Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rytuał Mniejszy Pentagramu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
51 odpowiedzi w tym temacie

#16

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego wprowadzasz chaos do dyskusji.

Placebo nie równa się rytuał, i nim nie będzie.
Jeśli istnieją nurty opierające się na rytuale, chociażby przywołany przez Ciebie NLP to co? jak myślisz? NLP korzysta z rytuału czy nie?  

Co za rozmowa do której wrzuca się wszystko - istny eklektyzm w rozmowie. 


  • 0



#17

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

@Aidil, NLP korzysta z rytuałów? Oj, do takich wniosków można dojść jak się nie wie czym jest NLP, dlatego faktycznie dalsze ciągnięcie dyskusji nie ma sensu, musisz nadrobić luki w wiedzy aby to miało jakikolwiek sens.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#18

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

 

efekt działania rytuałów można podciągnąć do działania efektu placebo, który jest zależne od człowieka, jego nastawienia i przez to wszelkie efekty rytuału są subiektywne i arbitralne. Wpływ NLP czy innych metod psychomanipulacji również może odgrywać istotną rolę w tym zakresie, podobnie jak metody wykorzystywane przy przesłuchaniach, zmęczenie danej osoby czy to samym przesłuchaniem czy to kilkugodzinną modlitwą czasem pozwala przejść zdrowemu na umyśle człowiekowi w stan "offline" gdzie jest w stanie uwierzyć w każde brednie, i nie jest to wymysł a wynik naukowych badań.

 

 

 

...


 

 

.... Oj, do takich wniosków można dojść jak się nie wie czym jest NLP, dlatego faktycznie dalsze ciągnięcie dyskusji nie ma sensu, musisz nadrobić luki w wiedzy aby to miało jakikolwiek sens.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powinieneś zrewidować swoje poglądy.  

Uciekasz od rozmowy wprowadzając co chwilę nowe wątki zamiast skupić się na jednej kwestii. 

Oceniasz mnie bez przerwy na podstawie swoich wyobrażeń^^,  masz do nich prawo, podobnie jak masz prawo w nie wierzyć, i twierdzić że są prawdziwe.

Właśnie teraz^^,  eh.


Użytkownik Aidil edytował ten post 08.03.2015 - 09:20

  • 0



#19

Auegamma.
  • Postów: 218
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam,

 

jako analogię, ciężko jest dyskutować z kimś o tym jak powstają tzw. galaxy clusters z kimś kto wierzy że słońce, księżyc i inne ciała niebieskie krążą wokół ziemi.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


  • 0

#20

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam,

 

jako analogię, ciężko jest dyskutować z kimś o tym jak powstają tzw. galaxy clusters z kimś kto wierzy że słońce, księżyc i inne ciała niebieskie krążą wokół ziemi.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

 

 

Daleko odbiegłeś od meritum tego tematu - na rzecz przemożnej chęci zdyskredytowania rozmówcy czym wystawiłeś sobie sam ocenę przedstawiając się jako osoba bez umiejętności prowadzenia merytorycznej dyskusji. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie to masz rację, opuść go.

 

Gwoli ścisłości przytocz moje wypowiedzi dotyczące budowy wszechświata, planet i ich trajektorii.  Jak na razie jesteś gołosłowny.

 

Sam temat jest interesujący i to na wielu płaszczyznach tych ezoterycznych jak i egzoterycznych,  ale jak wszystkim już wiadomo nie tu.


Użytkownik Aidil edytował ten post 08.03.2015 - 09:55

  • 0



#21

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A kto jest bardziej merytoryczny: ktoś przedstawiający racjonalne wyjaśnienia, czy ktoś wierzący w magię geometrii wykreślnej?

Cała "magia" pentagramów, kółek, rytuałów i innych takich dzieje się tylko w głowach chcących usilnie wierzyć w te bzdury. Oczekujesz określonego efektu, metaforycznie machasz zdechłą kurą i efekt zachodzi, bo mózg jest tak zbudowany, by oszukiwać swojego użytkownika. Tylko aby to wiedzieć, trza czytać poważniejsze publikacje, niż "Wróżka", Aidil.
  • 0



#22

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

A kto jest bardziej merytoryczny: ktoś przedstawiający racjonalne wyjaśnienia, czy ktoś wierzący w magię geometrii wykreślnej?

Cała "magia" pentagramów, kółek, rytuałów i innych takich dzieje się tylko w głowach chcących usilnie wierzyć w te bzdury. Oczekujesz określonego efektu, metaforycznie machasz zdechłą kurą i efekt zachodzi, bo mózg jest tak zbudowany, by oszukiwać swojego użytkownika. Tylko aby to wiedzieć, trza czytać poważniejsze publikacje, niż "Wróżka", Aidil.

 

@Urgon  jaki jest Twój plan?  co chcesz osiągnąć?  Chcesz obrazić mnie?  czy osoby wykonujące zawód wróżki?  
 

Uważasz ze jesteś merytoryczny w zainicjowanym temacie?

Co za porażka.


Użytkownik Aidil edytował ten post 08.03.2015 - 10:24

  • 0



#23

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

,,Gwoli ścisłości przytocz moje wypowiedzi dotyczące budowy wszechświata, planet i ich trajektorii.  Jak na razie jesteś gołosłowny. "
Przecież to była analogia, czyli porównanie, a nie stwierdzenie, że chodzi o rzeczywiste poglądy.

Rytuały mają skutek tylko psychologiczny i żadny inny. Porównanie tego do Nlp jest trafne. Nie ma innych mechanizmów na których by polegały wymyślone praktyki magiczne.
  • 0



#24

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

@Wszystko, oszczędź sobie tłumaczenia kolegów których intencje aż nadto widać.  

Prowadzona rozmowa daleka jest od bycia merytoryczną lecz cały czas prowadzona jest z chęcią zdyskredytowania rozmówcy.  
Używając cytatu lub wprowadzając analogię do czego powinno się zamieścić informację o takim zabiegu erystycznym. 

 


Witam,

 

musisz nadrobić luki w wiedzy aby to miało jakikolwiek sens.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


ciężko jest dyskutować z kimś o tym jak powstają tzw. galaxy clusters z kimś kto wierzy że słońce, księżyc i inne ciała niebieskie krążą wokół ziemi.

 

Pozdrawiam,

Auegamma


AVE...

A kto jest bardziej merytoryczny: ktoś przedstawiający racjonalne wyjaśnienia, czy ktoś wierzący w magię geometrii wykreślnej?

Oczekujesz określonego efektu, metaforycznie machasz zdechłą kurą i efekt zachodzi, ... Tylko aby to wiedzieć, trza czytać poważniejsze publikacje, niż "Wróżka", Aidil.


Użytkownik Aidil edytował ten post 08.03.2015 - 11:51

  • 0



#25

Urgon.
  • Postów: 1297
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Aidil, dla ciebie.

 

offtop2.gif

 

Urgon, dla ciebie.

 

Kronikarz


  • 1



#26

Aidil.

    Są ci co wstają z łózka, i ci co ewentualnie wstają z kolan.

  • Postów: 4469
  • Tematów: 89
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

AVE...

Aidil, dla ciebie.

 

 

Na tyle tylko Ciebie stać?
To miała być merytoryczna rozmowa w twoim wydaniu?

Zarzucasz mi trelowanie? A to co robisz jak nazwiesz?

 

Nie miałam pojęcia że angażując się w ten interesujący temat  jakim jest historia Pentagramu i mnóstwa odwołań do jego działania
a z jakim zwiazane jest nasze życie codzienne narażę  całą wiedzę o Nim na powyższe potraktowanie.  
Bawcie się dobrze, znikam.


Użytkownik Aidil edytował ten post 08.03.2015 - 11:26

  • 0



#27

KenT.
  • Postów: 7
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

AVE...

A kto jest bardziej merytoryczny: ktoś przedstawiający racjonalne wyjaśnienia, czy ktoś wierzący w magię geometrii wykreślnej?

Cała "magia" pentagramów, kółek, rytuałów i innych takich dzieje się tylko w głowach chcących usilnie wierzyć w te bzdury. Oczekujesz określonego efektu, metaforycznie machasz zdechłą kurą i efekt zachodzi, bo mózg jest tak zbudowany, by oszukiwać swojego użytkownika. Tylko aby to wiedzieć, trza czytać poważniejsze publikacje, niż "Wróżka", Aidil.

 

 

Wszędzie jest Ciebie pełno. Ktoś opisuje jak zrobić rytuał a Ty byś tylko pisał, że wszystko jest fejkiem... Jesteś takim typowym trollem nic więcej..

 

Pokazujesz właśnie poziom swojego intelektu i wiedzy wyzywając od gimbusów..

 

Mi się udał wiatraczek widać, że masz ogromną wiedzę to powiedz w jaki sposób on zaczął się kręcić gdy go nie dotykałem?

PS: Mam filmik gdy jeszcze się tym zajmowałem i widać, że nie dotykam go, lecz nie będę go publicznie udostępniał.


  • 1

#28

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

PS: Mam filmik gdy jeszcze się tym zajmowałem i widać, że nie dotykam go, lecz nie będę go publicznie udostępniał.

 

Jakie to pospolite tutaj. Mam udokumentowane zjawisko para na filmie ale nie będę go pokazywał publicznie bo mam takie widzi mi się. Jednocześnie będę marudził że nikt nie chce mi wierzyć w moje historie para... no to jest słodkie xD

 

I niech nie mają później zwolennicy duchów bólu tylnej części ciała o to po co jest to forum skoro takie jest podejście do tematu.


  • 0



#29

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Aidil

I właśnie tylko na tyle go stać, żeby obrazić drugą strone, tak pisze o Urgonie i reszcie osób jego pokroju tutaj na forum. Z nimi dyskusja na nie wygodne, paranormalne i tematy podważające oficjalne stanowiska w środowiskach "naukowych", "rządowych" itd nie ma sensu, lepiej nie tracić za dużo energii na wymiane poglądów z takimi ludzmi, bo zauważyłem że próbuje Cie tylko ośmieszyć, zreszta nie tylko Ciebie.

 

offtop2.gif

 

Od takich informacji jest PW. 

 

Kronikarz


  • 0

#30

Michałek.
  • Postów: 14
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Cóż. W ogóle nie widzę powodu dla którego marnujecie siły i mącicie sobie wodę. Coś co jest oczywistą antropologiczną bzdurą. Magia to słowo wytrych do świata innych poziomów energetycznych, działa bo ludzie w to wierzą ale w gruncie rzeczy jest produktem wtórnym. Liczyłem że na tym forum są ludzie którzy chcą sobie pomóc w wytłumaczeniu tego czym na co dzień się nikt nie zajmuje, a tu widzę jakieś głupie targi. Może niech każdy się zamknie w swoich kręgach i nie interferuje jakimiś stereotypami na resztę.


Użytkownik Michałek edytował ten post 18.03.2015 - 15:04

  • 1


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych