Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bezsenność.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#16

(S)aint.
  • Postów: 56
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja tam śpię w tygodniu 4-5 godzinek, a w weekendy to trochę dłużej
Ale ciekawy jestem jak można nie spać przez kilkadziesiąt lat, przecież podczas snu mózg segreguje wiadomości z całego dnia itp. :-/
Jakiś czas temu oglądałem program o tym ile zwykły człowiek może wytrzymać bez snu, przeciętny człowiek nie wytrzyma bez snu więcej niż 10 dni - po tym czasie po prostu umrze z wyczerpania.
Brak snu wykorzystywano tagże torturując jeńców w celu wyciągnięcia informacji i jest to jedna z najlepszych metod tego typu.
  • 0

#17

Macha.

    Ciekawski

  • Postów: 2267
  • Tematów: 76
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Podobno kiedy nie śpi się już trzeci dzień z rzędu, przynajmniej tak miał mój kolega, miał problem z zapamiętaniem co się działo... 2 minuty temu !!!!!! Musze tego spróbować :crazy:
  • 0



#18

spa10.
  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mój kolega kiedyś specjalnie nie spał przez dłuższy czas :) i miał już ponoć niezłe jazdy :mrgreen: Ale nie pamiętam teraz jak długo nie spał ;)

Pozatym oglądałem kiedyś program w tv, o człowieku który nie mógł zasnąć... i w końcu zwariował przez to :o
  • 0

#19

Meledictum.
  • Postów: 222
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od poniedziałku do piątku (poza nocą z wtorku na środę i ze środy na czwartek) sypiam ok. 7 godzin, a "optymalna" dawka snu dla mnie to 8 - 9 godzin. Jeżeli śpię dłużej, nie mogę się rano dobudzić, jeżeli krócej - czuję się niewyspany.
Po 10 dniach bez snu człowiek nie umrze z wyczerpania - gdzieś tak po 8 dniach mózg będzie tak wyczerpany, że koleś po prostu będzie spał, nie zważając na skutki i okoliczności (nie ważne, czy stoi, czy siedzi, etc. Jak robot, któremu siadły baterie. ;) ). [nie mylić z głupim robotem, który ma w sobie TYLKO baterie GIR! :P ]
  • 0

#20

cinix.
  • Postów: 129
  • Tematów: 4
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nooo,czasem zdarza się że padam na łoże koło 21,wstaję koło 14 ;]
Jednak osatnio powtarza się pewien schemat:nie mogę zasnąć do 3 nad ranem,muszę wstać na 6.Rano lepiej nie wchodzić mi w drogę
:argue:

Oczywiście minimalnie dwie :cafe: dziennie standard,jakieś guarany i inne wynalazki :surprised:

Często dopada mnie dzikie zmęczenie.Kilkakrotnie zasnęłam w kościele,w na wycieczce szkolnej byłam tak padnięta,że w autobusie spadłam z fotela na ziemię dalej spałam -,-

Ogólnie to problem ze wstawaniem sakramencki.Nastawiam sobie budzik,zaczyna dzwonić o 7.Dzwoni,wyłączam go po prostu,nawet nie wiem kiedy i dalej śpię xD
Potem budzę się o 10,okrutnie spoźniona i zastanawiam się,dlaczegóż to telefon leży rozwalony na ziemi Oo,? Ale mam patent ^^ a mianowicie zawieszam sobie telefon nad łożkiem xD hardkor xD :peace:
  • 0

#21

CheGitarra.
  • Postów: 112
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z jednej strony - fajnie by było tak nie spać, miałoby się jakieś 8 godzin więcej na dobę <żylibyśmy o 1/3 dłużej, jesli uznamy sen za czas stracony>
Ale z 2-giej strony... mózg MUSI od czasu do czasu odpocząć, i nie wydaje mi się, by dało się zachować pełne zdolności umysłowe nie śpiąc przez 40 lat.





_________________
Jestem kosmitą, przyznaję bez bicia... :wow:
Nie jestem wariatem... najwyżej socjopatą... :wow:
IRKEN ROX! :wow:
  • 0

#22

aśka.
  • Postów: 97
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wczoraj byłam wyjątkowo zmęczona. Wróciłam przed 15-tą. O 15 położyłam się spać. Spałam do 20. Przeczytałam fr. lektury, zasnęłam i obudziłam się dziś koło 12 x)
Właśnie za to kocham piątki i soboty :]
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych