Skocz do zawartości


Zdjęcie

Telepatia - moje podejście do niej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na początku chciałbym przytoczyć tu kilka opisów ponieważ odniosę się do nich później.

 

Neurony lustrzane – grupy komórek nerwowych (neuronów), które uaktywniają się podczas wykonywania pewnej czynności lub obserwowania jej u innych osobników. Neurony lustrzane odkryto w mózgu małp i człowieka. Podejrzewa się, że dzięki nim osobnik na widok pewnej czynności jest w stanie niemal natychmiast odgadnąć intencje innego osobnika nie tylko tego samego gatunku. U człowieka odpowiadają prawdopodobnie również za zdolność do rozpoznawania cudzych emocji i intencji wyrażanych niewerbalnie, czyli empatię oraz współczucie. źródło wikipedia

 

Oraz :

Przeciętnemu człowiekowi telepatia kojarzy się z rozmową w myśli z inną osobą, tymczasem telepatia wygląda zupełnie inaczej. Jedno, co można na jej temat powiedzieć to to, że na pewno nie jest pozafizycznym przekazem werbalnym. Większość badaczy telepatii zdaje się sądzić, że jest to przekaz obrazów, czego niezbicie dowodzi kierunek prowadzonych przez nich eksperymentów, wiele jednak wskazuje na to, że aczkolwiek obrazy mogą odgrywać e telepatii pewną rolę to głównym kanałem telepatii są emocje, odczucia i idee. Sugerują to wyraźnie zniekształcenia i sposób odbioru przekazów telepatycznych.

 

źródło : http://www.paranorma...ojeciu-ogolnym/

 

Czy te dwa przytoczone wątki nie wydają wam być ze sobą połączone ?

 

I na koniec :

„Telepatia zjawisko przyjmowania treści cudzej świadomości bez dostrzegalnego fizycznego pośrednictwa”. Taką definicję znalazłem w słowniku wyrazów obcych (Wiedza Powszechna W-wa 1971). Przyjmując za podstawę taka definicję, można stwierdzić, że telepatia jest zjawiskiem powszechnym i różnorodnym. Powszechnym, ponieważ każdy gdyby się zastanowił mógłby przytoczyć z własnego życia przypadki „przyjmowania treści cudzej świadomości bez dostrzegalnego fizycznego pośrednictwa”. Różnorodnym, ponieważ obejmuje szereg zjawisk różnego typu. Od niejasnych przeczuć, poprzez sny, wizje, odczucia aż do niezwykłych korelacji w

działaniach czy odczuciach różnych osób.

 

źródło : http://www.paranorma...ojeciu-ogolnym/

 

A więc co chcę powiedzieć:

 

Najbardziej powszechnym zjawiskiem które potwierdza zasadę działania neuronów lustrzanych jest ziewanie. Być może już się z tym spotkałeś dla tych którzy nie wiedzą chodzi tu o sytuacje typu, jesteś w grupie znajomych i jeden z nich ziewa i wtedy inny z nich też ziewa. Zjawisko te nie przebiega świadomie ponieważ to nie jest tak, że ktoś ziewa, a Ty myślisz "dobra ja też ziewnę" lecz dzieje się to podświadomie.Co to ma wspólnego z telepatią... temat łączy się z czakrami, który każdy człowiek posiada, nie będę się zbyt długo rozpisywał powiem tylko to co najważniejsze. Jeśli w którejś z czakr energia jest zaburzona to ma to wpływ na ciało fizyczne. Przysyłanie myśli na odległość odbywa się właśnie przez czakry.Wszystko to o czym zaraz napisze dzieje się bardzo szybko

myśl powstaje w czakrze gardła czakra trzeciego oka analizuje czy to myśl jest dla ciebie czy chcesz ją wysłać czakra korony pełni funkcje wysyłania i odbioru myśli.Więc jeśli mamy już nawiązane "połączenie astralne"(zaraz o jakie połączenie mi chodzi) z drugą osobą wtedy wysyłając myśli zaburzamy czakr korony osoby która ma myśl odebrać i jeśli jest ona wystarczająco czuła to wychwytuje wiadomość.Tutaj pojawia się problem, ponieważ jeśli chciałbyś przeprowadzić doświadczenie czy posiadasz zdolności telepatyczne to nie z każdą osobą da się porozumieć ponieważ moim zdaniem czakry w ludzkim ciele ewoluują na przestrzeni życia i nie każdy może się porozumieć z każdym.Wracając do czakr, czakry są połączone z naszym ciałem lecz w bardzo subtelny sposób więc aby

wymieniać myśli z inną osobą potrzeba albo być bardzo wrażliwym i/lub być wyćwiczonym w tego typu zdolności.

Telepatia(w sęsie wymiany myśli na odległość) następuje za pośrednictwem obserwacji drugiej osoby, ale nie fizycznymi zmysłami lecz obserwacji poprzez połączenie astralne dwóch osób. Aby móc wymieniać myśli między dwiema osobami musi powstać połączenie astralne lecz aby to zrobić ciało także musi być do tego przygotowane. Aby móc powiedzieć że potrafi się wymieniać telepatycznie wiadomości trzeba mieć wyrobione dwie części składowe tej umiejętności, a mianowicie umiejętność odbierania i wysyłania wiadomości i oczywiście między dwiema osobami musi powstać połączenie astralne.Moim zdaniem są dwa typu

połączenia astralnego, pierwszy typ powstaje wtedy kiedy jesteś w zasięgu aury osoby drugiej wtedy Twoja aura zachodzi na czyjąś, a drugi typ to nić astralna kiedy jest się oddalonym od drugiej osoby lecz jest ona dla Ciebie kimś kogo znasz dobrze lub kochasz.Trudniej jest się połączyć z nieznajomym z internetu ale jest to możliwe,ale o tym poźniej.Aby móc odbierać i wysyłać wiadomości przede wszystkim umysł musi być wyciszony tzn. musimy oczyścić go z wszelkiej gonitwy myśli.W tym momencie muszę zaznaczyć że zdolności telepatyczne u większości ludzi są ukryte w podświadomości i powiem więcej, większość jak nie wszyscy zalążek tych zdolności posiada lecz nie są one używane więc kiedy ktoś usłyszy o telepati mówi że czegoś takiego nie ma.Telepatyczna rozmowa kiedy już jest prowadzona jest bardzo trudna do utrzymania ponieważ wymiana myśli niesie za sobą reakcje drugiej osoby typu podekscytowanie czy zdenerwowanie a to wpływa na stan naszego wyciszenia. Trochę się rozpisałem, chciałem powiedzieć jak to wygląda z mojej strony, a teraz postaram się opisac jak rozwinąć tą zdolność. U mnie ona rozwinęła się sama ponieważ miałem pewien okres w życiu kiedy byłem w depresji miałem same problemy i w mojej głowie powstawały tylko złe myśli więc ja powiedziałem sobie że nie chce tych myśli i przez większość czasu czy to w sklepie czy w podroży starałem się oczyszczać swój umysł z myśli jakichkolwiek. Z czasem to stało się moją rutyną i mój tok myśleniowy całkowicie ustał myślałem jedynie wieczorami o tym co działo się dziś(co rozwinęło przewidywanie przyszłości/podam link poniżej do opisu jak moim zdaniem można tą zdolność rozwinąć) i po jakimś czasie zacząłem odbierać krótkie wiadomości od przechodni których mijałem tak jak

gdyby przechodząc obok mnie myśleli coś na mój temat, a ja to odbierałem.Kiedy już zrozumiałem że potrafię odbierać myśli zacząłem je wysyłać. Przede wszystkim aby wysłać z powodzeniem jakąś myśl trzeba przez jakiś czas nie myśleć po to żeby (ja tak to rozumiem) nagromadzić ładunek tej myśli.Miałem niezliczoną ilość sytuacji w których szedłem sobie spokojnie nie myśląc i kiedy w moją stronę szła jakaś babcia ja telepatycznie mówiłem dzień dobry nie jeden raz odebrałem wiadomość typu normalni ludzie mówią na głos.Inne mój eksperyment polegał na nie mówieniu dzień dobry znanej mi osoby i zwracałem uwagę co ta osoba pomyśli.Pewnego dnia miałem zły humor i właśnie nie powiedziałem przechodząc obok jednej starszej osoby dzień dobry i odebrałem jej myśl "ciekawe dlaczego nie powiedział dzień dobry" ja wysłałem tej osobie wiadomość "bo mi się nie chciało" i dostałem wiadomość od niej "a kiedy Ci się chce"... To tłumaczy że każdy posiada zdolności telepatię tylko nie każdy umie je wykorzystywać a ta rozmowa którą przed chwilą opowiedziałem zaistniała dlatego że ładunki naszych wypowiedzi były na tyle silne że mogły zostać odebrane. Rada jest prosta chcesz mieć telepatie to medytuj i tutaj by się wszystko kończyło lecz tak jak wcześniej pisałem to nie jest takie proste jakby mogło się wydawać.To wszystko gdyby ktoś miał jakies pytania piszcie śmiało z chęcią na nie odpowiem, powiem więcej że chętnie z którymś z was przeprowadze eksperyment jeśli ktoś by chciał, więc piszcie :)

ps:To jeszcze link do sposobu jak można wykształcić zdolność przewidywania przyszłości.
http://www.paranorma...zywianie-czasu/


  • 0

#2

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Misiek, te sytuacje które opisujesz na ulicy to właśnie efekt działania neuronów lustrzanych których opis przekleiłeś z wiki. Więc to nie jest jakaś super zdolność którą ty masz
Co do czakr to ja ich nie mam bo to wymysł ezoteryków, dlatego nie pisz że każdy.
  • 0



#3

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

UP: Skąd wiesz że misiek  :szczerb: hmm  :> ...


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Mylisz telepatię z empatią.

 

Zaraz pewnie usłyszymy, że jeśli zechcesz podskoczyć i uda ci się to, to znaczy że dokonujesz lewitacji.


  • 0



#5

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mozna obalic koelejna teze i zrobic kolejny eksperyment :D Ale telepatia... Ja z dziewczyna czesto tak mam, np: -Wiesz na co mam ochote? -Wiem ja tez no to mam... i... wstajemy i zgodnie robimy bulki z pomidorem i szynka :D Mowimy w tym samym czasie te same slowa albo cale zdania. Najlepsze jest to, jak rozmawiamy przez telefon i zaczyna cos nucic, co chodzilo mi po glowie. Czy to telepatia? Raczej nie.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych