Skocz do zawartości


Zdjęcie

UFO nad Urzędem Miasta w Vancouver


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

UFO nad Urzędem Miasta w Vancouver 1937r.

Leonard Lamoureux, wiek 21, był na przepustce wojskowej, kiedy odwiedził Urząd Miasta Vancouver - aby zobaczyć i sfotografować świąteczny wystrój okolicy. Wraz z nim był jego brat Wilfred.

Obydwaj zostali zaskoczeni "jasnym, jasnym niebieskim światłem" spadajacym prosto z nieba. Stawało się większe, tak iż mogli obserwować źródło tego światła - jakim był wg. Leonarda - obiekt opisany jako "dwa dyski skierowane wobec siebie, żarzące się jasnym, niebieskim światłem". Obiekt przeciął następnie niebo w poziomie i zawisł "martwy" ponad dachem urzędu miasta. Wtedy Leonard wykonał fotografię. Chwię potem obiekt wystrzelił pionowo w górę. "Nigdy nie widzieli niczego, co latałoby tak szybko, byli wystraszeni na śmierć i uciekli z tamtego miejsca". Obiekt nie emitował żadnych dźwięków.

Dołączona grafika


Córka Leonarda, Debra DeCamillis, która do dziś żyje w Vancouver, na obszarze Lower Mainland przedstawia te wydarzenia. Przekonuje, że jej ojciec był bardzo żywy i podekscytowany, za każdym razem kiedy opisywał to co zobaczył tamtego wieczoru. Leonard Lamoureux odszedł w 1992 roku, a jego brat w 1955. Na nieszczęście, negatyw fotografii zaginął, a niektórzy badacze UFO sugerują, że "obiekt" jest niczym innym jak defektem na fotografii powstałym na skutek wywołania zdjęcia. Debra przekonuje jednak, że nie jest to błąd: "wiem na pewno, że nie było żadnych baniek na filmie, ani znaków wodnych, ponieważ jako dziecko byłam zafascynowana tym zdjęciem. Oglądałam negatywy wiele, wiele razy.

Dołączona grafika


Debra przedstawia jeszcze jedno wyjaśnienie: "Kamera znajdowała się na trójnogu, ponieważ tata próbował wykonać sekwencję ujęć aby uchwycić wszystkie świąteczne światła. Nie używał on czasowego naświetlania, jego aparat nie był zbyt wyrafinowany."



Tłumaczenie: Eurycide
www.paranormalne.pl
źródło:
http://www.ufobc.ca
  • 0



#2

Reko.
  • Postów: 155
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda jak demon. Jest taki demon, któremu jak się znudzi w zaświatach to powraca na ziemie pod postacią ognistej kuli.
  • 0

#3

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nierozumiem sformułowania ,,skierowane wobec siebie". Mógłby ktoś przełożyć na ludzki?
  • 0

#4

Pit.

    pies Darwina

  • Postów: 1034
  • Tematów: 28
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 2
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Dołączona grafika
Uderzające podobieństwo, szerzej o tym i innych malowidłach tutaj
  • 0



#5

michalp.
  • Postów: 1792
  • Tematów: 98
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Oko Saurona ;-)
  • 0

#6

Legalize.
  • Postów: 2723
  • Tematów: 123
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Czy to nie o takiej Gwieździe Betlejemskiej wspominali trzej królowie?? :)
  • 0

#7

Jarecki.
  • Postów: 4113
  • Tematów: 426
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ten obiekt ze zdjęcia przypomina mi raczej jakiś bolid niż NOL-a.
  • 0



#8

spa10.
  • Postów: 47
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Jak zobaczyłem to zdjęcie, to pierwsze skojarzenie miałem takie same jak pit ;)
  • 0

#9

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Interesujące, ale obiekt wydaję mi się trochę płaski, jakby to właśnie była jakaś skaza czy coś podobnego. Ale nie znam się na fotografii, tym bardziej z tamtych czasów. No i musiał mieć niesamowitego farta. W tamtych czasach aparat fotograficzny raczej nie był tak popularny jak teraz. Chciał zrobić fotę i akurat wtedy pojawiło się ufo.
Ale znów fajny klimat zdjęcia, ten budynek... ach muszę mieć tą fotkę na dysku :D
  • 0

#10

Fake Master.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A mnie dziwi, jak na panorame miasta ze na horyzoncie nie ma innych obiektow (budykow itp.) no ale moze ten aparat mial ograniczony zasieg, albo jakies lagi :P

I jakos dziwnie naswietlony jest ten budynek, co mozna przykleic do tego emitowanego swiatla, co by sie w sumei zgadzalo :jadzik: =)
  • 0

#11 Gość_Burnago

Gość_Burnago.
  • Tematów: 0

Napisano

I jakos dziwnie naswietlony jest ten budynek, co mozna przykleic do tego emitowanego swiatla, co by sie w sumei zgadzalo :jadzik: =)

Nie tylko budynek ale też drzewa na pierwszym planie, jedne są jakby się paliły a drugie normalne. W ogóle to zdjęcie jest jakoś dziwne, wygląda jak scena z koszmaru sennego.
Ale z drugiej strony to zdjęcie wygląda jakby było robione w zimie... a na tych pierwszych drzewach mogą być lampki świąteczne :D ...ale wątpie.
Wg. mnie to aparat miał jakieś lagi a poza tym dziwne, że akurat teraz się o tym dowiadujemy. :|
Można zamknąć heheheh - żartuje oczywiście ;) :D
  • 0

#12

KIN4.
  • Postów: 103
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Budynki są,ale niskie.W lewym dolnym rogu jest jakiś wielopiętrowy, ale co tu dużo mówić miasto 37 roku. Na niektórych drzewach są lampki, dlatego dają taki efekt. Co do jakości ,no cóż jakość sprzętu i umiejętności ówczesnych fotografów dawały dużo do życzenia.
Zima - wystarczy że gość oddycha zbyt blisko obiektywu i ma efekt mgły ;) . Brak negatywów=brak możliwości potwierdzenia autentyczności.
Moim zdaniem to może być lag- może klisza może śnieg na obiektywie. Już kiedyś prezentowałem zdjęcie na którym był "OBIEKT" przypominający jeden ze wzorców - i jednak okazało się że to było coś na kliszy.
  • 0

#13

Fake Master.
  • Postów: 9
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ale ale ale.... ten budynek w centrum jest nie wiem.... no jakis taki heh brakuje mi slow, nie macie wrazenia ze jego centrum to ciemniejsze jakby nie nalezalo do czesci jasniejszych po bokach? tak dziwnie...

albo to wina zdjecia bo tak jak ciemny jest pas na srodku wiezy z zegarem tak samo ciemniejszy jest ten spiczasty koniec obiektu po lewej stronie

wiec jesli to byl fake to sadze ze jesli ktos to zrobil celowo, nie znam sie na obrobce i wywolywaniu zdjec i na technice jaka byla w tamtych czasach, ale widac ze obiekt nie zostal dodany pozniej tylko istnial juz w czasie wywolania zdjecia o czym ma swiadczyc ten ciemny pas cos takiego... i tak pewnie nie wiecie co mam na mysli xD
  • 0

#14

Pylbas.
  • Postów: 281
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie coś z kliszą. Nie ma czym się podniecać.
  • 0



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych