Skocz do zawartości


8 osób zamordowanych we własnych łóżkach w Villisca


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

10 czerwca 1912 roku, między godziną 12:00 am a 5:00 am, miał miejsce ciąg przerażających morderstw w domu B. Moore J. w małym mieście Villisca, Iowa. Wkrótce potem, fakt ten został uznany jako najbardziej brutalne masowe zabójstwo w historii Iowa. Zostało zamordowanych ośmioro ludzi; Josiah B. Moore (43lata), jego żona Sara Moore (39lat), ich dzieci Herman (age 11), Katherine (10lat), Boyd (7lat) i Paul (5lat) oraz dwaj goście, Lena Stillinger (11lat) i Stillinger Ina (8lat). Broń morderstwa została szybko znaleziona przez Policję, była to duża siekiera, która należała do Josiah Moore. Siekiera została znaleziona w małej sypialni na dole, podparta o ściane obok zwłok Lena i Stillinger Ina. Było wiele osób podejrzanych o te straszne morderstwa, ale sprawa pozostaje niewyjaśniona po dziś dzień.

Dom B. Moore J., aktualnie niezamieszkały, jest znany jako siedlisko paranormalnej działalności. Aktualny właściciel przywrócił dom do takiego samego stanu w jakim znajdował się on w 1912 roku, a dla małej opłaty, wynajmuje dom dla kogoś, kto ośmieli się spędzić w nim noc.

Dom brutalnych morderstw siekierą w Villisca został zbadany przez wielu łowców duchów oraz dochodzeniowe zespoły zajmujace się badaniem zjawisk paranormalnych. Spędzili wiele nocy nad badaniem domu i zjawisk w nim zachodzących, trochę tych doświadczeń zawiera uczucie ciężkości doniesionej dookoła głównego szybu schodowego domu i dziwnych zmian zachodzących na pierwszym piętrze. Wideo rejestrowało liczne, elektroniczne audio zjawiska (EVP)

Prawdziwa jazda dreszczyku emocji w Domu Villisca zaczyna się około godziny 2:00 nad ranem. To jest w tym czasie, kiedy pociąg przejeżdża przez miasto Villisca. Sądzi się, że gwizd lokomotywy ma wywoływać pozostałe zdarzenia morderstwa, które miały miejsce 10 czerwca 1912 roku. Bardzo prawdopodobne jest to iż zabójca użył dźwięku lokomotywy do maskowania, by podkraść się przez dom i zamordować wszystkich jego mieszkańców pojedyńczo. Wielu oficerów śledczych zauważyło zamglone światło, które napełniało się w sypialni, kiedy dochodzi gwizd pociągu. Mgła porusza się od pokoju do pokoju, gdy się ulatnia, ciągnie za sobą dźwięk odsączania krwi.

Dom B. Moore J. został dodany do Narodowego Historycznego Rejestru w 1997 roku.

Film

Zdjęcie Domu

To nagranie zostało schwytane w kuchni domu, kiedy nikogo tam nie było! Zostawili dom ze sprzętem na ok 20 minut i kiedy wrócili do pustego domu znaleźli te dziwne nagranie EVP na kasecie audio.

Oryginał EVP

EVP x5 (zmniejszenie zakłóceń)

EVP x5 (dodanie N.R. i zwolniony 25%)


Ten EVP został zarejestrowany na nagrywarce kasety przez oficera śledczego PRISM Dan Christianson podczas 11/19/04 śledztwa domu Villisca. EVP został zwolniony używając Adobe Audition.

Christianson Dana Oficer śledczy PRISM dzielnie spędził całą noc sam w Domu Villisca. Poniżej jest fotografia, która została wykonana w kuchni z przodu schodów prowadzących do piętra. Zaważają lekkie anomalie zarówno w szybie schodowym jak i na starym zdjęciu domu w lewym kącie zdjęcia.

Zdjęcie

Podczas jego wizyty do strychu, uchwycił to, co ukazuje się być zarysem serca. Ta sercowata anomalia nie była widoczna gołym okiem, ukazało się dopiero na 35 mm fotografii. Zdjęcie porównano.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

To co zdarzyło się następnemu badaczowi jest jeszcze bardziej niewiarygodne ...bieżący właściciel domu, Linn Darwin, przedstawił Danowi zdjęcie dwóch dziewczyn, które poprzednio pozostały w nocy w Domu Villisca. W tej kopii zdjęcia, zrobionego w kuchni domu, część obrazu ukazuje się być sercem na płucu jednej z młodych gospoś. Gosposia nie miała jakichś znamion, brązowawych linii, albo czegoś podobnego.

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Tłumaczenie: Nivers
źródło: http://www.doyouseed...der_house0.html
  • 0

#2

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dobra robota ze zdjęciem i z tłumaczeniem ;p wybiorę się tam, namiary dokładniejsze znajdę, może jeszcze dziś, tylko nawet trochę się boję muszę przyznać, bo widzę że coś złego naprawdę tam się zdarzyło i duchy mogą być wściekłe....
  • 0



#3

Arthein.
  • Postów: 65
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Bardzo ciekawe. Tylko te szumy to jakoś nic tam nie słysze... A te serce domu to o co z tym tak właściwie chodzi.... mi to przypomina zwykłe serduszko wyryte nożem w drzewie... I u tej dziewczynki to cieżko się dopatrzeć tego serca :) Najbardziej to intryguje mnie zabójca, po co to zrobił, jak i czemu nie został złapany :)
  • 0

#4

twinsen.
  • Postów: 171
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Też nie mogę się dosłuchać niczego "extraordinary" w tym nagraniu, chyba, że ten cykliczny dźwięk uznać za bicie "serca domu" ale równie dobrze mogą to być zakłócenia w działaniu magnetofonu.

Pamiętajmy również, że ktoś robi biznes z tego domu i na modłę amerykańską mógł stworzyć tego typu artykuł oraz hałas medialny aby na nim więcej zarobić.

Lecz zabójstwo ewidentnie jak z filmów grozy.

po namyśle stwierdzam że zamiast słowa "zabójstwo" lepsze było by jednak morderstwo
  • 0

#5

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tych wszystkich zdjeciach, to ja kompletnie nic paranormalnego nie widze...
  • 0

#6 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Oficjalna strona: http://www.villiscaiowa.com
  • 0

#7

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To EVP przypomina mi zwykłą muzykę.... serio... sam nie wiem co o tym sądzić...
  • 0

#8

~Blood.
  • Postów: 176
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Po samym przeczytaniu tej historii nie weszlabym do tego domu ;p
Nawet jesli nic sie tam nie zdarzylo, a wsytzsko to pic na wode.
  • 0



#9

NOVA.
  • Postów: 20
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

drugi AmityVille ?? tylko ze tu siekiera a tam srutowa... takie wydarzenia budza zimny pot... uf... nie ma co kusic losu wchodzac do tego domu i zostajac w nim na noc. Chociaz z drugiej strony pewnie to tylko czlowiek jest straszny, i nie ma tam nic ponad... ale sa niewyjasnione przypadki tylko podpucha czy prawda?? jesli tego "dzieku" mialo nie byc na kasecie to loozik... ale jest to tylko magnetofon a mi to przypomina kapanie kranu... akcja miala miejsce w kuchni wiec hm..... podpucha?? a fotki... to serce... no nie wiem wszystko takie "naciagane" jednak jedyne co pozostaje prawdziew to zbrodna, okrutna zbrodnia
  • 0

#10

Refused.
  • Postów: 633
  • Tematów: 46
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 14
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

TAaa xD Dla nieświadomych, mój wcześniejszy post był ironią. To jest istny fake, nie ma nic niezwykłego w tym domu ! A te serca w kształcie.... serc xD To jest niemożliwe w 99.9% ;p Naciągane jak spłuczka w WC...
  • 0



#11 Gość_Nivers

Gość_Nivers.
  • Tematów: 0

Napisano

Sam fakt jest zadziwiający...

Kto i dlaczego to zrobił? Większość to dzieci... ;/
  • 0

#12

Kaliburek.
  • Postów: 3
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Co miałobyć słychać na tym EVP?? Może mi ktoś wytłumaczyć?
  • 0

#13

Picu.
  • Postów: 91
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja na tym EVP słysze stukanie czy cuś...
Historia przerażająca. Zdjęcia troche niepewne, ale też warte obrjrzenia.
  • 0

#14

Nikita.
  • Postów: 13
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Niezwykłe zjawiska...Jakaś naciągana historia...I to EVP też nie za dużo wnosi do sprawy, ten dom wcale nie musi być "nawiedzony". Ktoś robi kase na krzywdzie tylu ludzi.
  • 0

#15

Malinka.
  • Postów: 3
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Znaczy moze tez zrobił kase na smierci tych ludzi. Mi sie wydaje, ze ludzkosc słyszała o tym przerazajacym fakcie, gdyz ile robia takich filmów na tej podstawie... Nawet jesli to nieprawda to i tak przerazajace.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych