Skocz do zawartości


Zdjęcie

LD i problem z "uswiadomieniem sie"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1

Szarak.
  • Postów: 20
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

No wiec witam ;)

 

Moj problem polega na tym, ze praktycznie za kazdym razem, kiedy zdazy mi sie doswiadczyc LD, jestem tego swiadomy w powiedzmy 50-70%. Wyglada to tak, ze uswiadamiam sobie ze spie, ale niektore nierealne rzeczy nadal biore jako prawdziwe, i jakby walcze o to, zeby dalej pozostac swiadomym. Konczy sie to tak, ze po kilku chwilach albo sie budze, albo po prostu trace ta swiadomosc. Probowalem wielu metod opisanych w poradnikach typu patrzenie na zegarek, krzyczenie "zwiekszam ostrosc snu" itd.. Nic nie pomaga. I tu moje pytanie, czy ktos moze mi powiedziec jak ta swiadomosc zachowac? Bo szczerze mowiac troche mnie to juz irytuje, gdy po wielu nocach w koncu uda mi sie uswiadomic a i tak na koncu klops.

 

Przepraszam za brak polskich znakow, ale niestety takich nie posiadam ;)


  • 0

#2

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No witam, ja miałem podobnie.

Miałem, bo już się w LD nie bawię.

Strasznie trudno mi było z początku utrzymać świadomość, ale z czasem się nauczyłem, kwestia czasu i mega koncentracji.

Mała rada: myśl o tym dużo za dnia i tóż przed zaśnięciem, staraj się wyciszyć i naucz się skupienia na jednej rzeczy jak przy medytacji. Jednym słowem - ćwicz kontrolę własnych myśli i uspokajania ich.


Użytkownik szczyglis edytował ten post 19.05.2015 - 00:45

  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych