Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biało-złota czy niebiesko-czarna?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
75 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Tajemnicza sukienka (33 użytkowników oddało głos)

Jaki kolor ma sukienka?

  1. biało-złoty (7 głosów [21.21%])

    Procent z głosów: 21.21%

  2. czarno-niebieski (17 głosów [51.52%])

    Procent z głosów: 51.52%

  3. niebiesko-złoty (6 głosów [18.18%])

    Procent z głosów: 18.18%

  4. inny (3 głosów [9.09%])

    Procent z głosów: 9.09%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1

letskilleachother.
  • Postów: 9
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Z pewnością część z Was słyszała już o fenomenie sukienki, który w przeciągu kilkunastu godzin obiegł cały świat, a dziś był nawet wspomniany w naszych polskich “Wiadomościach”. Wszystko zaczęło się od postu na Tumblrze… a potem słynne zdjęcie można było znaleźć już we wszystkich mediach, społecznościowych i nie, przy czym wszyscy zadawali sobie pytanie: jaki jest kolor sukienki?

 

Bardzo szybko oczywiście znalazły się też próby wyjaśnienia tego fenomenu. Jak tłumaczy Science Daily, człowiek posiada coś takiego jak colour consistency — umiejętność rozpoznawania kolorów zarówno w jasnym jak i ciemnym świetle. Jednak w przypadku zmiany jego barwy może się to zmienić. Długość fali świetlnych odbitych od przedmiotu znacznie zmienia się w zależności od rodzaju oświetlenia. Kolor przedmiotu pozostaje taki sam. Dlatego też, ponieważ zdjęcie jest zrobione w świetle z niebieskim zabarwieniem, niebieski odcień sukienki może odbijać biały kolor, a, choć ona sama jest w rzeczywistości niebiesko-czarna, niektórym wydaje się biało-złota.

 

Jaki kolor ma dla Was? :D

Ja najpierw widziałam ją jako biało-złotą, później niebiesko-czarną, a później znów — biało-złotą…

 

EDIT: Zgodnie z sugestią Cadavery dodaję ankietę.


Użytkownik letskilleachother edytował ten post 01.03.2015 - 08:30


#2

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jak dla mnie to jest niebiesko-żółta. A w zasadzie to jasnoniebiesko/fioletowo-złota.

Czyli najbliżej do odpowiedzi niebiesko-czarna, która jest prawidłowa. ;)





#3

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja widziałem obydwie wersje. Kolor tła się nie zmienił, przełączyłem zakładki w przeglądarce na kilka minut i tyle. Nie jest to .gif, sprawdzałem :D


Użytkownik Monolith edytował ten post 28.02.2015 - 22:33


#4

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Na początku była biało-złota, dzień później była niebiesko-czarna i tak ją teraz widzę.





#5

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Dla mnie była niebiesko-czarna, ten czarny lekko złotawy.



#6

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Gołym okiem we wszystkich wersjach zdjeć jakie są w Internecie widać, że jest niebiesko czarna ale ponieważ tkanina jest typu ,jedwab' daje to perłowy poblask i tyle.

 

Acha w jednej wersji na siłę w tym głównym czarnym pasku w talii można się doszukiwać czegoś ciemno zlotego ale na miłosć Boską ten dominujący kolor to nie jest biel pod żadnym warunkiem to kolor ciemnoniebieski! Naprawdę nie wiem gdzie tam widzicie biały kolor 0_0

 

By rozstrzygnąć trzeba by było zobaczyć tą sukienkę na kimś albo w ruchu a znane jest tylko jedno ujęcie.

 

 

A photo-shop potwierdza ze akurat na tym ujęciu sukienka jest niebiesko czarna

 

 

 

Zabawne bo w 1szym filmiku gośc tlumaczy to niewidzeniem pewnych barw..czyli niektórzy nie widzą dobrze i haczą o daltonizm? 0_0


Użytkownik Cadavera edytował ten post 28.02.2015 - 22:59


#7

Jooe.
  • Postów: 212
  • Tematów: 32
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Ja i cała rodzina widzi niebiesko czarne barwy podlatujące pod różne żółtawe obrazki, natomiast niektórzy mi gadali, że ich cała rodzina widzi białe i złote kolory



#8

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

A u mnie jest niebiesko złota.





#9

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niebiesko-czarna ale ze złotawym połyskiem.





#10

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Ja tam widziałem na 100% biały z lekkim niebieskawym odcieniem. To, co czasami jest czarne, jest stuprocentowo złote.



#11

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Panowie i Panie ci co widza gdzieś biały zamiast niebieskiego mają jakiś dziwny próg wrażliwości na kolory albo jakąś odmianę daltonizmu.

Co do czerni zdarza sie ze połyskliwy materiał- sztuczna satyna, jedwab itp. nawet jesli są czarne to mogą mieć brunatny/złotawy poblask

no zresztą pomyślcie - do niebieskiego zloty słabo pasuje ale czerń i niebieski to mistrzowskie połączenie. Ja bym w ogole dodala ankietę ;p


Użytkownik Cadavera edytował ten post 28.02.2015 - 23:33


#12

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

@Cadavera - nie mam daltonizmu, ewentualnie inna wrażliwość w chodzi w grę, ale nic takiego wcześniej nie zauważyłem. Tu nie chodzi o połyskliwość materiału tylko fakt, że ten sam obraz w tym samym otoczeniu odbieramy inaczej, a zmiana następuje po kilku minutach nie patrzenia nań. Tak jest u mnie.



#13

noxili.
  • Postów: 2849
  • Tematów: 17
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Niewiem o co chodzi . Fotka przy źle ustawionym balansie bieli i znacznycm prześwietaleniu pokazuje dziwne kolory. A jakie były oryginalne nie dowiemy raczej sie nigdy z analizy takiego zdjęcia .

 

niebieskie koty , choinka i podłoga.Niech ktos zgadnie jakiego koloru jest ta ściana.

SwQJLYA.jpg

Niebieski ogród

kd25afq.jpg

Niebieskie wnętrze wędzarni

 

o9fZ78j.jpg

 

 

Czy chodzi o coś innego???





#14

Zwiezda.
  • Postów: 26
  • Tematów: 5
Reputacja Kiepska
Reputacja

Napisano

Ja nie słyszałem o żadnej sukience. I co w tym niezwykłego. Jakiś ciuch z ciucholandu. W życiu bym się nad tym nie zastanawiał. Trochę mnie denerwuje szum wokół jakiejś kiecki. 

 

Ps. jest niebiesko-błotna na tej akurat fotce (czy jest tak w rzeczywistości nie wiem). A błotny kolor przechodzi w czarny w cieniu.

A najpewniej to jakaś burza w szklance wody i robienie ludzi w balona

 

Ps2. u fotografa lampa błyskowa zmieniła mi kolor włosów

Ps3. w jednej z sieciówek oświetlenie tam również zmieniło mi kolor włosów.


Użytkownik Zwiezda edytował ten post 01.03.2015 - 13:12


#15

ThePrz.
  • Postów: 168
  • Tematów: 9
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Niebiesko-czarna, gdzie wy tam złoty widzicie?  :wtf:  Może to coś związanego z starzeniem się pręcików w oczach, młodzi widzą lepiej niebieski a starsi zielony, wypisujcie wiek ja 24.




 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych