Skocz do zawartości


Zdjęcie

Demoniczne zdjęcie....Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#1

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Historia ze zdjęcia:

Jestem osobą sceptycznie podchodzącą do tematów „paranormalnych”, jednak wydarzenia, które miały miejsce bardzo dużo dały mi do myślenia. Fotografia została znaleziona w starej willi w Zakopanem, po śmierci jej właścicielki. Zdjęcie było specyficznie zapakowane (wtedy nie zwróciło to mojej uwagi). Bardzo mnie zaciekawiło od razu, gdyż mimo że było stare (datowane jest na przed/początki okupacji) wyglądało jak przerobione komputerowo. Zastanawiało mnie przez dłuższy czas i mimo że widziało je wiele osób – nikt nie potrafił mi powiedzieć co przedstawia zdjęcie. W okresie, w którym do mnie trafiło pojawiła się u mnie totalna bezsenność. Po półtora roku braku snu (nie spałam już po około 5 dni), zgłosiłam się na leczenie. Po bardzo silnych lekach usypiających zaczęłam spać, ale zaczęły mnie dręczyć sny – mocno związane z tym zdjęciem.
Wielokrotnie śniło mi się, że siedzę u siebie w domu w salonie, a na fotelu siedzi mała dziewczynka (w charakterystycznej fryzurze) i uśmiecha się do mnie. Na początku bałam się jej, jednak w którymś momencie zdobyłam się na odwagę i odezwałam się do niej we śnie pytając kim jest. Odpowiedziała z uśmiechem na twarzy: „Nie wiesz kim jestem? Przecież jestem księżniczką”. Wtedy się obudziłam. Później dziewczynka ta pojawiała się w innych sytuacjach w innych snach. Do tego pojawiał się drugi sen, w którym patrzę przez okno u siebie w domu i chodnikiem pod blokiem idą ludzie – i nagle jedna osoba z tłumu (kobieta ubrana jak ta na zdjęciu) wznosi się do góry patrzy na mnie i zbliża się w moim kierunku. Bardzo się bałam tego snu, bo mimo że udaje mi się „kierować” swoimi koszmarami – ten był nie do opanowania i powodował ogromny lęk.
Nagle umarła osoba bardzo mi bliska i rozmawiając z rodziną o dziwnych zdarzeniach opowiedziałam o zdjęciu. Kiedy po długim czasie wyciągnęłam je (by pokazać innym) – obok kobiety pojawiła się postać mężczyzny – widoczna bardzo wyraźnie pod światło (on stoi na równi z kobietą). Wcześniej tej postaci nie było na zdjęciu! Na pogrzeb mojej bliskiej osoby przyjechała akurat osoba, która w mojej rodzinie „jest znana” z „dziwnych zdolności”, w które nikt niby nie wierzy, ale niejednokrotnie ich zadziwiła. Kiedy pokazałam mu zdjęcie (nic o nim wcześniej nie mówiąc) miał bardzo dziwny wyraz twarzy. Kiedy fotografia została położona na ręce i on „machał nad nią swoimi rękami” zaczęła dosłownie parzyć, tak że została cofnięta dłoń, a zdjęcie zamiast spaść na dół zgodnie z prawami grawitacji poleciało z powrotem na półkę! Osoba z tymi zdolnościami powiedziała mi, że kobieta na zdjęciu trzyma za rękę dziewczynkę (jej opis dokładnie odpowiada tej z mojego snu), oraz że jest z tym zdjęciem związana liczba 26 (co jest moją datą urodzenia).  Nie powiedział nic więcej, prócz tego, że muszę się go pozbyć.

Ostatnio strasznie często śni mi się nazwa Jerubal, Jarubal, ale kompletnie nie mogę tego powiązać.

I odpowiedź moja na pierwsze pojawiające się pytanie - ta kobieta nie stoi na studni - studnia jest za płotem i to jest daszek tamtej studni...Zdjęcie nie jest podświetlone, więc nie widać wszystkiego..

 

 

 

PuPuo6.jpg


  • 14

#2

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

rzezywiście zdjęcie wygląda ponuro, szaro. postać nie widoczna, coś może być na rzeczy, wątpie że podrobka./ 


  • 0



#3

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

rzezywiście zdjęcie wygląda ponuro, szaro. postać nie widoczna, coś może być na rzeczy, wątpie że podrobka./ 

 Jest to zdjęcie znalezione wśród wielu innych "rodzinnych" starych zdjęć po śmierci babci. Mimo tego, że wszystkie zdjęcia były powrzucane do jednego pudła, to jedno było osobno - zapakowane w watę i bibułkę w małej, drewnianej szkatułce.

Zdjęcia niestety po śmierci dziadka zostały przez babcię wrzucone jak leci i nie chciała ich oglądać, podpisać. Jednak dochodząc do tego gdzie mogło zostać zrobione to albo okolice Lwowa przed wojną, albo Zakopane w czasie wojny i okolicach. Z tego okresu są inne zdjęcia z tego samego pudła. 

W moje ręce trafiło w 2010 roku. 


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nie masz nieco wyraźniejszej wersji? Najlepiej żeby ująć całe zdjęcie.


  • 0



#5

WysokieLoty.
  • Postów: 19
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest całe zdjęcie! 

ono jest małego formatu - ale jest to całość.

Nie wiem, co osoba fotografująca widziała, ale chyba musiała zobaczyć coś niezwykłego, bo nie fotografowała by obejścia za domem w tamtych czasach, gdzie zrobienie zdjęć wymagało dość dużego zachodu.

 


  • 0

#6

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Konstrukcja na pierwszym planie to duża  huśtawka. Ta kobieta stoi na kiju-siedlisku huśtawki i  mocno się huśta.Linek nie widac bo ta fotka jest ekstremalnie nie ostra.Słupy boczne sa w charakterystyczny sposób wzmocnione by sie nie gibało na przód-tył.

 

Kiedyś huśtawki były wieksze bo dzieci były sprawniejsze a jak sobie stłukły tyłek to nikt nie podawał producenta do sądu.

 

hVclxO2.jpg

 

rGV6A66.jpg

 

Demoniczne zdjęcie :) :)


  • 12



#7

Cait Sith.
  • Postów: 685
  • Tematów: 159
  • Płeć:Nieokreślona
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ja też znalazłam demoniczne zdjęcie.

 

ngejdk.png

 

 

A nawet filmik!

 

 

http://www.cda.pl/vi...wczynka-w-Rosji


  • 1



#8

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A to zdjęcie zamiast robić fotokopię mogłabyś zeskanować. Wyjaśnienie Noxiliego zostanie w ten sposób potwierdzone. :beer2:  Po za tym mam wrażenie iż ta kobieta to raczej dziewczynka. Cała reszta zaś ciekawa. Mogłabyś sfotografować opakowanie w którym znalazłaś to zdjęcie ?


  • 0



#9

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Postać kobiety powinno się najpierw zrobić w sepii następnie poczytać o perspektywie, zależności jakie zachodzą pomiędzy cieniem i kolorem.
To tak na początek by nie robić takich wpadek. 


  • 0



#10

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Konstrukcja na pierwszym planie to duża  huśtawka. Ta kobieta stoi na kiju-siedlisku huśtawki i  mocno się huśta.

Zgodziłbym się z taką interpretacją, bo brzmi sensownie ale...

 

Jak spojrzeć na zdjęcia dzieci, które wrzuciłeś, to widać od razu, że się mocno huśtają.

Nogi ugięte w kolanach, ciało wygięte, a ręce uniesione na wysokość głowy, wskazują, że huśtawka mocno buja. Tymczasem na załączonym zdjęciu nic takiego nie widzimy.

Kobieta ma nogi wyprostowane (tak jak całe ciało), a ręce na wysokości bioder. Tak nie wygląda huśtająca się osoba.

Pal sześć nogi - tak na huśtawce można jeszcze stać - ale ręce?

Każdy, kto huśtałby się w ten sposób na huśtawce (a szczególnie huśtał się mocno) spadłby z niej bez wątpienia. Nawet gdyby przytrzymywał się nie sznurków, a jakichś sztywnych metalowych prętów. Po prostu, jego ciało by przeważyło i fiknąłby albo do przodu albo do tyłu.

 

Można by przyjąć, że ta kobieta nie "huśta się mocno".

Ale temu z kolei przeczy wysokość na jakiej stoi - jest to dobre dwa metry nad ziemią.

Na tą wysokość trudno się wznieść huśtając się delikatnie - a nie sądzę żeby siedzisko huśtawki było montowane tak wysoko (zakładając że kobieta stoi, a nie huśta się.

 

Nie można tez uznać, że ta konstrukcja z przodu, to "stelaż" huśtawki.

Wystarczy popatrzyć na perspektywę (oraz odległość kobiety od tych słupów), żeby stwierdzić, że kobieta nie znajduje się w osi tej konstrukcji - jest przesunięta w prawo. Czyli, gdyby to była konstrukcja huśtawki, to kobieta nie dość, że musiałaby się huśtać mocno do przodu i tyłu, to na dodatek jeszcze bujać na boki - i to dość mocno.

Z pewnością nie wytrwałaby w takiej pozycji.

 

Ostatnia rzecz, to sceneria.

Jak patrzę na ten dom i płot to dochodzę do wniosku, że zdjęcie było wykonane na wsi - ewentualnie na dalekich przedmieściach (generalnie w okolicy wiejskiej).

Generalnie, sam dom, jak i obejście wygląda dość biednie.

Nie wiem, czy zdjęcie było wykonane przed II WŚ, czy zaraz po niej ale jest mało prawdopodobne żeby w tym czasie montowano przy wiejskich domach huśtawki ogrodowe. Nawet budowane metodą chałupniczą.

 

W związku z powyższym, moim zdaniem, na pewno nie widzimy kobiety huśtającej się na huśtawce - a już szczególnie "mocno się huśtającej".


  • 6



#11

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Nie wiem, czy zdjęcie było wykonane przed II WŚ, czy zaraz po niej ale jest mało prawdopodobne żeby w tym czasie montowano przy wiejskich domach huśtawki ogrodowe. Nawet budowane metodą chałupniczą.

 

A mówisz to na podstawie jakiś własnych nowatorskich badań czy faktu że od jakiś 300 lat huśtawki były dość popularne na wsi???

AFSg31I.jpg

 

I jak takie prawdopodobieństwo wyznaczasz ?Przez objawienie?

 

 

Każdy, kto huśtałby się w ten sposób na huśtawce (a szczególnie huśtał się mocno) spadłby z niej bez wątpienia. Nawet gdyby przytrzymywał się nie sznurków, a jakichś sztywnych metalowych prętów. Po prostu, jego ciało by przeważyło i fiknąłby albo do przodu albo do tyłu.

 

 

 

Bzdury piszesz.Widzę że rodzice Ci zabraniali tak sie huśtać bo  inaczej takich" opowieści dziwnej treści"  byś nie pisał. Siła odśrodkowa jest tak skierowana że wciska cię w siedzenie a nie rzuca na boki.Gdyby nie konieczność rozbujania rezonasowego huśtawki to przy odrobnie wprawy mugłbyś stać  "bez trzymanki".  W przeciwieństwie do Ciebie sporo się nahuśtałem na dużych huśtwkach ,mnie rodzice nie zabraniali tej wspaniałej zabawy.

 

Uchwyt to kwestia indywidualna

 

bZq09PC.jpg

 

5NEHhIG.jpg

 

Cos mówiłęś o spadaniu 

 

HU6BsP8.jpg

 

Nie można tez uznać, że ta konstrukcja z przodu, to "stelaż" huśtawki.
Wystarczy popatrzyć na perspektywę (oraz odległość kobiety od tych słupów), żeby stwierdzić, że kobieta nie znajduje się w osi tej konstrukcji - jest przesunięta w prawo. Czyli, gdyby to była konstrukcja huśtawki, to kobieta nie dość, że musiałaby się huśtać mocno do przodu i tyłu, to na dodatek jeszcze bujać na boki - i to dość mocno.

 

 

Można , mozna, wystarczy mieć wyobraźnie przestrznną. A zwróciłeś uwagę że to aparat nie był na osi huśtawki?


  • 7



#12

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Widzę, że uraziłem twoją dumę - strasznie mi przykro, bo nie to było moim zamiarem.

Wypowiedziałem swoje zdanie. GRZECZNIE - ale jak widzę nawet to nie wystarcza żeby uniknąć wycieczek osobistych, przytyków i sarkastycznego tonu.

Mówi się trudno.

 

Nie schylę się żeby odpowiadać w podobnym tonie - szkoda mi czasu na piaskownicę.

Sugerowałbym jednak żebyś popracował nad emocjami - za rok znowu Szaraki i znów ktoś być może zechce nominować cię za "kulturę" wypowiedzi.

Tyle w temacie "wycieczek".

 

Te zdjęcia, które wrzuciłeś, nijak się mają do omawianego.

Tak jak pozycja tamtej kobiety, do pozycji osób na nich widocznych. Jeżeli tego nie widzisz, to najwyraźniej nie chcesz zobaczyć.

Ale mniejsza.

Pozycja aparatu też niewiele zmienia w kwestii perspektywy i ustawienia kobiety w stosunku do "konstrukcji huśtawki" - żeby się o tym przekonać, wystarczy tylko poprowadzić linie zbiegu od tej konstrukcji do jej postaci.

 

Co do huśtawki na łące (Huśtawka wieś Ptaki) - ja nigdzie nie twierdziłem, że przed wojną, czy zaraz po wojnie, huśtawka nie była znana i ludzie się nie huśtali.

Ja tylko napisałem, że nie montowali ich przy chałupach - w ogródkach.

cyt. ...ale jest mało prawdopodobne żeby w tym czasie montowano przy wiejskich domach huśtawki ogrodowe. Nawet budowane metodą chałupniczą.

 

Mało prawdopodobne - nie oznacza, że niemożliwe. Ale ja nie widziałem nigdy, ani jednego zdjęcia, które by świadczyło o takim fakcie.


  • 6



#13

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Wersja z huśtawką wydaje mi się bardzo prawdopodobna.  Mam jednak wrażenie, że osoba ze zdjęcia siedzi na huśtawce, bądź kuca (czego nie widać bo ma sukienkę) a nie stoi z wyprostowanymi nogami,  i że buja się dość wysoko.

 

Pytanie tylko, czy aparatem fotograficznym z tamtych czasów można było wykonać takie zdjęcie w szybkim ruchu?  

 

 

Tak, czy inaczej zdjęcie jest bardzo ciekawe. Na początku nie mogłam w ogóle pojąć o co w nim chodzi, dopiero po dokładnym przyjrzeniu się zauważyłam, że widać kontury siedziska huśtawki i wtedy zdjęcie zaczęło napierać logiki.


  • 0

#14

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Biorąc pod uwagę, że aparat prawdopodobnie stał na wysokości dolnej framugi okna chaty, kobieta wcale nie musiała się tak daleko chuśtnąć. Wystarczyło odchylenie o jakieś 30 stopni, dające wysokość jakichś 2 metrów. Przy takim rozbujaniu, do utrzymania się spokojnie wystarczy trzymać się łańcuchów na wysokości brzucha (kiedyś przetestowałem). Zdjęcie zapewne wykonano specjalnie, miała to być "panna Różia na huśtawie", więc zapewne poszła do miejsca gdzie takie coś akurat stało.

 

Swoją drogą, trzeba przyznać autorowi że zaczął temat od intrygującej fotografii, wielu odpada na etapie "mam zdjęcie ale nie mogę pokazać". Inna sprawa ze gdy pojawiło się wyjaśnienie zdjęcia, zamilkł, i raczej nie drąży tej mało prawdopodobnej historyjki o złych skutkach zobaczenia huśtającej się babci.


  • 0



#15

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Panowie, ona siedzi na tej huśtawce. Jeśli się dokładnie przyjrzeć, to widzimy część" deski", " siedziska", na wysokości połowy ud. Nie siedzi na niej centralnie, a po jednym z boków.


Powiększając zdjęcie klikając w nie, widać nawet jeden z łańcuchów czy też lin , do których deska jest przymocowana.


Chociaż przyznam, że teraz wszystko wydaje mi się jasne, to przed sugestią Noxilego na temat huśtawki nie potrafiłem odgadnąć co dzieje się na załączonej fotografii. Myślałem, że zdjęcie jest prześwietlone, bądź" nałożone" są na siebie dwa różne zdjęcia.


  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych