Skocz do zawartości


Australia najechana przez 25000 tarantul


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

Naukowwcy próbują znaleźć wyjaśnienie dla nietypowego zjawiska, które miało miejsce w Australijskim mieście Maningrida. Problemem z jakim się borykają są pająki, a konkretnie tarantule. W gwoli ścisłości, 25 000 tarantul i ich inwazji na Australijskie miasto.

 

news-tarantula.jpg

foto / unexplained mysteries

 

Australia raczej nie należy do najlepszych miejsc dla archanofobów. Miasteczko Maningrida boryka się z nie lada problemem rekordowej ilośći pająków jakie pojawiły się tam w  ostatanim czasie. Sceny jakie mają tam miejsce przypomianją te z horrorów, tarantule z nowo odkrytego gatunku wywołały, lekko mówiąc, poruszenie wśród miejscowej ludności.

 

Pająki, nazywane Nurkującymi Pająkami, od ich zdolnośći do poruszania się pod wodą będąc otoczonymi przez bańkę powietrza, z reguły tworzą sieci przypominające tunele gdzie zasadzają się na swoje ofiary po czym atakują je z zaskoczenia. Pojedyncze ugryzienie przez ten gatunek tarantuli zazwyczaj nie jest śmiertelne ale może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu.

 

Po ewentualnym ukąszeniu w grę wchodzą wielogodzinne wymioty, zwiększona temperatura ciała czy ogóle osłabienie organizmu. Taki stan rzeczy może doprowadzić do odwodnienia organizmu.

 

Naukowcy zastanawiają się co mogło spowodować inwazję tak dużej ilości pająków na tak niewielkim obszarze. Jedną z możliwości jest fakt, że miasto może być bardzo atrakcyjnym źródłem pożywienia dla pająków, inną opcją może być brak miejsca dla naturalnych łowców jakimi są tarantule co powoduje ich migracje na nowe tereny.

 

Mieszkańcom felernego miasteczka nie zazdrościmy i życzymy powodzenia w opanowywaniu inwzaji przypuszczonej przez tarantule.

 

Tłumaczenie własne.

 

 

 

Źródło:

UM

 

 

 


  • 5

#2

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

I weź potem idź spać, jak pod poduszką może być taka tarantula. Już nie raz widziałem podobne filmiki z Australii. Ja to bym chyba całe dnie spędzał na sprawdzaniu domu.


  • 0



#3

Pionier.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie wiadomo o jakim  pająku mowa, Znów zawarte słowo tarantula lecz nie wiadomo czy to właściwie tarantula  a moze cos innego ?(a co to wgl jest ta tarantula? ) ... Zdjęcie  obojetnie jakiego ptasznika(Czy może tarantuli?). Mało  właściwych informacji  :(.

 

"KONKRETNIE TARANTULE"  :facepalm:

 

Tutaj małe wyjaśnienie  słowa tarantula

http://pl.euroanimal...ula_vs_Ptasznik


  • 1

#4 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak pisałem to nowa, wcześniej niespotykana odmiana tarantuli więc być może nazwa dopiero będzie nadana. Poza tym jak ci na miasto nalot robi taka ilość pająków to raczej nie zastanawiasz się jaki to gatunek, przynajmniej nie w pierwszej kolejności. Fejspalmy są tu niepotrzebne.


  • 0

#5

JGK.

    Libertarianin

  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dla mnie kolejny powód żeby nie jechać do Australii. No chyba że z podręcznym miotaczem ognia.


  • 0

#6

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak pisałem to nowa, wcześniej niespotykana odmiana tarantuli więc być może nazwa dopiero będzie nadana. Poza tym jak ci na miasto nalot robi taka ilość pająków to raczej nie zastanawiasz się jaki to gatunek, przynajmniej nie w pierwszej kolejności. Fejspalmy są tu niepotrzebne.

Ja pierwsze co to bym właśnie chciał wiedzieć jakie to pająki. Bo jak niejadowite to nie ma problemu, ale jak śmiertelnie niebezpieczne to jest różnica.


  • 0



#7

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Daniel, czytałeś tekst ? Wyraźnie w nim piszę, że
" Po ewentualnym ukąszeniu w grę wchodzą wielogodzinne wymioty, zwiększona temperatura ciała czy ogóle osłabienie organizmu. Taki stan rzeczy może doprowadzić do odwodnienia organizmu."
Jaki sen ma wobec tego pytanie, czy pająki są jadowite ?
  • 0

#8

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale ja się nie odnosiłem do pająków z tekstu.


  • 0



#9 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Cóż, w tekscie napisałem, że ten typ tarantuli nie jest śmiertelny dla człowieka ale może spowodować "chorobę". Tak jest napisane w źródle. Natomiast można się domyślić, że jak ugryzie cię 5 czy 10 sztuk albo jedna kilkukrotnie to może się zrobić niewesoło i życie będzie zagrożone.

 

Myślę, że sytuacja ma się podobnie z innymi gatunkami tarantul natomiast ukąszenia jednych mogą być śmertelne, inne idzie przeżyć ale po bólach. Chyba, że zostaniesz ukąszony kilkukrotnie, jak wspominałem, to wtedy wiadomo, że może wydarzyć się wszystko, jednak niezależnie od gatunku i głębszych szczegółów taka ilość pająków to fenomen sam w sobie.


  • 0

#10

kpiarz.
  • Postów: 2233
  • Tematów: 388
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Australia nie jest miejscem dla ludzi bojących się pająków. W maju, w miejscowości Southern Tabelands, niedaleko Sydney,  pająki spadały z nieba :

 

http://www.geekweek....w-nad-australia


Użytkownik kpiarz edytował ten post 30.06.2015 - 18:53

  • 0



#11

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Skoro wiedzą, że jest ich 25 000 sztuk, to znaczy, że nie ma problemu. Dlaczego? No bo, aby je policzyć, musieli je najpierw wyłapać, nie?

Taka jest logika  :szczerb: .





#12 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Skąd wiadomo, że 25 tyś ?


  • 0

#13

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Pająki, nazywane Nurkującymi Pająkami, od ich zdolnośći do poruszania się pod wodą będąc otoczonymi przez bańkę powietrza, z reguły tworzą sieci przypominające tunele gdzie zasadzają się na swoje ofiary po czym atakują je z zaskoczenia. Pojedyncze ugryzienie przez ten gatunek tarantuli zazwyczaj nie jest śmiertelne ale może doprowadzić do poważnego uszczerbku na zdrowiu

Może to po prostu australijskie Topiki?

Kiedyś widziałem takiego pająka w stawie - zbudował sobie pod wodą kopułkę pod którą umieszczał powietrze. Podobno ukąszenie topika jest bolesne jak użądlenie osy, ale nie groźne. Nad wodą żyje jeszcze Bagnik którego ugryzienia wywołuje ból i wymioty.


  • 0



#14 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Hmm wydaje mi się, że topiki z reguły są zdecydowanie mniejsze niż tarantule. Choć to także zależy od rodzaju. W Australii pająki są bardzo często spotykane, wiele rodzajów, wiele odmian i gatunków. Samych tarantuli jest pewnie z kilkadziesiąt ale mają cechy wspólne więc znawca tych zwierząt jest w stanie stwierdzić z jakim rodzajem pająka ma do czynienia zatem sądzę, że to muszą być tarantule skoro oni tak mówią.

 

Ja miałem nadzieję na jakieś zdjęcia z miejsce gdzie był szczególnie duży wysyp tarantul w tym miasteczku, o którym pisałem ale niczego nie znalazłem. W razie czego wrzucę tutaj.


  • 0

#15

Pionier.
  • Postów: 52
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja znalazłem coś takiego w 30 sekund w google,  jednak  to co jest tutaj opisane pozostawia dużo do życzenia i moim zdaniem  wiekszość z tych informacji to bzdury tak jak  w wiekszości  takich newsów ;). Sam posiadam ptaszniki i  to co czytam   w niektórych artykułach jest dla mnie smieszne  ;d. I jesli chodzi o ugryzienia ptasznika czy tam tarantuli to  nie da rady aby po 1 ugryzieniu czlowiek umarł od toksyn jakie dostarczyl mu pająk, chyba ze  jest uczulony lub nastapiaą  po tym jakies powiklania. 

 

http://zmianynaziemi...owitych-pajakow

 

Tutaj nie ma zadnej wzmianki o tym ze  odkryto nowy gatunek i co to za informacje ?

 

http://www.abc.net.a...antulas/6560978

 

W tym linku jest podane chyba najwiecej właściwych zdjęć i  informacji( przynajmniej z tego co udalo mi sie zrozumiec)  jednak jest w jezyku angielskim   :)


Użytkownik Pionier edytował ten post 01.07.2015 - 15:54

  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych