Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demoniczne zdjęcie....Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#46

Mαciej.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zupełnie źle rozrysowałeś  perspektywe. Perspektywy nie rozrysowujesz jak Ci się podoba. Spójrz na dach domu dom według twojej perspektywy jest źle ułożony, a w co wątpie żeby chałupa była tak krzywa. Perspektywa przecina okno w pół, jak wyprowadzisz linie z okna lub  z podsatwy domu  czy z belek podporowych od huśtawki to widać dobrze, że cała ta postać jest ułożona dobrze w perspektywie. Zdjęcie jest też krzywe co do lini horyzontu wiec troche to może mieszać. Jedyne co zastanawia ze trzyma jedna reke na brzuchu zamiast trzymac drugiej linki.

Ręka jest tak cienka, bo zdjęcie jest strasznie poruszone, co jest nie dziwne jeśli brać pod uwagę date zrobienia zdjęcia.


Użytkownik Mαciej edytował ten post 25.03.2015 - 22:37

  • 0

#47

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zupełnie źle rozrysowałeś  perspektywe. Perspektywy nie rozrysowujesz jak Ci się podoba. Spójrz na dach domu dom według twojej perspektywy jest źle ułożony, a w co wątpie żeby chałupa była tak krzywa.
 

A konkretnie, o który fragment dachu ci chodzi? I dlaczego jest on źle ułożony?


  • 0



#48

Mαciej.
  • Postów: 48
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Spójrz na okno. Przecinasz okno krzywo pod kątem 30 stopnie, perspektywa, nie jest ona zbierzna ani troche z framugą okna, a ona na pewno była prosta (framuga) walnalem na szybko bo jestem na lapku bez myszki:

2m42etx.jpg

postać w ruchu do tylu jest jak najbardzije zbierzna może lekko odchylona lewą stroną do przodu obrazka ale to na huśtawce jest normalne że nie huśtamy się równo. W takim ułożeniu lewa podpora jest blizej nas a postać jest ustawiona równo z huśtawką a głową spogląda na nas. Całe ciało idealnie wchodzi w głębie perspektywy w ruchu wstecz .


 


  • 2

#49

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Spójrz na okno. Przecinasz okno krzywo pod kątem 30 stopnie, perspektywa, nie jest ona zbierzna ani troche z framugą okna, a ona na pewno była prosta (framuga) walnalem na szybko bo jestem na lapku bez myszki:

Teoretycznie, okno powinno być proste - ale czy było prosto osadzone w ścianie?

Zwróć uwagę na dolny parapet i jego ustawienie w stosunku do linii ściany na styku z gruntem. Moim zdaniem jest ono przekrzywione, o czym świadczyłaby też równoległość do dalszego narożnika budynku - który z kolei wyraźnie nie jest w pionie.

To jest jedna kwestia.

Pozostaje jeszcze drugi punkt zbiegu, którego ty nie zaznaczasz, a który najprawdopodobniej nieco zweryfikuje twoją perspektywę i ustawi prawdopodobną wysokość konstrukcji "huśtawki" i dopiero wtedy będzie można wyznaczyć położenie belki poziomej - i w następnej kolejności zamocowanie sznurków (czy raczej pozycję kobiety) Póki co, to wrysowałeś je ot tak sobie - bo znikąd nie wynika, że powinny się one znajdować w tym konkretnym  miejscu. Z twojego rysunku nie wynika tez, czy kobieta znajduje się w osi konstrukcji (a powinna jeśli jest to rzeczywiście huśtawka) i jak to przekłada się na jej wielkość w stosunku do pozostałych obiektów.


  • 0



#50

Arrius.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

11abgxg.jpg

Pishor to Mαciej ma rację. Jego perspektywa jest o niebo lepiej zaznaczona niż twoja.

Jeżeli chodzi o 2 punkt zbiegu to możliwe że go nie ma ;) lub jest zdecydowanie dalej niż ten przyjęty przez ciebie.

Gdyby twój szkic prawidłowo wyznaczał perspektywę to osoba która robiła zdjęcie/aparat znajdował się na wys. dachu. To jest błędne założenie i stąd wyszła ci taka niska postać kobiety. Która bez wątpienia znajduje się w osi słupów. Zwróć też uwagę na charakterystyczne wytarcie trawy. Każda hustawka tak ma.

Wg moich obliczeń huśtawka która na tym zdjęciu jest ewidentna ma 4-4,5m wys. (zakładam, że kobieta ma do 1,65m)

Nie ma w tym zdjęciu nic nadzwyczajnego. Nie doszukujcie się tu na siłę latających ludzi.

Noxili świetnie dostrzegłeś konstrukcję. Gratulacje.

przechwytywanie.jpg

Podobna wielkość.


Użytkownik Arrius edytował ten post 26.03.2015 - 02:07

  • 1

#51

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Rozumiem wasze tłumaczenie :) dodam jedynie, że pozbylam się zdjęcia i wszystko w moim życiu wróciło do normy :) post napisałam już po wszystkim z czystej ciekawości interpretacji fotografii przez innych.
  • 0

#52

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano


Nie ma w tym zdjęciu nic nadzwyczajnego. Nie doszukujcie się tu na siłę latających ludzi.

Stawianie sprawy w ten sposób, że jest to albo huśtawka albo latająca kobieta, to nieporozumienie. Ja przynajmniej tak do tego nie podchodzę.

Nadal nie jestem przekonany, że to huśtawka, bo niezależnie od jakości wrzuconych tu perspektyw, wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby ktoś ustawił sobie 4 metrową huśtawkę przy starej chałupie w latach (sądząc po wyglądzie zdjęcia i tego, co na nim widać) 30 40 czy 50 tych.

Nie twierdzę, że wtedy się nie huśtano ale nawet wrzucane tu zdjęcia wskazują, że takie huśtawki stawiano raczej na łąkach, placach, czy plażach. Inaczej mówiąc - w miejscach publicznych. Ale przy chałupie na wsi, w ogródku?

 

Co do perspektyw.

Jeżeli chodzi o 2 punkt zbiegu to możliwe że go nie ma

 

Jak to - nie ma? Możesz to rozwinąć?

 

Gdyby twój szkic prawidłowo wyznaczał perspektywę to osoba która robiła zdjęcie/aparat znajdował się na wys. dachu.

 

Nieprawda, bo wtedy punkt zbiegu znajdowałby się dużo niżej

 

Twoja perspektywa też nie jest idealna, bo zakładasz, nie wiedzieć czemu, równoległość do krawędzi zdjęcia gontów na dachu, czy podstawy huśtawki. Ignorujesz też dolną krawędź ściany budynku, która nijak ma się do wytyczonego przez ciebie punktu zbiegu.

Zresztą - rzecz nie w tym, kto jak dobrze wykreślił swoją perspektywę - to nie zajęcia z geometrii wykreślnej. Ciężko to zrobić na podstawie tylko widocznego na zdjęciu fragmentu - tym bardziej, że nie wiadomo nawet, który element jest pionowy (najprawdopodobniej żaden) i jak poszczególne elementy ustawiene są względem siebie (mam na myśli np.równoległość względem siebie).

Chodzi o to, że jest to jedna z możliwości  potwierdzenia, czy wykluczenia, teorii huśtawki - niezależnie od tego jak byłaby ona nieprawdopodobna. I dalej, w zależności od wyniku takich rozważań, zajęcie innymi możliwościami.


  • 0



#53

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Mi się wydaje, że w ręku ma torebkę, a kobieta stoi na drodze. A zdjęcie pod spodem to zdjęcie domu. Czyli dwa zdjęcia na sobie i wyszło jak wyszło.

 

zl80i8.jpg

Do głowy właśnie przyszły mi stare zdjęcia "duchów"Wiliama Hope'a i jego technika podwójnego naświetlania kliszy. Kobieta wygląda jakby stała na ulicy masz racje ale mi się kojarzy bardziej z kimś kto pcha do przodu dziecięcy wózek. Zdjęcie jest spreparowane i to niekoniecznie przez autorkę postu. Było takie już kiedy dostało się w ręce właścicieli i dlatego je oddzielili wierząc w jego oryginalność. Oto cała zagadka jak dla mnie. A huśtawka ,nawet jeśli była nie ma tu żadnego znaczenia. Kobieta nie przybiera pozy huśtającej się i nie trzyma się niczego i nawet jeśli podtrzymujące siedlisko łancuchy lub belki były bardzo cienkie to przy takiej wysokości drewnianych pali nie mogły być przecież grubości sznurówek....


  • 0

#54

Agnieszka81.
  • Postów: 321
  • Tematów: 29
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Rozumiem wasze tłumaczenie :) dodam jedynie, że pozbylam się zdjęcia i wszystko w moim życiu wróciło do normy :) post napisałam już po wszystkim z czystej ciekawości interpretacji fotografii przez innych.

 

A to wielka szkoda, bo ze znajomym, który jest zawodowym fotografem i lubi wyzwania fotograficzne, byliśmy zainteresowani zdjęciem (nawet jakby dało radę je odkupić), no ale się spóźniliśmy. Trudno...

PS. Przy okazji byśmy sprawdzili czy nam by się nie przydarzyło nic innego, będąc w posiadaniu tej fotografii...


  • 0

#55

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

Rozumiem wasze tłumaczenie :) dodam jedynie, że pozbylam się zdjęcia i wszystko w moim życiu wróciło do normy :) post napisałam już po wszystkim z czystej ciekawości interpretacji fotografii przez innych.

 

A to wielka szkoda, bo ze znajomym, który jest zawodowym fotografem i lubi wyzwania fotograficzne, byliśmy zainteresowani zdjęciem (nawet jakby dało radę je odkupić), no ale się spóźniliśmy. Trudno...

PS. Przy okazji byśmy sprawdzili czy nam by się nie przydarzyło nic innego, będąc w posiadaniu tej fotografii...

 

Mogę zapytać osoby, która jest w posiadaniu tego zdjęcia i jest jego właścicielem, czy byłby zainteresowany :)


 

 

Rozumiem wasze tłumaczenie :) dodam jedynie, że pozbylam się zdjęcia i wszystko w moim życiu wróciło do normy :) post napisałam już po wszystkim z czystej ciekawości interpretacji fotografii przez innych.

 

A to wielka szkoda, bo ze znajomym, który jest zawodowym fotografem i lubi wyzwania fotograficzne, byliśmy zainteresowani zdjęciem (nawet jakby dało radę je odkupić), no ale się spóźniliśmy. Trudno...

PS. Przy okazji byśmy sprawdzili czy nam by się nie przydarzyło nic innego, będąc w posiadaniu tej fotografii...

 

Mogę zapytać osoby, która jest w posiadaniu tego zdjęcia i jest jego właścicielem, czy byłby zainteresowany :)

 

Chciałam jeszcze dodać, że dowiedziałam się co nieco o samym zdjęciu. Zostało zrobione przed wojną w okolicach Lwowa. Mąż babci był tam komendantem policji. Nie jest to żadne zdjęcie rodzinne, więc musi pochodzić z archiwów policji, którymi się zajmował przy wybuchu wojny. Później razem z nimi trafiło do Zakopanego.


  • 0

#56

ciasteczkowypotwor.
  • Postów: 96
  • Tematów: 2
Reputacja Zła
Reputacja

Napisano

Historia ze zdjęcia:

 

Ostatnio strasznie często śni mi się nazwa Jerubal, Jarubal, ale kompletnie nie mogę tego powiązać.

 

 

 

Pomijaąc już jak przedstawiona jest osoba na zdjeciu, a według mnie po prostu się huśta, to znaczenie zapewne ma co to jest za osoba, skoro jej zdjecie było trzymane osobno.

 

Czy nazwa ta to Jerubbaal? Jeśli mozliwym jest żydowksie pochodzneie osoby na zdjeciu, oraz spolszczenie tej nazwy, to może być to trop.


  • 0

#57

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Tak, tak o tą nazwę chodzi . Czy wiesz co ona dokładnie oznacza?
  • 0

#58

Arrius.
  • Postów: 13
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

WysokieLoty poczytaj o postaci Gedeona, zwanego również Jerubbaalem. Samo słowo oznacza w doslownym tłumaczeniu "Niech Baal walczy z nim".


  • 0

#59

Laazaaniaa.
  • Postów: 12
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam!  Jestem tutaj nowicjuszką .Nie wiem czy na dobrej str opisuję swoje zdarzenie .Otóż parę dni temu miałam dziwne zjawisko .Na stole pośrodku postawiłam kurkę ceramiczna ,dosyć ciężką .Kątem oka zauważyłam ,że lekko uniosła się do gory poczym spadła na podłogę ( nie stłukła się) .Po paru dniach miałam  następne dziwne zjawisko  co mnie zaintrygowało żeby ten artykuł napisać .Przygotowałam sobie produkty do naleśników ,obok miksera połozyłam 2 jajka Nie ruszająć się z miejsca odwróciłam głowę na chwilkę i zauważyłam zdumiona ,że obydwa jajka zostały zmiażdżone .,w sposób jakby ktoś uderzył z góry ( zwracam uwagę że nic na nie nie upadło ) Zrobiłam zdjęcie ,dopiero na nim zauważyłam ,że jaka zostały w dziwny sposób zmiażdzone mam na myśli skorupę ,która popękała w idealne kwadraty >Uważam ,że nie ma sposobu na takie potłuczenie świeżych jaj .Mogę przesłać to zdjęcie do analizy ,przedyskutowania i proszę  o pomoc .Chciałam zaznaczyć że czesto mam dziwne sytuacje a raczej prorocze sny .


  • 0

#60

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dawaj to zdjęcie. Zobaczymy jak się tłuką jaja (wielkanocne?), czy jaja z nas sobie robisz.






 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych