Skocz do zawartości


92-letnia kobieta zjada 1kg piasku każdego dnia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

To jedna z historii, podchodzących pod tematykę "Specyficznych Nawyków Żywieniowych", mogąca wprawdzić w poważne zastanowienie każdego czytającego. Otóż pewna 92-latka w swojej diecie uwzględnia nie tylko wodę pitną, jak każdy z nas, ale także... jedzenie piasku.

 

 

eafbefa37f217374d63a3af098f8a208_L.jpg

foto / journal.com

 

 

Czy jedzenie piasku może korzystnie wpływać na zdrowie i samopoczucie? Według 92-letniej Sudamy Devi jak najbardziej. Spożywa go ona aż jeden kilkogram dziennie i od ponad ośmiu dekad cieszy się nienagannym zdrowiem.

 

Początków całej historii należy szukać w dzieciństwie staruszki, kiedy to mając 10 lat, w ramach przegranego zakładu ze swoimi przyjaciółmi musiała skosztować nietypowego dania. Od tamtej pory spożywa piasek regularnie, niekiedy rozcieńczony z wodą, lub wodą go popijając co stanowi uzupełnienie jej jakże "naturalnej" diety.

 

Dziewiędziesięciodwulatka zapewnia, że nigdy nie odczuwa głodu i nie nękają ją żadne problemy zdrowotne.

 

Jem piasek codziennie, około jednego kilograma w sumie 3-4 razy dziennie

- powiedziała.

Nie jestem bogatą osobą, ale lubię mieć dobrą i zdrowią dietę

- dodała.

 

Możliwe jest, że Devi cierpi na chorobę zwaną Pica. Choroba wywołuje patologiczny apetyt na jedzenie substancji nie będących żywnością, takich jak ziemia, kreda a nawet szkło lub, jak w przypadku Devi, piasek.

 

Łaknienie spaczone może się także wiązać z chorobami organicznymi mózgu lub trwałymi zmianami w mózgu, na przykład z powodu nowotworów ośrodkowego układu nerwowego.

 

Z Pica mamy do czynienia, gdy zjadanie produktów nieprzeznaczonych do jedzenia trwa co najmniej miesiąc. Na powstawanie tego zjawiska wpływ mają różne czynniki, takie jak wpływy kulturowe, niski status społeczno-ekonomiczny, zaburzenia psychiczne i rodzinnie obdarzenie kiłą u dzieci. Istenieje przypuszczenie, wysnute przez naukowców, że niedobór minerałów w organizmie może doprowadzać do tego typu schorzeń.

 

Póki co Sudama Devi cieszy się zaskakująco dobrym zdrowiem jak na swój wiek nawet pomijając dietę jaką się raczy. Jej fenomen pozostaje póki co ciekawą i intrygującą tajemnicą.

 

Tłumaczenie własne.

 

Źródło:
Unexplained-Mysteries
1916586_195099590732_5551948_n.jpg?oh=de


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 18.05.2015 - 19:31

  • 4

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kiedyś za dzieciaka jadłem piach. Krótko mówiąc nie polecam. Już nie mówiąc o tym że taki piach przeważnie siedlisko bakterii i innego syfu.
  • 0



#3

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chyba niektóre dzieci tak mają, ja siarkę z zapałek obgryzałem. Nie wiem po co i na co, ale jak ktoś chce wiedzieć jaki ma smak to jest ona lekko kwaskowa :D


  • 0



#4

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja bułkę tartą.


  • 0

#5

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja rysiki z automatycznych ołówków:D


  • 0



#6

set.
  • Postów: 121
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja kiepa z popielniczki raz zeżarłem i śmietankę do kawy w proszku jadłem łyżkami :)


  • 0

#7

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

śmietanę w proszku to chyba wielu jadło. To się cremona nazywało.


  • 0



#8

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

I jaki z tego morał?:)

 

Jedni jedzą dziwne rzeczy za gówniarza inni w podeszłym wieku:)


  • 0



#9

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

pasuje do tematu http://www.medplanet...y-zjadl-samolot


  • 1



#10

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wiele dzieci zjada lub probuje dziwnych rzeczy (u dzieci to nie jest nazywane pica bno jest zjawiskiem dosc powszechnym i normalnym do pewnego stopnia). Grunt by nie było to coś niebezpiecznego lub trującego. Moj brat lubił mrówki faraona (bardzo male i  niegroźne) i czasami suchy pokarm dla rybek xD

Niebezpieczne było to, że zdarzało się że dzieciaki lizały ściany wymalowane biała farbą ołowiowa a niemieckiego pochodzenia ołowiane żołnierzyki byly uznawane w niektorych krajach za spisek bo mialy stanowic zagrozenie dla dzieci ktore mogłyby wkladac je do buzi.

 

W piachu mozna oczywiście zjesc jakąś groźną bakterie pochodzenia fekalnego ale zdecydowanie liczniejsze i łatwiejsze do zakazenia nas droga pokarmową sa tu wielokomórkowe pasożyty pochodzenia odzwierzęcego.

 

Swoją drogą niektore zwierzaki spozywają gline by oczyscic swój przewód pokarmowy z toksyn (niektóre ary tak robia i chyba także małpy ale głowy nie dam). Wydaje mi się tez że jakas społeczność chyba w Afryce czy w indiach stosuje glinę w celach leczniczych poprzez spożywanie doustne. Jest tez cos takiego jak zupa z jaskółczych gniazd xD


Użytkownik Cadavera edytował ten post 18.05.2015 - 22:16

  • 0

#11

Ebola.

    sceptyczny sceptyk

  • Postów: 341
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 Jest tez cos takiego jak zupa z jaskółczych gniazd xD

I kawa z lisiej kupy:)


  • 0



#12

Narax.
  • Postów: 25
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

... a ja się dziwiłem dlaczego w zimie nie ma piachu ze solą w koszu na to przeznaczonym ... 


  • 0

#13

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Swoją drogą niektore zwierzaki spozywają gline by oczyscic swój przewód pokarmowy z toksyn (niektóre ary tak robia i chyba także małpy ale głowy nie dam). Wydaje mi się tez że jakas społeczność chyba w Afryce czy w indiach stosuje glinę w celach leczniczych poprzez spożywanie doustne. Jest tez cos takiego jak zupa z jaskółczych gniazd xD

Ary owszem :) Z gniazd salangan. Salangany to nie rodzina jaskółki = wróblowe, tylko rodzina jerzyki = krótkonogie, są w jednym rzędzie z kolibrami, razem z jerzykami. To bardzo popularny błąd, nawet na pl.wiki są jaskółcze. Może to wynika z dosłownego tłumaczenia.

 

Po chińsku to znaczy dosłownie "swallow's (or swift's) nest", czyli zarówno jaskółki (swallow), jak i jerzyka (swift), najwyraźniej Chińczycy mają jedno słowo na te ptaki. Tak samo jak anglojęzyczni wiele małych ptaków nazywają "finch", co oznacza mniej-więcej ziębę jak i cokolwiek innego małego podobnego kształtem.


  • 0

#14

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O gustach (w tym żywieniowych) się podobno nie dyskutuje.

1 kilogram piachu może być pewnie tak samo dobry jak 3 kilogramy cegieł, kamieni, czy tam innego błota.

Choć rzeczywiście, trudno sobie wyobrazić żeby ci ludzie robili to ze względu na walory smakowe, więc choroba byłaby dobrym wytłumaczeniem.

 

 

 

30-letni Hindus od dziecka jest uzależniony od jedzenia błota, kamieni i cegieł. W jego brzuchu ląduje około 3 kilogramów tego typu specjałów dziennie! Pakkirappa Hunagundi swój apetyt na dziwne „dania” odkrył w wieku 10 lat i twierdzi, że od tego czasu nigdy nie miał żadnych problemów zdrowotnych wynikających z tej niecodziennej diety.

- Jem cegły i kamienie od przeszło 20 lat. Kocham je jeść. To stało się częścią mojego życia. Zacząłem kiedy miałem 10 lat. Teraz czuję, że jest mi to niezbędne do życia. Mogę pomijać posiłki- ale nigdy kamienie czy błoto. Nigdy z tego powodu nie cierpiałem. Moje zęby mają się dobrze. Mogę gryźć najtwardsze kamienie bez żadnego problemu!- tłumaczy Hunagundi.

źródło

 

Zresztą - ludzie jedzą różne rzeczy,

np.

Mydło

Kocią sierść

Plastik

czy

Kosmetyki (maseczkę do twarzy)

a to, z tego, co pamiętam, i tak nie są najdziwniejsze "przysmaki", którymi się zajadają.


  • 1



#15

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Część z tych ludzi faktycznie je dziwne rzeczy, ale reszta tylko udaje, tak naprawdę nie jedzą tego wszystkiego. Hindusi są znani z zamiłowania do różnych trików i oszustw.


  • 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych