Skocz do zawartości


Zdjęcie

Obowiązkowe szczepienia? TAK czy NIE?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
311 odpowiedzi w tym temacie

#46

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Artykuł jak i źródło dosyć spiskowe... Cośtam dostał, a był szczepiony? Ja jadłem kiwi i wyskoczyła mi wysypka, wygląda jak szorstkie kropki skupione na powierzchni 2 na 2 cm (mam takie w dwóch miejscach, jedno już schodzi). Mało tego, regularnie piję kakao i często choruję na zatoki. W dodatku będąc w Holandii w kwietniu zeszłego roku jadłem tosty z serem i dostałem anginy!

 

Tak właśnie widzę rozumowanie tych od "szczepienia metalami ciężkimi" :D

 

Aha, i porównanie do doktora Mengele. To coś jak ci od płodów gadający o III Rzeszy i holocauście. Po przeczytaniu 'Byłem asystentem doktora Mengele' wstyd by mi było porównywać kary pieniężne z opisanymi tak eksperymentami...

 

Argumentum ad hitlerum zawsze na topie wśród skrajnych? ;)

 

----

To chyba dzieci tych spiskowców chorują mimo szczepień. Najpoważniejsze, co miałem w życiu, to ospa wietrzna, na drugim miejscu jest angina, potem zapalenie zatok i, już dość często, standardowe problemy z zatokami.

 

 

Lekarze często dostają od przedstawicieli handlowych rozmaite prezenty w postaci wyjazdów zagranicznych na turystyczne sympozja.

No, bo inni to nie jeżdżą za granicę.

 

 

Przypomnijmy, że w wolnych krajach

Ah tak. Przecież komuna nie upadła. Zapomniałem. Żyjemy jak w Korei Północnej, tylko tam jest Słońce Narodu przeciwko szakalom z Zachodu, a u nas jest Wódz przeciwko feminazi-ateo-lewacko-homo-aborcjo-szczepionko-zapinaniopaso-podatkowym szakalom.

 

Czytam sobie dalej.

 

Tego typu przekonanie, o tym, że człowiek jest trzodą, której właścicielem są urzędnicy powoduje, że Polska zrównuje się z Koreą Północną.

No macie! Wykrakałem!

 

 

Zapewne ludzie ci nigdy nie słyszeli też czym są, szczepienie przypominające, bo gdyby słyszeli, wiedzieliby, że dorośli też muszą się szczepić przez całe życie.

Przecinki w niewłaściwych, miejscach. Ludzie nie słyszeli, czym oni są, szczepienia, a Małgosia swoje włosy.

 

 

Może dojść do tego, że funkcjonariusze policji będą chodzili po domach i zabierali ludzi na przymusowe szczepienia przypominające.

Ale najpierw wyśledzą zwolenników szczepień!

 

 

Substancje zawierające metale ciężkie, a także obce DNA, według prawa powinny być w Polsce aplikowane przymusowo wszystkim dzieciom.

Przecież szczepienia to martwe lub bardzo osłabione bakterie/wirusy. Nawet w martwym organizmie znajdziemy DNA, w nukleoidach i plazmidach w przypadku bakterii i/lub wirusów. Zapraszam panów spiskowców na lekcję do 1. liceum.

 

----

Ale oni muszą mieć smutne życie. Chcesz wejść w związek? Lewacko-femi-nazi-terrorystyczne-homo-bi-indiano-kenijskie lobby atakuje ciebie i twoją rodzinę! Chcesz zawrzeć związek małżeński? Nie, homorodziny zniszczą twoje małżeństwo! Chcesz mieć dziecko? Jacyś lewacy mówią nam, że można się seksić tylko dla przyjemności, dobre sobie! Jesteś w ciąży? Jakieś aborcjonistcyzne szakale mówią ci, że mogłabyś usunąć, dobre sobie! Rodzisz? Jakieś lewaki mówią ci, że wstawianie zdjęć z porodu na fejsika jest nie halo! I tak w kółko. Weźcie, już mi uszami wychodzą te spiski, namawianie, ukryte fakty, zwalczanie się... To się nadaje do leczenia, taka paranoja - KAŻDY z każdej strony świata ci zagraża...


Użytkownik McNugget edytował ten post 08.04.2015 - 17:58

  • 2

#47

skittles.
  • Postów: 1323
  • Tematów: 8
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Polskie państwo zdecydowało wesprzeć krucjatę koncernów farmaceutycznych przeciwko rodzicom, którzy odmawiają wstrzykiwania swoim dzieciom rtęci, formaldehydów i innych trucizn promowanych jako zbawienne szczepionki. Po fazie propagandowego ataku medialnego rozpoczęło się zastraszanie rodziców dzieci odmawiających tych potencjalnie niebezpiecznych praktyk medycznych.

 

No i bardzo dobrze. Szczerze mówiąc już dość mam słuchania o tym "wstrzykiwaniu rtęci" bo tłumaczenie tego samego kolejnym antyszczepionkowcom nie ma po prostu sensu. Wytłumaczysz jednemu, przyjdzie następny domorosły chemik, biolog i lekarz w jednym i zabawa od nowa. Trzeba działać zdecydowanie i już.


  • 1



#48

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Czy w obliczu rosnącej zachorowalności na świecie i w Polsce, powinny być wzmożone środki nacisków na rodziców w sprawie obowiązkowych szczepień, czy może ta decyzja powinna być ich indywidualną sprawą? Jakie jest Wasze zdanie?

 

Moim zdaniem powinna być ich indywidualną sprawą.


  • 0

#49

Tyiu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że szczepienia powinny być obowiązkowe, by ukrócić możliwości bezmyślnym i nieodpowiedzialnym rodzicom oraz szarlatanerii, która na nich trzepie kasę. Każdy kto interesuje się merytorycznie tematem wie, że szczepionki są tanie i skuteczne, a marketingowe, szarlatańskie ich zamienniki, propoagowane przez proepidemistów są drogie i bezskuteczne. 

 

Najzabawniejsze jest to, że masa osób wypowiada się w tym temacie, bo przeczytała jakieś głupoty w Internecie, a mało kto zasięgnął do fachowej literatury dotyczącej epidemiologii, szczepionek, metodologii badań, immunologii itd. Bo lepiej się nakręcać durnymi teoriami spiskowymi, zamiast sprawdzić jak  jest naprawdę. 


Użytkownik Tyiu edytował ten post 15.04.2015 - 23:36

  • 0

#50

owerfull.
  • Postów: 1320
  • Tematów: 5
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Oczywiście, że szczepienia powinny być obowiązkowe, by ukrócić możliwości bezmyślnym i nieodpowiedzialnym rodzicom oraz szarlatanerii, która na nich trzepie kasę. Każdy kto interesuje się merytorycznie tematem wie, że szczepionki są tanie i skuteczne, a marketingowe, szarlatańskie ich zamienniki, propoagowane przez proepidemistów są drogie i bezskuteczne. 

 

Najzabawniejsze jest to, że masa osób wypowiada się w tym temacie, bo przeczytała jakieś głupoty w Internecie, a mało kto zasięgnął do fachowej literatury dotyczącej epidemiologii, szczepionek, metodologii badań, immunologii itd. Bo lepiej się nakręcać durnymi teoriami spiskowymi, zamiast sprawdzić jak  jest naprawdę. 

powiem ci, ze ja mam w dupie twoja fachowa literature.

 

wulgaryzmy.gif

blokada14.gif

/Connor


  • 0

#51

McNugget.
  • Postów: 562
  • Tematów: 10
  • Płeć:Nieokreślona
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

 

Najzabawniejsze jest to, że masa osób wypowiada się w tym temacie, bo przeczytała jakieś głupoty w Internecie, a mało kto zasięgnął do fachowej literatury dotyczącej epidemiologii, szczepionek, metodologii badań, immunologii itd.

Jeśli w grę wchodzi "prawo do własnych poglądów", często nauka idzie w cień. Zwłaszcza w kwestii religii - możecie rozmawiać o 10 argumentach za i przeciw (naukowych) na DOWOLNY temat, ale na końcu i tak ktoś zarzuci ci "no ale nadal mam prawo wierzyć w co chcę!" - i nauka idzie się chędożyć, bo dalej ma prawo do własnych poglądów... Dlatego uważam, że w takich kwestiach jak szczepienia wszelcy fanatycy i fanatycy spisków powinni zostać wyłączeni z dyskusji. To jest kwestia naukowa, a nie "kolor ratusza mi się nie podoba".

 

Mnie z głupot 'przeciw' rozwaliło "wstrzykiwanie obcego DNA". To jak argument przeciwko zrobieniu sałatki warzywnej brzmiący "bo musimy użyć warzyw" - no przecież na tym to polega...


  • 0

#52

Tyiu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Nasze władze powoli idą po rozum do głowy i w kolejnych miastach wprowadza się zakaz przyjmowania nieszczepionych dzieci do żłobków i przedszkoli:

http://www.rynekzdro...50976,1018.html

http://www.rynekzdro...51108,1018.html

Powinni to odgórnie wprowadzić w całej Polsce.


  • 0

#53

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nasze władze powoli idą po rozum do głowy i w kolejnych miastach wprowadza się zakaz przyjmowania nieszczepionych dzieci do żłobków i przedszkoli:

http://www.rynekzdro...50976,1018.html

http://www.rynekzdro...51108,1018.html

Powinni to odgórnie wprowadzić w całej Polsce.

 

I bardzo dobrze, obawiam się jednak, że to tylko kiełbasa wyborcza - zobaczymy ile z tych postanowień i zmian zostanie po zakończeniu wyborów.


  • 0



#54

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Na temat obowiązkowych szczepień jestem oczywiście na NIE. Każdy ma prawo własnego wyboru, każdy jest wolnym człowiekiem i sam powinien decydować, przymus to chory pomysł. Tu chodzi o duże pieniądze z tych szczepień i kontrole społeczeństwa, wiele szczepionek okazało sie w przeszłości nieskutecznymi, odnotowane tez było wiele zgonów po szczepieniach. Każda próba przymusu jest dla mnie nie do przyjęcia.


  • -1

#55

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

dzieci tzw. oświeconych powinny być szczepione w pierwszej kolejności.


  • 0



#56

OpenYourMind.
  • Postów: 272
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

 Odpisałbym Ci w podobny sposób, ale odpuszcze lamusie, który dałby sobie zaaplikować nawet *****, gdyby "góra" stwerdziła że tak jest najlepiej.

 

ostrzezenie.gif

 

Właśnie odpisałeś i to dużo gorzej. Wyluzuj. Obraza plus wulgaryzm.

 

Kronikarz


  • -3

#57

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W zasadzie nie interesuje mnie co ze swoim zdrowiem robią te ,,otwarte" umysły, ważne jest żeby te miernoty nie zakażały tych normalnych.


  • 1



#58

Last Sicarius.

    Ostrzewtłumie

  • Postów: 1437
  • Tematów: 84
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 3
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

każdy jest wolnym człowiekiem i sam powinien decydować

 

Jeśli ktoś uważa, że to zamach na wolność, to jest idiotą, albowiem wolność to nie tylko prawo do robienia tego, co się chce, ale też branie odpowiedzialności za swoje czyny. Szczególnie, gdy od decyzji jednej osoby zależy zdrowie i życie innych.~"Urgon"

 

Tyle w temacie.

 

Pewnie przymus chodzenia do szkoły, przestrzegania prawa karnego, też jest zły bom ja wolny człowiek być?

 

Jak komuś się nie podoba to zawsze droga wolna aby wyjechać na jakieś pustkowie i  żyć na wolność bez żadnej władzy D: I przy okazji nie narażać innych.


Użytkownik Ostrzewtlumie edytował ten post 26.04.2015 - 11:32

  • 0



#59

Kronikarz Przedwiecznych.

    Ten znienawidzony

  • Postów: 2247
  • Tematów: 272
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 8
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 Każda próba przymusu jest dla mnie nie do przyjęcia.

 

A zasady ruchu drogowego respektujesz? Czy jeździsz na czerwonym, po chodniku i pod prąd? Bo to przecież przymus - narzucają Ci jak masz się poruszać po drodze.

Żyjesz w społeczeństwie, w którym ustanowione jest jakieś prawo i musisz się do niego stosować. Jak nie chcesz, to zamieszkaj na pustyni w przyczepie kempingowej i poluj na kojoty o poranku. Nikt Ci nie będzie niczego narzucał.


  • 0



#60

Tyiu.
  • Postów: 34
  • Tematów: 2
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Na temat obowiązkowych szczepień jestem oczywiście na NIE. Każdy ma prawo własnego wyboru, każdy jest wolnym człowiekiem i sam powinien decydować, przymus to chory pomysł. Tu chodzi o duże pieniądze z tych szczepień i kontrole społeczeństwa, wiele szczepionek okazało sie w przeszłości nieskutecznymi, odnotowane tez było wiele zgonów po szczepieniach. Każda próba przymusu jest dla mnie nie do przyjęcia.

Rzecz w tym, że nieszczepienie może być groźne dla ogółu populacji, dlatego nie powinno być tutaj mowy o wolności wyboru. Druga rzecz, to szczepionki są kwestią, której masa ''prostych ludzi'' nie rozumie, przez co dają się naiwnie złapać na marketing np. homeopatów (i innych szarlatanów), którzy zarabiają na antyszczepionkowcach. W sprawach merytorycznych decydować powinny osoby kompetentne, wyspecjalizowane w danej dziedzinie, a nie większość. Trzecia kwestia, to szczepionka jest korzystna dla samego zainteresowanego sprawą, nawet jeśli on tego nie rozumie. A czwarta, to szczepionki są demonizowane (że wywołują autyzm czy śmierć itd.), mimo braku dowodów, za to masa dowodów wskazuje na coś przeciwnego - że nie ma tutaj korelacji. Zanim szczepionka wejdzie na rynek przechodzi masę testów, na liniach komórkowych, na zwierzętach, na ludziach, a dopiero potem na rynek. Oczywiście istnieje coś takiego jak skutki uboczne szczepionek, co zresztą nie jest żadną skrzętnie ukrywaną przez firmy farmaceutyczne tajemnicą (jak to głoszą antyszczepionkowcy). Rzecz w tym, że takimi skutkami nie są zgony czy autyzm. A samo występowanie skutków ubocznych poszczepiennych to zwykle wynik wykonania szczepienia w złym czasie, dlatego zwłaszcza u małych dzieci, przed szczepieniem powinno się robić choćby morfologię krwi z rozmazem leukocytów. No i jeszcze jedna sprawa - szczepionki są skuteczne w przeciwieństwie do metod szarlatańskich, promowanych przez antyszczepionkowców. A do tego tańsze.


Użytkownik Tyiu edytował ten post 26.04.2015 - 12:18

  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych