Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demoniczne zdjęcie....Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#16

MAHARET.
  • Postów: 152
  • Tematów: 23
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Kobieta wygląda jakby stała i trzymała kogoś za rękę, kogoś niższego od niej. Nie kojarzy mi się wcale z huśtawka. Szkoda ze nie można zobaczyć wyrazu twarzy dziewczyny. Zdjęcie jest bardzo niewyraźne ale ma w sobie dziwną aurę. Obrazki z huśtawkami są zwykle wesołe i pełne pozytywnej energii.To takie nie jest. To ze zapakowane było oddzielnie świadczy o jego wyjątkowości.Masz jeszcze to pudełko?


Użytkownik MAHARET edytował ten post 24.03.2015 - 14:14

  • 0

#17

Bartlok.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Zdjęcie jest robione pod kątem i stąd wygląda jakby trzymała kogoś. Ciekawe jest to, że jakby się przyjrzeć to można się dopatrzeć jakby lewą ręką trzymała małą dziewczynkę za głowę i widać tak jakby jej warkocze po bokach. Na upartego można nawet zarysowac jej kontury: 

 

34ifjp0.png

 

Ale to już szukanie dziury w całym. ;) Huśtawka na 100%.


  • 0

#18

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

https://imageshack.us/i/ex9osSOnj

https://imageshack.us/i/paoTxmTTj

 

Też rozważałam huśtawkę, ale ułożenie kobiety w przestrzeni i położenie aparatu nie bardzo pasują.. No i c'mmon mam działający aparat z tamtych czasów - bajerancki i on nijak nie jest w stanie uchwycić w ten sposób szybko poruszającego się obiektu. To byłby strzał jeden na ileśtam..a to był normalny dom na wsi najprawdopodobniej okolice Lwowa tuż bądź podczas wojny.

Dodaje fotę pod światło, o czym pisalam i fotę całej fotografii. 

 

 

 


Kobieta wygląda jakby stała i trzymała kogoś za rękę, kogoś niższego od niej. Nie kojarzy mi się wcale z huśtawka. Szkoda ze nie można zobaczyć wyrazu twarzy dziewczyny. Zdjęcie jest bardzo niewyraźne ale ma w sobie dziwną aurę. Obrazki z huśtawkami są zwykle wesołe i pełne pozytywnej energii.To takie nie jest. To ze zapakowane było oddzielnie świadczy o jego wyjątkowości.Masz jeszcze to pudełko?

Niestety nie mam pudełka....Ale było bardzo podobne do:

http://img10.olx.pl/...na-limanowa.jpg

Pudełko na bank jest zakopiańskie, co by sugerowało, że babcia wiedziała o zdjęciu, gdyż przeniosła się tam dopiero po wojnie.A zabudowa nie jest charakterystyczna dla Zakopanego tamtego okresu


  • 0

#19

kintar.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A więc kobieta siedzi na huśtawce, na którą by wejść potrzebuje dość sporej drabiny lub dwóch członków swojej rodziny siedzących sobie na baranach ... a huśtanie się na tej huśtawce może grozić śmiercią w razie upadku ........ gratuluję interpretacji. To chyba pierwsze zdjęcie na świecie sportów extremalnych ....


  • -1

#20

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

kinar - ludzie się kiedyś tak huśtali. Na stojąco, na wysokich huśtawkach. A zdjęcie zrobiono pewnie w punkcie maksymalnego wychylenia, gdy huśtawka niemal się zatrzymuje.


  • 3



#21

Bartlok.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na tych zdjęciach widać, że ta konstrukcja nie ma poziomej belki co mnie trochę dziwi. Znalazłem ciekawy artykuł nt, tego typu huśtawek:

 

Dopełnieniem niejako świąt wielkanocnych są huśtawki, czyli t.zw. na Kurpiach bujacki. Huśtawki spotykamy w różnych miejscach Mazowsza, a także na Podlasiu, na Kurpiach zaś widzimy je do ostatnich czasów, choć prowadzą z tym zwyczajem walkę starsi oraz duchowieństwo, wskutek nieszczęśliwych wypadków, jakie się często zdarzają. "Bujacki" kurpiowskie robione są na dwóch wysokich słupach, lub wprost między sosnami w lesie. Dwa pionowe drągi bujające się na przytwierdzonej w górze osi mają u dołu poprzecznicę, na którą wchodzi po parę osób. Bujanie odbywa się nieraz na wysokość kilku pięter, a od samego patrzenia można dostać zawrotu głowy. Zwyczaj bujania uważany jest za rozrywkę, w zamierzchłych zaś czasach, u ludów o więcej pierwotnych wierzeniach, huśtawki były niejako dopełnieniem pewnych obrzędów wiosennych. Dzisiejsze huśtawki kurpiowskie czy inne, nie mają nic wspólnego z obrzędowym zwyczajem, pozostały tylko, jako bezwiedne naśladownictwo przekazane wiekami i nie domniemany pożytek, ale szkodę i nieraz kalectwo przynoszą nieostrożnie lub po pijanemu bujającej się młodzieży.

Źródło - http://tablice-qomo....na-kurpiach.php

 

Wszystko się układa w całość choć jedynie mi nie pasuje brak belki poprzecznej łączącej oba słupy. Ale jeśli to by nie miała być huśtawka to czym mogą być te dwa słupy? 

I nie ma na odwrocie jakiejś daty sugerującej okres wielkanocny?


Użytkownik Bartlok edytował ten post 24.03.2015 - 21:19

  • 0

#22

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pozioma belka nie zmieściła się w kadrze.

 

ps. czy to się wam z czymś nie kojarzy?:

ae89efe8c047c5fb7f6fd7372571da16.jpg

 

A tu z kolei stare zdjęcie jak dawniej na wysokich huśtawkach bawili się dorośli:

Swing_M_1727027a.jpg


Użytkownik Zaciekawiony edytował ten post 24.03.2015 - 21:45

  • 3



#23

Bartlok.
  • Postów: 8
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Pozioma belka nie zmieściła się w kadrze.

 

Patrz na te zdjęcia : 
http://imageshack.us/i/paoTxmTTj
http://imageshack.us/i/ex9osSOnj

 

Choć jakby się przyjrzeć dobrze, to jest taka biała kreska, która może być czymś do czego jest przymocowana deska.


Użytkownik Bartlok edytował ten post 24.03.2015 - 21:36

  • 0

#24

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Nie rozumiem was za bardzo o co chodzi z tą chuśtawką, ewidentnie tu chodzi o twarz postaci, szarość, ubiór, i ogolną atmosferę jeśli się na nie patrzy. dobre do creepypasty. 


  • -2



#25

kintar.
  • Postów: 2
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nie no przekonaliście mnie ... szczerze wątpie by na wsi każdy stawiał sobie takie huśtawki. 

 

Zdjęcie które pokazał Zaciekawiony jest podobnego typu. Przód ostry, tło nieco rozmazane, a jednak postacie są ostre i wyraźnie widać na czym siedzą i linki huśtawki, które nie są tez za gróbe. W końcu kobita nie huśta się na dratwie.

 

Po za tym nie pasują mi w gabaryty tej kobiety w stosunku do domu przyjmując teorie huśtawki. Każdy, kto ma jakiekolwiek pojęcie o perspektywie i głębi chyba od razu widzi, że gdyby ta kobieta siedziała na huśtawce, na której może samodzielnie wejść (jak zresztą na waszych zdjęciach) i znajduje się w najwyższym punkcie odchylenia to musiała by mieć co najmniej z 2 m wysokości. Zwródźcie uwagę na odległość "huśtawki" od domu i jej wysokość, gdyby huśtawka była odchylona to siedziąca na niej osoba to fest baba jakich mało.

 

Technika fotografowania tez nie do końca mnie przekonuje. Nawet jeśli zdjęcie było robione przy dłuższej migawce i czasie naświetlania postać była by nieco bardziej rozmazana i "przeźroczysta". Z kolei przy krótszym czasie zdjęcie nie różniło by sie od podanych przez was.

 

Dla mnie sprawa niezwykle ciekawa.  


  • 1

#26

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Pozioma belka nie zmieściła się w kadrze.

 

Patrz na te zdjęcia : 
http://imageshack.us/i/paoTxmTTj
http://imageshack.us/i/ex9osSOnj

 

Choć jakby się przyjrzeć dobrze, to jest taka biała kreska, która może być czymś do czego jest przymocowana deska.

 

 Jak się dobrze przyjrzysz to zauważysz że zdjęcie jest otoczone białym paskiem . Jest to efekt technologii naświetlania papieru nawet nie w tak dawnych czasach. Zwróć uwagę iż ramiona tej huśtawki kończą się równiutko z poziomem dachu. Po prostu tak wyszło iż gąsiory na dachu są górną krawędzią kadru. (w sumie to i gąsiorów nie widać dach ma obcięty szczyt.)


  • 0



#27

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Ewidentnie widac, ze kobieta jest odchylona w jej lewa strone. Kolnierz i biala czesc od niego wyszyta w dol uklada sie w jej lewa strone. Jej lewa reka jest odchylona bardziej w lewo za nia. Natomiast prawa reka jest jakby oparta na biodrze. Przy wiekszym przyblizeniu i zerknieciu na piksele widac co w jaka strone sie uklada i kobieta  ma bardziej szlachetna pozycje ;) Zagadka jest to na czym stoi, chociaz pod nia jest zamazane "cos" od lewej belki (wedlug patrzacego) az do domu i jakby ugina sie pod kobieta. Co do postu wyzej o perspektywie, ja tam widze jakby kobieta byla mniej wiecej na wysokosci "x" (w poziomie) okna. 

 

 

O ile to nie jest desperacki fotomontaz ;)


Użytkownik Cez77 edytował ten post 24.03.2015 - 22:53

  • 0

#28

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Oczywiście że jest to fatalny fotomontaż.
Zdjęcia kolorystycznie nie zostały ujednolicone, osoby lub osoba nie mają pojęcia o perspektywie.

Zespół "twórców" powinien się dokształcić w tworzeniu falsyfikatów.


  • -2



#29

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jakich falsyfikatow? O ile mogę zgodzić się z tezą, mówiąca o hustawce, bo to jest bardziej prawdopodobne, choć perspektywa na to nie wskazuje, to jednak nie jest falsyfikat. To zdjęcie jest prawdziwe, takie znalazłam i nic przy nim nie majstrowalam.
  • 0

#30

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jakich falsyfikatow? O ile mogę zgodzić się z tezą, mówiąca o hustawce, bo to jest bardziej prawdopodobne, choć perspektywa na to nie wskazuje, to jednak nie jest falsyfikat. To zdjęcie jest prawdziwe, takie znalazłam i nic przy nim nie majstrowalam.

 

Zdjęcia są prawdziwe nieuprawdopodobnienie z tego samego okresu ale wiedza dotycząca "stworzenia" trzeciego mało wystarczająca.

Trzeba się było trochę bardziej wysilić ^^,


Użytkownik Aidil edytował ten post 25.03.2015 - 09:22

  • 0




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych