Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakodowane w kręgach

kręgi kod

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#61

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niemniej, warto by przez moment, chociaż rozważyć, dlaczego nie robią oni chociażby rysunków w piasku - przykładowo na trasie rajdu Paryż - Dakar (on ma dużą oglądalność chyba).

Albo w śniegu - przy okazji kolejnej zimowej olimpiady (znów, duża oglądalność)

W obu tych "tworzywach" łatwo zapisać swoje przesłanie.

A ponadto, jak się wysyła wiadomość / przesłanie, to założenie główne jest takie, żeby dotarła ona do odbiorcy. Jak najszerszego odbiorcy.

"Kręgowanie" w zbożu,  po nocach, na jakichś paryjach, trochę jednak ogranicza grono odbiorców.


  • 0



#62

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W piasku? Serio? Pewnie nie zdążyliby nawet dokończyć, a już wiatr zrobiłby swoje. Na śniegu się pojawiały, dokładnie to jakby na szronie na zamarzniętym jeziorze. Były idealnie równe koła, też raczej niemożliwe by zrobił je człowiek:

kregilodowe.jpg

i w śniegu:

SnowArt3-300x168.jpg

Zresztą kto powiedział, że to komunikacja? Może się bawią, tak jak My lepimy babki i zamki w piasku.


  • 1



#63

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Ja mam lepsze pytanie: skoro do nas przylatują ustawiać krowy w kręgi i kaleczyć zboże, to czemu nie nadadzą zwykłej wiadomości radiowej na paśmie, którego używamy? Od pasma komórkowego czy 2,4GHz po telewizję analogową, CB albo pasma krótkofalarskie - jest w czym wybierać. A technicznie dla nich zrobić nadajnik to nie problem.

Użytkownik Urgon edytował ten post 24.04.2015 - 22:40

  • 0



#64

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to przy brzegu to co to jest? Bo na "regularne koło" nie wygląda.

Mniejsza.

Zabawa zabawą ale dlaczego w zbożu? i - dlaczego zabawa? Bo się nudzą?

Dodatkowo - czy bawiąc się, trzeba używać tak skomplikowanych wzorów? Bo czytam, że są skomplikowane. Ale pewnie zaraz przeczytam, że to, co skomplikowane dla nas, dla nich jest kaszka z mleczkiem - bo wyprzedzają nas technologicznie o lata świetlne. Ale, skoro, to wzory mogą odtworzyć tez ludzie (a mogą), to czy nie powinny być one bardziej wyszukane? Żebyśmy się zorientowali (bez cienia wątpliwości), że to jednak nie jest fake? Bo, nawet zabawa ma jakieś przesłanie - inaczej mogliby się bawić w skali mikro (niezauważalnej dla człowieka).


  • 0



#65

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No jak dla mnie to te najbardziej skomplikowane nie są możliwe do wykonania przez człowieka. Nawet jakby zrobili piktogram z 30 tysięcy kwadratów to ktoś by napisał, że to możliwe, bo skoro można z 3, z 30, z 300 to i z 30 000. Naprawdę można uznać, że te wstawione w tym temacie są niezbyt wyszukane?


  • 0



#66

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobra, to po co robią je tak wyszukane? Dla zabawy? Czy ma to być przesłanie?


  • 0



#67

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W sumie to ja nie twierdzę, że robią to kosmici, nie wiem kto lub co, ale na pewno nie ludzie(nie wszystkie).


  • 0



#68

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Główny inspirator całości czyli autor tematu olał tak naprawdę moje wynurzenia...

Jaku, jak możesz?... Melepeta jestem (cytując pishora) w geodezji, choć rozgarnięty na tyle, że wyznaczyć kilka punktów w terenie bym mógł. Nie mów, że się nie odnoszę do Twoich postów. Zagadnienie robi się na tyle rozległe, że niedługo okaże się, iż kartograf będzie nam potrzebny. 

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że zdolny mierniczy, bądź geodeta z pomocnikiem, bez problemu wytyczy taki wzorek i to nawet dość skomplikowany, o czym chyba powiedziałem wcześniej. Zagniatanie trawy to na pewno nie Twoja specjalność, więc się o to nie pytam.

 

No dobra, to po co robią je tak wyszukane? Dla zabawy? Czy ma to być przesłanie?

Pishor, a jak niby miałbyś zwrócić na to uwagę? Gdyby na polu była kreska i kropka, to pomyślałbyś zapewne o dzikach, że ryją ryjami i tak dalej. Widzisz, sam temat o kręgach, to temat guma i można go rozciągać w nieskończoność. Mnie zainteresowało to, że zaczęto doszukiwać się systematyki matematycznej, a matma prawdopodobnie jest dla wszechświata taka sama bez względu na system liczenia.

Może to jest sedno przesłania. Może za pomocą matematyki da się powiedzieć: hello! Siemanko ludki. Przybywamy w pokoju. Cztery pizze z boczkiem i zbiornik do pełna poprosimy.

 

Urgon@

Może nie mogą, bo... religia im zabrania. Nie wiem. To takie szukanie na oślep, a przykład z mrówkami pogłębia tylko świadomość, jak wiele nas może różnić, od zrozumienia prostych rzeczy, aż po komunikację niewerbalną, zachowania itp.


Użytkownik Staniq edytował ten post 24.04.2015 - 23:47




#69

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No dobra, to po co robią je tak wyszukane? Dla zabawy? Czy ma to być przesłanie?

Pishor, a jak niby miałbyś zwrócić na to uwagę? Gdyby na polu była kreska i kropka, to pomyślałbyś zapewne o dzikach, że ryją ryjami i tak dalej. Widzisz, sam temat o kręgach, to temat guma i można go rozciągać w nieskończoność. Mnie zainteresowało to, że zaczęto doszukiwać się systematyki matematycznej, a matma prawdopodobnie jest dla wszechświata taka sama bez względu na system liczenia.

Może to jest sedno przesłania. Może za pomocą matematyki da się powiedzieć: hello! Siemanko ludki. Przybywamy w pokoju. Cztery pizze z boczkiem i zbiornik do pełna poprosimy.

 

Okej.

Zakładając, że to zabawa, to nie bardzo jest o czym rozmawiać - bo zabawa rządzi się swoimi prawami i trudno ja jakoś zracjonalizować.

Dlatego zabawę zostawmy i skupmy się na przesłaniu.

Załóżmy, że jest to przesłanie.

I zostawmy w spokoju jego sens, a skupmy się na formie.

Dlaczego "rysunki" w zbożu? Z względu na materiał (zboże), czy na lokalizację (pola, na których ono rośnie)?


  • 0



#70

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


I zostawmy w spokoju jego sens, a skupmy się na formie.

Dlaczego "rysunki" w zbożu? Z względu na materiał (zboże), czy na lokalizację (pola, na których ono rośnie)?

 

Pola mogą być o tyle dobrym miejscem, że są dość dużym teren, zazwyczaj płaskim. Może myślą, że im większy(lub bardziej skomplikowany) piktogram tym większy będzie to dla nas znak? Może przeprowadzają jakiegoś rodzaju eksperyment aby sprawdzić jak zareagujemy na taką formę komunikacje(kiedyś sami się komunikowaliśmy obrazkami np Starożytny Egipt). Związek ze zbożem może być taki, iż jest to jeden z głównych składników naszego pożywienia. Może myślą, że przykładamy bardzo dużą wagę do upraw tego co jemy? Ale poza tym nie robią tego tylko w zbożu(chociaż w większości tak). Jednakże, jak widać to tylko gdybanie. Tak jak zawsze.

Chociaż pewnie, jakaś ilość piktogramów jest stworzona przez człowieka. Ale czy wszystkie?

 

PS:

A to przy brzegu to co to jest? Bo na "regularne koło" nie wygląda.

 

To to przy samym brzegu? Może to miejsce gdzie lód styka się z ziemią i trochę rozmarza? Widać akurat gałęzie jakiś krzaków to musi być blisko lądu.

 

PSv2: Jak ktoś by chciał sobie zobaczyć na żywo(a może ktoś widział zdałby relację?) jak taki piktogram w zbożu wyglądu, to u nas w Polsce, w miejscowości Wylatowo takie kręgi pojawiają się dość często. http://archiwumx51.r...piktogramy.html


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 25.04.2015 - 10:02

  • 0



#71

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego "rysunki" w zbożu? Z względu na materiał (zboże), czy na lokalizację (pola, na których ono rośnie)?

Myślę, że trawiaste pastwisko/łąka nie jest zbyt dobrym miejscem, bo:

- kwestia odwiedzania tego miejsca (rolnik zazwyczaj co jakiś czas dość dokładnie ogląda dojrzewające zbiory i zauważy "to coś"),

- pastwisko/łąka to raczej mało stabilny materiał dla ufoków i pasące się zwierzęta mogłyby go szybko zadeptać lub "wygryźć".

Tak, wiem, że piktogramy były znajdowane nawet na polu trzciny cukrowej, ale wygląda na to, że zboża są najlepszym materiałem, choć sezonowym.

Zastanawiam się, czy kiedykolwiek ufoki robiły takie kręgi w czymś innym, np. w polu z kapustą. Brzmi to śmiesznie, ale pewnie kapusta nie jest tak "plastyczna" jak zboże.

Tak na prawdę, nie pochyliłbym się nigdy nad tematem z ciekawością, gdyby nie fakt, że wspomniane piktogramy widywano na zbożowych polach na przestrzeni wieków, najczęściej przypisując ich powstanie diabłu. Wczesne doniesienia o tym fenomenie sięgają roku tysięcznego. Nazywany był wilijnymi kołami lub pędzącym szatanem. Były to wydeptane w zbożu lub trawie kręgi, które uznawano za efekt nocnych tańców boginek.

I drugie pytanie, które zawsze mi się nasuwa przy okazji czytania o kręgach w zbożu to:

- dlaczego piktogramy tak sobie ukochały Europę?

Żaden z piktogramów znalezionych w USA i Kanadzie nie posiadał cech charakterystycznych dla "ufockich" kręgów.

       Czasem w środku takiego kręgu znajdowana jest swego rodzaju galareta. Pierwsze dwa niezależne badania dowodzą, że mógł to być syrop, ale późniejsze badania dowiodły, że substancja nie ma związku ze słodyczami. Zauważono też, że wokół kręgu wzrasta magnetyzm. Można to stwierdzić na podstawie obserwacji igły kompasu, zakłócenia sygnałów telefonii komórkowej i telewizji oraz zachowania zwierząt (zwłaszcza psów). W kręgach zbożowych można było również znaleźć mikroskopijne kulki żelaza.

Niekiedy świadkowie zapewniali, że widzieli powstawanie takich kręgów. Opisywali, że kłosy same kładły się i wyginały, oraz że nad nimi latały niezidentyfikowane obiekty.





#72

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Według mnie większoś tych kręgów powstaje za zgodą i wiedzą właścicieli pól. To znaczy, że można wykonywać robotę w dzień.
  • 0



#73

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To jest właśnie zabawne, gdy omawia się tematykę SETI to argumentem przeciw jest "oni są tak niesamowicie rozwinięci że już radia nie używają bo to dla nich jak tamtamy" a przy kręgach nagle okazuje się że te ich nowoczesne metody komunikacji to wygnanie zboża... Co do tych kuleczek żelaza - znaleziono je w jednym kręgu w Anglii, gdy badacz ogłosił, że to dowód na nieziemskie pochodzenie pewien wygniatacz przyznał się do autorstwa. Miał na to dowody w postaci zdjęć z pola z częściowo zrobionym kręgiem. Kuleczki żelaza pochodziły z odpadów po spawaniu.

Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 25.04.2015 - 12:14

  • 1



#74

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Szkoda, że wszyscy pominęli wątek, gdzie była nagroda za odtworzenie piktogramu. Rozumiem, że nikt nie miał ochoty zgarnąć MINIMUM 160 000USD za powygniatanie kółeczek za pomocą deski? Przecież to banalnie proste, wystarczy nakreślić wzór na kartce, a potem tylko nanieść to na zboże i ciach gotowe. Zazwyczaj zrobienie 200 geometrycznych elementów zajmuje im jedną noc, tu mieli dwa miesiące czasu, naprawdę nie rozumiem w czym problem. Tym bardziej, że piktogram, który miał być odtworzony był podobno dziełem człowieka.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 25.04.2015 - 12:26

  • 0



#75

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A było udostępnione pole gdzie ochotnik mógłby wygnieść swój wzorek? Czy trza było załatwić sobie we własnym zakresie?
  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kręgi, kod

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych