Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dźwięk spadającej kulki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1

dev.
  • Postów: 10
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam wszystkich "paranormalnowiczów" :). Nie spodziewałem się, że napiszę kiedykolwiek jakiś temat na tym forum oprócz przywitania :D

 

Chciałbym się was zapytać, czy słyszeliście kiedykolwiek w swoim mieszkaniu w lub gdziekolwiek indziej odgłosy spadającej i turlającej się kulki? Sam słyszę ten odgłos stosunkowo często - wystarczająco by zapadł mi w pamięć.

Będąc wczoraj u swojej dziewczyny, powymienialiśmy się trochę różnymi historyjkami (również zahaczającymi o tematy paranormalne, ale jako sceptyk nie chce mi się ich podejmować) i doszliśmy do tematu właśnie tej kulki. Ja słyszę ten odgłos w nocy, zazwyczaj gdy większość lub wszyscy domownicy już śpią. Dźwięk ten pochodzi tak jakby z mieszkania nade mną, tak jakby mojej sąsiadce upadała jakaś stalowa bądź szklana kulka i turlała się chwile po podłodze. Z kolei moja dziewczyna miała kiedyś wrażenie że czasami po jej pokoju turla się taka piłeczka, tyle że kauczukowa. Zrobiłem mały research po necie i natrafiłem na to http://wizaz.pl/foru...=497455&page=1. Wniosek wysunąłem z tego taki, że zjawisko to jest dosyć powszechne i raczej odpada teoria że ciągle czyjemuś sąsiadowi coś upada i się turla. 

 

Ciekawi mnie geneza tego zjawiska, macie forumowicze jakieś pomysły?


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U sąsiadów pode mną też coś takiego słychać. Nie wiem co to, ale myślę że hantle.
  • 0



#3

JGK.

    Libertarianin

  • Postów: 37
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie sądziłem że kiedykolwiek trafię na taki temat! :D Ja ten dźwięk słyszę 2-3 razy dziennie. Mieszkam w bloku więc nie zwracam na to uwagi. Tylko zawsze się zastanawiałem co to sąsiad ma że ciągle to upuszcza?

Użytkownik JGK edytował ten post 02.06.2015 - 11:22

  • 0

#4

Paulis.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a ja mieszkam w domku, nade mną pokoj mają rodzice i tez słysze tę kulkę! Bo moja mama rzuca psu piłke... może wasi sasiedzi tez sie tak bawią z psem, kotem, chomikiem...


  • 1

#5

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A może to rury? Ktoś coś do kibelka wywala i leci rurami, obija się. Może to być też wina złej akustyki w bloku. U mnie np. sąsiedzi z mieszkania obok notorycznie trzaskają drzwiami, a blok jest tak zbudowany, że ja leżąc w łóżku daleko od drzwi wejściowych, słyszę jakby mi w czerep walili młotem...


  • 0



#6

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

U mnie w domu cały czas coś upada i turla się ale winę zwalam na dwa koty albo na sąsiadów za ścianą i ich głupiego psa.

 

Co do twojego przypadku i sytuacji przedstawionej na forum wizarzu sądzę jednak, że wyjaśnienie jest banalnie proste:

Mieszkanie w bloku -> mało miejsca -> rozkładana sofa, z modułami na kółkach.

Osobiście ma taki mebel i wiem jak brzmi jego rozkładanie choć na szczęście nie jestem zmuszona tego robić codziennie bo to tylko łóżko dla gości. Domyślam się, że piętro niżej przy złej akustyce cały dźwięk przypominałby upadającą o ziemię i toczącą się przez chwilę metalową kulkę.


  • 0



#7

bobi7700.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A może by tak po prostu po ludzku i po sąsiedzku zapytać sąsiada czy sąsiadkę, może sprawa wtedy się wyjaśni, rozumiem że autor może mieć dystans do sąsiada i nie pytać o takie rzeczy, ale ktoś z pewnością ma dobrego i koleżeńskiego sąsiada i może z nim po prostu porozmawiać.


  • 1

#8

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Też to słyszę często, w życiu mi nie przeszło przez myśl, że to może być coś innego niż tocząca się kulka - moi sąsiedzi z góry mają psa, więc to by było logiczne. Ale skoro inni też tak mają... nie powiecie mi chyba, że wam codziennie kilka razy coś upada i się toczy.


  • 0

#9

Void.
  • Postów: 7
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja również słyszę takie dźwięki. Do tego jeszcze dochodzi tłuczenie kotletów, spłukiwanie wody i przesuwanie firanek o 5 nad ranem. Mieszkam w bloku i mnie takie sprawy nie dziwią. Ludzie mają różne zainteresowania, nawet turlanie kulki w nocy.
  • 2

#10 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Słyszałem kulki u mojej ciotki kiedy za młodu u niej nocowałem. Miała jednorodzinny dom. Odgłosy kulek okazały się być odgłosami dachu który się układał i belki wraz z blachą trzeszczały w tak dziwny sposób.


  • 0

#11

numnumentrails.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ten temat skłonił mnie do założenia konta, nie ma czasów na powitanie, mój pierwszy post jest tutaj. Również słysze w nocy takie dźwięki, zwykle jak już leże w łóżku, nigdy gdy jestem jeszcze 'na nogach'. Dochodzą oczywiście z góry i jest to dokładnie dźwięk jakby upuścić piłeczke od ping ponga (coraz częstsze uderzenia, kończące się na trrrrr a potem cisza). Wydaje mi się, że jest to zbyt głośne jak na faktycznie upuszczenie takiej kuleczki (warstwa cegieł czy z czego tam jest ten blok jest raczej dość gruba, inaczej sąsiedzi spadaliby sobie na głowy). Jednak co najdziwniejsze kłade się spać zwykle koło 2giej, rzadko nad ranem koło 4tej (jeśli położe się wcześnie jeszcze nie zdażyło mi się usłyszeć tego dzwięku). Co w tym dziwnego? Nade mną mieszka starsza kobieta czasem goszcząca swoją wnuczke w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym. Myśle, że żadna z nich nie jest o tej porze na nogach i w stanie czegoś zrzucić. Wracając w nocy do domu zawsze patrze na swoje okna, żeby sprawdzić czy mama już spi. Chcąc nie chcąc widze też reszte okien, nie zdażyło się, żeby okna tej pani były otwarte więc wykluczam przeciąg. Nie miałem czasu przeczytać regulaminu więc na wszelki wypadek nie użyje wulgaryzmu. KURCZE CO SIE DZIEJE? xD


  • 0

#12

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A nie możesz tej Pani o tym opowiedzieć i podpytać czy czegoś nie słyszała również? Przecież chyba się znacie jako tako przynajmniej, mijacie na schodach czy w windzie?

Może Pani ma jakieś zwierzę typu kot, który w nocy harcuje albo się czymś bawi? Albo to wcale nie dźwięk z mieszkania, tylko bardziej "naturalny" tak jak pisałem wyżej. Może rury np.


  • 0



#13

numnumentrails.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pani zwierząt nie ma i oczywiście od razu jak to przeczytałem naszła mnie ochota ją spytać i z pewnością to zrobie jak sie spotkamy :D


  • 0

#14

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może macie racje że to może być coś z psem związanego bo ci pode mną też go mają.
  • 0



#15

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Intrygujący temat! Mam nawet swoją sugestie....

 

 

 

.blog_ng_3352272_3763645_tr_kuluschomicul


Użytkownik MAHARET edytował ten post 05.06.2015 - 14:07

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych