Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nie wiem, co mam o tym myśleć.

nawiedzone mieszkanie duch video paranormalne strach obawa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1

Wish_You_Were_Here.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Witam.

 

W październiku ubiegłego roku wraz z chłopakiem i dzieckiem wynajęliśmy mieszkanie. Wszystko było spoko, do czasu. Zrobiliśmy małą parapetówkę, a rano znaleźliśmy powieszonego na sznurku od rolet szklanego łabędzia. Sprawdzałam, nie da się nieumyślnie tak tego zrobić. Pytałam o to ludzi, którzy u nas byli- oni tego nie zrobili.

Od pewnego czasu zaczynają znikać nam rzeczy, które leżą na wierzchu. To trochę wkurzające, chociaż śmiejemy się, że dopóki nic nas nie straszy, jest dobrze. Tylko ja mam momenty, w których czuję się bardzo dziwnie. Mam na myśli odczuwanie czegoś, co jestem w stanie wyczuć, ale nie jestem w stanie tego zobaczyć. To takie uczucie, jakby to coś żywiło się moim strachem, ale nie chciało się pokazać. Kilkakrotnie miałam takie "spotkanie" z kimś z "drugiej strony lustra", nie było to, rzecz jasna, przeze mnie prowokowane, ale wiem, kto mnie odwiedził. Mam też sposób na blokowanie takich odwiedzin, ale czasem to jest zbyt silne na zablokowanie i podczas próby zablokowania po prostu mnie dekoncentruje i nic mi z tego nie wychodzi. 

 

Nie jestem paranoiczką.

Nie jestem schizofrenikiem.

 

Wierzę w takie rzeczy, odkąd byłam świadkiem kilku takich pożegnań z bliskimi, którzy ostatni raz wpadli do mnie napsocić i odeszli. Przykłady? Ok, przykłady są najlepsze. Dziadek po swojej śmierci przyszedł do naszego domu i zrzucił fiołki alpejskie z parapetu na korytarzu. Uprzedzając pytania: nie było minimalnych szans na przeciąg w tym miejscu, a dziadek kupił je moim rodzicom, więc to był jego sposób na pożegnanie się z nami. 

 

 

Mam dla Was filmik, który nagrał kilka dni temu mój chłopak. Nagranie bez flesza, w domu był z dzieckiem (i królikiem ;) ), nikt nie byłby w stanie puszczać zajączków czy czegoś, dla wywoływania takich efektów. Często udaje się nam nagrywać takie rzeczy w tym pokoju.

 


 

 

 

Klaskanie...?

 

Drugim tematem, jakim chciałam się podzielić, a raczej poradzić, jest... Klaskanie w mieszkaniu, w którym mieszkają moi bracia. W okolicach północy lub bliżej pierwszej nad ranem, słychać klaskanie. W sumie jedno klapnięcie. W mieszkaniu pod nimi mój chłopak też się z tym spotkał- został tak wybudzony ze snu. W tym drugim mieszkaniu w zeszłym roku zmarła jedna osoba (starsza kobieta, długa choroba, nic nagłego). Ogólnie ten dom, o którym piszę, pamięta czasy wojny. Idąc od braci na dół, zawsze czuję, że muszę biec po schodach- nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć. Muszę i koniec. To taki niepokój, jakby ktoś (coś?), chciało, żebym się bała.

 

 

Czy możecie mi pomóc "zdiagnozować" te dwa problemy? Liczę się z tym, że możecie napisać, że powinnam się położyć do szpitala, ale długo zwlekałam z napisaniem posta i mam wrażenie, że dobrze trafiłam.

 

 

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich wierzących w inne sprawy niż "Jest jeden Bóg" ;)

 

 

Wish_You_Were_Here


Użytkownik Wish_You_Were_Here edytował ten post 26.02.2015 - 14:25

  • -1

#2

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Te znikające rzeczy, to robota Pożyczalskich, takich małych pałętających się pod nogami. Pożyczają, bo do czegoś im potrzebne. Później oddadzą, ale nigdy nie odkładają tego w miejsce, skąd brali.

A te zajączki... jakie zajączki, tam królik jest, a nie zajączki, a piórko podrzucane ruchami powietrza, to żadne duchy. Cóż, popracujcie jeszcze nad efektami specjalnymi.

Że Wam się ludzie chce...





#3

Wish_You_Were_Here.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Te znikające rzeczy, to robota Pożyczalskich, takich małych pałętających się pod nogami. Pożyczają, bo do czegoś im potrzebne. Później oddadzą, ale nigdy nie odkładają tego w miejsce, skąd brali.

A te zajączki... jakie zajączki, tam królik jest, a nie zajączki, a piórko podrzucane ruchami powietrza, to żadne duchy. Cóż, popracujcie jeszcze nad efektami specjalnymi.

Że Wam się ludzie chce...

Czytałam forum wcześniej, spodziewałam się takiej odpowiedzi, więc wielkie dzięki za fatygę ze swoim słit komciem :) Spodziewałam się tego, jak już pisałam ;) Albo jestem chora i tylko wydawało mi się, że pisałam, taką opcję też na pewno bierzesz pod uwagę  :diabel:


  • -1

#4

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Witam.

 

W październiku ubiegłego roku wraz z chłopakiem i dzieckiem wynajęliśmy mieszkanie. Wszystko było spoko, do czasu. Zrobiliśmy małą parapetówkę, a rano znaleźliśmy powieszonego na sznurku od rolet szklanego łabędzia. Sprawdzałam, nie da się nieumyślnie tak tego zrobić. Pytałam o to ludzi, którzy u nas byli- oni tego nie zrobili.

Nie takie rzeczy zastawałem po imprezach :D

 

Co do filmu to zwykły kurz i jakiś owad muchopodobny. Dzieje się tak gdy źródło światła znajduje się najczęściej za aparatem a do tego ostrość ustawiona jest na "drugi plan".


  • 0



#5

edoneil.
  • Postów: 17
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Kurz, posprzątaj lepiej mieszkanie a nie tematy na forum wymyślasz  ;p


  • 0

#6

Fafel91.
  • Postów: 6
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

To rods!  :szczerb:  a całkiem poważnie to tak jak napisał Staniq..zwykłe piórko.


  • 0

#7

Wish_You_Were_Here.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

 

Witamy w serwisie Paranormalne.pl

Stanowimy społeczność miłośników zjawisk nadnaturalnych i teorii alternatywnych. Nie boimy się tematów trudnych i kontrowersyjnych.

Wykwalifikowany zespół moderatorów dba o to, aby dyskusje prowadzone były na przyzwoitym poziomie i w miłej atmosferze.

Serdecznie zapraszamy!

Wkleiłam temat, żeby się poradzić, a trafiam na ścianę hejtu i heheszków ;)  Mam Wam pokazać inne filmiki z rzekomym kurzem i piórkami? Spoko, mam ich dziesiątki. Tylko w życiu nie widziałam, żeby kurz latał tam i z powrotem...  :facepalm: Faktycznie, jesteście miłośnikami zjawisk nadprzyrodzonych :D To się dowiedziałam... O reszcie nie macie teorii, bo się tym tak naprawdę nie interesujecie... Kurz i piórko...  :facepalm: Czizas krajst, że pozwolę sobie poprzeklinać... ;)


  • 4

#8

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

Wkleiłam temat, żeby się poradzić, a trafiam na ścianę hejtu i heheszków ;)

 

Ok. co nie znaczy że mamy łykać wszystko jak pelikany. Tym bardziej to Twoje nagranie, które po prostu źle interpretujesz bo wierzysz w duchy i nie dopuszczasz innej wersji niż duch.


  • 0



#9

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

... wielkie dzięki za fatygę ze swoim słit komciem :) Spodziewałam się tego, jak już pisałam ;) Albo jestem chora i tylko wydawało mi się, że pisałam, taką opcję też na pewno bierzesz pod uwagę  :diabel:

Dzięki, ale bardziej słodkie już dawałem i jest mi przykro, że Cię zawiodłem z ilością słodyczy. To, że jest to forum miłośników rzeczy paranormalnych, nie znaczy, że jest to forum idiotów. Zawsze, najpierw zdrowy rozsądek, badanie sprawy, a potem ew. ochy i achy. Nigdy od ochów nie zaczynamy, czego się spodziewałaś (więc o co chodzi?).





#10

Padael.

    Tauri

  • Postów: 1017
  • Tematów: 73
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Masz dziesiątki filmików od października?To twój dom to prawdziwa Mekka nawiedzeń. Czy kurz lata tylko w jedną stronę? Nie wiedziałem, że takie są prawidła sztuki latania kurzu. Co do klaskania, sama naprowadziłaś odpowiedź, stare domy wydają dźwięki przez swoją osłabioną konstrukcję, również przez różnicę temperatur i wiele innych czynników. Jeśli nie trolujesz, jesteś przewrażliwiona.

 

Powinnaś się też podzielić kilkoma swoimi świadectwami pożegnań z bliskimi, Trzeba przyznać, że zjawiska nadprzyrodzone są dla ciebie dość powszechne, dla reszty nie, więc nie dziw się sceptycyzmowi. Jest to forum paranormalne a nie łykaczy wszystkiego co napisze ktokolwiek, pozdrawiam.


  • 0



#11

hubiii p.
  • Postów: 500
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

ja się niedawno ( tydzień temu ) wprowadziłem do mieszkania, gdzie mieszkała jakaś starsza babcia, niestety zmarła po ciężkiej chorobie w tym mieszkaniu ( w pokoju gdzie pracuje ) jak na razie kilka znaków było, napis na moim monitorze - tak jakby ktoś odcisnął matryce tyle że napis utrzymywał się jakies 30s. Ruszające się w kuchni talerze powieszone na ścianie - taka dekoracja, już polowe pościągałem bo się boje żeby dziecku na glowie nie wyladował. No i ostatni moj 10 mies. syn ciagle sie za czyms ogląda jakby po scianach coś latalo.

Dowiedziałem się że ponoć spalenie białej szałwi pomaga oczyscic dom, na razie się z tym nie spiesze bo chciałbym coś złapać ;)


  • 0

#12

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Wbrew wszelkim pozorom na forum jest bardzo wielu sceptyków o czym można się przekonać przeglądając je nieco dłużej-ba sama się do nich zaliczam podobnie jak Panowie powyżej. To pozwala nam krytycznie spojrzeć na przedstawiony materiał a posty wykreowane ,dla jaj' zdarzają sie co jakis czas wiec niech nie zdziwi cie nasza czujność. Znikające <zagubione> przedmioty nie sa czymś co sugeruje interwencje sił nadnaturalnych podobnie jak pękające/zbijające się nagle przedmioty. Sama kilka razy bylam świadkiem tego że cos szklanego ,przesunęło sie' <o czym świadczył dźwięk lekkiego brzdęknięcia> na suszarce do naczyń lub szklana taca nagle rozbryzła sie na setki malych kawałeczków choć stała poziomo i stabilnie w drugim pokoju. Przedmioty mogą sie przesuwać pod wpływem tego co jest na nich ustawione, pod wpływem wlasnego cięzaru i kąta ustawienia. Te materiały maja swoją wytrzymalość i działają na nie rożne naturalne siły czasami rozłożone tak że zmieniają położenie dopiero po jakimś czasie-mają określoną wytrzymałość,sprężystość itd. NIGDY nie przypisywałam tym zdarzeniom żadnych nadnaturalnych czynników.

To co widać na nagraniu wygląda i zachowuje sie jak jakiś mały owad-proszę mi uwierzyc ze mole bywają wszędzie a ten ruch na końcu ,w górę' naprawdę wygladal bardzo owadzio. Jeśli chodzi o niepokój można samemu/samej sobie coś wkręcić niestety. Sama sie kilka razy w życiu na tym złapalam po przeczytaniu dużej ilości niepokojących historii/ zobaczenia niepokojących filmów.


ja się niedawno ( tydzień temu ) wprowadziłem do mieszkania, gdzie mieszkała jakaś starsza babcia, niestety zmarła po ciężkiej chorobie w tym mieszkaniu ( w pokoju gdzie pracuje ) jak na razie kilka znaków było, napis na moim monitorze - tak jakby ktoś odcisnął matryce tyle że napis utrzymywał się jakies 30s. Ruszające się w kuchni talerze powieszone na ścianie - taka dekoracja, już polowe pościągałem bo się boje żeby dziecku na glowie nie wyladował. No i ostatni moj 10 mies. syn ciagle sie za czyms ogląda jakby po scianach coś latalo.

Dowiedziałem się że ponoć spalenie białej szałwi pomaga oczyscic dom, na razie się z tym nie spiesze bo chciałbym coś złapać ;)

Tylko prosze szalwi białej nie pomylić przypadkiem z szałwią wieszczą bo jeszcze jakies nieszczęście z tego będzie xD


  • 1

#13

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Widać się dobraliście, taka paranormalna parka. Jedno widzi duchy a drugie nagrywa jakieś pyłki i oboje myślą że to duchy. Jak w tym mieszkaniu są duchy to je sprzedaj komuś kto zajmuje się realnym życiem a nie urojonymi głupotami.
Co do zgubionych przedmiotów. Po co duchom jakieś materialne rzeczy? I dlaczego znikają zawsze małe rzeczy? Słyszeliście żeby komuś wyparował telewizor albo krzesło?
Teraz się przyjrzałem i to coś na filmiku wygląda na mola lub jakiś inny podobny owad. Takie mole zbierają się w żywności, makaronach, kaszy itp. Wystarczy poszukać w chałupie dobrze.

Użytkownik Wszystko edytował ten post 26.02.2015 - 18:33

  • 0



#14

Wish_You_Were_Here.
  • Postów: 6
  • Tematów: 1
  • Płeć:Kobieta
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

 

... wielkie dzięki za fatygę ze swoim słit komciem :) Spodziewałam się tego, jak już pisałam ;) Albo jestem chora i tylko wydawało mi się, że pisałam, taką opcję też na pewno bierzesz pod uwagę  :diabel:

Dzięki, ale bardziej słodkie już dawałem i jest mi przykro, że Cię zawiodłem z ilością słodyczy. To, że jest to forum miłośników rzeczy paranormalnych, nie znaczy, że jest to forum idiotów. Zawsze, najpierw zdrowy rozsądek, badanie sprawy, a potem ew. ochy i achy. Nigdy od ochów nie zaczynamy, czego się spodziewałaś (więc o co chodzi?).

 

 

Czy ja Cię wyzywam? Nie. Więc proszę mnie nie jechać od idiotów. Zaczynam żałować, że cokolwiek tu napisałam. Myślałam, że macie inne podejście. Na szczęście na PW też odezwało się kilka osób, to krzepi. 


ja się niedawno ( tydzień temu ) wprowadziłem do mieszkania, gdzie mieszkała jakaś starsza babcia, niestety zmarła po ciężkiej chorobie w tym mieszkaniu ( w pokoju gdzie pracuje ) jak na razie kilka znaków było, napis na moim monitorze - tak jakby ktoś odcisnął matryce tyle że napis utrzymywał się jakies 30s. Ruszające się w kuchni talerze powieszone na ścianie - taka dekoracja, już polowe pościągałem bo się boje żeby dziecku na glowie nie wyladował. No i ostatni moj 10 mies. syn ciagle sie za czyms ogląda jakby po scianach coś latalo.

Dowiedziałem się że ponoć spalenie białej szałwi pomaga oczyscic dom, na razie się z tym nie spiesze bo chciałbym coś złapać ;)

Dzieci widzą więcej, niż my. Przyjaciółki syn raz w roku widywał pana, który siadał na lodówce. Przyjaciółka najpierw się przeraziła, że z małym dzieje się coś złego, ale zaczęła pytać sąsiadów i okazało się, że pan pokazywał się w rocznicę swojej śmierci. Potem dzieciak podrósł i przestał go widywać. Odezwij się do mnie na PW, dam Ci sposób na zablokowanie się przed niechcianymi duszyczkami, nie polecam ich prowokować, bo może być różnie... 


  • -2

#15

SoScary.
  • Postów: 22
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Wyobraźnia płata ci figle :-)

 

offtop2.gif

 

Widzę, że nie dociera. Nie masz nic do dodania, nie pisz.

 

Kronikarz


  • 0


 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: nawiedzone mieszkanie, duch, video, paranormalne, strach, obawa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych