Skocz do zawartości


Duch uchwycony na nagraniu w nawiedzonym szpitalu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
66 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

*
Popularny

PAY-GHOST-main.jpg

foto / The Sun/News Syndication

 

 

Łowca duchów Jamie-Leigh Brown często odwiedza potencjalnie nawiedzone miejsca w poszukiwaniu duchów i innych zjawisk paranormalnych. Czasem trafiają się rzeczy warte uwagi, czasami trzeba odejść z pustymi rękami. Przeglądając zdjęcia ze swojej wyprawy do szpitala St Thomas's Hospital zobaczyła coś co wywołało u niej nie małe zaskoczenie.

 

Dwuedzistojednolatka Jamie-Leigh Brown eksplorowała opustoszały szpital St Thomas's Hospital w Stockport wraz ze swoją ekipą łowców duchów, tam też udało jej się zrobić niezwykłe zdjęcie.

 

Podczas zwiedzania łowcy duchów słyszeli również dźwięki kroków mimo iż w budynku nie ma schodów, które były by dopuszczone do użytku. Entuzjaści zjawisk paranormalnych uciekli ze szpitala nie sprawdzając wcześniej zrobionych zdjęć, zrobili to oni w późniejszym czasie dlatego nie od razu uświadomili sobie czego w rzeczywistości  byli świadkami.

 

 

PAY-Ghostly-doctor-picture-at-St-Thomass

foto / The Sun/News Syndication

 

 

 

Chcieliśmy wejść do budynku żeby się rozejrzeć, bardziej w formie rozrywki. Słyszeliśmy głosy nad nami jak drapania czy szuranie oraz dźwięki kroków ale niczego nie widzieliśmy

- powiedziała Jamie-Leigh Brown.

 

 

Kiedy zobaczyłam zdjęcie byłam przerażona

- stwierdziła dla The Sun.

 

 

Na zdjęciu widać wyraźnie sylwetkę przypominającą człowieka w białym kitlu w ponurym korytarzu budynku. Od razu pojawiły się pytania. Czy był to duch jednego z lekarzy kiedyś pracujących w szpitalu? Czy jest to jedyna forma aktywności paranormalnej jaką dało się wtedy zarejestrować? A może w szpitalu dałoby się znaleźć jeszcze więcej?

 

 

St-Thomass-Hospital-Stockport.jpg

foto / mirror.co.uk

 

 

Szpital St Thomas's Hospital jest zamknięty od dekady. Pracę w nim prowadziły również zakonnice aczkolwiek nie był to długi epizod.Trzy lata temu odwiedziła go ekipa Most Haunted, która przeprowadzała dochodzenie w sprawie doniesień o aktywności paranormalnej w placówce.

 

Od czasu do czasu pojawiali się też inni śmiałkowie, którzy próbowali zbadać podejrzaną aktywność paranormalną w tym szpitalu. Notowano w nim między innymi pojawiania się innych postaci pielęgniarek oraz zakonnicy. Miejsce to uważane jest za nawiedzone.

 

 

 

 

Tłumaczenie własne.

 

Źródło:
Mirror
mirror.co.uk-logo.JPG


  • 6

#2

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny duch rzucający cień - czy duchy rzucają cień?

Zawsze wydawało mi się, że są niematerialne.


  • 2



#3

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

No i niby to ten duch? Normalnie idzie się wypróżnić ze strachu...


  • 0



#4 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Panowie :P Najpierw równacie z ziemią każdy news o zjawiska paranormalnych, a później narzekacie, że nowe nwesy w tej tematyce się nie pojawiają :D

 

Jak zaznaczałem w temacie wiele osób raportowało o podejrzanych odgłosach w tym szpitalu, wiele z tych osób twierdzi, że widziało tam "coś" lecz nie nikt niczego nie nagrał ani nie sfotografował bo ludzie byli zajęci zwiewaniem stamtąd.


  • 0

#5

Carnivall.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Panowie :P Najpierw równacie z ziemią każdy news o zjawiska paranormalnych, a później narzekacie, że nowe nwesy w tej tematyce się nie pojawiają :D

 

Jak zaznaczałem w temacie wiele osób raportowało o podejrzanych odgłosach w tym szpitalu, wiele z tych osób twierdzi, że widziało tam "coś" lecz nie nikt niczego nie nagrał ani nie sfotografował bo ludzie byli zajęci zwiewaniem stamtąd.

Nawet jeśli faktycznie coś słyszą, nawet jeśli faktycznie mamy do czynienia z nawiedzeniem, to nadal ten rzekomy duch na zdjęciu wygląda bardzo żywo. Skrytykowane zostały same zdjęcia, z tego co widzę.


Użytkownik Carnivall edytował ten post 04.06.2015 - 23:19

  • 0

#6

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@✪Critter

Tu nie chodzi o równanie z ziemią czegokolwiek, a tylko o odniesienie się do treści wrzuconej informacji.

 

Ta informacja wygląda tak, że ktoś zrobił zdjęcie ducha w opuszczonym szpitalu, a duch ten rzuca cień (co widać na załączonym  zdjęciu).

Można to oczywiście zignorować, podobnie jak to, że duch akuratnie ubrany jest w przykrótki kitel, mający sprawiać wrażenie fartucha lekarskiego (w końcu to szpital) albo cieszyć się, że to zdjęcie ducha (bo każde zdjęcie ducha cieszy).

Ale można też zadać pytanie, które zadałem we wcześniejszym poście - czy duchy rzucają cień?

Pomijam tu już ten nieszczęsny kitel, bo w końcu trudno oczekiwać zbroi rycerskiej (chociaż fartuch lekarski ciut inaczej sobie wyobrażam - to coś bardziej ciecia przypomina niż lekarza. Ale mniejsza.

Tak więc pytam ponownie - czy duchy rzucają cień?

Jeśli tak, to nie ma sprawy. Ale jeśli nie rzucają (albo nie powinny rzucać), to przyznasz sam, że trudno ekscytować się takim newsem.


  • 1



#7 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

@✪Critter

Tu nie chodzi o równanie z ziemią czegokolwiek, a tylko o odniesienie się do treści wrzuconej informacji.

 

Ta informacja wygląda tak, że ktoś zrobił zdjęcie ducha w opuszczonym szpitalu, a duch ten rzuca cień (co widać na załączonym  zdjęciu).

Można to oczywiście zignorować, podobnie jak to, że duch akuratnie ubrany jest w przykrótki kitel, mający sprawiać wrażenie fartucha lekarskiego (w końcu to szpital) albo cieszyć się, że to zdjęcie ducha (bo każde zdjęcie ducha cieszy).

Ale można też zadać pytanie, które zadałem we wcześniejszym poście - czy duchy rzucają cień?

Pomijam tu już ten nieszczęsny kitel, bo w końcu trudno oczekiwać zbroi rycerskiej (chociaż fartuch lekarski ciut inaczej sobie wyobrażam - to coś bardziej ciecia przypomina niż lekarza. Ale mniejsza.

Tak więc pytam ponownie - czy duchy rzucają cień?

Jeśli tak, to nie ma sprawy. Ale jeśli nie rzucają (albo nie powinny rzucać), to przyznasz sam, że trudno ekscytować się takim newsem.

Ja nie widze tam żadnego cienia prawdę mówiąc. Być może to co wy interpretujecie jako cień wcale nie musi nim być. Patrząc na zdjęcie. Zwróciłem tylko uwagę na pewien fakt, który zauważyłem tutaj już dosyć dawno temu ;)

 

Co do kitla, to szkoda, że nie widziałeś mojego w pracy. To byś się dopiero uśmiał :D


  • 0

#8

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ja nie widze tam żadnego cienia prawdę mówiąc. Być może to co wy interpretujecie jako cień wcale nie musi nim być.

Być może nie musi ale jak parzę na tą fotkę, a konkretnie na lewą rękę "ducha" (oraz lewą część tułowia) to wyraźnie widzę czarną plamę (pod ręką oraz na prawo - wzdłuż tułowia), co jako żywo przypomina mi cień rzucany przez osobę oświetloną np lampą błyskową podczas robienia zdjęcia.

Podobny efekt (chociaż w mniejszym stopniu) widać przy osobie na pierwszym planie.

Pod jej prawym łokciem i wzdłuż prawej strony tułowia (mniej więc od wysokości uda do łokcia właśnie)


  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie jest duch, tylko zwykłe dziecko.
  • -1



#10

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny duch rzucający cień - czy duchy rzucają cień?

Zawsze wydawało mi się, że są niematerialne.

 

 

Z tego co wiemy wszystko jest materią ale o innym stanie skupienia. Z druga częścią się zgadzam a właściwie podobnie uważam że duchy nie mają cienia.

Zdjęcie jest mało interesującą mistyfikacją.


  • 0



#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kolejny duch rzucający cień - czy duchy rzucają cień?

Zawsze wydawało mi się, że są niematerialne.

Gdzie Ty dostrzegłeś cień na tej pikselozie? :o

Jak dla mnie to młoda poszukiwaczka duchów chciała wywołać sensacje i nic więcej. Badał ktoś to zdjęcie? Czy aby nikt przy nim nie majstrował?

Na czym ma polegać fenomen, że ducha nie da się zobaczyć okiem, a da się mu zrobić zdjęcie?


  • 0



#12

akuri770.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

 

Kolejny duch rzucający cień - czy duchy rzucają cień?

Zawsze wydawało mi się, że są niematerialne.

Gdzie Ty dostrzegłeś cień na tej pikselozie? :o

Jak dla mnie to młoda poszukiwaczka duchów chciała wywołać sensacje i nic więcej. Badał ktoś to zdjęcie? Czy aby nikt przy nim nie majstrował?

Na czym ma polegać fenomen, że ducha nie da się zobaczyć okiem, a da się mu zrobić zdjęcie?

 

To zdjęcie jest za dobre , żeby było prawdziwe ze zdjęć wynika , że duch chciał żeby mu ktoś strzelił fotkę i jakimś cudem nagle pojawił się przed panią fotografującą zwykły fake 


  • 1

#13

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 


Na czym ma polegać fenomen, że ducha nie da się zobaczyć okiem, a da się mu zrobić zdjęcie?

 

 

 

Zdegenerowanych komórek czy zmian w narządach gołym okiem też nie jesteśmy wstanie zobaczyć, możemy  je dopiero dostrzec dzięki odpowiedniej aparaturze.

Wystarczy mieć odpowiedni aparat i dużo szczęścia.


  • 0



#14

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Goosfraba  nminus sugeruje iż masz odmienne zdanie niż zaprezentowane przeze mnie, jeśli sądzisz inaczej podziel się z nami. 

Uważasz ze nie mamy aparatów do prześwietlania na przykład klatki piersiowej?


  • 0



#15

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Głównym celem tego typu filmów jest wzbudzanie sensacji. Bo czym jest  film z wyprawy do nawiedzonego miejsca bez ducha? Duch musiał się wiec pojawić  na którymś z ujęć tego dzieła i nieważne czy była to zmora szalonego chirurga czy ciotka Klotka w szlafroku. Fake jak nic! Swoją drogą tak sobie myślę.... Duch lekarza oznacza ze doktor "zszedł " w tym właśnie szpitalu i tam już na wieki pozostał, czy może wyzionął ducha gdzie indziej a potem przybrał biały kitel i wrócił do swojego miejsca pracy?... :facepalm:


Użytkownik MAHARET edytował ten post 05.06.2015 - 13:43

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych