Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nocny horror


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1

fstach.
  • Postów: 32
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Witam, chciałbym przytoczyć sytuację która zdarzyła się parę lat temu. Miałem wtedy 17-18 lat. Wyjechałem na parę dni do babci mieszkającej ok. 250km od mojego miejsca zamieszkania. Gdzie dokładnie jest dana miejscowość jest informacją zbędną więc nie będę jej zamieszczał, powiem tylko iż jest to malutkie miasteczko prawie wieś. Babcia mieszka w dużym domu który kiedyś tętnił życiem teraz natomiast jest prawie zupełnie pusty od kiedy synowie i córki babci porozjeżdżali się po świecie. Babcia mieszka z prababcią a dziadek umarł 2 lata przed opisywaną sytuacją. Babcia jest osobą głęboko wierzącą i opowiadała nam jakoby w domu działy się dziwne rzeczy. Mówiła o strasznych snach i o poczuciu czyjejś obecności. Wierzę w rzeczy paranormalne ale akurat to wydawało mi się mocno naciągane. Przyjąć do wiadomości, przemyśleć, zapomnieć. Bywałem tam nie raz i nic nigdy się nie wydarzyło, do czasu... Była godzina 22 siedziałem z babcią za parterze i oglądaliśmy jakiś film stwierdziłem że jestem senny i udałem się na piętro gdzie znajdowało się moje tymczasowe lokum. Nigdy nie lubiłem tego pokoju z racji stojącej tam świecącej w ciemności figurki Maryi. Nie zrozumcie mnie źle nie chcę nikogo obrażać ale po prostu nie lubię takich gadżetów. Udałem się na spoczynek. Ze snu wyrywa mnie potężny huk na balkonie. Coś jakby uderzenie ogromnego głazu który rozprysnął się po szybach. Brak jakiejkolwiek burzy czy deszczu nic. Paraliżujący strach i popełnienie błędu- sprawdzenie godziny: 3:33. I głos okropny przerażający głos. Jedno słowo niezapamiętane przeze mnie. Oczywiście zaświecenie światła i czekanie do rana. O sytuacji nikomu nie mówiłem bo wiem jak zostałaby przyjęta. Nie potrzebuję żadnych wyjaśnień. Chciałem tylko się z wami tym podzielić. 


  • 0



#2

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Brak jakiejkolwiek burzy czy deszczu nic. Paraliżujący strach i popełnienie błędu- sprawdzenie godziny: 3:33. I głos okropny przerażający głos. Jedno słowo niezapamiętane przeze mnie. Oczywiście zaświecenie światła i czekanie do rana. O sytuacji nikomu nie mówiłem bo wiem jak zostałaby przyjęta. Nie potrzebuję żadnych wyjaśnień. Chciałem tylko się z wami tym podzielić. 

 

Co to ma być? Bo nic nie kumam z tego. Po co zakładasz temat, skoro nie chcesz o tym gadać? Filmowa godzina i świecąca Maryja - pisz scenariusz.


  • 0



#3

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Coś dużo podobnych tematów w ostatnim czasie, powstają jak grzyby po deszczu. Chyba trzeba będzie zatrudnić ludzi żeby to komentowali.

Skoro huk był tak głośny, to dlaczego historia nie kończy się w ten sposób ,,inni tego (nie) słyszeli" albo jakąś inną informacją jaka była reakcja innych.


  • 1



#4

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Przeglądając Twoje tematu widać że nie pierwszy raz zbudziłeś się dokładnie o 3:33. Ba nawet zdarzyło Ci się zbudzić o 2:22.


  • 0



#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aha, w innych tematach pisze że często ma paraliż senny. Pewnie tutaj było tak samo.


  • 0



#6

fstach.
  • Postów: 32
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Bo to była ta sama historia tylko bardziej rozwinięta co do huku nikt nic nie słyszał ale też nikogo nie pytałem, co do paraliżu to nie to, znam się na tyle żeby to poznać, jeśli chodzi o świecącą figurkę to nie ma żadnego znaczenia po prostu tam jest i koniec.


Inna sprawa jest taka że zauważyłem iż moderatorzy tudzież ludzie odpowiedzialni za to co dzieję się na stronie nie starają się odpowiedzieć na post, podjąć inteligentną rozmowę. Wręcz przeciwnie, starają się wmówić osobie dodającej post że jest świrem albo kłamcą. To jest strona o tematyce paranormalnej a nie logicznie wyjaśniającej zwykłe zdarzenia które ludzie uważają za paranormalne. Czytam mnóstwo wartościowych postów a pod spodem komentarze: to na pewno sen, nieprawda, scenariusz do taniego horroru itp.  


  • -2



#7

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Na tej stronie są ludzie próbujący logicznie wyjaśnić rzeczy na pierwszy rzut oka brane za nadprzyrodzone. I dla jednych to jest wartościowe a dla innych nie, ponieważ są święcie przekonani że każdy usłyszany w nocy hałas, każde dziwne coś na zdjęciu to jakiś duch, elf czy smerf. Od tego właśnie są fora, aby można była na nich wymienić informacje, poglądy itp. I dopóki wyrażane poglądy nie obrażają ani nie wyśmiewają ludzi o innych poglądach dopóty nie dzieje się nic złego.


  • 0



#8

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Fstach, uwaliłeś głupotę roku a nawet stulecia. To na forum ma być zakaz używania logicznych argumentów? Więc powinni wpisać taki zapis do regulaminu.


  • 0



#9

Silv.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hey dude.
Co do huku - sprawdzałeś może później balkon? Możliwe, że jakieś biedne ptaszysko sporych rozmiarów przywaliło w szybę. Może jakiś pijak faktycznie rzucił większym kamieniem. Szyba się rozwaliła? Ktokolwiek to słyszał?
Co do godziny, zdarza się, to akurat nic niezwykłego. 3:33 to taka sama godzina jak 13:52 czy coś.
Jaki głos? Skąd mógł dobiegać? Naprawdę nie pamiętasz, co mówił? Jaka była barwa? Był stłumiony? Nie krzyczała babcia, żebyś przestał hałasać czy ktokolwiek z domowników nie postanowił nagle Cię zawołać?
  • 0

#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bo to była ta sama historia tylko bardziej rozwinięta co do huku nikt nic nie słyszał ale też nikogo nie pytałem,

To może warto byłoby zapytać ZANIM się uznało, że to zjawisko paranormalne. Bo może wtedy babcia by ci powiedziała, że to nie żaden demon, tylko Zdzisiek z sąsiedztwa wyjeżdża z garażu, a jego auto (20 letni golf) ma to do siebie, że mu gaźnik strzela. Na przykład - bo możliwości mogło być jeszcze kilka przynajmniej.

Swoją drogą jakoś dziwnie dużo na tym forum opowieści (a ta jest kolejna), w których w nocy, coś strasznie, huczy, strzela, wybucha i słyszy to tylko autor danej opowieści, pomimo tego, że  w danym momencie, wraz z nim, w budynku lub lokalu przebywa jedna, dwie, trzy osoby.

Moim zdaniem jet to dużo bardziej dziwne niż same nocne hałasy, bo wygląda na to, że w naszym kraju żyje nad wyraz dużo ludzi z niedosłuchem (lub niewrażliwych na głośne dźwięki).

 

 

 

    Inna sprawa jest taka że zauważyłem iż moderatorzy tudzież ludzie odpowiedzialni za to co dzieję się na stronie nie starają się odpowiedzieć na post, podjąć inteligentną rozmowę.

 

Zdefiniuj określenie "inteligentna rozmowa" i wytłumacz dlaczego tylko od moderatorów, tudzież ludzi odpowiedzialnych za to, co się dzieje na stronie oczekujesz odpowiedzi na post i i podjęcia tej inteligentnej rozmowy - zwykli użytkownicy ci nie wystarczają?

 

 

 

To jest strona o tematyce paranormalnej a nie logicznie wyjaśniającej zwykłe zdarzenia które ludzie uważają za paranormalne.

 

Żeby uznać coś za paranormalne, najpierw należy wykluczyć ich zwykłość. Jak dla mnie - ty tego nie zrobiłeś, bo z tego, co napisałeś, twoje zdarzenie sprowadza się do tego, że w nocy usłyszałeś huk, z powodu którego nie mogłeś spać do rana. Ale nie znalazłeś w sobie nawet tyle siły, żeby zapytać babcię, czy prababcię, czy przypadkiem nic ich w nocy nie obudziło. Liczysz na to, że my je zapytamy? A może to nie ma znaczenia według ciebie?

 

 

Czytam mnóstwo wartościowych postów a pod spodem komentarze: to na pewno sen, nieprawda, scenariusz do taniego horroru itp.

 

A czego się spodziewasz jeśli w tych "wartościowych" postach jest tak samo żadna ilość informacji jak w tym twoim (który tez do kategorii "wartościowych" zapewne zaliczasz)?

Że nagle tu wszyscy zemdleją z wrażenia, że kogoś w nocy obudził hałas? Czy, że powiedzą "Trzecia trzydzieści trzy? Ooo - to szatan"

 

edit: pisać>spać (nie wiem skąd mi się to wzięło)


Użytkownik pishor edytował ten post 14.06.2015 - 23:44

  • 1



#11

fstach.
  • Postów: 32
  • Tematów: 10
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po prostu łatwo jest komentować coś czego się samemu nie przeżyło i szukać do tego typu zdarzeń logicznego wyjaśnienia. Nie mówię że nie macie racji może to było zdarzenie zupełnie normalne ale wtedy z mojej perspektywy wyglądało to inaczej. Skoro wszyscy znaleźliśmy się na tej stronie to wypadało by przyswoić trochę wiary w coś co jest niewyjaśnione, a nie z uporem maniaka szukać wyjaśnień. Niektórych rzeczy nie da się wyjaśnić.


  • 0



#12

Silv.
  • Postów: 14
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie odpowiedziałeś na moje pytania.
Dude, ja Ci wierzę - wierzę, że coś takiego mogło mieć miejsce. Nie zamierzam jednak zakładać od razu że to duch, szataństwo i wszyscy święci balują w niebie.
  • 0

#13

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co do huku nikt nic nie słyszał ale też nikogo nie pytałem,

Inna sprawa jest taka że zauważyłem iż moderatorzy tudzież ludzie odpowiedzialni za to co dzieję się na stronie nie starają się odpowiedzieć na post, podjąć inteligentną rozmowę. Wręcz przeciwnie, starają się wmówić osobie dodającej post że jest świrem albo kłamcą. To jest strona o tematyce paranormalnej a nie logicznie wyjaśniającej zwykłe zdarzenia które ludzie uważają za paranormalne. Czytam mnóstwo wartościowych postów a pod spodem komentarze: to na pewno sen, nieprawda, scenariusz do taniego horroru itp.  

 

:facepalm:

 

Jak przerobisz szczekające firanki i rozmnażające się letnią porą tosty, to zrozumiesz podejście tych złych moderatorów.

Przewróciła Ci się doniczka od wiatru a Ty Szatana tam widzisz, bo 3:33 - swoją drogą na pewno nie była to ta godzina, idę sobie rękę uciąć. 

Ale dramatyzm musi być!


  • 0



#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie mówię że nie macie racji może to było zdarzenie zupełnie normalne ale wtedy z mojej perspektywy wyglądało to inaczej.

Podkreśliłem ci sedno twojego problemu. Dokładnie jak napisałeś - wtedy i z twojej perspektywy. Tyle tylko, że teraz nie jest wtedy, a my patrzymy z naszej perspektywy.

 

 a nie z uporem maniaka szukać wyjaśnień. Niektórych rzeczy nie da się wyjaśnić.

 

Sorry ale jeżeli ktoś "z uporem maniaka" szuka czegoś w tym zdarzeniu, to tą osoba jesteś tylko i wyłącznie ty.

Szukasz na siłę charakteru paranormalnego w czymś, co mogło być zwykłym, banalnym, codziennym zdarzeniem. Problem w tym, że tego nie jesteśmy teraz jednoznacznie ocenić z prostego powodu - bo rano nie chciało ci sie zapytać domowników, czy słyszeli nocne hałasy.

Pretensje więc kieruj do siebie.


  • 0



#15

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Skoro wszyscy znaleźliśmy się na tej stronie to wypadało by przyswoić trochę wiary w coś co jest niewyjaśnione, a nie z uporem maniaka szukać wyjaśnień.

Forum jest od wymieniania opinii, nawet jak ktoś w zjawiska paranormalne nie wierzy.

Czy to takie dziwne, że nie zachwycamy się tutaj każdą wstawioną historyjką, szczególnie w przypadkach, gdy wyjaśnienie może być bardzo proste?


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych