Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zakodowane w kręgach

kręgi kod

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
486 odpowiedzi w tym temacie

#46

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Staniq ale wiesz, że spłycasz? :D

Trafiłeś na wynurzenia jakiegoś melepety, co to nawet kołka nie potrafi wbić porządnie w ziemie (że nie wspomnę już, że nikt się nie chce z nim kolegować) i próbujesz wykorzystać to w dyskusji?

A fe :D


  • 0



#47

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu macie prawdopodobnie największy udokumentowany piktogram:

5H5bdA.jpg
Formacja ta ma 340m długości. Te plameczki w środku to chyba ludzie, ale nie jestem pewien. Odpowiedzcie sobie ilu ludzi i ile dni musiałoby coś takiego tworzyć - w końcu trzeba jeść, spać i ogólnie jakoś funkcjonować. Oczywiście nikt nic nie widział, właściciel pola też nie.


  • 0



#48

andi.
  • Postów: 93
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

a moze to sa nasi bracia ktorzy nie moga tu powrocic ale za to maja technologie wygniatania kregow i probuja sie z nami kontaktowac

 

u nich minelo kilka lat w kosmosie a u nas na Ziemi cale wieki i juz ich cywilizacji nie ma a my ich nie rozumiemy


  • 0

#49

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pytu pytu.

Pishor, to nie tak. Ja jestem takim samym melepetą w robieniu kręgów jak on. Mógłbym mieć sporo problemów z wytyczeniem kilku kółek na polu, bo Jaku ze mnie żaden.

Spłycam, owszem, ale próbuję znaleźć odpowiedź. Wiemy, że te gniecione przez ludzi, mają źdźbła złamane. W takim razie, kto jest autorem tych, w których słomki są potraktowane mikrofalami, albo czymś innym, co powoduje zmiany na poziomie komórkowym (o czym ciągle przypominam).

Czyli mamy złamasy i kolanka. Gdzie jest podróba już wiemy, a to drugie?





#50

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Odpowiedzcie sobie ilu ludzi i ile dni musiałoby coś takiego tworzyć - w końcu trzeba jeść, spać i ogólnie jakoś funkcjonować. Oczywiście nikt nic nie widział, właściciel pola też nie.

Ważne jest gdzie to powstawało - jak była zaludniona ta okolica, gdzie znajdowały się najbliższe siedliska ludzkie, jak często właściciel pola je odwiedzał (i czy przypadkiem, ktoś mu nie zapłacił, żeby tego nie robił) itd. itp.

My oceniamy to z perspektywy naszych doświadczeń, typu wieś i niewielkie pola niedaleko domów.

Ale to mogło być totalne za..... totalne odludzie to mogło być, gdzie pobyt nawet kilkudziesięciu ludzi przez kilkanaście dni nie musiałby wzbudzać zainteresowania, bo nikt by o nim nie wiedział.


  • 0



#51

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano



To wytłumaczcie ten filmik, już pomijając te światła na początku, przewińcie do połowy i zobaczcie jak wygląda zboże, jest powiązane w supełki i inne takie. Ręcznie to wiązali?


  • 1



#52

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja tam się nie znam ale moje pierwsze skojarzenie z tymi "supełkami" to powrósła - to coś, czym się dawniej wiązało snopki w czasie żniw (i robiło sie to właśnie ręcznie). A ponadto wyraźnie widać, że łodygi tych zbóż są połamane.

Ale, jak zaznaczyłem - nie znam się i na tą chwile nie mam żadnych mocnych argumentów, na stwierdzenie, że to tylko kosmici albo tylko ludzie zgotowali zbożu ten los.


  • 0



#53

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Widzę, że moje techniczne "wynudzania" dotyczące możliwości wyznaczenia w terenie - a co za tym idzie - zastabilizowania tego na gruncie w krótkim czasie nic nie wniosły do tematu. Główny inspirator całości czyli autor tematu olał tak naprawdę moje wynurzenia, a reszta - jak to zwykle bywa w podobnych tematach - udaje, że to nie miało w ogóle miejsca.

Gratulacje, pochwały, czapki z głów i w ogóle... ;)


  • 2



#54

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja przeczytałem, zaplusowałem i wziąłem do głowy - co starałem się wyrazić w jednym ze swoich nieudolnych wpisów. Ale nie dziwie się też tym, co nie wzięli pod uwagę.

W końcu, najbardziej nawet szalony geodeta z fantazja nocnego kregowania, mniej atrakcyjny jest od zwykłego kosmity ;D


  • 0



#55

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście, masz rację. :)


  • 0



#56

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tu jeszcze kilka ciekawostek, zaczerpnięte z innego forum:

http://www.bltresear...semi-molten.php
W powyższym linku są przedstawione różne dowody, były pobierane próbki z kręgów i dokładnie przebadane w laboratorium.

Po drugie kolejna ciekawostka, przedłużone kłosy:
NodeLengthNew.jpg
Jak to rozciągali? Jeden ciągnął z jednej strony, drugi z drugiej jak gumę do żucia?

Tu jeszcze też ciekawe wideo, nie ma mowy o fejku moim zdaniem:


I na koniec:

Koniec kłamstwa o rzekomym podrabianiu kręgów zbożowych

To był temat drażliwy dla ludzi myślących. Pomimo oczywistej niemożliwości odtworzenia crop circle żadną ludzką technologią, etatowi dezinformatorzy uparcie ponawiali swoją bajeczkę, że to wytwór ludzkiej ręki. Wreszcie ktoś znalazł sposób na ich wyleczenie.

100 000 funtów nagrody ufundowało EHA - międzynarodowe stowarzyszenie entuzjastów kręgów zbożowych - dla ekipy, która odtworzy crop circle powszechnie nazwany THE GALAXY. Krąg ten powstał na zboczu Milk Hill w Wielkiej Brytanii w 2001 roku.

 

Dodatkowo do akcji tej dołączyły inne formacje badające fenomen crop circle podwyższając nagrodę o już dużo mniejsze sumy, ale wyjściowa suma 100 000 funtów (160 000 USD) i tak jest wyzwaniem zamykającym temat. Konkurs ogłoszono 1 lipca 2012 i jak dotąd żaden z "przekonanych" zwolenników "ludzkiej ręki" nie odważył się zademonstrować swoich umiejętności. Wyzwanie jest rzucone na okres 2 miesięcy - do 31 sierpnia 2012.

Niestety nikt się nie podjął zadania. Może 160 000USD to za mało, by paplać się w zbożu? Eh tacy szlachetni Ci wygniatacze.

 


  • 2



#57

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A propos tego nagrania, to odniosłem wrażenie 9ale nie mam pewności, wiec sie nie upieram), że to jest to samo nagranie, które ja wrzuciłem, tyle, że wykonane w ciagu dnia.

Jak mówie, nie upieram sie, bo porównywałem je bardzo pobieżnie ale jakies tam podobieństwa wychwyciłem (kątem oka raczej)

.


  • 0



#58

Jaku.
  • Postów: 122
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A nie zastanawia Was czasem fakt, że te "dziwne" łamanie kłosów, "niby" radioaktwne odziaływania, figury "niby niemożliwe" do stworzenia i cała reszta szczegółów towarzysząca powstawaniu kręgów "zbożowych", "trawowych" czy innych "śniegowych (bo i takie "niby" powstają) - nie ma najmniejszego sensu? Że jest to absurdalne od początku?

O czym my mówimy? Że obce cywilizacje kontaktują się z nami poprzez wyciskanie zakamuflowanych informacji w zbożu? No dajcie spokój. Przecież to jest idiotyczne. Pomyślcie, choćby przez moment ;)


  • 1



#59

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

No tak, bardziej logiczne by było, gdyby np wysłali nam pocztówkę, albo może zaczepka na fejsie? Co tam teraz jest w modzie...

Jak Ty byś się skontaktował z mrówkami np? Na migi byś pokazywał?

 


  • 0



#60

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

O czym my mówimy? Że obce cywilizacje kontaktują się z nami poprzez wyciskanie zakamuflowanych informacji w zbożu? No dajcie spokój. Przecież to jest idiotyczne. Pomyślcie, choćby przez moment ;)

 

Wiesz to trudno wiedzieć. Cywilizacje mogą się porozumiewać w różny sposób bardzo odmienny od naszego. Może Oni już spotkali inna cywilizacje i taki sposób był najlepszy do nawiązania kontaktu. To naprawdę jest trudne do odgadnięcia.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 24.04.2015 - 22:24

  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: kręgi, kod

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych