Skocz do zawartości


Zdjęcie

Moja obserwacja w Macedonii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1

chlon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich!

 

Chciałam się z Wami podzielić swoją obserwacją z Macedonii, która miała miejsce rok temu, bodajże w nocy z 20 na 21 lipca 2014.

 

Pojechałam z zespołem na festiwal do Ohrid. Ostatniej nocy poszliśmy z chłopakiem na plażę poleżeć, pogadać i pogapić się w gwiazdy. W pewnym momencie zauważyłam bardzo duzy cień na niebie, trójkatnego kształtu, lecący dość szybko z północnego-zachodu na południowy-wschód. Natychmiast pokazałam go chłopakowi, studentowi lotnictwa, i on powiedział, że to niemożliwe, żeby taki duży objekt latał bez dźwięku.

 

Niestety nie mieliśmy nic pod ręką, żeby uwiecznić to co widzimy i nie mam żadnych dowodów. Ale w internecie znalazłam zdjęcia, które przypomniały mi o tym wydarzeniu, z tą różnicą, że mój czarny trójkąt nie miał żadnych świateł, a przynajmniej zapalonych.

 

1.jpg

 

Choć chłopak uważa, że miał takie wcięcie podobne do tego

 

 

blog_ll_3493471_6444292_tr_trojkat1.jpg

Spotkałam się z opinią, że to mogło być TR-3B, co o tym myślicie?


Użytkownik chlon edytował ten post 07.07.2015 - 23:23

  • 0

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakieś konkrety? Obserwowałem obiekt przez... poruszał się w kierunku... zniknął w taki a taki sposób... leciał daleko/blisko...


  • 0



#3

chlon.
  • Postów: 31
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakieś konkrety? Obserwowałem obiekt przez... poruszał się w kierunku... zniknął w taki a taki sposób... leciał daleko/blisko...

 Co do kierunku polecam przeczytac jeszcze raz :) z resztą, fakt mój błąd.

 

Ciężko mi powiedzieć przez ile go obserwowałam, wiadomo, że czasem zegar biologiczny oszukuje, niemniej teraz wydaje mi się, że to było z 2-3 minuty. Zniknął w mało spektakularny sposób, bo po prostu straciłam go z oczu, czarne niebo (no nie licząc gwiazd), czarny obiekt, ciężko było go utrzymać wzrokiem. Co do odległości to nie mam pojęcia, sugerując się wielkością - blisko, ale zero jakiś lotniczych odgłosów - wręcz niemożliwie daleko.


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przestrzeń powietrzna Macedonii jest monitorowana przez lotnictwo wojskowe UE w ramach programu pilnowania granic krajów bałkańskich. Możliwe że był to jakiś samolot wojskowy.


  • 0





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych