Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obserwacja Warszawa 17.06.2015r. 21:00-22:30


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1

ObcyXXX.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zacznę od tego, że nigdy nie myślałem, że będę świadkiem czegoś co może być NOLem. Od dwóch lat mieszkam na 11 piętrze w jednym z Warszawskich bloków i mam bardzo dobry widok na okolicę: Raszyn, Janki, Pruszków, Ożarów Mazowiecki. Zacznę od początku wczoraj około 21:00 wyszedłem na balkon w celu konsumpcji piwa i moją uwagę przyciągną obiekt który stał nieruchomo na niebie. Niby nic dziwnego ale po chwili obiekt znikł a może bardziej precyzyjnie zgasł. Pomyślałem, że to pewnie balony takie ze światłami które są puszczane ale po pewnej chwili około 5 minutach znowu się pojawił w tej samej pozycji i wtedy zacząłem go filmować. Posiadam aparat z kamerą marki Sony z przybliżeniem 63x ale na moim ekranie obiekt był tylko małą kulką która świeciła i nie poruszała się. Moim zdaniem obiekt był oddalony o jakieś 20-30km. Znajdował się na prawo od wieży radiowej w Raszynie którą świetnie u mnie widać. Piszę aktualnie z pracy ten temat i jak wrócę do domu około 21 to postaram się umieścić filmy z tej obserwacji. Pytanie do was koledzy czy ktoś coś wczoraj takiego zaobserwował?
Od razu piszę wykluczam samolot. Umiem rozpoznać samoloty (kończyłem szkołę lotniczą). Może to być śmigłowiec który stał nieruchomo ale dlaczego nie było widać świateł pozycyjnych? Nie wiem może to jakaś gwiazda? Dodam jeszcze, że obserwację zakończyłem o 22:30. Obiekt był widoczny trzy razy (gasł na około 5 minut i świecił ponownie).

Jeżeli film będzie interesujący to bardzo chętnie udostępnię oryginał na karcie do sprawdzenia.


  • 3

#2

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A może po prostu chmury przysłaniały ten obiekt, przez co wydawało się że gaśnie. W każdym razie wrzuć filmik, bo bez niego nic więcej nie da się powiedzieć, jednak skoro przez tyle czasu znajdował się w tym samym miejscu to raczej nie jest niczym nadzwyczajnym:)

Pozdrawiam


Użytkownik Ebola edytował ten post 18.06.2015 - 12:34

  • 0



#3

ObcyXXX.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dodam jeszcze, że sprawdziłem teraz na mapie i obiekt znajdował się między miejscowościami Łazy a Nadarzynem. Te miejscowości są oddalone ode mnie o około 18,5 km w linii prostej. Jeżeli chodzi o wysokość na której był obiekt to oceniam go (z pamięci) na około 700m. Dlaczego przypuszczam tak? Ponieważ wieża w Łazach ma 335m a obiekt był dwa razy wyżej. Na pewno zamieszczę film i wszystko się wyjaśni.


  • 0

#4

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też to widziałem około godz.21 Niebo było bezchmurne i zwróciłem uwagę dlatego że nad Ursynowem przelatywał samolot i było go doskonale widać. Zostawiał za sobą smugę kondensacyjną. Z mojego punktu widzenia to był jasny punkt wyglądający jak gwiazda i musiał być wysoko bo samolot przesłonił widok.Obiekt był nieruchomy i po paru minutach przestałem go obserwować przyjmując, że to coś naturalnego zważywszy na zbliżającą się noc i czyste niebo.
  • 0

#5

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Czy to był kierunek zachodni?


  • 0



#6

ObcyXXX.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano



Kierunek południowy.


Użytkownik ObcyXXX edytował ten post 18.06.2015 - 21:20

  • 4

#7

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To widzieliśmy to samo :-) Z mojej perspektywy obiekt był na południowy zachód ode mnie.
  • 0

#8

ObcyXXX.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak myślisz co to było? Niestety dziś tego obiektu nie ma. Żałuję że nie miałem lornetki...
  • 0

#9

Cagligostro.
  • Postów: 25
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Trzeba by zerknąć na mapkę nieba o tej porze roku. Może to jakaś gwiazda? Dzisiaj niestety jest pochmurno więc zerknę w niebo jutro jeśli będzie pogodnie. Stacja kosmiczna chyba odpada bo powinna się chyba poruszać.Satelita podobnie.
  • 0

#10

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obstawiam planetę wenus.


  • 0



#11

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Planeta Wenus od miesiąca wygląda majestateycznie, jest niesamowicie jasna i przy bezchmurnym niebie jest przepiękna

 

Ale Planeta Wenus wieczorem widoczna  jest ZAWSZE na zachodzie, jeśli to jest południe to na 100% nie Wenus.


Użytkownik Vaqowsky edytował ten post 18.06.2015 - 23:04

  • 1

#12

ObcyXXX.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak się obejrzy film to i więcej się przypomina szczegółów. Zauważcie że na pierwszym filmie po pewnym czasie obiekt porusza się w lewo i znika. Drugi film był nagrany po paru minutach kiedy obiekt znowu się pojawił i stał w miejscu . Jak ktoś się zna na astronomii to niech pomoże i sprawdzi czy tam jest jakaś gwiazda. Osobiście wielokrotnie widziałem satelity na niebie i wykluczam je. Może ktoś znajdował się bardziej na południe i coś więcej widział?

Użytkownik ObcyXXX edytował ten post 19.06.2015 - 07:00

  • 0

#13

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Trzeba by zerknąć na mapkę nieba o tej porze roku. Może to jakaś gwiazda? Dzisiaj niestety jest pochmurno więc zerknę w niebo jutro jeśli będzie pogodnie. Stacja kosmiczna chyba odpada bo powinna się chyba poruszać.Satelita podobnie.

 

Arktur, Spica, Antares, ew. Saturn - jasne obiekty w tej części nieba.


  • 1



#14

ObcyXXX.
  • Postów: 11
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Obiekt mocno świecił, przemieszczal się (w lewo) i znikał. Był również na małej wysokości (około 700m)i daleko. Proszę zauważyć że to Warszawa i w nocy miasto daje dużo światła i nie wszystkie gwiazdy widać. Pozostaje pytanie dlaczego w bezchmurną noc jeżeli była to gwiazda nie pojawiła się ponownie?
  • 0

#15

MEfi..
  • Postów: 412
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Może więc samolot podchodzący do lądowania? Światła pozycyjne niewidoczne - odległość + reflektory czołowe? Tam gdzieś w okolicy chyba jest lotnisko ;)


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych