Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demoniczne zdjęcie....Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#91

Borys123456.
  • Postów: 4
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Widzę, że teoria "demonicznej huśtawki" nadal ma wielu zwolenników, dlatego (chociaż nadal uważam, że nie mamy do czynienia ze zdjęciem kobiety na huśtawce), przygotowałem rysunek, który pokazuje jak ta huśtawka mogłaby wyglądać.

 

hustawka.jpg

 

Przyjąłem założenie, że osoba huśtająca się musiałaby znajdować się w osi konstrukcji. Nadal twierdzę, że tak nie jest ale na potrzeby tego szkicu udaję, że tak nie myślę.

Drugie założenie, to takie, że poprzeczna belka huśtawki (na której zawieszone są linki, sznurki, czy to czym umocowano siedzisko) znajdują się tuż ponad kadrem.

Sznurki, linki na których wisi siedzisko ustawiłem tak, żeby ich układ pasował do ułożenia rąk kobiety - one również muszą być zamocowane w osi całej konstrukcji, stąd, taki, a nie inny ich układ i długość.

 

Informacje dodatkowe.

Czarna postać kobiety znajduje się tuż pod miejscem na którym widzimy ją na fotografii  - w tym miejscu stałaby gdyby spadła z "huśtawki".

Zielona postać znajduje się w miejscu, w którym stałaby kobieta gdyby przesunęła się w stronę budynku i stanęła tuż przy jego ścianie.

Postać czerwoną ulokowałem mniej więcej w osi konstrukcji "huśtawki".

 

Oczywiście perspektywa nie jest doskonała, bo elementy na fotografii nie są proste - zarówno konstrukcja na pierwszym planie, jak i sam budynek - ten wyraźnie pochylony jest w stronę płotu.

Jeżeli ktoś pokusi się o lepszą - chętnie obejrzę.

 

Na tą chwilę, nadal podtrzymuję swoje wcześniejsze twierdzenie (a ten rysunek mnie w tym utwierdza), że nie jest to zdjęcie kobiety na huśtawce.

A raczej na huśtawie - bo jej gabaryty, wynikające z tego rysunku świadczyłyby o tym, że gdyby to była rzeczywiście huśtawka, to jej konstruktor musiałby cierpieć na jakąś gigantomanię - inaczej nie pokusiłby się na postawienie tego koromysła w swoim ogródku.

 

Druga kwestia to wielkość samej kobiety - zarówno w stosunku do konstrukcji "huśtawki" jak i chałupy obok.

Zakładam, że to osoba dorosła a nie dziecko, na co wskazywałby jej ubiór. W takim razie - jest to bardzo malutka osoba dorosła.

 

Inaczej mówiąc: Huśtawka? Nie sondze.

Zakładasz, że postać stoi na huśtawie, ja to widzę troszkę inaczej - dla mnie ona siedzi ze skrzyżowanymi nogami. A pod kobietą jest studnia.

BTW mimo przeglądania forum od 2 lat, dopiero dziś postanowiłem się zarejestrować - cześć wszystkim!

MUo8YMN.jpg


  • 1

#92

Laazaaniaa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Historia ze zdjęcia:

Jestem osobą sceptycznie podchodzącą do tematów „paranormalnych”, jednak wydarzenia, które miały miejsce bardzo dużo dały mi do myślenia. Fotografia została znaleziona w starej willi w Zakopanem, po śmierci jej właścicielki. Zdjęcie było specyficznie zapakowane (wtedy nie zwróciło to mojej uwagi). Bardzo mnie zaciekawiło od razu, gdyż mimo że było stare (datowane jest na przed/początki okupacji) wyglądało jak przerobione komputerowo. Zastanawiało mnie przez dłuższy czas i mimo że widziało je wiele osób – nikt nie potrafił mi powiedzieć co przedstawia zdjęcie. W okresie, w którym do mnie trafiło pojawiła się u mnie totalna bezsenność. Po półtora roku braku snu (nie spałam już po około 5 dni), zgłosiłam się na leczenie. Po bardzo silnych lekach usypiających zaczęłam spać, ale zaczęły mnie dręczyć sny – mocno związane z tym zdjęciem.
Wielokrotnie śniło mi się, że siedzę u siebie w domu w salonie, a na fotelu siedzi mała dziewczynka (w charakterystycznej fryzurze) i uśmiecha się do mnie. Na początku bałam się jej, jednak w którymś momencie zdobyłam się na odwagę i odezwałam się do niej we śnie pytając kim jest. Odpowiedziała z uśmiechem na twarzy: „Nie wiesz kim jestem? Przecież jestem księżniczką”. Wtedy się obudziłam. Później dziewczynka ta pojawiała się w innych sytuacjach w innych snach. Do tego pojawiał się drugi sen, w którym patrzę przez okno u siebie w domu i chodnikiem pod blokiem idą ludzie – i nagle jedna osoba z tłumu (kobieta ubrana jak ta na zdjęciu) wznosi się do góry patrzy na mnie i zbliża się w moim kierunku. Bardzo się bałam tego snu, bo mimo że udaje mi się „kierować” swoimi koszmarami – ten był nie do opanowania i powodował ogromny lęk.
Nagle umarła osoba bardzo mi bliska i rozmawiając z rodziną o dziwnych zdarzeniach opowiedziałam o zdjęciu. Kiedy po długim czasie wyciągnęłam je (by pokazać innym) – obok kobiety pojawiła się postać mężczyzny – widoczna bardzo wyraźnie pod światło (on stoi na równi z kobietą). Wcześniej tej postaci nie było na zdjęciu! Na pogrzeb mojej bliskiej osoby przyjechała akurat osoba, która w mojej rodzinie „jest znana” z „dziwnych zdolności”, w które nikt niby nie wierzy, ale niejednokrotnie ich zadziwiła. Kiedy pokazałam mu zdjęcie (nic o nim wcześniej nie mówiąc) miał bardzo dziwny wyraz twarzy. Kiedy fotografia została położona na ręce i on „machał nad nią swoimi rękami” zaczęła dosłownie parzyć, tak że została cofnięta dłoń, a zdjęcie zamiast spaść na dół zgodnie z prawami grawitacji poleciało z powrotem na półkę! Osoba z tymi zdolnościami powiedziała mi, że kobieta na zdjęciu trzyma za rękę dziewczynkę (jej opis dokładnie odpowiada tej z mojego snu), oraz że jest z tym zdjęciem związana liczba 26 (co jest moją datą urodzenia).  Nie powiedział nic więcej, prócz tego, że muszę się go pozbyć.

Ostatnio strasznie często śni mi się nazwa Jerubal, Jarubal, ale kompletnie nie mogę tego powiązać.

I odpowiedź moja na pierwsze pojawiające się pytanie - ta kobieta nie stoi na studni - studnia jest za płotem i to jest daszek tamtej studni...Zdjęcie nie jest podświetlone, więc nie widać wszystkiego..

 

 

 

PuPuo6.jpg

 

Biorąc pod uwagę, że aparat prawdopodobnie stał na wysokości dolnej framugi okna chaty, kobieta wcale nie musiała się tak daleko chuśtnąć. Wystarczyło odchylenie o jakieś 30 stopni, dające wysokość jakichś 2 metrów. Przy takim rozbujaniu, do utrzymania się spokojnie wystarczy trzymać się łańcuchów na wysokości brzucha (kiedyś przetestowałem). Zdjęcie zapewne wykonano specjalnie, miała to być "panna Różia na huśtawie", więc zapewne poszła do miejsca gdzie takie coś akurat stało.

 

Swoją drogą, trzeba przyznać autorowi że zaczął temat od intrygującej fotografii, wielu odpada na etapie "mam zdjęcie ale nie mogę pokazać". Inna sprawa ze gdy pojawiło się wyjaśnienie zdjęcia, zamilkł, i raczej nie drąży tej mało prawdopodobnej historyjki o złych skutkach zobaczenia huśtającej się babci.


Stare zdjęcie z negatywem i tutaj jest fascynacja? Nawet nic na nim nie widać .Takich zdjęć to mam pełno


  • -3

#93

Paulis.
  • Postów: 8
  • Tematów: 0
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lazania dobrze, ze Twoje jajka są fascynujące, przy okazji 2 stronny offtop.

Mnie jakoś zaciekawiło te zdjecie i dobrze mi sie czyta rozważania forumowiczów

 

btw. jakim negatywem xD


Użytkownik Paulis edytował ten post 07.04.2015 - 15:04

  • 1

#94

Laazaaniaa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Lazania dobrze, ze Twoje jajka są fascynujące, przy okazji 2 stronny offtop.

Mnie jakoś zaciekawiło te zdjecie i dobrze mi sie czyta rozważania forumowiczów

 

btw. jakim negatywem xD

To fajnie. Brakuje tutaj jeszcze dzieci z przedszkola ,myślę że ciekawiej by to interpretowały.

 

:papapa:


  • 0

#95

zwiastun.

    Nie wiem

  • Postów: 76
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Z tą panią ze zdjęcia już chyba sobie wyjaśniliśmy. Tak po za tym nawet jak duchy i demony istnieją one nie są głupie nigdy nie pokazały by się na zdjęciu. Demony pracują w cieniu jak istnieją. 


  • 0

#96

Laazaaniaa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z tą panią ze zdjęcia już chyba sobie wyjaśniliśmy. Tak po za tym nawet jak duchy i demony istnieją one nie są głupie nigdy nie pokazały by się na zdjęciu. Demony pracują w cieniu jak istnieją. 

Z daltonistą nie porozmawiasz o kolorach


  • 0

#97 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

Czy tylko ja jak patrzę się na to foto to czuję lekki niepokój?


  • 0

#98

Shae.

    🔺

  • Postów: 35
  • Tematów: 4
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Czy tylko ja jak patrzę się na to foto to czuję lekki niepokój?


Myślałam, że to tylko ja tak mam. ;) Jak ktoś je wklejał to od razu szybko schodziłam niżej. Ale to raczej zwykłe wmawianie sobie, postać w dziwnej pozycji, ciemne barwy i klimat robią swoje.
  • 0

#99 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

No bez przesady :) Przerażające nie jest, tylko dziwne i trochę niepokojące.


  • 0

#100

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

dziwne zdjecie ; ) czuć jakieś energie


  • 0

#101 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

No chyba że to fotomontaż. Cały czas się zastanawiam czy to prawdziwe foto, przerobione czy może ''zbugowane''.


  • -1

#102

Steven.
  • Postów: 117
  • Tematów: 1
Reputacja Nieszczególna
Reputacja

Napisano

Mi to zdjecie kojarzy sie z totalną  ciszą i upalnym dniem na wsi, bardzo ciekawe zdjecie ; ) bo jak dla mnie emanuje jakas energią  ; P


  • 0

#103

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Przeczytałem cały temat i zasmucił mnie jajkowy offtop, który odwrócił uwagę od tego ciekawszego zdjęcia. Bardziej zainteresował mnie wspomniany wcześniej "Jarubal". Przychodzi mi do głowy tylko przywódca wojskowy Gedeon Jerubbaal. Istnieje też zespół Gedeon Jerubbaal, który gra (lub grał, nie wiem jak wygląda z nim sytuacja) reggae. Rozumiem, że temat został wyczerpany i teraz będą pojawiały się posty typu "wyczuwam w tym zdjęciu dziwną energię" etc.

 

Z tego co widzę kobieta na zdjęciu jest ubrana odświętnie, może nawet żałobnie. Co to huśtawki to jeśli na tym zdjęciu jest ona zawieszona na linkach to jestem w stanie uwierzyć, że  kobieta jest na huśtawce. Chodzi mi tutaj o ustawienie rąk. Wydaje mi się, że jedna ręka skierowana jest bardziej do środka co może oznaczać, że zwyczajnie przyciągnęła linę. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy dziewczyna będąc w tylnej fazie lotu ma wyprostowane ręce czy zgięte. Chyba coś pomiędzy... Zwykle, gdy jesteśmy z tyłu mamy wyprostowane ręce, a z przodu natomiast zgięte.  Myślę, że nie był to moment zatrzymania. Być może leciała jeszcze wyżej.

W momencie, gdy deska się zatrzymuje, kobieta o innej masie posiada przyspieszenie, które dalej pcha ją do góry, ale trzyma się rękami przez co ramiona się prostują i hamują ją. Podobną sytuację mamy w autobusie. Gdy rusza z przystanku (zwiększa prędkość), stopy pasażerów także przyspieszają. Reszta ich ciała, na które nie działa siła zwrócona do przodu , pozostaje w spoczynku.  Natomiast podczas hamowania stopy pasażerów zmniejszają swoją szybkość (tak jak podłoga), a pozostałe części ciała zachowują swój ruch.


  • 0



#104

Koci_Kroci.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

0c3b0b839bd8ce7f6bb6499f76f96d52.jpg Kobieta stoi na czymś w rodzaju kobyłki z podestem o kształcie litery L. fotka jest zrobiona pod słońce i cień prawej nogi widać na podescie. lewego stojaka kobyłki nie widać bo zasłania słup na pierwszym planie.
  • 0

#105

Koci_Kroci.
  • Postów: 11
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

f88563c79e45aca0c81f64fb0fac1133.jpgLewą ręką jest oparta o coś w kształcie koła ,nogi ma skrzyżowane i przechylona na lewą strone. kobyłka na której stoi znajduje się na podwórku,nie za płotem
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych