Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co jest z Putinem?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
142 odpowiedzi w tym temacie

#1

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

*
Popularny

Kiedyś pisałem, że jego decyzje mogą być związane z nieuleczalną chorobą i niczym do stracenia...A może w zaciszu Kremla coś szykuje?

 

"Niezwykła aktywność śmigłowców nad Moskwą. Gdzie jest Putin?

 

Moskiewscy internauci wymieniają się informacjami o wzmożonym ruchu śmigłowców nad Moskwą. Wojskowe i prezydenckie maszyny miały lądować m.in. na dachu Łubianki i przy centrum antykryzysowym - podaje TVN24. W kontekście plotek o stanie zdrowia Władimira Putina niezwykła aktywność wojska rodzi falę domysłów i spekulacji.

 

Putin od tygodnia nie pojawia się publicznie. Jedynie na stronie internetowej Kremla publikowane są informacje o spotkaniach głowy państwa. Okazało się jednak, że są one antydatowane. Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow konsekwentnie zaprzecza, jakoby prezydent był chory.

 

Rzecznik Kremla zapewnił, że Putin cieszy się dobrym zdrowiem. Pieskow nie potrafił jednak powiedzieć, kiedy prezydent pokaże się publicznie. - Ma spotkania dzisiaj, jutro. Nie wiem, o których będą publiczne informacje - powiedział agencji Reutera.

Po raz ostatni Putin pojawił się przed dziennikarzami 5 marca - w tym dniu podejmował na Kremlu premiera Włoch Matteo Renziego.

Na nagraniu zrobionym w czwartkowe popołudnie w centrum Moskwy widać, jak w pobliżu centrum zarządzania kryzysowego ląduje helikopter Służby Łączności Specjalnej, zajmującej się ochroną głowy państwa. Lądowanie innego śmigłowca należącego do tej samej służby widziano w czwartek bezpośrednio na terenie Kremla.

 

W mediach społecznościowych mieszkańcy Moskwy wymieniają się informacjami, że widać nietypowo dużo helikopterów krążących nad Moskwą. Śmigłowce lądować miały m.in. na dachu budynku Łubianki, gdzie mieści się siedziba FSB.

Internauci spekulują, że ta wzmożona aktywność może mieć związek z nerwową atmosferą dotyczącą stanu zdrowia Putina."

 

http://wiadomosci.wp...,wiadomosc.html

 

Jeśli coś byłoby na rzeczy to jaką drogą i pod czyim przywództwem podążyłaby Rosja?


Użytkownik Padael edytował ten post 12.03.2015 - 20:37

  • 5



#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Może Żyrinowski? :D


  • 0



#3

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

"Putin miał udar mózgu? Anonimowy e-mail z moskiewskiego szpitala.

 

Na skrzynkę mailową pisma "Rosyjski Monitor" przyszła anonimowa wiadomość człowieka podającego się za pracownika centralnego szpitala klinicznego administracji prezydenckiej. Nadawca pisze, że Władimir Putin przeszedł udar mózgu. Niedawno Putin odwołał ważne spotkanie z prezydentami Białorusi i Kazachstanu.

 

Plotki o złym stanie zdrowia Putina krążą po Moskwie od dawna, jednak w ostatnich dniach uległy zdecydowanemu nasileniu. Najczęściej mówi się właśnie o udarze mózgu.

Władimir Putin od tygodnia nie pojawia się publicznie. Administracja prezydencka odwołała niedawno ważne spotkanie w Astanie z prezydentami Białorusi i Kazachstanu, co jeszcze nigdy nie zdarzyło się Władimirowi Putinowi. Nie podano też przyczyn takiej decyzji.

Co więcej, w relacjach z ostatniego udokumentowanego wydarzenia z udziałem Putina doszło do manipulacji. Służba prasowa Kremla opublikowała mianowicie zdjęcie i opis spotkania w Moskwie prezydenta z szefem władz Karelii Aleksandrem Chudilajnenem. Miało do niego dojść 11 marca. Jednak dziennikarze sprawdzili, że spotkanie odbyło się... 4 marca. Natomiast 11 marca Chudilajnen przebywał zupełnie gdzieś indziej. Czy ta manipulacja ma coś ukryć?

Informacji z maila, który otrzymał "Rosyjski Monitor", nie udało się na razie zweryfikow"

 

http://www.wykop.pl/...kiego-szpitala/


  • 1



#4

Shiver.

    Silent Reaper

  • Postów: 658
  • Tematów: 19
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Nastąpi zmiana warty.


  • 0

#5 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Szaleńcze działania Putina biją w interesy oligarchów i destabilizują sytuacje społeczno-gospodarcza Rosji.

Jest na pewno wielu chętnych z jego najbliższego otoczenia żeby zmienić tą sytuację.

Może to ten czas.

 

Cały czas powraca do mnie historia o aresztowaniu człowieka z przyszłości który był wysłannikiem międzynarodowych sił okupacyjnych Rosji.

Czyżby miało się to ziścić?

W końcu jesteśmy na portalu gdzie nawet tak fantastyczne hipotezy możemy rozważać.


Użytkownik osiris edytował ten post 12.03.2015 - 22:23

  • 0

#6

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

`co to za historia człowieka z przyszłości ? Mógłbyś bardziej zagłębić w temat? podsunąć jakiś link ?


  • 0

#7

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

co to za historia człowieka z przyszłości ? Mógłbyś bardziej zagłębić w temat? podsunąć jakiś link ?

 

 

 

http://www.paranorma...0897-zagubieni-

 

http://www.paranorma...zasie/?p=387689

 

http://www.paranorma...chronoportacji/

Wrzucony w inny czas?
Nierozwiązana tajemnica "norweskiego szpiega", Pokrowskiego.

W pociągu relacji Moskwa - Kirów czas płynie powoli i leniwie. Tak zatem - chcąc nie wszyscy siedzący w przedziale poznaliśmy się nawzajem, dzięki czemu można było usłyszeć od współpasażerów historie, o których nigdy nie doniesie radio, ani nie przeczyta się ich w żadnej
gazecie.
Ta, jaką relacjonuję, jest związana z osobą nauczycielki matematyki, Taisy Iwanownej N. (zastrzegła sobie nazwisko), miłą i inteligentną kobietą w średnim wieku, która wracała do domu po wizycie u córki w Moskwie. Dowiedziawszy się o tym, że jestem dziennikarzem, zdecydowała się opowiedzieć mi o czymś, co przydarzyło się jej ojcu pół wieku temu. W miarę rozwoju opowieści, doszedłem do wniosku, że jest to najdziwniejsza relacja, z jaką kiedykolwiek się spotkałem. A oto jej treść, spisana przeze mnie z taśmy dyktafonu, słowo w słowo:

Chciałabym opowiedzieć o pewnym wydarzeniu, które przytrafiło się w 1946 roku mojemu ojcu w czasie jego służby w "kompetentnych organach".
Sam pan rozumie w jakich... Ale swoje opowiadanie zacznę od roku 1980, kiedy to usłyszałam tę dziwną historię z ust jeszcze wtedy żyjącego ojca. Otóż latem 1980 roku w Moskwie odbywały się Igrzyska Olimpijskie i w związku z tym na ladach i półkach radzieckich sklepów - nawet u nas,
na głuchej prowincji - przez krótki czas pojawiły się zagraniczne towary, m.in. papierosy "Marlboro", "Kent", "Salem" i mentolowe "Newport". Kosztowały rubla i były uważane za bardzo drogie.
Pewnego dnia, gdy gotowałam w kuchni, ojciec wrócił do domu straszliwie zdenerwowany. Milcząc postawił na stole butelkę wódki i paczkę papierosów "Newport". Zdziwiło mnie to bardzo, nigdy nie palił i praktycznie nie nadużywał alkoholu. Potem wyciągnął czystą szklankę, nalał do pełna i wypił duszkiem jej zawartość jak wodę. Przeraziłam się i zrozumiałam, że coś nim wstrząsnęło. Zażądałam wyjaśnień, a on wtedy opowiedział mi tę niewiarygodną historię. Co więcej – odebrał ode mnie przysięgę, że nie powiem o niej nikomu, póki on żyje...
W roku 1946 mój ojciec, jako młody i nie żonaty starszyj liejtnant służył w Referacie Spraw Wewnętrznych w mieście Sobinka we Władimirskiej Obłasti. Pewnego razu patrol milicji odstawił na
posterunek dziwnie wyglądającego człowieka w porozdzieranej odzieży i z rozbitą głową. Był w stanie bliskim szoku, nie mógł mówić i nieprzytomnie rozglądał się dookoła. Wszystko, co miał w kieszeniach, dostało się na biurko mojego ojca, który sporządzał protokół z zatrzymania. Było tam m.in. "wieczne pióro zagranicznej produkcji", "zapalniczka w metalowym futerale", "paczka zagranicznych papierosów marki Newport", i to, co najważniejsze: "nie uznawany na terytorium
ZSRR dowód tożsamości w językach rosyjskim i angielskim, wydany na nazwisko obywatela Pokrowskiego".
Ojciec wziął do ręki ten dokument "pokryty celuloidem" i przeczytał, co w nim było napisane. Adnotacja zaś brzmiała: "Strefa ścisłej odpowiedzialności dowództwa NATO. Murmańsk, Norweska Strefa Okupacyjna. Dowód tożsamości. POKROWSKIJ. Data urodzenia -1 marca 1972
roku. Miejsce urodzenia - Murmańsk, Rosja. Wydano dnia takiego-to-a-takiego 2008 roku, przez komendanturę miasta Murmańska.
Ważne do dnia takiego-to-a-takiego 2009 roku..."
Poza tekstem ojca porażała także fotografia figurująca w tym dokumencie. Była barwna!
To, że siedział przed nim zagraniczny szpieg, wydawało się poza dyskusją. Ale te daty w dokumencie! Przecież za oknami był rok 1946!
Ojciec zatelefonował do władimirskiego oddziału MGB (MGB - Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego, później KGB - przyp. tłumacza) i stamtąd natychmiast wysłano "czarną wronę" (żargonowa nazwa samochodu do przewożenia aresztantów lub więźniów - przyp.
redakcji) oraz grupę funkcjonariuszy. Kiedy przybyli i zabrali domniemanego szpiega do Władimira, w referenturze zastał ich telefon z Łubianki w Moskwie, gdzie już byli "w kursie dzieła". Nakazano im
zawieźć podejrzanego od razu do stolicy, nie zatrzymując się we władimirowskim oddziale MGB. I tak też czekiści zrobili: wsadzili zatrzymanego do "wrony" i pojechali do Moskwy. Potem ojciec nigdy go już nie widział.
Po jakichś dwóch czy trzech dniach do Sobinki przyjechali ludzie z Łubianki. Przesłuchali ojca i milicjantów, którzy zatrzymali tego człowieka, kazali im podpisać papier o zachowaniu wszystkiego w tajemnicy, po czym wrócili do stolicy.
Ale na tym sprawa "norweskiego szpiega" dla mojego ojca wcale się nie skończyła. Przypomniała mu się w 1949 roku, kiedy w radio podano wiadomość o utworzeniu wojskowego paktu NATO. Przecież ojciec widział ten skrót na dokumencie odebranym Pokrowskiemu trzy lata wcześniej!
Drugim przywołaniem dziwnego wydarzenia było pojawienie się w sklepach przez kilka miesięcy pamiętnego 1980 roku papierosów marki "Newport".
Ojciec doskonale zapamiętał ich biało-zielone opakowanie, które leżało przed nim na biurku w 1946 roku. Teraz ojca nie ma już wśród żywych i mogę mówić o tym incydencie swobodnie. Ale od wielu lat nie dają mi spokoju różne pytania. Jakie były dalsze losy Pokrowskiego? Czy istnieją w archiwach Łubianki lub władimirskiego KGB jakieś dokumenty, które mówią o tym wydarzeniu, a
jeśli tak, to kiedy zostaną odtajnione? Jaki mają okres niejawności? I najważniejsze: co to takiego te "strefy okupacyjne" i "strefy odpowiedzialności" w 2008 roku? Jak to wszystko ma się do Rosji?
Nie znam oczywiście odpowiedzi na żadne z pytać postawionych przez Taisę Iwanowną.

 


  • 0



#8

Shay.

    Herszt Bandy

  • Postów: 356
  • Tematów: 33
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Twitter mówi, że to wszystko to plotki, a rosyjskojęzyczne media dementują. Wydaje się to być wrzutką, chociaż pewności nigdy mieć nie można.

 

 

Vaquowsky- fantastyka, ale również podbijam. Tej" creepypasty" jeszcze nie czytałem.


Co do samego Putina- on nie jest szalony. Genialnie strategicznie prowadzi swoje poczynania. Zdobył Krym, najważniejszy punkt Morza Czarnego bez żadnych przeszkód. Z europejskimi przywódcami bawi się w kotka i myszkę. Konsekwentnie, z chłodem i żelaznym spokojem realizuje scenariusze, które opracował najprawdopodobniej wiele lat wcześniej. Na stwierdzenie, że Putin jest szalony, może pozwolić sobie właśnie ktoś na forum czy w tramwaju. Gdy widzę osoby pojawiające się w mediach- dziennikarzy, a nawet- o zgrozo- polityków, mówiących, że" Putin oszalał", nie mogę wprost uwierzyć, jak skrajnie nieodpowiedzialni ludzie rządzą naszym krajem.


 


  • 3

#9

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Bo ak się dzieciarnię urabia całe życie w zasadę pacyfizmu, to tak jest. Niestety Rosja pacyfistyczna nie jest i pacyfizmem nie należy jej odpowiadać.

 

Putin pewnie żyje, ale raczej jest zmęczony, więc różnie to może być.


  • 0

#10

Dexter.
  • Postów: 306
  • Tematów: 11
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Rosję mogą czekać wielkie zmiany. Ciekawe jakie skutki to przyniesie. Oczywiście o ile okaże się, że z Putinem rzeczywiście jest coś nie tak, ale w jakim celu mieliby to ukrywać? Czy jeśli powiedzieli by otwarcie, że coś jest z nim nie tak to wybuchła by jakaś panika? 

Osiris, chodzi Ci o ten incydent z aresztowaniem Amerykanina, o którym mówiła córka jakiegoś wysoko postawionego członka KGB? Bodajże znaleziono u niego dokumenty z przyszłości i papierosy, które zaczęto produkować wiele lat później, zaś sytuacja miała miejsce w czasach zimnej wojny. Z chęcią przeczytałbym jeszcze raz ten artykuł, bo pamiętam że był ciekawy a i chyba gdzieś się zapodział na naszym forum.

 

edit

Trochę za długo pisałem:)


Użytkownik Dexter edytował ten post 12.03.2015 - 23:23

  • 0



#11

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Shay, a mnie śmieszy natomiast pisanie, że Putin to genialny taktyk. Jak na razie to widać, że rządzą nim bardziej ego-ambicjonalne pobudki, a nie logiczno-strategiczne podejście do sprawy. A takie imperialne podejście bardzo często wygląda na szalone i tak jest właśnie w tym przypadku. Genialną strategię dla własnej polityki to ma USA - wojny z dala od domu, nie zagrabianie terenów(dodatkowe problemy), udawanie przyjaciół, wykorzystywanie, zbieranie łupów i ucieczka, może dlatego USA jest tak znienawidzone przez wielu, ale ich polityka jest bardzo dobra, całkowicie przeciwna od tej Rosyjskiej, czyli - wojny obok siebie, zastraszanie sąsiadów, zrywanie umów i traktatów, wrogie nastawienie do wszystkich, zagrabianie ziemi i wpadanie w kolosalne długi, etc.


  • 3



#12

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

, ale w jakim celu mieliby to ukrywać? Czy jeśli powiedzieli by otwarcie, że coś jest z nim nie tak to wybuchła by jakaś panika? 

 

Na Wschodzie tradycyjnie ukrywa się wiadomości o chorobach a tym bardziej o śmierci władcy. Tak byłO za pierwszego cesarza Chin, po śmierci  Czyngiz Chana. Oraz po śmierci Stalina . Podobnie bodaj po śmierci Andropowa i Breżniewa.  Wierchuszka władzy w Rosji zawsze załatwia to między sobą i niechce żadnych nacisków z strony polityków 2 kategorii czy słóżb specjalnych czy armii.


  • 1



#13 Gość_osiris

Gość_osiris.
  • Tematów: 0

Napisano

Ja nie przeczę, że Putin jest świetnym strategiem ale - moim zdaniem - dalej twierdzę że jego poczynania są szalone.

Jego założenia są słuszne ale do pewnego etapu tej rozgrywki.

Chyba jednak nie przewidział, że uległość zachodnich polityków też ma swoje granice.

To są inne demokracje niż "demokracja ruska"


  • 0

#14

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy polityka USA jest bardzo dobra? Zależy jaka, jeśli chodzi o bliskowschodnią to jest żałosna, zresztą nie tylko jej, ale i cała ta polityka świata zachodniego, jej wiara w demokrację liberalną i entuzjastyczne podejście np do Arabskiej Wiosny Ludów. Tutaj to polityka Rosji jest akurat świetna.


  • 0

#15

Moltenlair.
  • Postów: 423
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że polityka USA jest świetna. My, europejskie pieski szczekamy na Rosję, patrzymy jak kursy naszych walut sa gwałcone, a za dolara musimy już płacić niemal 4 złote (lub ponad, jeśli korzystasz z paypal). No nic tylko się cieszyć z poczynań naszych kochanych sojuszników :)


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych