Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dziwny obiekt na niebie (Kraków).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#16

Blackhawk.
  • Postów: 165
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W tym smogu jakieś gwiazdy można dostrzec ? ;) Tak jak wyjaśnił kolega już wcześniej - to był Syriusz.Niestety zagadka  rozwiązana... Swoją drogą, nie chcę zakładać nowego tematu skoro przy Krakowie już jesteśmy.  Miałem okazję niedawno obserwować obiekt, który gwiazdą na pewno nie był. Byłem w tym czasie na rynku - godzina 23. Moją uwagę przykuł dziwny czerwony, i nieruchomy punkt na niebie ( zastrzegam, że chińskie lampiony mi nieobce, to było coś innego). Punkt ów świecił stałym czerwonym światłem ( brak jakichkolwiek przerw w emisji, zero diod typowych dla znanych nam statków powietrznych ). W przeciągu 10 sekund od zauważenia - uwaga ! zauważyłem serię błysków. Wyglądało to dosłownie jakby było tam zamontowane kilkanaście lamp błyskowych, a wszystkie uruchomiły się w tym samym czasie. Później punkt zaczął się przemieszczać, ruch był bardzo płynny - zero zachwiań w trajektorii. Oczywiście szybko zrobiłem zdjęcie , lecz xperia arc, którą posiadam nie uchwyciła nic prócz rozmazanego obrazu. Punkt oddalił się, i zniknął za sukiennicami. Czy ktoś widział podobne zjawisko na rynku w Krakowie ? Osobiście podejrzewam, że mógł być to dron, bo innego racjonalnego wytłumaczenia nie mam. Samolot, lampion ,helikopter odpadają. 

 

p.s polecam koledze JGK czasem udać się na spacer za Kampus UJ, z dala od zabudowy i dróg -to w okolicy najlepsze miejsce do obserwacji nocnego nieba. 


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych