Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wstyd. Skąd się to wzięło i dlaczego akurat takie, a nie inne części


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dziś czytając opis nadchodzącego filmu "Strefa nagości" zainteresował mnie temat wstydu. Przeczytałem taki fragment:

 

Byłam w żeńskim klubie fitness w Amsterdamie. W strefie nagości z prysznicami, saunami, ujrzałam grupę Europejek, kobiet i dziewcząt, wszystkich nagich, a wśród nich trzy Arabki, również nagie, lecz z chustami na głowach. Europejki były tylko pozornie spokojne i beztroskie. Czuły na sobie wzrok innych, miały poczucie wstydu. Arabki natomiast stały, śmiały się i rozmawiały ze sobą, jakby koncepcja zawstydzenia w ogóle nie dotyczyła ich nagich ciał, tak naturalnych i pełnych wdzięku.

Ciekawi mnie kwestia "umowności". Czy gdyby ludzie powiedzmy w jakimś państwie wyspiarskim, odizolowanym, umówili się, że zakrywają małe palce, od dzisiaj nie wolno dotknąć czyjegoś małego palca (chyba, że dla partnerów, lekarzy itd.) i przez kilkaset lat mieli taki zwyczaj to czy po tym czasie można by doprowadzić np. do wstydu z powodu odsłonięcia tego właśnie palca? Czy dotknięcie małego palca mogłoby być jakimś seksualnym przeżyciem? Co o tym sądzicie?


  • 3

#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ciekawe pytanie. Ja ogólnie w życiu bym nie wyszedł nago, mimo że dbam o swoje ciało, uprawiam sport, itp. Jeszcze zdjąć koszulkę okej, ale np w szatni w samych slipkach już czuję dyskomfort, nago - nigdy.

Myślę, że wieeeele obecnych "zachowań" to po prostu "efekt czasu". Kiedyś się zastanawiałem nad różnymi rzeczami, które są postrzegane jako normalne i nienormalne i jakby to było, gdyby cywilizacja poszła inną drogą.

Najprostszy przykład - jak facet adoruje biust, dotyka, obserwuje, całuje, itp, to się mówi prawdziwy facet, ale jak facet w ten sam sposób adoruje stopy to już jest w większości zniesmaczenie. No cóż, tak to wszystko się ułożyło.


  • 1



#3

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Ciekawi mnie kwestia "umowności". Czy gdyby ludzie powiedzmy w jakimś państwie wyspiarskim, odizolowanym, umówili się, że zakrywają małe palce, od dzisiaj nie wolno dotknąć czyjegoś małego palca (chyba, że dla partnerów, lekarzy itd.) i przez kilkaset lat mieli taki zwyczaj to czy po tym czasie można by doprowadzić np. do wstydu z powodu odsłonięcia tego właśnie palca? Czy dotknięcie małego palca mogłoby być jakimś seksualnym przeżyciem? Co o tym sądzicie?

 

 Papua Nowa Gwinea

 

papuasi-z-baliem-valley-wsrod-papuasow-3

 

 

0001AZ0R3XFDIHYB-C116-F4.jpg

 

 Dotknięcie małego palca u nogi może być przeżyciem seksualnym. Kwestia kultury w znaczeniu wierzeń i zachowań  pobratymców. 


Użytkownik pan juzek edytował ten post 28.05.2015 - 22:53

  • 1



#4

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Najprostszy przykład - jak facet adoruje biust, dotyka, obserwuje, całuje, itp, to się mówi prawdziwy facet, ale jak facet w ten sam sposób adoruje stopy to już jest w większości zniesmaczenie. No cóż, tak to wszystko się ułożyło.

 

 

Pierś - źródło życia (również w szeroko pojętej mitologii), a stopami dotyka się ziemi - empirycznie i symbolicznie brudnej.


  • 2

#5

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Najprostszy przykład - jak facet adoruje biust, dotyka, obserwuje, całuje, itp, to się mówi prawdziwy facet, ale jak facet w ten sam sposób adoruje stopy to już jest w większości zniesmaczenie. No cóż, tak to wszystko się ułożyło.

 

 

Pierś - źródło życia (również w szeroko pojętej mitologii), a stopami dotyka się ziemi - empirycznie i symbolicznie brudnej.

 

Czyli to co napisałem, "bo tak się przyjęło". Zresztą pierś jako źródło życia...polemizowałbym gdzie znajduje się źródło życia. ;)


  • 1



#6

Piotr_Dark.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to kwestia kompleksów i przede wszystkim tyczy się to w szczególności kobiet.

Kobieta chcę się podobać, chcę wyglądać idealnie i wzbudzać zachwyt w śród mężczyzn..każda chce być piękniejsza.

Niestety nie wszystkie panie się podobają męskiej płci..wtedy niestety kompleksy dają o sobie znać.Kobieta zaczyna się zastanawiać co nie tak jest z jej wyglądem.

Wolą zakrywać pewne intymne części ciała w obawie ,że mogą źle wypaść na tle innych kobiet...

W przypadku facetów pewnie jest podobnie aczkolwiek pewnie są mniej zakompleksieni. 


  • 0

#7

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem to kwestia kompleksów i przede wszystkim tyczy się to w szczególności kobiet.

Kobieta chcę się podobać, chcę wyglądać idealnie i wzbudzać zachwyt w śród mężczyzn..każda chce być piękniejsza.

Niestety nie wszystkie panie się podobają męskiej płci..wtedy niestety kompleksy dają o sobie znać.Kobieta zaczyna się zastanawiać co nie tak jest z jej wyglądem.

Wolą zakrywać pewne intymne części ciała w obawie ,że mogą źle wypaść na tle innych kobiet...

W przypadku facetów pewnie jest podobnie aczkolwiek pewnie są mniej zakompleksieni. 

 

 

Uważasz że mężczyźni nie posiadają kompleksów, nie mają potrzeby wyglądać tak by wzbudzać u innych uczucia zachwytu?  czy zazdrości?

Polemizowałaby z taką postawą.

Kompleksy pojawiają się jeśli otoczenie ma jakieś życzenia czy wyobrażenia dotyczące wyglądu i taka presja jednakowo dosięga kobiety jak i mężczyzn.

I to otoczenie odpowiedzialne jest za pojawianie się kompleksów i powstających w związku z tym zaburzeń.

Wyobrażenie piękna jego kanony zmienią się z upływem lat i stron świata. 


Użytkownik Aidil edytował ten post 29.05.2015 - 13:31

  • 1



#8

Piotr_Dark.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie napisałem , że mężczyźni nie posiadają kompleksów...stwierdziłem tylko ,że w mniejszym stopniu i nadal tak twierdze.

Nie musimy daleko szukać..wystarczy włączyć tv, poczytać gazety pochodzić po klubach i wszędzie spotkamy się z tematem diety, odchudzania, kosmetyczkach itp. nie wspomnę już o operacjach plastycznych..wszystko to aby upiększać swoje ciała..Każda chce być piękniejsza , chce się bardziej podobać ..chce zwracać na siebie uwagę facetów.

Dla wielu kobiet to jest priorytet, bez tego czuja się brzydsze, krepują się swojej nagość.


  • 0

#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie napisałem , że mężczyźni nie posiadają kompleksów...stwierdziłem tylko ,że w mniejszym stopniu i nadal tak twierdze.

Nie musimy daleko szukać..wystarczy włączyć tv, poczytać gazety pochodzić po klubach i wszędzie spotkamy się z tematem diety, odchudzania, kosmetyczkach itp. nie wspomnę już o operacjach plastycznych..wszystko to aby upiększać swoje ciała..Każda chce być piękniejsza , chce się bardziej podobać ..chce zwracać na siebie uwagę facetów.

Dla wielu kobiet to jest priorytet, bez tego czuja się brzydsze, krepują się swojej nagość.

 

Tendencyjne stwierdzenia. Przejdź się po siłowniach i przychodniach psychiatrycznych i wtedy pogadamy. 

Można by pomysleć że panowie nie potrzebują pełnego podziwu niespojrzeń kobiet.  Twierdzisz że taksujący sposób patrzenia na kobiety powoduje że dbają o siebie

a panowie nie dbają? bo się na nich nikt nie patrzy? i nikt tego od nich tego nie oczekuje?

Uważasz że panowie będący z natury i upodobania nudystami i biegają bez bielizny nie tylko po mieszkaniu? 


  • 1



#10

Piotr_Dark.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Może faktycznie zbyt ogólnie to napisałem.

Wydaje m się tylko iż kobiety są bardziej przeczulone pod tym względem..oczywiście mogę się mylić .To jest tylko moje zdanie i stwierdzam je na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń.

Zgodzę się z Tobą,że faceci też chcą się podobać kobieta i to jest naturalne ale czy tak na  prawdę maja takiego samego fioła na punkcie wyglądu? hmm tu bym polemizował..no chyba ,że mowa o facetach metroseksualnych?


  • 0

#11

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Nie musimy daleko szukać..wystarczy włączyć tv, poczytać gazety pochodzić po klubach i wszędzie spotkamy się z tematem diety, odchudzania, kosmetyczkach itp. nie wspomnę już o operacjach plastycznych..

A dla kogo jest Liderin, Braveran, MENSKIE żele pod prysznic, MENSKIE jogurty, MENSKI magnez, jak nie dla zakompleksionych mężczyzn? ;)


  • 0

#12

Piotr_Dark.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Wiesz na co dzień słyszy się częściej z powiększaniu piersi niż męskich jogurtach  xD

Do kosmetyczki chodzi 90%  ...kobiet więc wszystko jasne :)

 

  Żel pod prysznic jest dla zakompleksionych mężczyzn ? :facepalm:


Użytkownik Piotr_Dark edytował ten post 29.05.2015 - 16:53

  • 0

#13

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Nie. Higiena jest dla wszystkich. Dla zakompleksionych są MENSKIE żele. Jakieś normalne jogurty, żel do włosów suchych/normalnych/przetłuszczających się, suplementy diety? Nie, dla prawdziwego mężczyzny jest JOGURT MEN, do tego ŻEL XYZ MEN, a nawet męska dawka magnezu ;)

 

Dbałość nie świadczy o kompleksach :P Swoją drogą ciekawe, czy to nie jest tylko wymysł kultury, że akurat kobiety się malują. Pewnie dałoby się inaczej. Niekoniecznie od razu podkreślać rzęsy czy jak to one nazywają, ale w ogóle malowanie po twarzy. Z samej fizjologii to nic nie wynika, równie dobrze męskie paznokcie da się pomalować itd.


Użytkownik McNugget edytował ten post 29.05.2015 - 17:14

  • 1

#14

Piotr_Dark.
  • Postów: 36
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Może ja jestem staroświecki...Wystarczają mi zwykłe kosmetyki do codziennej higieny..zwykły żel, mydło, szampon.. 

Pierwszy raz słyszę  o jakiś żelach, JOGURT MEN itp.itd  :o I podejrzewam że większość facetów na tym forum też..

Nie mam kompleksów i nigdy nie miałem..

Wydaje mi się ,ze ta dyskusja tu też nie ma sensu ..Ja wyraziłem własne zdanie i tyle. :>

Aczkolwiek dowiedziałem się przynajmniej o jakichś wynalazkach typy JOGURT MEN dla zakompleksionych facetów  xD


  • 0

#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może ja jestem staroświecki...Wystarczają mi zwykłe kosmetyki do codziennej higieny..zwykły żel, mydło, szampon.. 

Pierwszy raz słyszę  o jakiś żelach, JOGURT MEN itp.itd  :o I podejrzewam że większość facetów na tym forum też..

Nie mam kompleksów i nigdy nie miałem..

Wydaje mi się ,ze ta dyskusja tu też nie ma sensu ..Ja wyraziłem własne zdanie i tyle. :>

Aczkolwiek dowiedziałem się przynajmniej o jakichś wynalazkach typy JOGURT MEN dla zakompleksionych facetów  xD

 

 

 

O0oo ... to oprócz zwykłych ludzi mamy tez zwykłe szampony, zwykłe żele i zwykłe mydło i całkiem zwykłe jedzenie ... dla zwykłego faceta ^^,

 

l dla zakompleksionego mężczyzny zakompleksione wszystko niezwykłe ^^,


  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych