Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wstyd. Skąd się to wzięło i dlaczego akurat takie, a nie inne części


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#16

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Aczkolwiek dowiedziałem się przynajmniej o jakichś wynalazkach typy JOGURT MEN dla zakompleksionych facetów  xD

Yyyhm... to teraz już wiesz.Tak, też nie wiem, o co chodzi.


  • 0

#17

Carnivall.
  • Postów: 15
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

O pieniądze zapewne.

 

Generalnie popieram teorię, że wstyd w takich sytuacjach może wynikać z kompleksów.


Użytkownik Carnivall edytował ten post 29.05.2015 - 18:27

  • 0

#18

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja nie mam kompleksów, a w życiu przed ludźmi nie wyjdę nago, ja się upieram, że to raczej "wina" naszej kultury.

Tak jesteśmy nauczeni, chodzi się w ubraniach, a załatwia się w wc.


  • 0



#19

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja też nago nie wyjdę. Są tacy, co np. nie mają nic przeciwko rozwiązywaniu śpiącym dziewczynom staników na plaży czy podobnymi "prankami", dla mnie to jest chore. Chcesz sobie chodzić nago - chodź, ale tego typu "pranki" stanowią naruszenie prywatności i "myślenie główką, a nie głową" ;)


Użytkownik McNugget edytował ten post 29.05.2015 - 20:07

  • 0

#20

Connor.

    Kings Never Die

  • Postów: 1674
  • Tematów: 60
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 5
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A ja sobie tylko w gaciach szedłem przez korytarz w akademiku i wyrąbane, w końcu idę się kąpać, lol :D Nie raz było tak, że ktoś stał przed pokojem, drzwi były otwarte a ja w gaciach w pokoju i jeszcze sobie gacie poprawiałem. Zresztą co do wstydu to mój współlokator może się wypowiedzieć, który wstydu nie ma. Ale o tym opowiadać nie będę xD

 

Wszelkie jogurty MEN itp. mają po prostu wyższe zawartości zbóż itp. Skierowane do osób ćwiczących. Żele, szampony to po prostu chwyty marketingowe. Bo jest podział na MEN i WOMEN, ale generalnie obie płci mogą korzystać ze wszystkich i tyle.


  • 0



#21

Ana Mert.
  • Postów: 2348
  • Tematów: 19
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą ciekawe, czy to nie jest tylko wymysł kultury, że akurat kobiety się malują. Pewnie dałoby się inaczej. Niekoniecznie od razu podkreślać rzęsy czy jak to one nazywają, ale w ogóle malowanie po twarzy. Z samej fizjologii to nic nie wynika, równie dobrze męskie paznokcie da się pomalować itd.

Oczywiście, że jest to wymysł kultury. W niektórych plemionach to meżczyźni malują twarze - rozmaite wzory stanowią oznakę ich statusu jako np. wojownika.

 

Podobnie z podejściem do nagości. To kwestia kulturowa. U nas na przykład nikt nie wyobraża sobie wspólnych, nagich kąpieli chyba, że mowa tu o małych dzieciach lub kąpiel ma podtekst seksualny (np. wspólny prysznic małżonków). Ale przykładowo w takiej Japoni wciąż popularne są publiczne łaźnie gdzie zupełnie obce osoby kąpią się wspólnie. I nikt nie widzi w tym nic dziwnego.


  • 0



#22

Topielica.
  • Postów: 176
  • Tematów: 13
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Odkopuję temat;D

Mam częste i regularne okazję malować/rysować akty z żywego modela.Z moich obserwacji wynika ,że ludzie są najbardziej zawstydzeni kiedy przygląda się ich twarzy- szczególnie oczy a nie jakby się mogło wydawać częściom intymnym.

Zauważyłam też ,że kobiety pozują nago tak do 40...później rezygnują z tego zajęcia nawet jeśli zajmowały się tym latami. Mężczyzn jest dużo w każdym wieku. Kilku zapytanych wprost przeze mnie czy ich to w jakiś sposób podnieca -mówili ,że tak. Jeden nawet namawiał mnie ,żebym odwiedziła plażę nudystów.;)

 Gdy byłam młodsza krępowało mnie przypatrywanie się częściom intymnym i rysowanie ich ale po latach się do tego przyzwyczaiłam a nawet więcej uważam ,że kobieca wagina to niezwykle rzeźbiarska i fikuśna forma. Ogólnie ciało ludzkie jest niesamowite i piękne w każdym wieku.

 

Nie rozumiem ludzi oburzonych widokiem matki karmiącej dziecko w miejscu publicznym. 


  • 0

#23

Kolorowa wiedźma.
  • Postów: 238
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

wstyd.

gdy go za mało, przeszkadza innym

gdy go za dużo,przeszkadza tobie.

 

ja mam go w wybitnie dziwnych proporcjach :D

gdy chcę zwrócić czyjąś (męską) uwagę, odpięcie dodatkowego guzika w bluzce nie stanowi żadnego problemu.

to samo tyczy się wychodzenia na środek parkietu gdy puszczą moją ulubioną piosenkę.

albo flirtu.

 

a do ginekologa wybieram się już dwa i pół roku, i jak widzę te drzwi do gabinetu to robię w tył zwrot na pięcie i w podskokach spierniczam z powrotem do domu :facepalm:


Użytkownik Enetra edytował ten post 16.04.2016 - 20:49

  • 1



#24

Latrans666.

    Wszyscy kłamią....

  • Postów: 79
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem temat dotyczący wstydu kończy się na jogurtach no ja ******** :facepalm:. Co kraj to obyczaj tam gdzie wychowano i przyzwyczajono do nagości mało kto się z tym krępuje tam gdzie już było odwrotnie rzadko spotkać taką osobę a czasem robi się z tego temat tabu. Oczywiście rodząc się gdzieś możemy być wyjątkami coś jak plaże nudystów. Wstyd to kwestia środowiska, opinii, wymagań czy kompleksów. Można się wstydzić tego co innych podnieca, tego co nie wygląda tak jak byśmy chcieli czy też mając w głowie dziwne doświadczenia. Ja pamiętam kiedy byłem mały wstydziłem się chodzić boso nie mam pojęcia dlaczego ot tak po prostu. Najgorsze jest to jak kobiety omamione reklamami czy photoshopem  robią z siebie plastikowe torebki czy szkielety aż strach w wietrzny dzień wyjść. Własną dziewczynę musiałem przekonywać że naprawdę mi się podoba jak wygląda a sama wmawia sobie te wszystkie pierdoły.

 

 

wulgaryzmy2.gif

 

Wygwiazdkowany wulgaryzm wciąż jest wulgaryzmem. Staraj się ich nie używać na forum.

 

Alis


Użytkownik Alis edytował ten post 19.08.2016 - 09:50

  • 0

#25

Glow!.
  • Postów: 14
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Poczucie wstydu jest kwestią indywidualną. Często oglądam szwy pooperacyjne pacjentów. Szwy są w różnych miejscach,czasami w okolicach intymnych. Zauważyłam,że mężczyźni mają większy problem z pokazywaniem tych okolic niż kobiety.

Ja nie mam problemów z nagością. Lubię nagość,czasami zdarza mi się wyjść z domu w sukience bez bielizny.

Może dlatego,że moja mama nigdy nie zamykała się w łazience,nie zakrywała się szczególnie,więc już jako dzieciak wiedziałam jak wygląda ciało kobiety w stroju Ewy.


  • 1

#26

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 

Najprostszy przykład - jak facet adoruje biust, dotyka, obserwuje, całuje, itp, to się mówi prawdziwy facet, ale jak facet w ten sam sposób adoruje stopy to już jest w większości zniesmaczenie. No cóż, tak to wszystko się ułożyło.

 

 

Pierś - źródło życia (również w szeroko pojętej mitologii), a stopami dotyka się ziemi - empirycznie i symbolicznie brudnej.

 

Nie jestem pewna, czy ziemia jest "symbolicznie brudna"... Wydaje mi się, że jest raczej symbolem życia, matki i urodzaju. Ziemię się całuje, błogosławi, szanuje... W bardzo wielu religiach i mitologiach. Ziemia daje życie. Z tymi stopami, to chyba nie do końca przez ziemię...


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych