Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie wiem, co mam o tym myśleć.

nawiedzone mieszkanie duch video paranormalne strach obawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#16

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Najdziwniejsze w całej tej opowieści jest to, że kiedy przeczytałem jej pierwszą część (z fragmentem o szklanym łabędziu powieszonym na sznurku od rolety) to skojarzyłem, że niedawno czytałem dokładnie taki sam fragment czyjejś opowieści na tym forum.

Pamiętam też, że nawet chciałem dać jakąś odpowiedź do tamtego tematu (ale w końcu nie dałem)

Zacząłem gorączkowo przeszukiwać podobne tematy i nic nie znalazłem.

Stwierdziłem zatem, że być może autorka "podbiła" swój własny temat, dodając do niego drugą część - nie na zasadzie edycji tylko w postaci odpowiedzi, przy czym dwie jego części połączyła w jeden tekst.

Sprawdziłem ale to też nie to - przecież autorka zarejestrowała się zaledwie dzień wcześniej, przed napisaniem tego tematu.

 

Uznałem zatem, że musiałem się pomylić ale wtedy dobił mnie Wszystko, że swoim tekstem o tym, że giną tylko małe przedmioty - bo to też już czytałem.

Jeżeli okaże się, że Wszystko napisał ten tekst po raz pierwszy, to będę musiał uznać, że przewidziałem powstanie tego tematu :D

Wszystko - pisałeś już coś takiego kiedyś? Odpowiedz, bo ta niepewność mnie zabije :D

 

Zeby była jasność - pisze to zupełnie poważnie.

 

A wracając do tematu (tak na wszelki wypadek przed posądzeniem o spam :D)

 

Żadne z tych zdarzeń nie nosi dla mnie znamion dziwności.

O łabędziu (po imprezie) - nawet szkoda wspominać. Nawet jak ktoś powiesił, to mógł najzwyczajniej nie pamiętać, bo na takich imprezach spożywa się sporo alkoholu.

 

Znikające rzeczy? Mi zginęła na moich oczach praktycznie czysta płyta cd - do dziś się nie odnalazła. To jest dopiero dziwne, a nie to, że coś tam się zapodzieje.

 

Klaskanie? Jeden "klask" w nocy może być czymkolwiek - nawet jak powtarza się regularnie. Czytałem tu już o pukaniu i dzwonieniu do drzwi i nadal nikt nie był w stanie udowodnić, że to faktycznie miało miejsce (i że nie miało przyczyn zupełnie banalnych).

 

Pożegnanie dziadka? Cóż - powiedziałbym , ze to zwykłe "chciejstwo" zasmuconych członków rodziny. Bukiecik nie potrzebuje wiatru żeby się przewrócić - wystarczy mało stabilny flakonik.

 

No i na koniec ten filmik. W sumie, to wyjaśnienie z owadem typu mol najbardziej do mnie przemawia - to coś faktycznie wygląda "motylowato".

Gdyby nie to, to podejrzewałbym jakąś zabawkę dla dziecka w stylu: mały fruwający motylek puszczony przed kamerą dla żartów.

Dlaczego?

Bo nie widzę sensownego powodu, dla którego ktoś miałby filmować pusty przedpokój.


  • 0



#17

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pisałem o tym w innym temacie że znikają tylko małe rzeczy, które łatwo zgubić. Nie wiem jaki to był temat, ale chyba coś o duchach.


  • 0



#18

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2569
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Up
A no wlaśnie, nigdy nie widziałem tu historii gdzie znikają krzesła, lodówki czy szafy :)
  • 0



#19

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

 

 

... wielkie dzięki za fatygę ze swoim słit komciem :) Spodziewałam się tego, jak już pisałam ;) Albo jestem chora i tylko wydawało mi się, że pisałam, taką opcję też na pewno bierzesz pod uwagę  :diabel:

Dzięki, ale bardziej słodkie już dawałem i jest mi przykro, że Cię zawiodłem z ilością słodyczy. To, że jest to forum miłośników rzeczy paranormalnych, nie znaczy, że jest to forum idiotów. Zawsze, najpierw zdrowy rozsądek, badanie sprawy, a potem ew. ochy i achy. Nigdy od ochów nie zaczynamy, czego się spodziewałaś (więc o co chodzi?).

 

 

Czy ja Cię wyzywam? Nie. Więc proszę mnie nie jechać od idiotów. Zaczynam żałować, że cokolwiek tu napisałam. Myślałam, że macie inne podejście. Na szczęście na PW też odezwało się kilka osób, to krzepi. 


 

 

Prosze przeczytaj jeszcze raz to co napisał Staniq. Powiedział że to nie jest forum dla idiotow sugerując ze nie łykniemy każdej historyjki o zdarzeniach paranolmalnych jak idioci. Mowa w domysle była o nas-spoleczności forumowiczow paranormalne.pl a nie o tobie.


  • 0

#20

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Dzięki, ale bardziej słodkie już dawałem i jest mi przykro, że Cię zawiodłem z ilością słodyczy. To, że jest to forum miłośników rzeczy paranormalnych, nie znaczy, że jest to forum idiotów. Zawsze, najpierw zdrowy rozsądek, badanie sprawy, a potem ew. ochy i achy. Nigdy od ochów nie zaczynamy, czego się spodziewałaś (więc o co chodzi?).

 

Czy ja Cię wyzywam? Nie. Więc proszę mnie nie jechać od idiotów. Zaczynam żałować, że cokolwiek tu napisałam. Myślałam, że macie inne podejście. Na szczęście na PW też odezwało się kilka osób, to krzepi. 

A czy ja Cię wyzwałem? Czytaj ze zrozumieniem. Mamy inne podejście, ale nie zaczynamy od ślinienia się na widok zdjęcia ducha, tylko sprawdzamy, czy to nie fejk. Historii podobnych do Twojej są tu dziesiątki, a często akcja nie trzyma się kupy i autor nie potrafi odpowiedzieć na proste pytania, albo ma pretensje, że w ogóle o cokolwiek pytamy, bo musimy mu wierzyć i już...

W tym kontekście napisałem, że nie jest to forum dla idiotów, bo tak często nas traktują autorzy swoich rewelacji. Ponad połowa takich tekstów to trollowanie czystej wody, a sceptycyzm pozwala zachować zimną krew. Postąpiłaś jak większość, nie próbujesz dyskutować, tylko się obrażasz i uciekasz "z piaskownicy", zabierając swoje zabawki.

 W podobnej atmosferze tłuczemy wiele tematów opartych na własnych historiach i przeżyciach, ale nikt nikogo nie zmusza do niczego. Jeżeli wypowiedź sceptyczna wzbudza Twoją agresję, to znaczy, że nie potrafisz dyskutować z kimś, kto ma inny pogląd na sprawę niż Ty. Przyklejasz sobie "łatkę", której później łatwo się nie pozbędziesz.

 Przypomnę więc jeszcze raz: nie jest to forum dla idiotów, dlatego nie wierzymy we wszystko, co napiszą użytkownicy, jeżeli nie ma na to dowodów. Ja osobiście w duchy nie wierzę, co nie przeszkadza mi pisać o nich historyjek. Świat jest dużo prostszy niż myślisz.






 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: nawiedzone mieszkanie, duch, video, paranormalne, strach, obawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych