Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mount Washington, New Hampshire - najstarsze zdjęcie UFO


  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1

Eury.

    Researcher

  • Postów: 3467
  • Tematów: 975
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 108
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zima, 1870 roku. Mount Washington, New Hampshire


Fotografia ta przedstawia formacje chmur nad szczytem Mt. Washington w Zimie 1870 lub 1871 roku, wraz z .. tajemniczym obiektem. Widzimy cygarowaty, ostry kształt. Prawdopodobnie jest to najstarsza istniejąca fotografia UFO.


Dołączona grafika


Po zakończeniu aukcji na E-bay, 4 marca 2002, przewodniczący "Independent International Pictures Corporation" - Samuel M. Sherman ogłosił, że jego firma wygrała aukcję najstarszej fotografii UFO. Sherman wygrał aukcję przebijając cenę na 50 sekund przed jej zakończeniem. Zdjęcie zostało sprzedane za 385 dolarów.

źródło: http://www.ufoevidence.org
  • 2



#2

turrkus.
  • Postów: 851
  • Tematów: 15
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wygląda jak kawałek drewnianej belki rzuconej w powietrze :-D
Dołączona grafika
  • 0

#3

Kori.
  • Postów: 217
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To jest specjalny turystyczny statek dla istot pozaziemskich, który słuzy do pokazywania ufokom najlepszych miejsc.

Czy nieskromnym będzie stwierdzenie, że codziennie pojawia się nad moim domem? :D


Dobra, robie se jaja... Ale jakis mało gustowny ten pojazd, naprawde stare to zdjęcie.
  • 1

#4

Mayo.
  • Postów: 210
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Strasznie pokręcony obraz.. tfuu znaczy się zdjęcie. Sam nie wiem gdzie są góry, gdzie chmury, a gdzie niebo i nie wiem jak na to coś patrzeć :) Tak więc nawet nie wiem czy ta belka jest w powietrzu czy leży na śniegu. Ciekawe nawet, takie z klimatem.
  • 0

#5

pandemia.
  • Postów: 440
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Chmury nie wyglądają wcale realistycznie... że już o pojeździe nie wspominając.
  • 0

#6

b0mber0.
  • Postów: 242
  • Tematów: 7
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

dla mnie to wygląda trochę jak zdjęcie malowidła, bo faktycznie chmury jakieś dziwne ale wkońcu to staaare zdjęcie.. a na powiększeniu "spodka" widać jakby sfastykę :-/

[ Dodano: 2006-10-14, 22:22 ]
kojarzy mi się z bombą..
  • 0

#7

Witchfinder General.
  • Postów: 425
  • Tematów: 6
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Faktycznie to wyglada jak sfastyka, ale co robiłaby sfastyka na czymkolwiek w 1870r?!
  • 0



#8

FTR.
  • Postów: 15
  • Tematów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Swastyka wywodzi się już ze starożytności. Jest jedynie kojarzona z Hitlerem, którą sobie przywłaszczył ;-) Oznacza niezłomność i... coś tam jeszcze.
  • 0

#9

Cashpoint.

    egoism

  • Postów: 641
  • Tematów: 126
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ogólnie to nie wiem mogę sobie wyobrazić położenia tego "ufo". To co jest tłem to góry czy chmury? bo jeśli chmury to nie są zbyt realistycznie. Sam 'pojazd' przypomina jakąś kłodę i nie wygląda jakby leciało tylko spoczywało na czymś. Postaram się odtworzyć w najbliższym czasie jakiś model tego pojazdu xD . A co do domniemanej swastyki to jest trochę zaskakujące.

Użytkownik Cashpoint edytował ten post 12.01.2008 - 23:49

  • 0



#10

Matixus.
  • Postów: 99
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Hehe może to Ufole podusneły nam sfastyke i jak Hitler ich zobaczyl to se postanowil ze jak oni mogą to i on też xD

Atp. To to na serio dziwnie wygląda ... Wygląda mi to na to że to jest belka leżącza na stoku góry... I coś mi sie zdaje że zdjęcie jest nowsze ...


  • 0

#11

BENDER.
  • Postów: 166
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Mam wrażenie, że źle patrzycie na to zdjęcie, mylicie chyba górę z chmurami :D

Dołączona grafika

To chyba powinno być tak
  • 1

#12

waziu.
  • Postów: 66
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

wygląda to jak zwykły patyk na śniegu
  • 0

#13

dj_cinex.

    VRP UFO Researcher

  • Postów: 3305
  • Tematów: 412
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 20
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Temat omawiający w/w zdjęcie :



On The Right Track: Toward Solving the Mystery of the First Known UFO Photograph


Kto wie może w przyszłości zdołamy to przetłumaczyć, mimo to zainteresowanych zapraszam do poczytania.
  • 0



#14

Seboolek.
  • Postów: 239
  • Tematów: 13
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ta jasne.. bo nie mieli co robic 1870r tylko zdjecie kawalka drewna na sniegu... wtedy nie mysleli o czyms takim nawet... Fotografia to byla zadkosc i raczej nie bylo ludzi ktorzy robili zdjecia dla sztuki... Ktos zauwazyl i zrobil zdjecie... W tamtym roku stany dopiero sie rozwijaly... nie bylo kontaktow takich z europa itp.. nawet nie mowcie o falszerstwie bo to smieszna teoria. Zgodze sie ze na pierwszy rzut oka myslalem ze to obraz namalowany. No ale to moze tak to wyglada.... w koncu to stare... Hmm.. tak sie zastanawiam.. Bo to zdjecie powinno juz lekko byc podniszczone a jednak wyglada bardzo dobrze, moze bylo naprawiane komputerowo? Ja tak kiedys robilem ze starymi zdjeciami z 1800 roku mojej rodziny. Znalazlem je poszarpane i latalem dziury na kompie w Photoshopie. Tak czy inaczej bardzo fajne to zdjecie :) Moze jednak Ufo to prawda... Ze nas odwiedzaja, Wiem ze istnieja ale do odwiedzin nie wiem, fajnie by bylo. :)
  • 1

#15

Mast.
  • Postów: 97
  • Tematów: 8
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

W Ufo wierzę,ale to zdjęcie to raczej parodia jest.Wygląda jak zwyczajna kłoda rzucona w górę ot tak-dla zabawy.Powiedzmy sobie szczerze-oczywiście Obcy mogą nas odwiedzac,ale co-latają w kłodach?Wg mnie to zdjęcie to nie jest fotografia przesdstawiająca UFO.
  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych