Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwna zjawa ze zdjęcia.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Obok tej zielonej smugi coś widać i można to zinterpretować jako zjawę, ale chyba bardziej kobietę w sukni, niż dziecko. Widać tylko jedną połowę jej ciała.

 

Mam dość dużą wyobraźnię (przynajmniej do dziś tak sądziłem) ale najwyraźniej jednak nie wystarczającą, żeby na tym zdjęciu dostrzec zjawę w postaci dziecka lub kobiety w sukni - nawet tylko w połowie widoczną.

Dlatego chętnie bym się dowiedział, w którym konkretnie miejscu widać coś, co można by tak zinterpretować?

 

zjawa%20w%20lesie%203.jpg


  • 1



#17

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz co, tak na naprawdę upartego to ja widzę "zjawę" w środku (to zielone). Widzę małą kobietę, od góry mała głowa, biust, prawa ręka (w której jest światełko zielone, pewnie trzyma smartfona) i długa suknia - taka luźna, jakby cała postać lewitowała albo frunęła :D

Ale to pareidolia zwykła, nic tam nie ma, tylko tak to sobie zinterpretowałem, tak jak autor zapewne. Ale spójrz na to, może i Ty coś zauważysz? ;)

 

muzjir.png


  • 0



#18

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiesz co, tak na naprawdę upartego to ja widzę "zjawę" w środku (to zielone).

 

Spojrzałem. Nawet kilka razy. I ze smutkiem konstatuję, że nie tylko nie mam tak bujnej wyobraźni jak sądziłem ale na dodatek nie jestem tak uparty jakbym chciał.


  • 0



#19

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

@ MysticForest dałem Ci plusika za starania, mi by się nie chciało w to bawić:)

Tak apropo, podawanie publicznie na forum linka do FB to raczej średni pomysł:)

Pozdrawiam


  • 0



#20

D!vine.

    超自然現象調查

  • Postów: 58
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W sobotę byłem w lesie wieczorem i postanowiłem zrobić kilka zdjęć, niestety nic na nich nie było widać, tylko jakieś światła w oddali ale na jednym zauważyłem coś dziwnego. Jakby zjawę. 
Tutaj oryginalne zdjęcie: http://pl.tinypic.co...=8#.VXSwoM85_cs
A tutaj zaznaczone i przybliżone: http://pl.tinypic.co...=8#.VXSwvM85_cs
 
Jak dobrze się przyjrzycie to zobaczycie, że to nie drzewo.

Hehe bez przesady nie doszukać się zjawy w dwóch kresach z pewnością nie jest to duch!
  • 0

#21

Ciri.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak po powiększeniu ta "postać" w środku przypomina mi taki nie najlepszej jakości screen z jakiejś gry komputerowej. :)

Na oryginalnym zdjęciu widzę tylko dwie smugi, trochę jakby ktoś kto robił to zdjęcie nastawił aparat na długie naświetlanie.

Ale ogólnie to nie doszukiwałąbym się na siłę jakiejś zjawy, ale to moje zdanie:)

Pozdrawiam


Użytkownik Ciri edytował ten post 18.06.2015 - 16:30

  • 0

#22

MysticForest.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

@ MysticForest dałem Ci plusika za starania, mi by się nie chciało w to bawić:)
Tak apropo, podawanie publicznie na forum linka do FB to raczej średni pomysł:)
Pozdrawiam


Dzięki za plusika ;p nudziło mi się tak szczerze, więc trochę pobawiłam się tym zdjęciem ;)
Konto fb i tak nie zawiera mojego prawdziwego nazwiska, mam dwa konta, prawdziwe i właśnie to, do którego linka podałam :) i tak zamierzam link z forum już usunąć, bo wszyscy przez ten czas mogli fotki zmienione obejrzeć, a nie chcę żeby tak wisiał.

A tak na marginesie, odpowiadając innym, ja też nie wierzę, że jest to zjawa, tylko (jak napisałam nawet wcześniej) kolejne światła z miasta. Tylko zasugerowałam ewentualne jakieś spojrzenie na to (czyli, że to przypomina bardziej kobietę niż dziecko), ale nie uważam, że to prawda :)
  • 0

#23

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ludzie przecież nawet zauważcie, że źródła światła będące na tym zdjęciu są przesunięte i mają smugę - co oznacza , że aparat był poruszany przy tak długim otwarciu migawki i to "zielone" co jest pomiędzy nimi też jest poruszone więc, tak naprawdę nie można przyjmować, że jest to kontur czy konkretny kształt, gdyż odbył się ruch aparatu podczas robienia zdjęcia. Widać, że to najprawdopodobniej coś rozmazane jest to kolejne źródło światła(dokładnie dwa), jednak o mocy dużo mniejszej(lub znajdujące się dalej od obserwatora) od mocy tych tych po bokach.
Na tym zdjęciu nie ma nic paranormalnego, zwykła niedokładność fotografii spowodowana niestabilnością aparatu przy słabym oświetleniu i dużym czasie otwarcia przysłony
  • 0

#24

MysticForest.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tym zdjęciu nie ma nic paranormalnego, zwykła niedokładność fotografii spowodowana niestabilnością aparatu przy słabym oświetleniu i dużym czasie otwarcia przysłony


Dokładnie tak samo myślę.
A po zwiększeniu kontrastu zdjęcia jeszcze dokładniej widać, że są to dwa zielone punkty i nad nimi ich smugi, czyli to rozmycie spowodowane ruchem aparatu. Nie mam zatem nawet pojęcia jak autor fotki wpadł na pomysł, że to zjawa.. :/ ;)
  • 0

#25 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Po mojemu to więcej w tym twojej twórczości niż jakichkolwiek realnych zjawisk...

 

Na zdjęciu nie ma absolutnie niczego paranormalnego a to co dorysowałeś to twoja twórczość. Odnoszę się bezpośrednio do głównego posta i tego co w nim przedstawiłeś.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 19.06.2015 - 20:55

  • 0

#26

OnlyDreams.
  • Postów: 158
  • Tematów: 8
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ja tam niczego nie widze, a jestem z tych wierzacych ;) 

Slabe oswietlenie, slaby sprzet, dlugie otwarcie migawki, zdjecie pewnie z reki - eee chyba jeszcze nie wiesz, jakie fajne efekty mozna robic za pomoca aparatu ;)

Probuj dalej ;) moze kiedys trafisz na ducha hehe :)


  • 0

#27

DaroCZ.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ładne czarne yyyyyy coś.Na pewno na podstawie tego nakrencą nowe Paranormal Activti :D

 

offtop.gif

/Connor


  • 0

#28

phldh.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie zrobione bez flesza, ciemność. Jeżeli na tym zdjęciu ktoś dostrzega zjawę to zwykła pareidolia.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych