Skocz do zawartości


Zdjęcie

Perfidna zagrywka Google


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Zauważyliście, co robi Google ostatnio? Namawia Na stronie wyszukiwarki, aby "ustawiać opcje prywatności", i aby w tym celu przejść na... Moje konto. Oczywiście ma to służyć temu, by ludzie chcący chronić prywatność, którzy jeszcze sobie nie dali wmówić, że jest niepotrzebna, a jednocześnie są mało rozgarnięci informatycznie założyli konto, "wyregulowali prywatność", tak naprawdę zmniejszając ją, bo korzystając z wyszukiwarki bez logowania jest ona większa, niż przez konto, gdy Google widzi całą aktywność na nim, a tak musiało się męczyć po IP, a jak ktoś miał zmienne i czyścił ciastka, to już w ogóle za dużo się nie naszpiegowało, tj. nie powiązało wyszukiwań ze mną, a w każdym razie ze stworzeniem jakiegoś profilu był duży problem. Oczywiście wciąż można korzystać z Google bez konta, ciekawe jak długo zresztą jeszcze będzie można, ale widać jak szukają jeleni, którzy dla ochrony prywatności... założą konto :D Podobnie ma się sprawa np. z domyślnym powiązaniem z kontem Microsoft w Windows 8.1 - myślący znajdą, jak założyć konto lokalne i powyłączać chmurowy syf, Kowalscy będą ładować na serwery MS sporo danych. Wszystko jest oczywiście dla naszego dobra i doskonalenia usług.

#2

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Myślący to sobie poszukają ustawień przeglądarki które można zmieniać bez logowania. Na przykład opcja "nie bądź śledzony" na Firefoksie:

https://support.mozi...ony-internetowe





#3

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Włączenie opcji „Bez śledzenia” oznacza, że podczas przeglądania będzie wysyłane żądanie. Jego wynik zależy od tego, czy strona na nie odpowie oraz jak zostanie ono zinterpretowane. Na przykład niektóre strony mogą na nie zareagować, wyświetlając reklamy bez związku ze stronami odwiedzonymi wcześniej. Wiele stron będzie nadal gromadzić dane przeglądania i używać ich na przykład do poprawy bezpieczeństwa, dostarczania treści, usług, reklam i rekomendacji oraz do generowania statystyk.

Także ten tego, może tak, może nie. Sam widzisz...





#4

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja już jakiś czas temu podjąłem decyzję ze usunę gugla(szpiega) i windowska,  a na ich miejsce mam zamiar zainstalować liska (choć bardzo mnie denerwuje, ale może jakoś go ogarnę) i linuksa (choć nie znam się na nim nic a nic, ale po jakimś czasie na pewno nauczę się go). 



#5

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ja lubię Windows, ale odkąd "chmura" i usługi Microsoft staną się niewyłączalne, na prywatnym komputerze przechodzę na jakiegoś Linuxa.

#6

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie jest to najnowsza informacja, ale przeczytałem o tym niedawno. Microsoft zarejestrował w USA nazwę "Windows 365". A zatem Windows też ma być jako usługa (co jest absurdem, bo to system operacyjny, integralna część kompa, bez której on nie działa. Linuch zyskuje u mnie coraz więcej plusów. Przeraża mnie tylko, że wiele debilnych ludzi łyknie to i będzie się cieszyć, że ma: chmurę (dane na talerzu dla MS), ciągłe aktualizacje (na smyczy). Nie zapłacisz to co? Komp się nie włączy? Świat zmierza w złą stronę...


Użytkownik katabas edytował ten post 23.08.2015 - 18:42


#7 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Co ma nazwa to sposobu działania systemu ?



#8

katabas.
  • Postów: 306
  • Tematów: 24
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Na razie nic, bo tylko rejestracja nazwy na zaś. Ale wiesz jak działa Office 365. Analogia sama się nasuwa. Ktoś na wykopie dobrze napisał: jak ludzie będą to akceptować, to w końcu nie będzie się dało kupić czajnika, tylko trzeba go będzie wziąć w abonamencie. Zresztą zaplanowana zawodność daje taki sam efekt. Pewnie w MS się kapnęli, że programy się nie zużywają, i wredni, nieinnowacyjni ludzie nie chcą ich zmieniać, no to trzeba im wcisnąć niekontrolowalne spyware za darmo a docelowo strzyc jak w 365.



Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych