Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ranga - prośba do admina


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
22 replies to this topic

#1

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwracam się z prośbą do admina o zmianę mojej rangi z Zasłużony na Użytkownik.

 

Ranga ta nadana mi przez D.K po rezygnacji przeze mnie z funkcji Redaktora budzi na tym forum wiele negatywnych emocji.

 

Jak np w ostatnim temacie Crittera

 

 

" Chodzi mi o to, że pojawia się jakiś nowy użytkownik, nie przedstawi się nawet i nagle zaczyna nabijać sobie tematy. z Dnia na dzień po 3-4, kopiuj-wklej i nic więcej, a po dwóch miesiącach zostaje zasłużonym czy jakimś tam odznaczonym. Nie dyskutuje w żadnych tematach, sam nic nie napisze, nie wiadomo skąd się wziął, kim w ogóle jest, czy czymś się interesuje, czy ma w ogóle jakąś wiedzę, etc. "

 

 

że nie wspomnę już o niewybrednych komentarzach na ten temat na SB.

 

 

Przypomina to różne komentarze pod moim adresem w czasie gdy byłam Redaktorem. Zarzutem najczęściej powtarzającym się było " kopiuj - wklej ", choć wszyscy Redaktorzy jak i wszyscy użytkownicy dodają tematy na tej właśnie zasadzie.

 

 

Tematów autorskich jest na tym forum jak na lekarstwo.

 

 

Podejrzewam, że powodem owych komentarzy było to, iż w przeciwieństwie do innych redaktorów w kilku tematach ośmieliłam się dyskutować i mieć inne zdanie niż tzw sceptycy. Z nicków nie muszę ich wymieniać, każdy wie o kogo chodzi.

 

 

Wydawałoby się, że na tym forum większość osób to osoby dorosłe, jednak dziecinne zachowanie coniektórych zdecydowanie temu zaprzecza.

 

Nie mam czasu ani ochoty by użerać i kłócić się o coś, na co nie miałam wpływu. Mam tu na myśli rangę Zasłużonego.

 

 

Dlatego też jak na wstępie, proszę o zmianę tej rangi i liczę na to, że D.K pozytywnie odniesie się do mojej prośby.

 

Wiem, że sprzeczne to z regulaminem, ale ostatnio wiele rzeczy dzieje się tu niezgodnie z nim. Jak choćby zamykanie tematu przez moderatora bo " nie chce mu się ogarniać w nim komentarzy". Tematu, który był w odpowiednim dziale, tematu, który nie naruszał regulaminu, tematu, który poruszał wątek wcześniej nieporuszany.

 

 

Więc jeszcze jedno nagięcie regulaminu nie zrobi nikomu różnicy.





#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

" Chodzi mi o to, że pojawia się jakiś nowy użytkownik, nie przedstawi się nawet i nagle zaczyna nabijać sobie tematy. z Dnia na dzień po 3-4, kopiuj-wklej i nic więcej, a po dwóch miesiącach zostaje zasłużonym czy jakimś tam odznaczonym. Nie dyskutuje w żadnych tematach, sam nic nie napisze, nie wiadomo skąd się wziął, kim w ogóle jest, czy czymś się interesuje, czy ma w ogóle jakąś wiedzę, etc. "

 

Podejrzewam, że powodem owych komentarzy było to, iż w przeciwieństwie do innych redaktorów w kilku tematach ośmieliłam się dyskutować i mieć inne zdanie niż tzw sceptycy.

Te dwa fragmenty są ze sobą sprzeczne.


Użytkownik Daniel. edytował ten post 18.04.2015 - 18:03




#3 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Zrobiłaś coś dla tej strony i na obie rangi zasłużyłaś. Nikt się nie przejmuje komentarzami niektórych (4 może 5 o których mówię) osób tutaj i ty też nie powinnaś. Grunt żebyś dalej dodawała newsy i artykuły bo dla wielu ta strona to źródło informacji. Nie każdy odwiedza 30 stron żeby się czegoś dowiedzieć.


Użytkownik ✪Critter edytował ten post 18.04.2015 - 18:31


#4

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Stąd właśnie wnoszę, że fragment o" nie braniu udziału w dyskusjach" nie może odnosić się do Trzynastki.


Sprawę jednak ujmę szerzej. Trzynastka w ciągu roku obecności na forum wniosła do niego więcej niż 4/5 użytkowników działających na forum przez lata. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przekazała nam na forum mnóstwo ciekawych i wartościowych informacji, o których pewnie nie dowiedziałbym się z innego źródła. Za to tak szanowałem i szanuję pracę Staniqa, Simbarosy czy Trzynastki właśnie. Temat sygnowany ich podpisem świadczy o tym, że jego treść będzie ciekawa i wartościowa- że warto kliknąć w ten link pod belką" Najnowsze tematy".


Uważam, że nie ma co do tej kwestii dyskusji, pominę zatem rozwinięcie tej części, a skupię się na czymś innym.


Zauważyłem na forum pewną zawiść, rodzaj zazdrości wobec niektórych użytkowników, zwłaszcza wobec Trzynastki. Jednym przeszkadza to, że publikuje nowe tematy, innym to, że komentuje, ma własne zdanie. Jeszcze innym to, że w ogóle oddycha, że tu z nami jest. Stawiane jej są zarzuty, jakich- gdyby zamiast niej działał inny użytkownik- nie usłyszałby. Zauważam to od dosyć dawna, choć dotąd traktowałem z przymrużeniem oka.


I tu pojawia się moje pytanie- czy nie jest tak, że niektórzy użytkownicy traktują ją Trzynastkę z góry z tych właśnie powodów, które" przywarami" być nie powinny? Odnoszę wrażenie, że nie chodzi tu nawet o jej poglądy, o to, że ma własne zdanie i stara się go bronić( chociaż to tez może być solą w oku), ale o to, że to właśnie ona to robi?

Nie jest czasami tak, że duma niektórych" chłopców" na forum nie potrafi znieść tego, że jest tak, a nie inaczej? Że to dziewczyna usiłuje brać udział w życiu forum, że się stara, że nie daje za wygraną to właśnie została za to nagrodzona jakąś głupią rangą? Bo o to widzę najczęstsze zarzuty naszych forumowych" samców alfa".

Nie jest tak, że należałoby spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie" kobieta mnie bije"?

 

Nie, nie chodzi mi o argumenty, konkretne wątki czy poglądy. Zasługi na forum, gwiazdki, reputację czy inne niewiele warte głupoty. Chodzi o to, czy nie bije Was ona mentalnie, zmuszając do publicznego wytykania" a czemu ona tak, a ja nie"? No cóż- ja jako mężczyzna nie znalazłbym w sobie" odwagi" by coś takiego wygłaszać- nawet gdyby było to uzasadnione.

A tutaj nie jest. Jeśli kogoś naprawdę na tym forum bolą rangi i reputacje( naprawdę są tacy?) to muszę zburzyć Wasz światopogląd- w pełni zasłużyła ona sobie na nie.


W końcu to my przyznajemy" okejki", promujemy coś, co się nam podoba. Co się nie podoba to minusujemy. Ranga? Ponad 120 tematów na forum. I dlatego jestem wdzięczny, Staniqowi, Trzynastce czy Simbarosie. Bo bez ich pracy nie miałbym czego na tym forum szukać. I nie wyobrażam sobie go bez właśnie tego nakładu pracy.


I nie uderzam w stół, by odezwały się nożyce. Wyrażam swoje zdanie na podstawie obserwacji całego tego zamieszania.


Użytkownik Shay edytował ten post 18.04.2015 - 18:43


#5

NTM.

    Nie dotykaj mnie...

  • Postów: 444
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Ja niby też jestem świeży i jeszcze w folijce, ale się wtrącę:

 

 

Podejrzewam, że powodem owych komentarzy było to, iż w przeciwieństwie do innych redaktorów w kilku tematach ośmieliłam się dyskutować i mieć inne zdanie niż tzw sceptycy. Z nicków nie muszę ich wymieniać, każdy wie o kogo chodzi.

 

Wydaje mi się, że większe kontrowersje mogą budzić błędy merytoryczne w tychże artykułach/postach, niż dyskutowanie/niedyskutowanie/kopiowanie artykułów. No sorry, ale teksty że nagle przestało nam obowiązywać v=s/t czy kilka innych to już jednak przesada.



#6

Coś.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Sprawę jednak ujmę szerzej. Trzynastka w ciągu roku obecności na forum wniosła do niego więcej niż 4/5 użytkowników działających na forum przez lata. W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy przekazała nam na forum mnóstwo ciekawych i wartościowych informacji, o których pewnie nie dowiedziałbym się z innego źródła. Za to tak szanowałem i szanuję pracę Staniqa, Simbarosy czy Trzynastki właśnie. Temat sygnowany ich podpisem świadczy o tym, że jego treść będzie ciekawa i wartościowa- że warto kliknąć w ten link pod belką" Najnowsze tematy".


 

 

trzynastka jest na forum 6 miechów chyba :P



#7

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Do tego dołóżmy jeszcze kompromitowanie swojej osoby w tematach smoleńskich. Nie można takich osób brać poważnie, a potem jest płacz w tematach organizacyjnych



#8 Gość_c✪nvers

Gość_c✪nvers.
  • Tematów: 0

Napisano

Nie prościej do DK napisać priva? Czy celowo ten temat aby pokazać się jako osobę pokrzywdzoną :D ?



#9

Gamebitt.

    Badacz nieznanego

  • Postów: 105
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem Trzynastka powinna zachować tę rangę. Nie uniknęła co prawda pewnych błędów i spotkała się z krytyką, ale potrafiła bronić swojego zdania - choć nie zawsze było warto - pokazując, że nie boi się wychylić. Wniosła też sporo ciekawych artykułów, mimo że nie zawsze przeszły one odpowiednią selekcję i sprawdzenie. Można mieć tylko nadzieję, że w przyszłości spojrzy bardziej krytycznie na to co wkleja, ponieważ nie każdy tekst jest wart publikacji i bronienia na tym forum. Zdarzało mi się z nią nie zgadzać i nawet się z nią droczyć, ale szanuję ją jako osobę i wytrwałego oponenta w wielu gorących dyskusjach, dlatego sądzę iż jej ranga jest jak najbardziej "zasłużona" i powinna zostać.





#10

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem, że sprzeczne to z regulaminem, ale ostatnio wiele rzeczy dzieje się tu niezgodnie z nim. Jak choćby zamykanie tematu przez moderatora bo " nie chce mu się ogarniać w nim komentarzy". Tematu, który był w odpowiednim dziale, tematu, który nie naruszał regulaminu, tematu, który poruszał wątek wcześniej nieporuszany.

 

 

Więc jeszcze jedno nagięcie regulaminu nie zrobi nikomu różnicy.

Zamknięcie tematu spowodowane było tym, że już istnieje temat poruszający podobne zagadnienia, nawet niejeden. Wystarczyło tam umieścić tekst i byłoby dobrze. Twój temat nie naruszał regulaminu, jedynie porządek i gdyby nie został zamknięty, wnosiłbym o jego przeniesienie. Postępowanie moda też nie było sprzeczne z regulaminem.

Sprzeczne z regulaminem jest docinanie użytkownikom i jeżeli ktoś stresuje Cię takim zachowaniem, masz prawo złożyć na niego skargę. Sama wiesz, że wycieczki osobiste są karane surowo. 

System "kopiuj - wklej" działa i będzie działał. Co nie jest zabronione, jest dozwolone i wszyscy krzykacze niech najpierw spróbują swoich sił w napisaniu autorskiego artykułu na mądry temat. Regulamin nie trzyma nikogo na siłę w VRP, jak i nie zmusza do czytania czegokolwiek. 

Daj spokój i rób swoje.





#11

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zwracam się z prośbą do admina o zmianę mojej rangi z Zasłużony na Użytkownik.

 

Na chwilę obecną prośbę odrzucam. Oczywiście jeśli się będziesz upierać, to pójdę Ci na rękę i zmienię rangę, ale obecnie uważam, że nie ma ku temu powodów. Oto dlaczego:

 

  • O tym, kto zasługuje na rangę Zasłużonego, a kto nie decyduję ja. Nie jest to decyzja podejmowana demokratycznie. W mojej opinii zasłużyłaś sobie sporym wkładem pracy na rzecz forum. Rozumiem, że możesz spotykać się z różnymi opiniami na ten temat, ale fakt pozostaje faktem -- pod swoim awatarem masz liczbę 124 założonych tematów i tego podważyć się nie da.
  • Poglądy nie grają roli. Owszem, w temacie katastrofy smoleńskiej nie zgadzałyśmy się ze sobą :), ale to bez znaczenia. 
  • Nie przejmowałabym się aż tak bardzo tym, że ktoś Ci wytyka jakieś tam błędy. Może nie wypada w tym momencie cytować Lenina, ale jednak to zrobię: "Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi".

Podsumowując -- ja uważam, że na rangę zasługujesz i zdania nie zmienię. Jeśli Twoja decyzja jest ostateczna i będziesz obstawać przy powrocie do grupy Użytkownik+, to ją uszanuję. Mam nadzieję jednak, że nie będzie to konieczne.





#12

riseman.
  • Postów: 705
  • Tematów: 27
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Trzynastko! Nie przejmuj się żadnym critterem, który zarejestrował się na forum w zeszłym miesiącu (czy przedstawił, nie wiem bo mnie to... ;) ), jest zateizowany i ma z tym problem lub żal do kogoś. A jeśli urągał Ci niejagi Urong czy jak on się tam wabi, tym bardziej machnij na wszystko piórem. Rób co robisz dalej. O ile artykuły są o ciekawej tematyce to mi osobiście nie przeszkadza wklejanie z innych serwisów. Popieram Prezesową.

 

obraza.gif

 

Przed chwilą zaraportowałeś post Crittera, którego nie zrozumiałeś. A zaraportowałeś, bo wg Ciebie obraża autora tematu. Po czym sam obrażasz innych użytkowników tutaj :facepalm:

Pomyśl sobie nad tym.

 

Kronikarz





#13 Gość_critter☆

Gość_critter☆.
  • Tematów: 0

Napisano

Trzynastko! Nie przejmuj się żadnym critterem, który zarejestrował się na forum w zeszłym miesiącu (czy przedstawił, nie wiem bo mnie to... ;) ), jest zateizowany i ma z tym problem lub żal do kogoś. A jeśli urągał Ci niejagi Urong czy jak on się tam wabi, tym bardziej machnij na wszystko piórem. Rób co robisz dalej. O ile artykuły są o ciekawej tematyce to mi osobiście nie przeszkadza wklejanie z innych serwisów. Popieram Prezesową.
 
obraza.gif
 
Przed chwilą zaraportowałeś post Crittera, którego nie zrozumiałeś. A zaraportowałeś, bo wg Ciebie obraża autora tematu. Po czym sam obrażasz innych użytkowników tutaj :facepalm:
Pomyśl sobie nad tym.
 
Kronikarz


Rządzisz stary i masz rację, nie warto się przejmować czy to mną czy kimkolwiek innym :D Ważne to być sobą i robić to co się lubi. I faktycznie jestem jak to określiłeś "zateizowany", ale nie wiem czy to gorsze od bycia "zchrystianizowanym"..

Ja mam nadzieję, że trzynastka będzie dalej normalnie dodawała newsy. Zresztą jak wszyscy redaktorzy bo są świetni. A krytykantów i tak nigdy nie brakuje. Ranga zasłużonego usera dla trzynastki jest jak najbardziej zasłużona.

#14

akuri770.
  • Postów: 90
  • Tematów: 0
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Tutejsi "sceptycy" są dosyć ciekawi ich zaciętość do obrony niektórych zagadnień jest niesamowita i co dziwne z każdym rokiem robi się tu coraz więcej "sceptyków"  co jest wręcz anormalne taki Kostek tylko broni tematu o chemtrailsach dlaczego z taką zaciętością go  broni Oto jest pytanie?



#15

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dzika Kurka przyznała @Trzynastce rangę i @ Trzynastka ją ma. I już. 

Możemy jeśli będziemy tego chcieć zmienić panujące tutaj zwyczaje, które zresztą zmieniają się co jakiś czas.

Trzynastka wykonała dużo pracy na rzecz forum i trudno tego nie dostrzec, można oczywiście mieć własną opinię na temat merytorycznego wkładu i można zastanowić się sposobem wykorzystywania istniejących sieci informacji tak by pokrywały się z oczekiwaniem użytkowników.  

 

ps

 

@Trzynastka wszyscy zderzamy się z krytyką i cały czas uczymy się przyjmować ją na klatę, dobrze jeśli w tym czasie potrafimy przyjrzeć

się krytyce bez emocji, tym bardziej że czasem bywa słuszna. Uważam że przyznana Ci ranga należny Ci się i jest zgodna z panującymi obecnie normami.


Użytkownik Aidil edytował ten post 20.04.2015 - 07:14





 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych