Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwierciadła Kozyriewa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1

bobi7700.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chciałem się z wami podzielić ciekawym zagadnieniem na temat , wklęsłych zwierciadeł, Mikołaja Kozyriewa.

Kozyriew był wybitnym rosyjskim astrofizykiem, specjalistą od fizyki gwiazd, planet, księżyca oraz twórcą teorii o wpływie czasu na nasz świat jako dodatkowym źródle  energii. Powszechnie najbardziej znany z projektów zwierciadeł zwanych na jego cześć zwierciadłami Kozyriewa, wykonanych do badań procesów czasowych, dowodzących, że czas – nie jest abstrakcyjną wartością, ale ma kierunek i energię. Teoria ta stworzona została na podstawie prac Alberta Einsteina i Hermanna Minkowskiego. Z ich prac wynika, że grawitacja jest zakłóceniem przestrzeni a czas jest jedną z cech zakłócających tą przestrzeń.

Temat badań nad zwierciadłami Kozyriewa jest tak rozległy, że pozwoliłem sobie  udostępnić link do jednego z filmów opisujących badania. Ciekaw jestem czy udało by się powtórzyć niektóre z tych eksperymentów, spojrzeć na nie z nowej perspektywy, może udało by się potwierdzić bądź obalić niektóre z hipotez.

 


  • 1

#2

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

"że grawitacja jest zakłóceniem przestrzeni a czas jest jedną z cech zakłócających tą przestrzeń." bzdura i brednie.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 1

#3

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Większa bzdura to te zwierciadła - jego zdaniem mają one skupiać czasoprzestrzeń.


  • -1



#4

sebastian.stelmaszynski.5.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wszelkie rozważania naukowe, pierwotnie są nazywane bzdurami i bredniami. Takie złe języki dotknęły absolutnie każdego fizyka. Miara ludzi mądrych to ciekawość bez rzucania sądów jako wszechwiedzący. Nikt nie pamięta ani sędziów Galileusza, ani prześmiewców Einsteina. Co do grawitacji, owszem, jest ona zakłóceniem przestrzeni, choćby poprzez jej ujęcie i zdolność zatrzymywania, czy rozpędzania materii. Teorie dotyczące czasu jako jednego z wymiarów, tylko nabierają ciała, więc wszystko jeszcze przed nami.
  • 4

#5

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Bzdury, a poza tym już było http://www.paranorma...iemy-poza-czas/
Coś w stylu ,, rosyjscy fizycy teleportowali DNA,,
  • 0



#6

bobi7700.
  • Postów: 46
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 Miara ludzi mądrych to ciekawość bez rzucania sądów jako wszechwiedzący.

Jak widzisz Sebastian, na forum akurat tych wszechwiedzących jest pod dostatkiem, a jak coś jest do „wszystkiego” to jest do niczego, wszystko.


  • 1

#7

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mądrość to także umiejętność oddzielania ziarna od plew. No i to są plewy.


  • 0



#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mądrość to także umiejętność oddzielania ziarna od plew. No i to są plewy.

 I kto to mówi? 

 

offtop.gif

 

Wyjaśnijcie sobie na PW.

 

Kronikarz


  • -1



#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz jakieś konkretne zarzuty? Czy może tylko dopiekło ci że nie przyznaję ci racji w całkiem innym temacie?

 

offtop.gif

 

Wyjaśnijcie sobie na PW.

Kronikarz


Użytkownik Kronikarz Przedwiecznych edytował ten post 06.05.2015 - 22:26

  • 0



#10

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Tylko ze Einshtein nie tworzyl nauki tylko wymyslal gdybania. Zaklocenia Kozyriewa to mial w mozgu. Chodzi o pieniadze I wyciaganiu sporych sum od rzadu czy spoleczenstwa. Czarne dziury, skwarki x D , teleportery. Srodowiska naukowe tez przesiakniete sa dziwakami. Teorie Einshteina to teorie, nawet laik w domu moze zaobserwowac i wyliczyc ze grawitacja to sila stala w kosmosie, wiec E = mc2 nie istnieje. To ma nie tylko ogromny wplyw na oglupianie spoleczenstwa I karmienie prowincjuszy wielkimi ciekawymi teoriami ktore nie maja sensu. Dzisiejsza fizyka nie wykorzystywana w przemysle to sciema, a ty marnujesz czas.
Zajmowanie sie tym to strata czasu, wiec nawet nie bede komentowal dokonan tych "uczonych" Ja nie bede negowal teorii ktorych nikt nie dowiodl ani nie doswiadczyl, bo to tak jakbym swojego czasu nie szanowal.
  • -2

#11

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ty tak poważnie czy tylko sobie trollujesz? Jak e=mc2 obala teorię grawitacji?
Przecież grawitacja według einsteina działa i została potwierdzona. Zwykłe zadania typu rzut ukośny piłki można obliczać z tych wzorów.
Teoria wpływu grawitacji na chód zegarów też została potwierdzona doświadczalnie, w tym celu wożono zegary samolotami żeby to sprawdzić.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 07.05.2015 - 17:23

  • 2



#12

FoxX.
  • Postów: 109
  • Tematów: 3
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Teorie Einshteina to teorie, nawet laik w domu moze zaobserwowac i wyliczyc ze grawitacja to sila stala w kosmosie, wiec E = mc2 nie istnieje. 

 

Tak? Skoro laik może to zrobić to proszę udowodnij mi to. 

Jak siła grawitacji może być stała w całym kosmosie? Grawitacja zależy od masy ciała, które oddziałuje na drugie ciało i jest różna zależnie od wielkości i masy obiektu a skończywszy na objętości. Gdyby grawitacja byłaby siłą stałą w kosmosie to na ISS powinno być takie samo ciążenie jak na Ziemi, a tak nie jest.

 

Jak dla mnie te zwierciadła to bzdury - żadnych konkretnych dowodów oraz badań potwierdzających tą dziwną teorię.


  • 0

#13

tybysh.
  • Postów: 330
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Grawitacja nie jest równa nawet na samej Ziemi, polecam cofnąć się do podręczników fizyki z gimnazjum/liceum.


Użytkownik tybysh edytował ten post 09.05.2015 - 08:27

  • 1

#14

xeophyte.
  • Postów: 151
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

wrzucam bo w miarę świeże i chyba na temat prób polskiej konstrukcji (pierwszych 7min)


Użytkownik xeophyte edytował ten post 09.05.2015 - 20:36

  • 1

#15

morlowsk.
  • Postów: 30
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mądrość to także umiejętność oddzielania ziarna od plew. No i to są plewy.

Może mały cytat Thomasa Edisona, gdy został zapytany o swoje poeazki:"Nie poniosłem porażki. Po prostu odkryłem 10.000 błędnych rozwiązań".
i jeszcze jeden "Aby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.".
No chyba, że każdy z forumowiczów jest fizykiem kwantowym, astrofizykiem i demonologiem w jednej osobie to przepraszam..
Wydaje mi się, że z Tesli też się śmiali na przełomie wieków, a on już wtedy miał wizję "internetu" i telefonii komórkowej, tylko, że sam jeszcze nie wiedział jak to nazwać. A po udanych próbach radiowych powiedział Edison'owi, że to przeżytek i on chce przesłać na odległość obrazy (tu mogłem pomylić kolejność).

Pozdrawiam

edit.
Steven chciałbym zobaczyć Twój dowód negujacy E=mc2, naprawdę, bo nam na studiach nigdy się to nie udało, no chyba, że prof. Jeżabek nie ma doświadczenia..

Użytkownik morlowsk edytował ten post 29.08.2015 - 02:21

  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych