Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacja Zakopane 03.07.2015 r. (ZDJĘCIA!!! HOT)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1

Gotyer.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam, znajoma która aktualnie wyjechała na wakacje do Zakopanego będąc na wędrówce w górach robiła zdjęcie i po obejrzeniu zdjęcia później zauważyła dziwny obiekt, nie jest to wina obiektywu ani nie był to samolot czy tez jakiś ptak. Pojawiło to się na zdjęciu po jego wykonaniu, przynajmniej tak mi mówi. Raczej to nie jest żart.

Zdjęcie:
49804649839944097183.jpg


  • 0

#2

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to znaczy, że "pojawiło się na zdjęciu PO jego wykonaniu"?? W momencie wykonania zdjęcia tego tam nie było a potem znalazło się na zdjęciu? Coś tam widać niewątpliwie ale może opis należałoby sprecyzować. No i co ważne, poprosiłbym o czas migawki i wartość przysłony dla tej fotografii.


  • 0



#3

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda całkiem jak sterowiec Allegro


  • 0



#4

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Co to znaczy, że "pojawiło się na zdjęciu PO jego wykonaniu"?? W momencie wykonania zdjęcia tego tam nie było a potem znalazło się na zdjęciu? Coś tam widać niewątpliwie ale może opis należałoby sprecyzować. No i co ważne, poprosiłbym o czas migawki i wartość przysłony dla tej fotografii.

 

Riseman, to bardzo łatwo wyjaśnić - PHOTOSHOP, jak czegoś nie ma na zdjęciu a potem po zgraniu na kompa już jest :D

A tak na poważnie, to najpewniej ktoś się dronem bawił i tyle. Ale, że tego nie było podczas robienia zdjęcia to nie uwierzę, albo koleżanka nie zwróciła uwagi albo koloryzuje i Ciebie wkręca.


  • 0



#5

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Sterowce poruszają się tak szybko, żeby rozmazać się na zdjęciu? Jeżeli to sterowiec to widać nawet ster kierunkowy.


  • 0



#6

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To wcale nie jest aż takie rozmazane, obiekt jest po prostu mały na zdjęciu, więc już trochę spikselowany i przez to niewyraźny. Choć rozmazany z powodu ruchu też może trochę być. Rzeczywiście mógłby to być sterowiec, ale oczywiście sterowiec koleżanka naszej koleżanki robiąc zdjęcie by zauważyła. Zakładając, że koleżanka która wykonała zdjęcie naszej koleżanki nie wkręca i nie jest to sterowiec ani photoshop, wciąż pozostaje nam dużo możliwości - przelatujący przed obiektywem owad, zabrudzenie na obiektywie, dron, ptak. Owada i zabrudzenie raczej ciężko jest wykluczyć, chyba nic nie stoi na przeszkodzie, można co najwyżej porównać z innymi zdjęciami przedstawiającymi owady/zabrudzenia przypominające UFO. Dron mógł śmignąć tak, że autorka nie zauważyła, a z powodu odległości nie słyszała też dźwięku, drony są dosyć ciche. Ptak jest moim zdaniem wątpliwy. Zwraca uwagę na pewno szary lub srebrny, jakby metaliczny kolor, wydaje się jakby dobrze odbijał światło patrząc na kontrast z bardzo ciemnym spodem na który światło słoneczne nie pada. Obiekt nie jest wcale taki rozmazany, trochę tam detali jednak widać i rzeczywiście badzo przypomina spodek, widać, że jest płaski i raczej jednolity, ma ostre krawędzie, zastanawia mnie to "skrzydło" wystające z góry. Nie widać przede wszystkim żadnej główki, która na pewno musiałaby być widoczna, nawet rozmazana, gdyby to był ptak uchwycony "od boku" lub "z góry/z dołu". Natomiast nie wiem w jak dziwacznej pozycji musiałby ten ptak być uchwycony, jeśli to miałoby być zdjęcie "od przodu/od tyłu" bądź jakoś na ukos, ciężko mi to sobie wyobrazić. I oczywiście zakładamy przy tym wszystkim, że to coś rzeczywiście tam było podczas wykonywania zdjęcia, bo nawet autorka tematu, która wrzuciła zdjęcie nie może być pewna, skoro jej przy tym nie było i równie dobrze koleżanka mogła sobie żart zrobić i wkleić coś takiego nawet w zwykłym Paincie.


Użytkownik Legend@rny edytował ten post 03.07.2015 - 23:54

  • 0



#7

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rzeczywiście mógłby to być sterowiec, ale oczywiście sterowiec koleżanka naszej koleżanki robiąc zdjęcie by zauważyła.

Mało prawdopodobne.

Jak się fotografuje tak atrakcyjny obiekt, jak te drogowskazy, specjalnie ustawiając centrum kadru na puste niebo nad nimi, to nie ma najmniejszej możliwości zauważenia, że tam się coś znajduje.

Dla mnie tez byłoby to zaskoczenie.


  • 0



#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pewnie koleżanka fotografowała sterowiec, a że wyszedł rozmazany to pomyślała, że zrobi sobie jaja na paranormalne.pl razem z autorem tematu.

Jak można nie zauważyć sterowca? Nie dość, że duże to jeszcze nie lata zbyt szybko, a dodatkowo ten tutaj jest prawie na środku zdjęcia. Raczej szczytów nie fotografowała, bo stanęłaby obok znaku, a nie przed nim, żeby zasłonił nasz cel. Chyba, że robiła zdjęcie drogowskazowi, ale nie sądzę.


  • 0



#9

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Myślę, że chyba jednak fałszywy alarm i ktoś tu sobie z nas żarty robi. Przyzoomowałem w zwykłym podglądzie obrazów Windowsa i oto jak to wygląda.

 

bESOxa.jpg

 

Widać krawędzie wklejonego zdjęcia, zwłaszcza po prawej stronie równiutka. No i pewne różnice w kolorze i teksturze nieba pomiędzy zdjęciem pierwotnym a wklejonym, pikseloza też się ogranicza głównie do tego wklejonego. Rzeczywiście może to być latający spodek, ale prawdopodobnie nie z tego zdjęcia ;) .


Użytkownik Legend@rny edytował ten post 04.07.2015 - 00:34

  • 7



#10

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sam robię często zdjęcia znaków a od czasu kiedy są aparaty cyfrowe przeciętny użytkownik wykonuje pierdyliony zdjęć rzeczy z jego punktu interesujących tak więc zdjęcie samo w sobie nie jest zarzutem. Natomiast obiekt na pierwszy rzut oka wygląda na wklejony szczególnie w porównaniu z ostrymi krawędziami gór i chmur.
  • 0

#11

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Właśnie to rozmycie jest podejrzane i z tego powodu zapytałem o czas migawki. Odpowiedzi brak :/ Otóż przy takim zdjęciu, a zakładam że jest koło południa po padających prawie prosto z góry cieniach na drogowskazie, czasy migawki są bardzo krótkie z powodu obfitego oświetlenia. W takich warunkach zwykłe lecące "coś" nie ma prawa wyjść rozmyte. Co to takiego? Albo wklejka, jak mówicie albo rzeczywiście coś bardzo szybko przeleciało przez kadr, kiedyś była moda na 'rodsy', może to z tej parafii zagadka :)

 

Sterowiec czy dron - to niemożliwe przy migawce rzędu 1/2000s czy 1/4000s. Wyszedłby ładny i ostry obraz, zwłaszcza sterowca, który prawie stoi w miejscu z takiej perspektywy patrząc. Dron też tak nie zapiernicza, nawet wojskowy!


  • 0



#12

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W ogóle to zauważyłem, że nie wiedzieć czemu wziąłem autora tematu za kobietę od razu, chociaż nie wiadomo czy nią jest. Nie wiem czemu. Ale tak czy siak to najprawdopodobniej zwykły żart - zdjęcie wklejone, a autor tematu zniknął równie szybko jak się pojawił i już się nie odzywa. Pewnie se pomyśleli, że wrzucą podrobione zdjęcie na forum i se pochichoczą jak to Paranormalni się na wszystko dają nabierać. Albo sam autor tematu też został oszukany.


Użytkownik Legend@rny edytował ten post 05.07.2015 - 21:10

  • 0



#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W przypadku zdjęcia tej jakości, pikselizacja tła wokół obiektu nie jest dowodem na wklejkę - bo jeśli sobie powiększycie, to zobaczycie podobną otoczkę wokół krawędzi drogowskazu i gór. Prawdopodobnie kompresja do formatu JPG spowodowała powstanie takich zakłóceń.


  • 1



#14

Legendarny..

    King of Nothing, Slave to No One

  • Postów: 964
  • Tematów: 187
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony, wygląda na to że masz rację. Może trochę zbyt pochopnie oceniłem zdjęcie, bo rzeczywiście nie spojrzałem jak to wygląda wokół innych obiektów. Natomiast minęły w sumie dopiero dwa dni, więc na razie poczekamy - zobaczymy czy autor się odezwie i powie coś więcej. Nastawiłem się sceptycznie, możliwe że się pomyliłem. Poczekamy, zobaczymy.


Użytkownik Legend@rny edytował ten post 05.07.2015 - 22:00

  • 0



#15

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mnie nadal zastanawia kompozycja zdjęcia.

Co tak naprawdę fotografujący chciał pstryknąć?

Jeżeli drogowskazy, to wycelował ciut za wysoko. Jeżeli niebo nad nimi, to musiało coś na nim być.

Ponadto - dlaczego ta fotka jest pionowa? Normalnie powinna być w poziomie - no chyba, że normalne (poziome) ujęcie nie gwarantowało ujęcia tego, co jest na niebie.

Inaczej mówiąc, pionowe ustawienie zdjęcia oraz jego kompozycja, wskazywałyby na to, że na niebie rzeczywiście coś fruwało - albo, że miało się na nim pojawić przy obróbce zdjęcia.


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych