Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kuda Bux- the man with xray eyes


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#16

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Daniel. Można na podstawie dźwięków pisania na tablicy wywnioskować co zostało napisane. Takie triki były robione. Tyle żeby to się udało, to widz musi mieć ograniczony wybór tego co ma napisać. Mogą to być wyrazy. Ale najłatwiej to zrobić z symbolami kart zennera.

No dobra, ale np inny dźwięk jest kredy jak robisz kreskę pionową rysując ją od góry do dołu, a inny rysując ją od dołu do góry. Tak samo wystarczy, że mocniej naciśniesz kredę i będzie intensywniejszy "pisk" niż jak dociśniesz ją lekko, a przecież nie ma szans, żeby za każdym razem dociskać ją na tym samym poziomie.

Tak samo jakim cudem odróżnić kreskę pionową od poziomej, skoro ruch jest ten sam, tylko w innej płaszczyźnie? W ogóle to do mnie nie przemawia.


  • 0



#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tego nie zmyśliłem. O tej metodzie przeczytałdn w dwóch wiarygodnych źródłach. Nie jest to sposób działający w 100% przypadkach, więc trzeba dobrze przećwiczyć cały występ.
  • 0



#18

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A jaka jest pewność, że wykonawca wcześniej nie ustala z iluzjonistą co będzie malował i w jakiej kolejności?


  • 0



#19

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziurka w cieście, to wykorzystanie optyki. Camera obscura daje możliwość czytania tekstu osobom, które potrzebują okularów do czytania. Robiłem to wielokrotnie, kiedy ktoś miał do przeczytania tekst napisany drobnym druczkiem, a nie miał przy sobie okularów. Wystarczyła kartka z dziurką zrobioną szpilką (mam ją zawsze przy sobie) i czary mary, można czytać bez okularów. Może coś takiego było wykorzystane.





#20

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Też tak można zrobić. Wiele jest takich trików, które można zrobić kilkoma sposobami.
  • 0



#21

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Po mojemu to jego występy były ustawione.. no bo  nie da się inaczej wytłumaczyć jego "umiętności" .. żadne tam szparki przy nosie nie wchodzą w grę z tego co  widziałem.. gościu jest zaślepiony na 100%

 

Chyba, że wyskoczycie zaraz ze "zdalnym widzeniem" ..


  • 0

#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Doszukiwanie się ciągle i wszędzie ustawień czy też sztuczek jest myśleniem jednokierunkowym. Takie jednokierunkowe, zawężone myślenie samo w sobie ogranicza sferę poznawczą do tego co się już poznało a z kolei powoduje że nie ma miejsca na postęp.


Użytkownik Aidil edytował ten post 01.06.2015 - 07:25

  • 2



#23

NenufarKoult.
  • Postów: 45
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Bardzo zła
Reputacja

Napisano

 

Według mnie miał bardzo czuł słuch i doskonałą pamięć, dzięki czemu umiał odtworzyć napis na podstawie dźwięków kredy przesuwającej się po tablicy.

 

Dawno takiej głupoty nie czytałem :facepalm:

Każda osoba inaczej trzyma kredę i inaczej pisze. Inaczej praworęczni a inaczej mańkuci, no i masz jakieś 100000000000000000000000000000 kombinacji słownych...

Masz pisać takie durnoty, to lepiej już nic nie pisz.

 

 

Złamanie pkt. 3.15 ("Nie obrażaj innych Użytkowników") i pkt 3.19 ("Każdy Użytkownik Forum ma prawo do własnych poglądów i własnego zdania, o ile nie narusza polskiego prawa, Regulaminu Forum lub nie godzi w dobro osób trzecich") paragrafu 3 Regulaminu Forum.
Proszę Moderację o interwencję w sprawie wytłuszczonego fragmentu.

 

Od takich skarg jest raport, który zresztą zgłosiłeś, więc nie wiem po co zaśmiecasz tutaj temat? Żadnej obrazy tu nie ma, masz problem z czytaniem ze zrozumieniem :) "Dawno takiej głupoty nie czytałem" nie jest synonimem "jesteś głupi". Ale jak masz wątpliwości możesz podpytać panią od polskiego, może wyjaśni Ci różnicę :)

 

offtop2.gif

 

Kronikarz


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 01.06.2015 - 14:58

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych