Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pierwsi ludzie żyli 900 lat?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#16

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Ja też jestem osobą wierzącą, ale nie traktuję Starego Testamentu jako dogmat.  Stary Testament jest przede wszystkim księgą wierzeń, mitów, legend narodu żydowskiego. Wiara w Boga nie powinna być powiązana z wiarą w Księgi i wszystko, co w nich jest napisane traktować jako prawdę objawioną. Tym bardziej, jakbyś dokładnie się zapoznała z Genesis, to byś stwierdziła, że są 2 wersje stworzenia świata. Do czytelnika zaś należy wybranie tej, która mu odpowiada najlepiej.

Wracając  do tematu, to już rzymski historyk Pliniusz Starszy stwierdził, że nie jest możliwe, aby człowiek żył dłużej niż 120 lat. Owszem, znał mity o długowieczności ludzi do 800 lat,  ale jak twierdził " za rok bowiem niektórzy liczyli lato,zimę uważając za rok drugi,a niektórzy dzielili nawet rok na cztery części..."

Według niego najdłużej żyjącym człowiekiem był Argantonios z Gades, który żył 120 lat. ( Historia Naturalna księga VII rozdział 153-156)

 

Po pierwsze- jestem płci męskiej.

Po drugie- wiara w Boga powinna opierać się WYŁĄCZNIE na wierze w księgi.

Po trzecie- przeczytałem genesis kilka razy i nie napotkałem innej wersji stworzenia świata .

@mcnugget- Rozumiem, że jesteś ateistą ? Otóż uczymy się, ponieważ uwierzyło w to najwięcej osób. W naszej klasie greckie mity też się omawiało... Poza tym, jeśli ktoś wierzy w Boga a nie w ewolucję i tak musi uczyć się teorii naukowych.


  • -6

#17

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wierzysz w ewolucję popartą milionem badań, dowodów na istnienie dinozaurów, wczesnych ludzi etc etc a wierzysz, że pewnego pięknego dnia pojawił się Bóg, który wszystko stworzył? Really? Ludzie wymyślili sobie Jezusa, Buddę, Zeusa i innych, bo już tacy jesteśmy, większość z nas musi w coś wierzyć, żeby w chwili słabości mieć się do kogo zwrócić. 

Chyba, że Bóg najpierw stworzył Ziemię, potem prymitywne życie, potem mniej prymitywne, dinozaury itp itd. Ale strasznie by się wynudził przez te setki milionów lat EWOLUCJI ;)

 

A jak tam święcie wierzysz w księgi, to rozumiem, że jak czytasz książkę o Godzilli, to wierzysz, że ona sobie siedzi na dnie w Japonii i czeka aż przyleci ogromny metalowy ptak aby zniszczyć Tokio? Czy traktujesz sprawę wybiórczo i wierzysz tylko w niektóre księgi?


  • 0



#18

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@GBZP:

Po trzecie- przeczytałem genesis kilka razy i nie napotkałem innej wersji stworzenia świata .

 

Przeczytaj jeszcze raz, ale ze zrozumieniem. Szczególnie Gen 1,1-2,4 i Gen 2,4-2,25, następnie porównaj obie te wersje. Pierwszym rzucającym się w oczy szczegółem jest to, że według pierwszego opisu zwierzaki powstały przed Adamem, a według drugiego po Adamie.

 

Otóż uczymy się, ponieważ uwierzyło w to najwięcej osób.

 

I co z tego? Zapewne sporo osób wierzy także, że przebiegnięcie drogi przez czarnego kota przynosi pecha. Nie wiem ilu, ale pewnie porównywalnie z liczbą osób chodzących co niedzielę na msze.

 

Zaprowadzamy lekcje kotologii?

 

Poza tym, jeśli ktoś wierzy w Boga a nie w ewolucję i tak musi uczyć się teorii naukowych.

 

"Poza tym, jeśli ktoś wierzy w marksizm, a nie w wolny rynek i tak musi się uczyć podstaw przedsiębiorczości". Szkoła ma uczyć, nie powielać niesprawdzone bzdury. Niestety, szkoła polska ma problem z nauczaniem (sprawdzone doświadczalnie, poznałem trochę studentów z Ukrainy... i porównując ich z naszymi prymusami to przybysze mają większa tzw. wiedzą ogólną).


Użytkownik NTM edytował ten post 02.06.2015 - 09:53

  • -1

#19

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano



@GBZP:

Po trzecie- przeczytałem genesis kilka razy i nie napotkałem innej wersji stworzenia świata .
 

Przeczytaj jeszcze raz, ale ze zrozumieniem. Szczególnie Gen 1,1-2,4 i Gen 2,4-2,25, następnie porównaj obie te wersje. Pierwszym rzucającym się w oczy szczegółem jest to, że według pierwszego opisu zwierzaki powstały przed Adamem, a według drugiego po Adamie.
 

Otóż uczymy się, ponieważ uwierzyło w to najwięcej osób.
 

I co z tego? Zapewne sporo osób wierzy także, że przebiegnięcie drogi przez czarnego kota przynosi pecha. Nie wiem ilu, ale pewnie porównywalnie z liczbą osób chodzących co niedzielę na msze.
 
Zaprowadzamy lekcje kotologii?
 

Poza tym, jeśli ktoś wierzy w Boga a nie w ewolucję i tak musi uczyć się teorii naukowych.
 

"Poza tym, jeśli ktoś wierzy w marksizm, a nie w wolny rynek i tak musi się uczyć podstaw przedsiębiorczości". Szkoła ma uczyć, nie powielać niesprawdzone bzdury. Niestety, szkoła polska ma problem z nauczaniem (sprawdzone doświadczalnie, poznałem trochę studentów z Ukrainy... i porównując ich z naszymi prymusami to przybysze mają większa tzw. wiedzą ogólną).

A może to ty przeczytaj ze zrozumieniem ?
Pierwszy opis przedstawia stworzenie ŚWIATA a drugi OGRODU EDEN. To dwie zupełnie różne rzeczy.
Szkoła nie powinna uczyć bzdur, masz rację. Ale dla mnie bzdurą może być np. Teoria ewolucji. Ta dyskusja prowadzi donikąd.
Czarny kot to JEDEN przesąd, nawet patrząc z twojego punktu widzenia, Biblia jest zbiorem i to nie przesądów a mitów. A np. Mitologii greckiej się uczymy. Czym różni się od niej hebrajska poza treścią ?

Nie wierzysz w ewolucję popartą milionem badań, dowodów na istnienie dinozaurów, wczesnych ludzi etc etc a wierzysz, że pewnego pięknego dnia pojawił się Bóg, który wszystko stworzył? Really? Ludzie wymyślili sobie Jezusa, Buddę, Zeusa i innych, bo już tacy jesteśmy, większość z nas musi w coś wierzyć, żeby w chwili słabości mieć się do kogo zwrócić. 
Chyba, że Bóg najpierw stworzył Ziemię, potem prymitywne życie, potem mniej prymitywne, dinozaury itp itd. Ale strasznie by się wynudził przez te setki milionów lat EWOLUCJI ;)
 
A jak tam święcie wierzysz w księgi, to rozumiem, że jak czytasz książkę o Godzilli, to wierzysz, że ona sobie siedzi na dnie w Japonii i czeka aż przyleci ogromny metalowy ptak aby zniszczyć Tokio? Czy traktujesz sprawę wybiórczo i wierzysz tylko w niektóre księgi?


1-Z kolei Ty wierzysz, że pewnego pięknego dnia NIC wybuchło i później powstały z tego planety, na których później jakimś cudem powstało życie.
Czy tak bardzo się to różni ?
2-Dinozaury nie są dowodem ewolucji. Zapewne około 80% z nich to pomyłka lub fałszerstwo. Nawet jeśli nie, to przecież wiemy, że na ziemi wyginęło wiele gatunków. To nie stoi w sprzeczności z brakiem ewolucji.
3-W mojej "książce" pisze, że Bóg stwarzał Ziemię 7 dni...
4-Mógłbym również napisać, że Ty nie wierzysz w Boga, popartego niezliczoną ilością cudów, dowodów, wiarą wielu ludzi, ale to nie ma sensu. Z doświadczeni wiem, że takie dyskusje do niczego nie prowadzą, ponieważ obie strony mogą podawać TE SAME argumenty napoparcie zupełnie różnych tez.

Stwierdzam, że jak tak dalej pójdzie, to nie tylko zrobi się straszny offtop, ale też zaczniemy się wzajemnie obrażać. Niniejszym stwierdzam, że raczej nie będę kontynuował tej dyskusji.
  • -6

#20

Wrty.
  • Postów: 193
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Szkoła nie powinna uczyć bzdur, masz rację. Ale dla mnie bzdurą może być np. Teoria ewolucji.

“The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it.”

 

W ogóle ciekawa postać z ciebie:

przeczytałem genesis kilka razy i nie napotkałem innej wersji stworzenia świata .

Mógłbym również napisać, że Ty nie wierzysz w Boga, popartego niezliczoną ilością cudów, dowodów

Dinozaury nie są dowodem ewolucji. Zapewne około 80% z nich to pomyłka lub fałszerstwo.

DAMN myślałem, że to tylko żarty, że tacy ludzie istnieją, albo że występują tylko w wioskach w południowych stanach :o


  • 0

#21

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

2-Dinozaury nie są dowodem ewolucji. Zapewne około 80% z nich to pomyłka lub fałszerstwo.

Ale te 80% to z jakiegoś źródła czy tak sobie wymyśliłeś, żeby mieć argument przeciwko ewolucji? Zaraz się dowiemy, że dinozaury nie istniały w ogóle.

 

A jak już wspomniałeś o dowodach na istnienie Boga - gdyby takie dowody istniały, to nie mówilibyśmy o wierze.


  • 0



#22

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

1-Z kolei Ty wierzysz, że pewnego pięknego dnia NIC wybuchło i później powstały z tego planety, na których później jakimś cudem powstało życie.
Czy tak bardzo się to różni ?
2-Dinozaury nie są dowodem ewolucji. Zapewne około 80% z nich to pomyłka lub fałszerstwo. Nawet jeśli nie, to przecież wiemy, że na ziemi wyginęło wiele gatunków. To nie stoi w sprzeczności z brakiem ewolucji.
3-W mojej "książce" pisze, że Bóg stwarzał Ziemię 7 dni...
4-Mógłbym również napisać, że Ty nie wierzysz w Boga, popartego niezliczoną ilością cudów, dowodów, wiarą wielu ludzi, ale to nie ma sensu. Z doświadczeni wiem, że takie dyskusje do niczego nie prowadzą, ponieważ obie strony mogą podawać TE SAME argumenty napoparcie zupełnie różnych tez.

Stwierdzam, że jak tak dalej pójdzie, to nie tylko zrobi się straszny offtop, ale też zaczniemy się wzajemnie obrażać. Niniejszym stwierdzam, że raczej nie będę kontynuował tej dyskusji.

 

 

WAT? 

 

Chłopaku, obejrzyj sobie kilka programów o powstaniu układu słonecznego, planet, Słońca i na końcu życia na Ziemi. To naprawdę fascynująca wiedza i dobra nauka. Nie czytaj fantastyki a poczytaj książki naukowe - lepiej na tym wyjdziesz, gwarantuję Ci. I nie mów mi, że to spisek, że powstanie tego wszystkiego to ściema, bo z takim myśleniem nie da się dyskutować. 

 

Czaszka w ziemi i szkielet dinozaura to fałszerstwo, a jakaś książka napisana przez ileś tam osób, żyjących nawet nie w tym samym czasie to dowód? 

I gdzie te niezliczone dowody na istnienie Boga? A te cuda to gdzie, bo ja żadnego nie widziałem? Może te miliony ludzi umierających w wojnach, z głodu, gwałcone kobiety w Iraku (ale to w sumie zły przykład, bo przecież one nie wierzą w Twojego Boga)? Zaraz mi napiszesz, że Bóg dał nam wolną wolę i wypędzając z Raju, otrzepał ręce o sutannę, odwrócił się na pięcie i odmaszerował ku zachodzącemu Słońcu (które stworzył) mamrocząc pod nosem: "ja swoje zrobiłem, teraz to wasza broszka". Wygodne wytłumaczenie dla wszystkiego ale niestety to tak nie działa.

 

Pewnie, że wielu ludzi wierzy w wielu bogów. Ale ludzie wierzą też w Latającego Potwora Spaghetti i to znaczy, że on istniał/istnieje? Dlaczego w niego nie wierzysz? Dlaczego nie wierzysz w Allaha i nie latasz po szkole z kałachem? Bo zostałeś w jakiejś konkretnej wierze wychowany i tego się trzymasz. 

Czyli jak to jest, Allaha nie ma, Potwora Spaghetti nie ma ale Jezus był? A to niby czemu Ty masz rację a milion Talibów nie?

Nie ma ŻADNEGO Boga, ale za to jest wiedza i nauka, która wytłumaczy Ci jak to naprawdę było. I to jest poparte setkami lat badań, prób i tęgimi umysłami ludzi mądrzejszych od nas. W tym jest ciąg logiczny, coś wynika z czegoś, ewoluuje. Dlatego to jest prawda, a nie to, co ktoś napisał w Biblii/Koranie etc etc.

 

Pewnie, że nie chcesz kontynuować tej rozmowy, bo brak Ci argumentów i już się pogubiłeś pisząc to, co napisałeś.


  • 0



#23

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 1-Z kolei Ty wierzysz, że pewnego pięknego dnia NIC wybuchło i później powstały z tego planety, na których później jakimś cudem powstało życie.
Czy tak bardzo się to różni ?
2-Dinozaury nie są dowodem ewolucji. Zapewne około 80% z nich to pomyłka lub fałszerstwo. Nawet jeśli nie, to przecież wiemy, że na ziemi wyginęło wiele gatunków. To nie stoi w sprzeczności z brakiem ewolucji.
3-W mojej "książce" pisze, że Bóg stwarzał Ziemię 7 dni...
4-Mógłbym również napisać, że Ty nie wierzysz w Boga, popartego niezliczoną ilością cudów, dowodów, wiarą wielu ludzi, ale to nie ma sensu. Z doświadczeni wiem, że takie dyskusje do niczego nie prowadzą, ponieważ obie strony mogą podawać TE SAME argumenty napoparcie zupełnie różnych tez.

Stwierdzam, że jak tak dalej pójdzie, to nie tylko zrobi się straszny offtop, ale też zaczniemy się wzajemnie obrażać. Niniejszym stwierdzam, że raczej nie będę kontynuował tej dyskusji.
 

 
WAT? 
 
Chłopaku, obejrzyj sobie kilka programów o powstaniu układu słonecznego, planet, Słońca i na końcu życia na Ziemi. To naprawdę fascynująca wiedza i dobra nauka. Nie czytaj fantastyki a poczytaj książki naukowe - lepiej na tym wyjdziesz, gwarantuję Ci. I nie mów mi, że to spisek, że powstanie tego wszystkiego to ściema, bo z takim myśleniem nie da się dyskutować. 
 
Czaszka w ziemi i szkielet dinozaura to fałszerstwo, a jakaś książka napisana przez ileś tam osób, żyjących nawet nie w tym samym czasie to dowód? 
I gdzie te niezliczone dowody na istnienie Boga? A te cuda to gdzie, bo ja żadnego nie widziałem? Może te miliony ludzi umierających w wojnach, z głodu, gwałcone kobiety w Iraku (ale to w sumie zły przykład, bo przecież one nie wierzą w Twojego Boga)? Zaraz mi napiszesz, że Bóg dał nam wolną wolę i wypędzając z Raju, otrzepał ręce o sutannę, odwrócił się na pięcie i odmaszerował ku zachodzącemu Słońcu (które stworzył) mamrocząc pod nosem: "ja swoje zrobiłem, teraz to wasza broszka". Wygodne wytłumaczenie dla wszystkiego ale niestety to tak nie działa.
 
Pewnie, że wielu ludzi wierzy w wielu bogów. Ale ludzie wierzą też w Latającego Potwora Spaghetti i to znaczy, że on istniał/istnieje? Dlaczego w niego nie wierzysz? Dlaczego nie wierzysz w Allaha i nie latasz po szkole z kałachem? Bo zostałeś w jakiejś konkretnej wierze wychowany i tego się trzymasz. 
Czyli jak to jest, Allaha nie ma, Potwora Spaghetti nie ma ale Jezus był? A to niby czemu Ty masz rację a milion Talibów nie?
Nie ma ŻADNEGO Boga, ale za to jest wiedza i nauka, która wytłumaczy Ci jak to naprawdę było. I to jest poparte setkami lat badań, prób i tęgimi umysłami ludzi mądrzejszych od nas. W tym jest ciąg logiczny, coś wynika z czegoś, ewoluuje. Dlatego to jest prawda, a nie to, co ktoś napisał w Biblii/Koranie etc etc.
 
Pewnie, że nie chcesz kontynuować tej rozmowy, bo brak Ci argumentów i już się pogubiłeś pisząc to, co napisałeś.
Oglądałem programy o powstaniu różnych elementó wszechświata, czytam książki naukowe. Nie mówię, że czaszki i szkielety są fałszerstwem. Mam na myśli, że bałagan w papierach i niekompletne znaleziska niejednokrotnie powodował pomyłki i jeden dinozaur został uznany za dwa różne.
Piszesz, że z moim myśleniem nie da się dyskutować. Z twoim to się da ? Nasz punkt widzenia jest podobny- ty bronisz teorii ewolucji a ja wiary w Boga. Na świecie panuje tyle zła, ponieważ ludzie zostali zwiedzeni przez Szatana. Bóg nie porzucił ludzi- gdybyś wierzył, wiedziałbyś, że Jezus zbawił świat. Wiem, że dla Ciebie Biblia nie jest dowodem, więc w to nie uwierzysz. Ja wierzę, że wkrótce Bóg przyjdzie, zniszczy ten świat i zbuduje nowy, doskonały, co również jest opisane w Biblii.
Do przyjęcia mojej wiary nikt mnie nie zmuszał. Przyjąłem ją dlatego, że WIERZĘ w Boga. Nie uciekam od dyskusji. Po prostu uważam, że nie ma sensu, ponieważ ja nie uwierzyłem dzięki dowodom, lecz wierze. Ty wierzysz w coś tylko, jeśli masz na to dowody. Mógłbym tu dyskutoeać w nieskończoność, ale NICZEGO by to prawdopodobnie nie zmieniło.
Ludzie powinni szanować swoje poglądy- każdy z nas ma wolną wolę, więc najlepiej skończmy tą bezsensowną kłótnię pokojowo i uszanujmy, że każdy człowiek ma prao wierzyć w coś innego.
  • 0

#24

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dobra dobra Mistrzu, ale odpowiedz na moje pytania. Takie filozoficzne wypowiedzi to zostaw dla siebie, póki co, unikasz jakiejkolwiek dyskusji i ustosunkowania się do czegokolwiek co tu piszemy. Dla Ciebie bałagan w papierach przekreśla istnienie zwierzęcia a wierzysz w Boga którego nigdy nie widziałeś i nie zobaczysz, mało tego, nikt go nie widział i nie zobaczy. Gdzie tu logika?? A Szatana widziałeś, jak podszywał się pod pilota i walił w WTC? 

Na czym polegało zbawienie świata przez Jezusa?

 

Skoro Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo, skoro stworzył świat i skoro nadal gdzieś tam jest i patrzy na nas, to dlaczego miałby niszczyć nasz świat i nas? To znaczy, że przyznałby się do błędu i równie dobrze sam siebie powinien unicestwić, bo jest taki jak my. I Ty naprawdę w to wierzysz? 

To dał nam tę wolną wolę czy nie? Bo jeśli dał, to w swojej nieskończonej mądrości przewidział, że może być jak jest. Że się będziemy mordować, gwałcić i robić inne paskudne rzeczy sobie nawzajem, prawda? A skoro ma przyjść i nas unicestwić, to kolejne przekłamanie, bo wtedy odbiera nam tą wolną wolę. Jeśli byłby gdzieś i nas pilnował jak swoich owieczek, to przecież nie pozwoliłby na wojny i całe zło, które było, jest i będzie. Rozumując logicznie oczywiście. 

 

I ja nie bronię teorii ewolucji, bo jej nie trzeba bronić. Po prostu tak było. Powtarzam Ci, że jest to poparte latami badań, doświadczeń, setkami tęgich głów, które to rozpracowały. Ma to ciąg logiczny, w ewolucji coś wynika z czegoś, coś jest następstwem czegoś. W Twojej wierze nic z niczego nie wynika, nie ma żadnego dowodu, że Jezus, Mesjasz, Maryja czy ktokolwiek inny w ogóle żyli. To co jest bardziej prawdopodobne?


  • 0



#25

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Na świecie panuje tyle zła, ponieważ ludzie zostali zwiedzeni przez Szatana. ,,

A zwierzęta też? Bo one też czynią zło głównie przez to że zabijają się i zjadają wzajemnie. Czy dla takiej antylopy jest dobrem to, że zostaje zjedzona przez lwa?

Użytkownik Wszystko edytował ten post 02.06.2015 - 17:53

  • -1



#26

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Proszę, oto odpowiedzi na pytania :
-Bałagan w papierach NIE przekreśla istnienia zwierzęcia, nie kwestionuję, że dinozaury istniały. Zauważam, że wiele z nich nie istniało. Zresztą, nawet jeśli istniały, to nie doeodzą ewolucji, jedynie tego, że gatunki mogą wyginąć, co doskonale wiemy.
-Tak, wierzę w Boga, którego nie widziałem. Ktoś, kto w niego nie wierzy i nie ma pojęcia o Biblii i wierze, tego nie zrozumie.
-Jeśli chcesz zobaczyć Szatana, włącz wiadomości- wojny, zabójstwa czy wszelki grzech to jego sprawka.
-Zbawienie świata przez Jezusa polegało na śmierci niewinnego człowieka za grzechy innych.
- Bóg niszczy świat, ponieważ jest grzeszny. To nie On popełnił błąd, lecz ludzie. Ludzie, którzy w Niego wierzą, nie zginą, lecz będą mieli żywot wieczny.
-Tak, wierzę w to.

@ Wszystko- kiedyś istniał Eden, gdzie zwierzęta się nie zjadały i zabijały. Gdy grzech przyszedł na ludzi, zwierzęta zaczęły się zabijać.

Użytkownik GBZP edytował ten post 02.06.2015 - 18:01

  • 0

#27

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Proszę, oto odpowiedzi na pytania :
-Bałagan w papierach NIE przekreśla istnienia zwierzęcia, nie kwestionuję, że dinozaury istniały. Zauważam, że wiele z nich nie istniało. Zresztą, nawet jeśli istniały, to nie doeodzą ewolucji, jedynie tego, że gatunki mogą wyginąć, co doskonale wiemy.
-Tak, wierzę w Boga, którego nie widziałem. Ktoś, kto w niego nie wierzy i nie ma pojęcia o Biblii i wierze, tego nie zrozumie.
-Jeśli chcesz zobaczyć Szatana, włącz wiadomości- wojny, zabójstwa czy wszelki grzech to jego sprawka.
-Zbawienie świata przez Jezusa polegało na śmierci niewinnego człowieka za grzechy innych.
- Bóg niszczy świat, ponieważ jest grzeszny. To nie On popełnił błąd, lecz ludzie. Ludzie, którzy w Niego wierzą, nie zginą, lecz będą mieli żywot wieczny.
-Tak, wierzę w to.

 

 

Wierzysz w Boga, którego nie widziałeś, a nie wierzysz w ewolucję, którą udowodniono?

Skoro Szatan ma takie potężne wpływy, to dlaczego Bóg go nie ogarnie i nie unicestwi?

Dlaczego Bóg pozwala na całe zło, które "robi" Szatan?

Jakiś dowód na to, że jakiś człowiek oddał życie za grzechy innych? Konkretne dowody, nie treść Biblii.

Dlaczego Bóg niszczy świat, który sam stworzył? Taka fanaberia? Pozwalasz na to, żeby Twój Bóg zabijał i niszczył wszystko naokoło, bo ma takie widzimisię?

Jaką masz gwarancję, że Bóg - jak widać, dość niekonsekwentna istota - potraktuje Ciebie jako wiernego i da Ci ten "żywot wieczny". 

I gdzie ten żywot wieczny miałby być?


  • 0



#28

GBZP.

    Chrześcijanin

  • Postów: 144
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

@Kronikarz

To są tematy, na które odpowiedź poznasz, jeśli przeczytasz Biblię. Nie ma sensu, żebym ci to tłumaczył ci coś, w co i tak nie wierzysz.

Odpowiem na jedno pytanie : Bóg powiedział, że każdy, kto w niego WIERZY będzie miał żywot wieczny.

Chcę powiedzieć, iż , ponieważ żyjemy w epoce tolerancji kończę tą dyskusję, która do niczego nie prowadzi. Nie chcę sobie narobić wrogów na forum, na którym pisać dopiero zacząłem. :szczerb:


  • 0

#29

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@GBZP

Pierwszy opis przedstawia stworzenie ŚWIATA a drugi OGRODU EDEN. To dwie zupełnie różne rzeczy.

 

To czekaj, wszystkie gatunki zwierząt zostały utworzone dwukrotnie? Człowiek też-dwukrotnie? Ziemia-takoż?

 

Czy Kościół już wie o tej rewolucyjnej interpretacji? :D bo akurat Kościół aż tak głupi nie jest, by się upierać że te opisy należy traktować dosłownie... :D

 

-Bałagan w papierach NIE przekreśla istnienia zwierzęcia, nie kwestionuję, że dinozaury istniały. Zauważam, że wiele z nich nie istniało. Zresztą, nawet jeśli istniały, to nie doeodzą ewolucji, jedynie tego, że gatunki mogą wyginąć, co doskonale wiemy.

 

Do dowiedzenia istnienia ewolucji wystarczy nam... przejrzenie historii ras psów. Psy się różnicują ze względu na dobór (sztuczny bo sztuczny, ale to szczegół) i warunki, w jakich ich poszczególne populacje żyją, powstałe w ten sposób rasy czasem mają utrudnione lub uniemożliwione krzyżowanie się (skrzyżujcie malamuta z cziłałą... :D), jeśli dodamy do tego dziedziczenie cech w DNA i znane nam zasady dziedziczności (skądinąd, dowiedzione przez katolickiego zakonnika) to nam wyjdzie, że ewolucja MUSI zachodzić.

 

No chyba, że zaraz obalisz zasady dziedziczenia i stwierdzisz, że taki buldog francuski czy pitbull jest identyczny od 300 lat.

 

ty bronisz teorii ewolucji a ja wiary w Boga.

 

Naczelnym i wciąż popełnianym błędem w kontakcie świeckiego państwa z kościołami jest dopuszczanie równości wiedzy "religijnej" i naukowej. Teoria ewolucji jest falsyfikowana, istnienie bogów nie jest, więc nie można obrony wiary równać z dyskusją naukową.

 

jeśli przeczytasz Biblię.

 

złośliwie zapytam: a którą Biblię? Tysiąclecia mająca sporo błędów? Warszawsko-praską? Torę wraz z jakimś wydaniem Nowego Testamentu?

 

Problem z powoływaniem się na Biblię jest taki, że co tłumaczenie, to inna para kaloszy, i niekiedy zupełnie inne znaczenie. Porównaj sobie chociażby YLT-ę z z Biblią króla Jakuba. Sporo różnic, prawda?


  • 0

#30

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 kiedyś istniał Eden, gdzie zwierzęta się nie zjadały i zabijały. Gdy grzech przyszedł na ludzi, zwierzęta zaczęły się zabijać.

 

Ok, załóżmy że to prawda.Nie wiem czy wiesz, naczelne istnieją od około 6 milionów. A przecież życie na ziemi istniej od co najmniej 3,5 miliarda lat, czyli dużo dłużej niż sami ludzie. Natomiast według biblii pierwsi ludzie żyli w raju i zostali z niego wygonieni. Więc coś tutaj nie pasuje. Musiałoby być 2 edeny. Jeden w którym żyły zwierzęta przed człowiekiem, w tym dinozaury. A drugi raj był tym w którym umieszczono ludzi. Zatem, wcześniej zwierzęta żyły w raju, coś tam przeskrobały i zostały z niego wygonione. Potem przez wiele milionów lat się nawzajem zabijały. Następnie pojawili się pierwsi ludzie, którzy żyli w raju. Dalszą historię każdy zna.

 

Twoje poglądy są w ogóle nieukształtowane, takie jak się ma w wieku nastu lat.


  • 2




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych