Ye Olde Trip to Jerusalem pomiędzy 1894, a 1914 rokiem. Wielokrotnie słyszał i widział demonstracje z zaświatów przy różnych okazjach w piwnicach warzelni.

 

2ia5u2b.jpg

fot/bbc/tunele pod pubem

 

20jmecp.jpg

fot/bbc/piwniczka

 

b6buq8.jpg

fot/bbc/zardzewiała żelazna krata, oddzielająca dostęp do głębszych piwnic

 

W pubie jest gablota, w której znajduje się przeklęty model statku. Kiedyś ten statek wisiał pod powałą, a został pozostawiony przez wizytującego pub żeglarza i w bardzo niejasnych okolicznościach. Ów model nie był czyszczony od pięćdziesięciu lat, gdyż według legendy, ktokolwiek tego dokona, umrze, podobnie jak ostatnie trzy osoby, które tego próbowały.

 

2r2lkdf.jpg

fot/bbc/przeklęty galeon

 

xehjpz.jpg

fot/bbc/bar ze stojącą na nim gablotą z galeonem

 

Do puli niewyjaśnionych zjawisk, należy dołożyć jeszcze okrzyki w średniowiecznym francuskim, słyszane w jednej z piwnic wyszynku, która pierwotnie była połączona z piwnicami zamkowymi.

Całe Castle Rock na którym stoi zamek, wygląda jak plaster miodu. Pod zamkiem jest około 100 jaskiń zarówno wykutych ludzką ręką, jak i naturalnego pochodzenia. Zresztą pod Nottingham, odkryto ich ponad 400. Niektóre stare domy, które budowano na fundamentach starych domostw, mają swoje naturalne piwnice wykute w piaskowej skale. Część tych jaskiń jest otwarta do zwiedzania. 

Oczywiście zwiedzałem. 

Pub wcześniej...


 • 3

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych

stat4u