Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zęby, które odrosną


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Apophis_.
  • Postów: 637
  • Tematów: 36
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Kanadyjscy naukowcy wynaleźli pierwsze urządzenie powodujące odrastanie zębów i kości.

Badacze z Uniwersytetu Alberta opatentowali już przyrząd wykorzystujący mało intensywne ultradźwięki. Przetestowali go wcześniej na tuzinie pacjentów klinik dentystycznych w Kanadzie.

- Planujemy teraz wypróbować urządzenie do naprawienia złamanych lub zepsutych zębów i asymetrycznych kości szczęki. Może ono pomóc dzieciom, które wybiły sobie zęby - powiedział prof. Jie Chen.

Chen pomógł stworzyć małą maszynkę ultradźwiękową, która delikatnie masuje dziąsła i stymuluje wzrost zębów od korzeni w miejscach złamań i plastikowych koronek.
- To bezprzewodowe urządzenie, mniejsze od ziarenka grochu, musi być włączone 20 min. każdego dnia przez cztery miesiące - powiedział.

Pierwsze urządzenia emitujące słabo nasilone ultradźwięki w celu rekonstrukcji tkanek testowane było na królikach z latach 90. Masywne początkowo urządzenie zostało zmniejszone tak, by mieściło się w ustach. To wciąż prototyp, ale wynalazcy chcą wprowadzić go do sprzedaży w ciągu dwóch lat.

Źródło: HotNews.pl
  • 0

#2

Globox.
  • Postów: 90
  • Tematów: 9
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezłe... ale ja tam nigdzie zębów nie gubię :mrgreen: co do kości... jeści przyspiesza zrastanie, to jestem na TAK!!!
  • 0

#3

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Świetnie - ile takie coś kosztuję? Bo chyba zacznę zbierać na to - kiedy miałam 9 lat ułamałam sobie praktycznie całego przedniego zęba i mnie on wybitnie wkurza - raz na pare lat dorabiany fragment odpada i muszę znów iść do dentysty i płacić 300 zł za dorobienie. Za parenascie lat pewnie uzbiera się za te wizyty tyle ile bym zapłaciła za takie urządzenie, nerwów na fotelu dentystycznym nie wliczając.
  • 0



#4

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O odrastaniu kości to już słyszałem ale o zębach to jeszcze nie.
Fajna sprawa, alternatywa dla implantów.
  • 0



#5

rippertje.
  • Postów: 38
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

heh przypomnialo mi sie jak moj kumpel zlamal sobie zeba uderzajac glowa w slupek :D jego stary powiedzial wtedy - nie boj sie, odrosnie ci :rotfl: no i prosze :D moze niedlugo bedzie to mozliwe
  • 0

#6

Tiamat.
  • Postów: 3048
  • Tematów: 29
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ciekawe czemu natura nie dala nam takiej zdolnosci :/
  • 0

#7

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam jestem za takimi wynalazkami, które mogą pomagać ludziom. Mój brat ma ułamany przedni ząb i kto wie może za parę lat będzie mógł go sobie naprawić za pomocą takiego urządzonka ;-)
  • 0



#8

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi sie przyda takie coś. Już drugi ząb mi się ukruszył... :/
  • 0



#9

olek20.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Świetnie - ile takie coś kosztuję? Bo chyba zacznę zbierać na to - kiedy miałam 9 lat ułamałam sobie praktycznie całego przedniego zęba i mnie on wybitnie wkurza - raz na pare lat dorabiany fragment odpada i muszę znów iść do dentysty i płacić 300 zł za dorobienie. Za parenascie lat pewnie uzbiera się za te wizyty tyle ile bym zapłaciła za takie urządzenie, nerwów na fotelu dentystycznym nie wliczając.


"Dziewczyna bez zeba na przedzie" :P
  • 0

#10

ShadowLady86.
  • Postów: 92
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Muszę was zmartwić. Takie urządzenie jeszcze długo nie wejdzie na rynek. Dlaczego? Z tego samego powodu, dla którego ustały prace nad szczepionką na próchnicę. Koncerny produkujące pasty do zębów sporo płacą, abyście jeszcze długo grzecznie myli ząbki ze strachu przed dentystą. :lol
  • 0

#11

Treve.
  • Postów: 231
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ktoś z was pomyślal ile to bedzie kosztowac ?? No nie wiem czy bedzie kogos stac :D
  • 0

#12

Frost.
  • Postów: 104
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a dziala to na odrastaniu calego zeba? np jak komus wypadl staly czy cos :aaa:
  • 0

#13

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niezle. Teraz jak ktos wybije ci zeba to mozesz sobie isc do lekarza i masz nowe:P. A tak serio to mamy kolejny wielki krok do przodu...ciekawe co jeszcze bedzie nam odrastalo:P
  • 0

#14

zak.
  • Postów: 1198
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Koncerny produkujące pasty do zębów sporo płacą, abyście jeszcze długo grzecznie myli ząbki ze strachu przed dentystą.

za takie cos powinno sie palic na stosie imo.
zatrzymuja postep, dla wlasnych potrzeb
DO GAZU Z NIMI :!:
  • 0

#15

mojo.
  • Postów: 355
  • Tematów: 22
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Koncerny produkujące pasty do zębów sporo płacą, abyście jeszcze długo grzecznie myli ząbki ze strachu przed dentystą.


Czyli od dzis myjemy zeby 5 razy w dniu:P
Mam nadzieje ze za niedlugo dentysci nie zaczna placic koncerna produkujacym pasty do zebow aby dodawali do pasty produkt ktory psuje zeby:P
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych