Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym- lub kim- jest istota,która złożyła mi wizyte w dzieciństwie?

paranormalne anioły demony energia psi duchy parapsychologia inkub wampir energetyczny klątwa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rakshasse.
  • Postów: 1
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Od dziecka zastanawia mnie pewien incydent,który miał miejsce w moim domu-miałam może 3,4 lata.
Bawiłam sie sama w przedpokoju;drzwi do łazienki były otwarte na ościerz. Nagle - zza szafki na kosmetyki , wiszącej na ścianie wewnątrz tego pomieszczenia- wyłoniła sie dziwna, ciemna istota- dośc wysoka-chociaż wtedy każdy mógł mi wydawać się być wysoki, patrzyłam na to w końcu z perspektywy dziecka. Istota, której twarzy nie mogę opisać- skrywał ją chyba kaptur,ale teraz trudno mi ten szczegół zrekonstruować- była jakby cała zbudowana z ciemnej mgły. Podeszła, wzięła mnie na ręce-a więc posiadała zdolności takie, jak każda materialna postać- po czym ''powiedziała'', ( zdanie usłyszałam w głowie) , abym sie nie bała.
Odstawiła mnie następnie na podłogę, aby już po chwili rozpłynąć się w powietrzu.
W tym momencie z kuchni wyszła mama, aby sprawdzić czy grzecznie sie bawię.
Postać była humanoidem, prawdopodobnie mężczyzną- głos który usłyszałam w umyśle był męski.
Nikt przed nami nie mieszkał w tym domu, szafkę usunięto przy remoncie.
To coś już nigdy więcej nie pojawiło sie ani w moim mieszkaniu, ani w życiu.
Przynajmniej dosłownie. W wieku 13 lat dostałam w łazience ataku epilepsji.
Potem zaczęłam poważnie chorować.
Mój brat od dziecka niemiłosiernie płakał-nikt nie umiał powiedzieć, dlaczego.
Wkrótce zaczęły się jego powikłania zdrowotne,podobnie jak u mnie.
Pochodzę z religijnej rodziny.
Charakterystyka istoty nie pasuje do żadnego ,znanego mi zjawiska paranormalnego, a takowymi zajmuję sie odkąd pamietam- bodaj od tamtego momentu.
Ponoć od małego wypytywałam mamę o istnienie UFO, duchów etc., ale rodzice nie byli zachwyceni moimi zainteresowaniami, ze wzgledu na specyfikę religii chrześcijańskiej, w której mnie wychowywali-i którą praktykuję.
Nie zmienia to faktu, że interwencje sił nadprzyrodzonych miały już miejsce w mojej rodzinie; prababcię przed samobójcza śmiercią obroniła świetlista kula, która pojawiła się na torach pod które ta chciała sie rzucić. Kobieta uciekła, dożywając aż 90 urodzin.
Innym przypadkiem był piorun kulisty ( lub bolid), który uderzył w dom ciotki- jak się potem okazało, mniej więcej w tym samym czasie kilkanaście kilometrów dalej zginął jej mąż.

Prosze o pomoc, chce wiedzieć, kto (lub co) złożyło mi te 17 lat temu niezapowiedzianą wizytę!
  • -1

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nic nie złożyło ci wizyty. To były zwidy. U małych dzieci takie zwidy się zdarzają. W tym nie ma nic niezwykłego .Większość psychiatrów i psychologów uważa że jest to normalne w wczesnych etapach rozwoju psychiki dziecka.


  • 0



#3

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ciekawe, ale raczej nie wiemy kim była ta osoba ponieważ raczej jej nie znamy. Ale przypuszczać można że może nazywać się wyobraźnia, ona ponoć czasem lubi płatać takie figle, szczególnie małym dzieciom.

Edit: Wszystko mnie lekko wyprzedził:)


Użytkownik Ebola edytował ten post 19.06.2015 - 20:47

  • 0



#4 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

3-4 l a ta i pamiętasz tyle ?detali. Podobno pamięć dlugotrwala zaczyna poprawnie dzialac pomiedzy 5a6 rokiem zycia :).
  • 0

#5

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W wieku 3-4 lat nie myśli się racjonalnie wybujala fantazja przedstawia rzeczy które nie istnieją tak więc napewno nie była to żadna postać. Te zjawiska z kulami tez nic paranormalnego zwykły przypadek.
  • 0

#6

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

3-4 lata i pamiętasz tyle ?detali. Podobno pamięć długotrwała zaczyna poprawnie działać pomiędzy 5a6 rokiem życia.

Wcześniej można zapamiętać pojedyncze wydarzenia. Zwłaszcza co bardziej traumatyczne. Dlatego obstawiam, że koleżankę odwiedził Pedobear.
  • 2



#7

Quebec.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kiedy, wieku tych 3-4 lat przyśni się Ci coś, co zrobi na tobie wielkie wrażenie, zapamiętasz to. Ponieważ reszta wspomnień (tych pochodzących z jawy) jest dosyć niewyrażna, to możesz uznać, że wydarzenie ze snu były prawdziwe. Ja sam przez pewien czas wierzyłem, że odwiedził mnie potwór Frankensteina.


  • 0

#8

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

3-4 l a ta i pamiętasz tyle ?detali. Podobno pamięć dlugotrwala zaczyna poprawnie dzialac pomiedzy 5a6 rokiem zycia :).

Ja pamiętam wiele szczegółów z okresu gdy miałem 3-4 lata (i w większości są to zwyczajne rzeczy, nie jakieś traumatyczne), więc wierzę, że autorka może pamiętać tyle rzeczy.

Ale akurat co do tego wydarzenia uważam, że był to sen albo przywidzenie.


  • 0



#9

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Prosze o pomoc, chce wiedzieć, kto (lub co) złożyło mi te 17 lat temu niezapowiedzianą wizytę!

To ma być temat z cyklu "Zgaduj zgadula"?

Dlaczego sądzisz, że ktokolwiek odpowie na to pytanie?

Pomijając fakt, że nie wiadomo ile z tej dziecięcej przygody jest realnym wydarzeniem, ile snem, a ile przywidzeniem, napisz proszę - skąd pomysł, że ktokolwiek odpowie na to pytanie w sposób rzeczowy?

 

Sądzisz, że ktoś miał doświadczenia z czarnymi postaciami w kapturach wyłażącymi zza szafek łazienkowych?

Że znajdzie się tu ktokolwiek, kto autorytatywnie odpowie, wybierając np z listy słów kluczowych, które widzę przy twoim temacie (swoją drogą - skąd pomysł na takie właśnie zestawienie?)

- Tak, z dużym prawdopodobieństwem, można przyjąć, że był to:

a. anioł

b. demon

c. duch

d. inkub

e. wampir energetyczny


  • 0



#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

a. anioł

b. demon

c. duch

d. inkub

e. wampir energetyczny

Pishor, zapomniałeś o UFO i Ludziach Cienistych. Stawiam na... Ludzi Cienistych. Oczywiście, przy założeniu, że nie była to zwida dziecięcej wyobraźni. A jeżeli była...





#11

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie zapomniałem - po prostu oparłem się na liście słów kluczowych, które widzę przy temacie :D

 

Jak wiadomo, słowa te wpisuje autor (tu autorka) tematu, co jednoznacznie wskazuje na na jej zapatrywania dotyczące natury "zjawy".

W tym kontekście pytanie nie powinno brzmieć "Co to się pojawiło?", tylko "Co to się pojawiło? - wybierz z poniższej listy".

O ile w ogóle takie pytanie stawiać (swoje wątpliwości w tej kwestii wyraziłem wyżej).

 

Nie rozumiem też co ma inkub do anioła, a anioł do wampira energetycznego - stąd moje zdziwienie takim właśnie zestawieniem "bytów" na tej liście.


  • 0



#12

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aaaa... no jasne. A jeżeli to był jakiś zwykły Batman, a my szukamy po kątach?

Czasem najprostsze wytłumaczenia są najcelniejsze...





#13

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Charakterystyka istoty nie pasuje do żadnego ,znanego mi zjawiska paranormalnego, a takowymi zajmuję sie odkąd pamietam- bodaj od tamtego momentu.

 

Wystarczy zajrzeć na to forum by przekonać się ze co trzeci post na temat zjawisk paranormalnych to zakapturzeni cieniści ludzie wiec nie wmawiaj mi tu ze nigdy się z czymś takim nie spotkałaś. Zwłaszcza ze jak twierdzisz interesujesz się tymi rzeczami. Psy z czerwonymi oczami , ludzie cieniści i stukanie do drzwi o 3 w nocy to tzw TOP & TOP...


  • 0

#14

jasnosc.
  • Postów: 52
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Moim pierwszym wspomnieniem jest porazenie pradem jak wsadzilem metalowa spinke do kontaktu w wieku 10ciu miesiecy. Mam wspomnienia jeszcze ze zlobka, zupelnie zwyczajne, taki Marcin ugryzl mnie w reke, jadlem jablko, wiem jak wygladal materac w salce... mialem wtedy 1,5 roku. Nadal pamietam wiekszosc nazwisk dzieci z przedszkola (3-6 latek) - prosze nie negowac tego, ze ktos rzeczywiscie ma tak wczesne wspomnienia.

 

MAHARET - mam kilka wspomnien z wczesnego dziecinstwa, ktore nadal mnie nurtuja i nie znalazlem na nie odpowiedzi. Po dlugiej analizie doszedlem do wniosku, ze najprawdopodobniej z racji braku "racjonalnego rozeznania" w bardzo mlodym wieku zinterpretowalem rzeczywistosc przeplatajac z fantazja. To jedyne co wywnioskowalem. To niczego tak naprawde nie wyjasnia - jednak wiecej z "tego" nie wycisnalem. Obawiam sie, ze musisz sobie to jakos ulozyc i zostawic w szufladce "przerobione".


  • 0

#15

wiktorkrawczykpp222.
  • Postów: 16
  • Tematów: 2
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

dziecko to mogła być twoja matka wzieła cię na rence i zaniosła do łóżka ty zasnełaś i ci się wydawało że on znikneła PS pozdrawiam całą redakcje głównie kronikarza :>

 

ortografia2.gif

 

Dzięki za pozdrowienia. Wzajemnie.

 

Kronikarz


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: paranormalne, anioły, demony, energia psi, duchy, parapsychologia, inkub, wampir energetyczny, klątwa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych