Skocz do zawartości


Darknet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

A gdybym powiedział ci, że jest inny Internet, poza tym, który normalnie „widzimy”? Że Google, Youtube, Facebook i popularne serwisy to tylko wierzchołek góry lodowej, a oprócz nich istnieje całe mnóstwo stron o których przeciętny użytkownik nie ma pojęcia? Coś jak ciemna materia albo wspomnienie ze snu, leżące poza granicami codziennej percepcji, ukryte pod powierzchnią morza informacji. Internet, w którym nie obowiązuje cenzura, w którym wolność słowa jest niczym nieograniczona, nad którym władza nie ma żadnej kontroli. Internet, który zapewnia ci całkowitą anonimowość, gdzie możesz bezkarnie wymienić się każdą informacją i nawiązać kontakt z kimkolwiek, od zdegenerowanego przestępcy, po szlachetnego dysydenta politycznego. Gdzie egzystuje wirtualna waluta, a na czarnym rynku możesz zakupić dowolny towar i gdzie możesz anonimowo zdobyć lub podzielić się ważną informacją. Jedyne miejsce w sieci, gdzie istnieje wolność absolutna, wobec której wszelkie jednostki rządowe są bezsilne.

 

Coś takiego istnieje i nazywa się ogólnie Darknet. Szacuje się, że Darknet jest o kilka rządów wielkości większy, niż powszechnie znane strony na powierzchni sieci. Według niektórych szacunków, nawet 96% wszystkich danych znajduje się w szeroko rozumianej Deep Web (Głęboka sieć). Z pewnością chcesz wiedzieć jak to działa i jak się tam dostać.

 

(http://libertarianin...o-jest-darknet/)


  • 2

#2 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Darknet to taki internetowy rynsztok. Kiedyś z tego korzystałem, niestety, natykałem się na fora gdzie ludzie sprzedają narkotyki lub broń. Pedofilia i handel ludźmi również nie jest tam czymś obcym. Nie polecam nikomu. Choć z drugiej strony to trochę zastanawiające, że ktoś kto szuka prywatności i poszanowania swoich praw do niej musi zaglądać w takie miejsca.


  • 1

#3 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Jak ci się udało tam dostać? Jak wygląda ten Darknet? Podobno tylko nieliczni mają dostęp do tego.


Użytkownik Tankson edytował ten post 03.05.2015 - 13:41

  • 1

#4

Mr. Saturday.
  • Postów: 147
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Przecież nawet w podanym przez Ciebie linku masz napisanej jak używać TOR'a i skąd go pobrać. 


  • 0

#5 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja próbowałem i nie dał się.


  • 0

#6

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A po co chcesz tam w ogóle wchodzić?


  • 0



#7

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

całkowitą anonimowość, gdzie możesz bezkarnie wymienić się każdą informacją i nawiązać kontakt z kimkolwiek,

 

 

TOR i tak nie daje 100% bezpieczeństwa.

http://kopalniawiedz...-Onyomous,21386

http://www.chip.pl/n...l-byc-anonimowy

Zresztą czego byś nie robił i tak nie jesteś anonimowy jak się co niektórym wydaje...


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 03.05.2015 - 14:20

  • 1



#8

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

@Tanskon:

A gdybym powiedział ci, że jest inny Internet, poza tym, który normalnie „widzimy”? Że Google, Youtube, Facebook i popularne serwisy to tylko wierzchołek góry lodowej, a oprócz nich istnieje całe mnóstwo stron o których przeciętny użytkownik nie ma pojęcia?

 

NO SHEEP SHERLOCK!

 

@Ostrze:

TOR i tak nie daje 100% bezpieczeństwa.

 

Wszystkie systemy informatyczne są tak skuteczne, jak nieudolny jest ich użytkownik. Nieumiejętne obchodzenie się z TOR-em faktycznie skutkuje szybką dekonspiracją. No i należy pamiętać, że 100% danych wysyłanych/odbieranych przez klienta musi przejść przez infrastrukturę jego operatora, gdzie jak najbardziej może i jest rejestrowana.

 

Większym problemem jest brak "alternatywnego" Internetu, tj. w pełni niezależnej od jego infrastruktury sieci publicznej (aczkolwiek alternatywne sposoby dostępu do samego Internetu istnieją, np. AMPRNet). Nie ukrywam, że z chęcią bym korzystał z sieci wolnej od reklam, powiedzmy nieco droższej.


  • 0

#9

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś z tego korzystałem przez jakiś czas, a obecnie zastanawiam się czy nie zacząć korzystać z niego na nowo.

 

Darknet to taki internetowy rynsztok. Kiedyś z tego korzystałem, niestety, natykałem się na fora gdzie ludzie sprzedają narkotyki lub broń. Pedofilia i handel ludźmi również nie jest tam czymś obcym. Nie polecam nikomu.

 

 

Masz rację wszystko w nim jest, od for naukowych po pedofilskie, są porady od takich jak konstruować bomby, z dokładnymi wojskowymi instrukcjami, ale są też takie porady jak np: poradzić sobie w związku w którym jedna ze stron używa przemocy...

 

Ale tak naprawdę jak byś chciał do bez większego wysiłku możesz unikać stron z nieetyczną zawartością, musisz tylko wiedzieć jak na na daną stronę dostać się i znać jej adres.

 

Co prawda te "płytkie" stronki, jak torowisko(nie istnieje już), czy też Tor republic  mają zawartość bardzo naganną i są dość "płytko" tak ze każdy bez problemu może się na nie dostać, choć tych  stron nie polecam, ponieważ są one zdominowane głównie przez "gimbaze", która pobrała tora a adres znalazła  w google.


  • 0

#10

maja69x.
  • Postów: 13
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

nie ma tam nic ciekawego, przerabiałam to około 4 lat temu, nie warto się w to bawić


  • 0

#11 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Ale jak wygląda ten Darknet? Strony wyglądają tak jak na tym normalnym internecie?


  • 0

#12

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Nie, są ciemne. Dlatego DARKnet...

 

a tak na serio: istotna jest treść, nie forma.

 

tu masz screen Silk Roadu, wyszukany na google w kilka sekund:

 

https://www.google.p...i.html;1259;686


Użytkownik NTM edytował ten post 03.05.2015 - 17:03

  • 2

#13

Wilkołak.
  • Postów: 172
  • Tematów: 26
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Ale jak wygląda ten Darknet? Strony wyglądają tak jak na tym normalnym internecie?

 

 

Najlepiej będzie jak sam sprawdzisz.

 

Pobierz Tora, skonfiguruj poprawnie, poszukaj w necie adresu Tor republic (o ile jeszcze istnieje) lub innej strony, wpisz, odpal, poczekaj aż się załaduje ( a strony dość długo się ładują) i patrz.

 

Instrukcja choćby podstawowej konfiguracji w internecie jest.

 

Żadna filozofia i żaden grzech. 


  • 0

#14

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

SilkRoadu nie zamknęli?

 

TOR = pisanie tekstów pokroju "TUSK TO ####, ####, ###5%^#%!!!", narkotyki (amfa w kostkach i cała strona nt grzybów - wygrały w moim rankingu :D ), broń, pedofilia, dziwne fetysze pokroju "cały chan nt zdjęć chłopców i mężczyzn w pieluchach" (WTF?!), zoofilia, "Poradnik - mój pierwszy gwałt" i takie tam... Potwierdzam ;)


Użytkownik McNugget edytował ten post 03.05.2015 - 17:20

  • 0

#15

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

SilkRoadu nie zamknęli?

 

diabeł wie, ja tą focię wyguglałem w jasnym guglu.


Użytkownik NTM edytował ten post 03.05.2015 - 17:20

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych