Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak przewidzieć przyszłość - zakrzywianie czasu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#31

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ponownie potwierdzam - taką wiadomość wysłał mi Xodarius.

 

 

-Rewolucja francuska która zaczęła się 1789r.
-Powstanie listopadowe wybuchło w 1831r.
-Wojna domowa w Szwajcarii (1436-1450)
-Wojna austriacko-szwajcarska (1499)
-Zamieszki krakowskie 1923 roku
-Ludwik??
oraz stwierdzenie "przewidywania przyszłości nie da się nauczyć z nim trzeba się urodzić"

 

Problem polega na tym że nie do końca jest jasne co miałeś na myśli Auegamma pisząc o "treści" do odgadnięcia. Przed zobaczeniem wiadomości sądziłem że będzie to kilka charakterystycznych zdań lub słów.

 

Również sam obrazek nie jest jednoznaczny - mamy tu twój nick jako tekst i obrazek z trójkątami i kwadratami w tle. Ale można też próbować opisu symbolicznego. Że mamy tu trójkąt skierowany w górę i trójkąt w dol, symbolizujące pierwiastek męski i żeński, połączone w pewną całość. Ten dualizm jest połączony z następnym, wedle osi poziomej, mamy biel i czerń rozłożone po prawej (boskiej, dobrej) i lewej (cielesnej, złej) ale w gradiencie bez wyraźnego rozróżniania. Kwadrat w tle jest więc symbolem połączenia tych dwóch osi. Na obrzeżach symbole czterech żywiołów.

Jest to więc mandala symbolizująca zjednoczenie żywiołów i równowagę między sprzecznymi pierwiastkami duchowości. Albo symbol satanistyczny. Albo odniesienie do seksu (trójkąty obrazujące przeciwne płcie dotykają się czubkami) albo nawet mistyczne zjednoczenie z boskością.

 

W tej sytuacji Xodarus mógł strzelać i gdyby napisał "huśtawka" "Blake" "gwiazda Dawida" "Jin-Jang" czy nawet "czarny kwadrat na białym tle" to trudno by było stwierdzić czy nie trafił czy może właśnie uchwycił istotę rzeczy.

 

Nawiasem mówiąc ostatnia podpowiedź Xodarusa mogłaby świadczyć o pewnej telepatii...


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 27.03.2015 - 20:38

  • 0



#32

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Konkretnie, Xodarus nie przewidział że to będzie obrazek a nie tekst i dał się wmanewrować, faktycznie, trochę niefortunnie dobrałem słowa, co nie powinno być problemem dla wieloletnich praktyk Xodarus'a:

 

Być może mi wychodzi to z łatwością ponieważ robie to od kilku lat więc może potrzeba troche ćwiczeń.

 

Chyba że "złej baletnicy przeszkadza rąbek u spódnicy"...

 

Jednak nawet jeżeli miał by problem z odczytaniem "przekazu" z przyszłości, nie "odczytał" by tak szczegółowych informacji które wysłał nam na PW, co widać powyżej. Tak że kolejny minus dla Xodarus'a, zmyślasz a nie "odczytujesz" przyszłości, a rozróżnianie AOL (Analytic OverLay, czyli zmyślanie a nie "odczytywanie") od faktów to tak jak by... NAJWAŻNIEJSZA umiejętność w kręgach praktykantów RV (Remote View).

 

Co dalej? Oceną czy Xodarus robi jedną wielką ściemę, czy to mój dobór słów przyczynił się do błędnego "odczytu" Xodarus'a pozostawiam czytelnikom / forumowiczom.

 

Edit:

 

Nawiasem mówiąc ostatnia podpowiedź Xodarusa mogłaby świadczyć o pewnej telepatii...

 

Masz na myśli:

 

 

"przewidywania przyszłości nie da się nauczyć z nim trzeba się urodzić"

 

Bo jeżeli tak, to nie, tak nie jest i tak nie uważam, więc kolejne pudło.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 27.03.2015 - 20:50

  • 0

#33

Xodarus.
  • Postów: 27
  • Tematów: 3
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ponownie potwierdzam - taką wiadomość wysłał mi Xodarius.

 

 

-Rewolucja francuska która zaczęła się 1789r.
-Powstanie listopadowe wybuchło w 1831r.
-Wojna domowa w Szwajcarii (1436-1450)
-Wojna austriacko-szwajcarska (1499)
-Zamieszki krakowskie 1923 roku
-Ludwik??
oraz stwierdzenie "przewidywania przyszłości nie da się nauczyć z nim trzeba się urodzić"

 

Problem polega na tym że nie do końca jest jasne co miałeś na myśli Auegamma pisząc o "treści" do odgadnięcia. Przed zobaczeniem wiadomości sądziłem że będzie to kilka charakterystycznych zdań lub słów.

 

Również sam obrazek nie jest jednoznaczny - mamy tu twój nick jako tekst i obrazek z trójkątami i kwadratami w tle. Ale można też próbować opisu symbolicznego. Że mamy tu trójkąt skierowany w górę i trójkąt w dol, symbolizujące pierwiastek męski i żeński, połączone w pewną całość. Ten dualizm jest połączony z następnym, wedle osi poziomej, mamy biel i czerń rozłożone po prawej (boskiej, dobrej) i lewej (cielesnej, złej) ale w gradiencie bez wyraźnego rozróżniania. Kwadrat w tle jest więc symbolem połączenia tych dwóch osi. Na obrzeżach symbole czterech żywiołów.

Jest to więc mandala symbolizująca zjednoczenie żywiołów i równowagę między sprzecznymi pierwiastkami duchowości. Albo symbol satanistyczny. Albo odniesienie do seksu (trójkąty obrazujące przeciwne płcie dotykają się czubkami) albo nawet mistyczne zjednoczenie z boskością.

 

W tej sytuacji Xodarus mógł strzelać i gdyby napisał "huśtawka" "Blake" "gwiazda Dawida" "Jin-Jang" czy nawet "czarny kwadrat na białym tle" to trudno by było stwierdzić czy nie trafił czy może właśnie uchwycił istotę rzeczy.

 

Nawiasem mówiąc ostatnia podpowiedź Xodarusa mogłaby świadczyć o pewnej telepatii...

 

 

Być może zawiodłem z przewidywaniem przyszłości ale zastanawiają mnie te daty, ponieważ skądś się one wzięły, co masz na myśli mówiąc "mogłaby świadczyć o pewnej telepatii..." Zaciekawiony uczyłeś się dziś historii ?


Użytkownik Xodarus edytował ten post 27.03.2015 - 20:51

  • 0

#34

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie. Nie uczyłem. Więc to nie są moje myśli.

 

 

co masz na myśli mówiąc "mogłaby świadczyć o pewnej telepatii..."

To była ironia - Auegamma robiąc cały ten tekst mógł sobie pomyśleć "pokażę mu żeby nie myślał że magię się po prostu ma, tego się trzeba nauczyć wieloletnim doświadczeniem jak Ja!"


  • 0



#35

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ale w tej wiadomości wysłanej przez ciebie był tylko ten obrazek czy też jakiś tekst?

Bo wygląda na to, że autor w ogóle nie trafił, bo wysłał tekst bez rysunku.

 

Tak poza tym rysunki to nie jest dobra metoda, bo zawsze można dopasować opis, tak żeby mało wiele pasował do obrazka.

Mentalista Banachek ma taką radę: jeśli nie masz żadnych informacji jak wygląda zrobiony przez kogoś rysunek, to namaluj coś takiego:

5or2dr8.jpg

 

Można napisać, że to zegarek, słońce, koło od roweru, głowa kaczki itp.


  • 1



#36

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zaciekawiony, ok ok, trochę czasu to zajęło ale już rozumiem co miałeś na myśli xD

 

Xodarus, no nie wiem... może po prostu sprawdź jakich wymówek używali ci RV'owcy kiedy ich "odczyty" miały się nijak do rzeczywistości, lub zlookaj "cold reading" by Twoje teksty były jak najbardziej elastyczne, byś mógł interpretować na swoją korzyść nawet najgorsze AOL.

 

Edit: user Wszystko, ok, na przyszłość zapamiętam.

 

Był sam obrazek, bez żadnego tekstu.


Użytkownik Auegamma edytował ten post 27.03.2015 - 21:01

  • 0

#37

Damian83.
  • Postów: 95
  • Tematów: 16
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Xodarus:

 

Krótko: Twoje przewidywania to ściema.

 

Auegamma wkleił obrazek a Ty jakieś wojenne daty przewidziałeś (pewnie myślałeś, że coś o obecnej sytuacji w Europie będzie).

Ostatnie zdanie("przewidywania przyszłości nie da się nauczyć z nim trzeba się urodzić") też sprytne bo skoro Auegamma "wygrał" test to coś podobnego może myśleć i to udowodnił. ale Ty tego zdania nie przewidziałeś tylko napisałeś bo pasuje do sytuacji.

 

Mimo wszystko szacunek za podjęcie walki ;)


  • 0

#38

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Swoją drogą pamiętam podobny eksperyment na forum Nautilusa - chętni mieli odgadnąć jaki napis znajduje się w pliku otwieranym hasłem; plik można było sobie ściągnąć wcześniej, hasło otwierające ujawniono po tygodniu zgadywania. Z tego co pamiętam było to jakieś paradoksalne zestawienie, w rodzaju "drewniany kamyczek" czy coś takiego.


  • 0



#39

pawel3643.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siemka. Ja mam inne doświadczenia odnośnie przewidywania przyszłości. Zainteresowałem się tematem po filmie Next z Nicolasem Cagem, swoją drogą polecam. Skupienie się i myślenie o tym to podstawa. Ja u siebie zaobserwowałem zjawisko ściągania ludzi myślą. Moja dobra koleżanka wyjechała na studia, jest bardziej zajęta sobą niż innymi stąd nie widziałem sensu by jakoś szukać z nią kontaktu choć żyjemy w dobie internetu (choćby facebook) ale wiem ze i tak nie interesuje jej co u mnie, notabene każdego tak traktowała a mimo to i tak się z nią przyjaznilem ale nieważne xD Któregoś dnia przechodziłem kolo jej klatki i wyciągnąłem telefon by do niej napisać co u niej i ze jestem kolo jej klatki ale nie miałem pieniędzy na koncie. Przez całą drogę do domu około 30 min myślałem czy nie napisać do niej jak wrócę do domu. Przyszedłem włączyłem komputer i wiadomość na fejsie od niej troszkę się przerazilem ale spodobało mi się to ze ściągnąłem ja myślą. Drugi przypadek to moja koleżanka z daleka pisaliśmy długo i nagle kontakt się urwał. Któregoś dnia z rana pomyślałem o niej, o 16 ku mojemu zaskoczeniu napisała do mnie, nie wierzyłem ze to ona ale napisała popisalismy kilka dni i znowu cisza przez długi czas. Ostatnio ja się do niej odezwałem ale to też nieważne. Ostatnia sytuacja chyba najdziwniejsze z tych. Jakieś 2 miesiące temu słuchałem muzyki, był piątek. Nagle do autoodtwarzania na YouTube wpadła mi stara piosenka której nie słyszałem od rozstania z moja dziewczyna, smutna piosenka wiec przypomniała mi rozstanie ale od 1,5 roku nie mieliśmy kontaktu wiec nie widziałem sensu by do niej pisać ale myslalem pol nocy. Nazajutrz w sobotę miałem szkole, uczę się zaocznie w liceum dla dorosłych. Nagle SMS patrze i nie mogę uwierzyc ale to ona napisała, zobaczyłem ze to SMS nie kierowany do mnie i potem napisała ze przeprasza ale się pomyliła, korzystajac z okazji zapytałem co u niej i popisalismy 2 dni. Ale jednak, cokolwiek by to nie było to napisała mimo 1,5 rocznego braku kontaktu gdzie przez ostatnie 12 godzin nie byłem wstanie myślec o niczym i nikim innym tylko o niej. Przypadek zjawisko czy w jakiś sposób przewidywanie przyszłości? Dzięki za uwagę :)
  • 0

#40

AdeNyan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Siemka. Ja mam inne doświadczenia odnośnie przewidywania przyszłości. Zainteresowałem się tematem po filmie Next z Nicolasem Cagem, swoją drogą polecam. Skupienie się i myślenie o tym to podstawa. Ja u siebie zaobserwowałem zjawisko ściągania ludzi myślą. Moja dobra koleżanka wyjechała na studia, jest bardziej zajęta sobą niż innymi stąd nie widziałem sensu by jakoś szukać z nią kontaktu choć żyjemy w dobie internetu (choćby facebook) ale wiem ze i tak nie interesuje jej co u mnie, notabene każdego tak traktowała a mimo to i tak się z nią przyjaznilem ale nieważne xD Któregoś dnia przechodziłem kolo jej klatki i wyciągnąłem telefon by do niej napisać co u niej i ze jestem kolo jej klatki ale nie miałem pieniędzy na koncie. Przez całą drogę do domu około 30 min myślałem czy nie napisać do niej jak wrócę do domu. Przyszedłem włączyłem komputer i wiadomość na fejsie od niej troszkę się przerazilem ale spodobało mi się to ze ściągnąłem ja myślą. Drugi przypadek to moja koleżanka z daleka pisaliśmy długo i nagle kontakt się urwał. Któregoś dnia z rana pomyślałem o niej, o 16 ku mojemu zaskoczeniu napisała do mnie, nie wierzyłem ze to ona ale napisała popisalismy kilka dni i znowu cisza przez długi czas. Ostatnio ja się do niej odezwałem ale to też nieważne. Ostatnia sytuacja chyba najdziwniejsze z tych. Jakieś 2 miesiące temu słuchałem muzyki, był piątek. Nagle do autoodtwarzania na YouTube wpadła mi stara piosenka której nie słyszałem od rozstania z moja dziewczyna, smutna piosenka wiec przypomniała mi rozstanie ale od 1,5 roku nie mieliśmy kontaktu wiec nie widziałem sensu by do niej pisać ale myslalem pol nocy. Nazajutrz w sobotę miałem szkole, uczę się zaocznie w liceum dla dorosłych. Nagle SMS patrze i nie mogę uwierzyc ale to ona napisała, zobaczyłem ze to SMS nie kierowany do mnie i potem napisała ze przeprasza ale się pomyliła, korzystajac z okazji zapytałem co u niej i popisalismy 2 dni. Ale jednak, cokolwiek by to nie było to napisała mimo 1,5 rocznego braku kontaktu gdzie przez ostatnie 12 godzin nie byłem wstanie myślec o niczym i nikim innym tylko o niej. Przypadek zjawisko czy w jakiś sposób przewidywanie przyszłości? Dzięki za uwagę :)
 

 

 

To o czym mówisz Kolego, jest to to teoria synchronizmu. Podobne przyciąga podobne. Myślisz o kimś intensywnie, więc myślami przyciągasz tą osobę. Nie można tego przewidzieć, ale można zacząć zauważać te "przypadki", pojawiają się one u każdego, występują codziennie. Im człowiek zaczyna je częściej dostrzegać, tym na nie jest bardziej wyczulony i widzi ich coraz więcej. Jest to postrzeganie rzeczywistości na innym poziomie świadomości, z jeszcze głębszym wniknięciem w ten temat można spotkać się z kreowaniem rzeczywistości :)

Dorzucę do tego moje ulubione myśli: 
Dopóki nie uczynisz nieświadomego - świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem. - C.G.Jung

W uniwersum wszystko ze wszystkim jest powiązane: „[…] brak związku wprost jest także związkiem”. - G.W. Leibniz


  • 1

#41

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Myślisz o kimś intensywnie, więc myślami przyciągasz tą osobę. Nie można tego przewidzieć, ale można zacząć zauważać te "przypadki", pojawiają się one u każdego, występują codziennie. Im człowiek zaczyna je częściej dostrzegać, tym na nie jest bardziej wyczulony i widzi ich coraz więcej.

 

 

Wygląda to raczej na przykład telepatii niż synchronizmu.   


  • 0



#42

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wygląda to na przypadek. Jeśli są osoby o których się myśli co jakiś czas to tak się zdarzy że w tym samym dniu może być kontakt z ich strony. To wynika z prawdopodobieństwa. Po za tym w jednym przypadku kontakt był w dzień następny. Jeśli byłby za tydzień dopiero to bohater opowieści pewnie uznałby że to dlatego że o niech myślał. Wiadomo fajnie jest mieć przekonanie że posiada się dar przyciągania myślami czyli telepatia (czy jakby to inaczej zwał) niż to że to zbieg okoliczności i nic więcej.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 11.02.2016 - 17:45

  • 0



#43

AdeNyan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Telepatia jest zjawiskiem synchronicznym. Jung uważał, że ani odległość, ani miejsce nie wpływa na wydarzenia synchroniczne, a popierał to eksperymentami właśnie na telepatii. 


  • 0

#44

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Telepatia pomimo setek bdadań jest zjawiskiem niepotwierdzonym.
  • 0



#45

AdeNyan.
  • Postów: 9
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Owszem, posługuję się tylko teorią Junga, której jestem zwolenniczką i też w ten sposób widzę takie "przypadki"  :)


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych