Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem (sprawa) imigrantów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2397 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Problem (sprawa) imigrantów (146 użytkowników oddało głos)

Czy jesteś ZA przyjęciem imigrantów do Polski?

  1. Głosowano TAK (9 głosów [6.16%])

    Procent z głosów: 6.16%

  2. Głosowano NIE (131 głosów [89.73%])

    Procent z głosów: 89.73%

  3. JEST MI OBOJĘTNE (6 głosów [4.11%])

    Procent z głosów: 4.11%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#2026

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie wiem czy było, ale ta pomoc mniej więcej tak wygląda.

 

12.jpg

 

 





#2027

Książe Zła.
  • Postów: 683
  • Tematów: 77
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Hehe sporo racji w tym obrazku a teraz Niemcy oszaleli juz całkiem i imigranci mają być przyjmowani do policji!!! Jest to czarna komedia bo teraz będą mieć broń i większe prawa Niemcy OSZALELI!!!
  • 0



#2028

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Gdzie tam Niemcy... to nie Niemcy przecież, to tylko spółka z.o.o. i tak pewnie kiedyś będą o tym pisać, tak jak kiedyś teraz o tym:

 

1485609065_ftxsgf_600.jpg


Użytkownik szczyglis edytował ten post 11.02.2017 - 11:41

  • 7



#2029

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

10aba034c94c342179cf18d00e4c8c1e.jpg


  • 3



#2030

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Taki tam dziki zachód we Francji, policja ucieka przed lekarzami i inżynierami syryjskimi z Senegalu i Erytrei. Przypomniał mi się ten kawał, francuskie czołgi mają 5 biegów, jeden do przodu a cztery do tyłu.

We Francji trwają zamieszki od kilku dni po tym jak francuski policjant zgwałcił imigranta pałką policyjną a media milczą... Co za dzicz, gorzej niż w tej faszystowskie Polsce.


  • 3



#2031

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Co za entuzjazm u wspaniałych uchodźców I inteligencji syryjskiej !
Czym prędzej biegną, by ubogacić tych grubian, a ci jeszcze nie chcą im tego ułatwić. Dzikusy, a nie ludzie z tych Francuzów I policjantów... Zaścianek europy, przyda potrzeba im się więcej ubogacaczy... Nam w sumie też. Czy to nie piękny widok ? Musimy go sprowadzić do kraju w postaci biednych, wygłodzonych dwumetrowych dzieci z ajfonami.

Paryż, miasto postępu :) więcej terrorystów, o Europo, wyjdzie ci na zdrowię.

Użytkownik Post edytował ten post 16.02.2017 - 19:37

  • 3



#2032

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Takie wybuchy przemocy są normalne we Francji już od jakiegoś czasu. Działania policji powinny zostać potępione, ale z drugiej strony nie będzie całkowitego braku takich zachowań ze strony policji jeśli Ci ludzie, potomkowie imigrantów będą się zachowywać tak jak się zachowują. Niszczą w zasadzie wszystko co stoi im na drodze. Wstyd tylko, że są biali Francuzi którzy biorą udział w tych zamieszkach, dla mnie to najgorszy typ człowieka godny potępienia.


  • 0

#2033

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Jakie to wymowne.

C7jDKMzWsAA8bmv.jpg


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 22.03.2017 - 22:19

  • 9



#2034

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakie to wymowne.

 

A mógłbyś nieco bardziej rozwinąć myśl?

"Wymowne" bo co?

 

Bo:

1. Muzułmanka?

2. kobieta?

3. przechodzi?

4. nie pomaga?

5. trzyma w ręku komórkę?

6. ...?

 

Pytam, bo nie chciałbym się domyślać "co autor ma na myśli?", a poza tym, z tego co wiem, na tym forum panuje zasada zamieszczania wpisów dłuższych, niż trzywyrazowych. Bo takie wpisy traktowane są przez moderację jako spam - przynajmniej tak było do niedawna.

Poza tym, fajnie byłoby wiedzieć co wymownego widzisz na tym zdjęciu, żeby móc się do tego jakoś odnieść -bo jak się okaże, że chodzi o coś zupełnie innego niż podejrzewam, że chodzi, to okaże się, ze komentarz jest zupełnie nietrafiony.

A szkoda klepać obok tematu.


Użytkownik pishor edytował ten post 24.03.2017 - 19:36

  • 2



#2035

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A mógłbyś nieco bardziej rozwinąć myśl?

 

Niech każdy zinterpretuje sobie to po swojemu w kontekście zamachu i sytuacji w Europie. Myślę że to trochę rozjaśni co autor miał na myśli, tak wyglądały reakcje oglądających transmisję na Al Jazeera. Daje do myślenia prawda?

a poza tym, z tego co wiem, na tym forum panuje zasada zamieszczania wpisów dłuższych, niż trzy wyrazowych. Bo takie wpisy traktowane są przez moderację jako spam - przynajmniej tak było do niedawna.

 

Zgadzam się, takie krótkie posty jak mój powinny być usuwane, ale ciekawość mnie zżera dlaczego akurat zwróciłeś uwagę na to dopiero po moim poście ;)

 

Co do postu Urgona, to nawet mi nie żal tych bezmózgich idiotów co to zrobili. Jestem ciekawy kto za tym stoi, nie chcę snuć jakiś teorii spiskowych ale

W większości są to Polacy.

 

Nieoficjalnie PAP ustaliła, że wśród zatrzymanych są Niemcy i Białorusini.

 

Według mediów mieli w ten sposób protestować przeciwko wojnie na Ukrainie.

 

Jeśli to prawda to trochę to dziwne że "protestowali" w sprawie wojny na Ukrainie bez Ukraińców. Druga sprawa to obecność Białorusinów na tym "proteście" w przeddzień sporych demonstracji opozycji przeciwko Łukaszence. A że na Białorusi ostatnio coraz częściej dochodzi do protestów antyrządowych, jutrzejszymi zainteresowało się białoruskie KGB. Jak czytam w internecie Łukaszenko obawia się drugiego majdanu na Białorusi.

No ale to tylko takie moje bajanie i łączenie faktów.


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 24.03.2017 - 20:29

  • 0



#2036

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Sebastian

Myślałem, że nie będzie problemem napisanie jasno, co takiego wymownego widzisz na tym zdjęciu - tym bardziej, że znalazłeś czas na dość obszerny wpis, który miał być "odpowiedzią" na mój wpis.

Ponawiam więc pytanie - Co wymownego według ciebie jest na tym zdjęciu? To chyba nie jest trudne pytanie?

Prosiłbym żebyś napisał to w jednym dłuższym albo w dwóch krótkich zdaniach. Tak, żeby jasno wyrazić o co ci chodziło. To chyba nie problem?

Bo, to co napisałeś cyt. "Niech każdy zinterpretuje sobie to po swojemu w kontekście zamachu i sytuacji w Europie" jest bardzo nieprecyzyjne - jakbyś się bał napisać wprost, o co ci chodziło.

A przecież mamy wolność słowa.

 

A może zechcą odpowiedzieć osoby, które dały plusa za ten wpis? Skoro ty nie chcesz / nie możesz, to może któraś z nich napisze parę słów od siebie?

 

Co do tego fragmentu

Zgadzam się, takie krótkie posty jak mój powinny być usuwane, ale ciekawość mnie zżera dlaczego akurat zwróciłeś uwagę na to dopiero po moim poście

 

...to spieszę z odpowiedzią (widzisz jakie to proste?)

 

Po pierwsze - nie domagam się żeby ten wpis został usunięty - i nigdy się nie domagałem. To nie moja sprawa, bo nie jestem modem.

 

Po drugie - zwracałem na to uwagę już wielokroć razy wcześniej, tyle, że nie miałem ani okazji (ani ochoty) reagować bo:

a. nie miałem zamiaru w tych przypadkach dyskutować z autorami

b. zazwyczaj wcześniej reagowali moderatorzy

c. jestem zwykłym użytkownikiem i nie do mnie należy reakcja w takich przypadkach

 

Po trzecie - wspomniałem o tym tylko na marginesie, bardziej po to, żeby sprowokować cię do nieco bardziej rozbudowanej wypowiedzi, o co proszę nadal.


Użytkownik pishor edytował ten post 24.03.2017 - 20:41

  • 2



#2037

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Chodziło mi o to, że to zdjęcie obrazuje to co dzieje się obecnie w Europie, tak jakby lekką obojętność części Muzułmanów wobec terroryzmu. Po za tym temat integracji Muzułmanów i samego Islamu na zachodzie Europy na forum był już wałkowany setki razy. Nie chcę kolejny raz pisać tego samego co było wiele razy pisane w temacie o imigrantach i islamizacji Europy.

I tak na sam koniec to zdjęcie pewnie jest wyrwane z kontekstu i użyte do propagandy, ale w tej sprawie myślę że propaganda anty islamska jest jak najbardziej na miejscu.

Myślałem, że nie będzie problemem napisanie jasno, co takiego wymownego widzisz na tym zdjęciu - tym bardziej, że znalazłeś czas na dość obszerny wpis, który miał być "odpowiedzią" na mój wpis.

 

Chciałem odpisać na post Urgona i w czasie pisania ty wstrzeliłeś się z postem to od razu tobie odpowiedziałem. Coś ostatnio nie mam weny na bardziej obszerne posty, wypaliłem się :(


Użytkownik Sebastian. edytował ten post 24.03.2017 - 21:20

  • 0



#2038

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kłamliwa propaganda nie jest dobra, nawet jeśli sądzimy że uprawia się ją "w słusznym celu". A zwłaszcza wtedy gdy posługuje się ludźmi.


  • 2



#2039

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Wytłumacz mi jedno - skoro sam napisałeś, że "to zdjęcie pewnie jest wyrwane z kontekstu i użyte do propagandy", to jak jednocześnie możesz pisać, że jest to słuszne działanie?

Zdajesz sobie sprawę jak ta propaganda uderzyła w tą kobietę?

Mam rozumieć, że jesteś zdania, że skoro jest wojna to są i ofiary? i nie należy przejmować się jakimiś tam Muzułmankami, przypadkowo uchwyconymi w kadrze, do którego ktoś dorobił sobie pasująca mu aktualnie retorykę - bo to skutek uboczny, taki wiór, który powstaje przy rąbaniu drewna?

Bo nasza sprawa jest słuszna?

To popatrz na twarz tej kobiety (kadr  z tego twojego zdjęcia)

 

muslim%20woman.jpg

 

i przeczytaj ten tekst.

Ze szczególnym uwzględnieniem tego fragmentu:

 

"My thoughts at that moment were one of sadness, fear, and concern. What the image does not show is that I had talked to other witnesses to try and find out what was happening, to see if I could be of any help, even though enough people were at the scene tending to the victims.

 

"I then decided to call my family to say that I was fine and was making my way home from work, assisting a lady along the way by helping her get to Waterloo station.

 

"My thoughts go out to all the victims and their families. I would like to thank Jamie Lorriman, the photographer who took the picture, for speaking to the media in my defence."

 

TO dla ciebie jest wymowne?

 

A tu mały bonusik - kilka równie "wymownych" zdjęć z tego dnia.

Wiesz ile czasu znalazło mi ich znalezienie? Mniej niż 5 minut.

 

Chcesz wiedzieć jakie teorie mógłbym do nich dopisać. Zapewniam cię, że nie chcesz.

A ja bym sie wstydził je artykułować.

 

Dlatego wrzucę je tylko BEZ KOMENTARZA - tak dla porównania z tym, które ty wrzuciłeś.

 

Wiesz jaka jest różnica pomiędzy tymi, które ja znalazłem, a tym twoim? Tylko taka, że ci ludzie na moich zdjęciach nie wyglądają na Muzułmanów.

Więc nie opowiadaj mi proszę takich rzeczy jak wyżej, bo ja tego nie kupuję i uważam za powielanie tępej propagandy dla tych, którym nie chce się myśleć ciut bardziej samodzielnie.

Wiem, że nie ty jesteś jej autorem ale puszczając dalej ta fotkę z "wymownym" komentarzem, przyczyniasz się do jej rozpowszechniania.

 

londyn%201.jpg

 

londyn%202.jpg

 

londyn%203.jpg

 

londyn%204.jpg

 

londyn%205.jpg

 

londyn%206.jpg

 

londyn%208.jpg

 

londyn%209.jpg

 

P.S.

Jak rozumiem tak zafascynowała cię ta kobieta w hidżabie, że nawet nie zwróciłeś uwagi na kolesia w tle - tego z rękami w kieszeniach? I to cię nie razi? Szkoda.

 

 


  • 5



#2040

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Będę miał trochę materiału do przerobienia, ale to już nie dzisiaj. Postaram się jutro trochę czasu wygospodarować.

 

Kłamliwa propaganda nie jest dobra,

 

Mam rozumieć, że jesteś zdania, że skoro jest wojna to są i ofiary? i nie należy przejmować się jakimiś tam Muzułmankami, przypadkowo uchwyconymi w kadrze, do którego ktoś dorobił sobie pasująca mu aktualnie retorykę - bo to skutek uboczny, taki wiór, który powstaje przy rąbaniu drewna?

Bo nasza sprawa jest słuszna?

 

Co do tego że jesteśmy w stanie wojny cywilizacyjnej z Islamem to nie podlega wątpliwości, w tej sytuacji przypomniał mi się, nie pamiętam czyj cytat ale brzmiał on jakoś tak "Na wojnie pierwszą ofiarą zawsze jest prawda".


  • 1




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych