Skocz do zawarto¶ci


Zdjêcie

dr Moreira brazylijski lekarz-spirytysta w Wawie i Wroc³awiu 02-03 marca

spirytyzm

  • Please log in to reply
34 replies to this topic

#31

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

Nie zatrzymały się na badaniach z XIX wieku. Mimo wynalezienia różnych metod mierzenia różnych zjawisk, nadal niczego ciekawego nie odkryto.

Piszę o takich ludziach jak ta kobieta, bo innych nie ma. Zjawiska paranormalne nie istnieją. więc nie ma też ludzi którzy by je posiadali. Jedno wynika z drugiego.

Zresztą, już chyba sami paranormalni zwątpili w swoje umiejętności, skoro np. 80% zgłoszeń do fundacji Randiego dotyczy posługiwania się różdżką albo wahadłem.

Spirytyzm był modny właśnie w XIX kiedy wielu ludzi w tym naukowców myślała że to prawda jest. Potem jednak z czasem mnóstwo spirytystów przyłapano na oszustwach, więc czar duchów i tej całej otoczki prysł. Dowiedziono też że poruszanie stołem czy wahadełkiem to ruchy ideomotoryczne, przedmiotami poruszano dmuchając w nie itp.

Mało kto w obecnych czasach będzie kopał ten sam dół po raz kolejny. Czyli mówiąc prosto jeśli sprawdzono że coś jest ściemą to po co po raz kolejny stwierdzać to samo.

Masz 100% racji!|!! W światku naukowym bada sie to co moze pomóc w jakiejś chorobie albo istotnie opisuje naszą rzeczywistość. Jesli jakieś zjawisko nie jest patologiczne lub jest wątpliwe by istniało nie opłaca sie go badac. To jest proste. Dlatego np. zrywy miokloniczne choc sa ciekawym zjawiskiem nie są badane naukowo bo nie sa uznawane za zjawisko patologiczne a więc nie ma grantów ergo nie opłaca sie ich badać. Tak samo tutaj. Zbadanie tych zjawisk może tylko zepsuć opinię naukowcom po za tym wszystko wskazuje na to ze nie istnieją a nawet jesli by istniały to ich potwierdzenie wiele by nie wnioslo bo i tak sceptycy leczyli by sie nadal u lekarzy a otwarte umysły u znachorow czy innych spirytystów. Co do tej kobitki ktora wypluwala fotografie-to ciekawy i znany mi przypadek. Przeczytałam o niej w genialnej ksiażce wyd. Amber ale nie pamiętam już w ktorej. Te fotki które wypluwala naprawdę wygladały szokujaco realistycznie.Inna spirytystka z kolei wypluwala jakieś szmaciane gałganki.


U¿ytkownik Cadavera edytowa³ ten post 03.03.2015 - 00:04


#32

jspirytysta.
  • Postów: 9
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

co do ektoplazmy, jej pojawiania się i znikania wyglądało to mniej więcej tak 

(kilka zdjęć połączonych z badań  Schrenck-Notzinga)

 

co do ciekawych materiałów:
Zjawiska medyumiczne. [Cz.1] – Ochorowicz, Julian (1850-1917)

http://fbc.pionier.n...rzeszow.pl:2254

 

Książka jest w specyficznym formacie DjVu, który wymaga zainstalowania przeglądarki , może to być plugin do przeglądarki internetowej lub aplikacja pod windows
Polecam to ostatnie , czyli aplikacja pod windows http://www.djvu.com..../DjView_4.4.zip (rozpakować i odpalić)
przydatne skróty ekranowe F11 - tryb pełnoekranowy ,pgup,pgdn - zmienianie stron

 

Sam Ochorowicz spirytystą nie był , miał swoją teorię ideoplastii , nie uważał żeby fenomeny były wynikiem działania duchów,  - lecz ludzkiego umysłu,  natomiast sam fenomen mediumizmu fizycznego uznawał za fakt . 



#33

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • P³eæ:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciêtna
Reputacja

Napisano

A wracając do tematu glównego ciekawa jestem jak leczy lekarz spirytysta? Łączy sie z kolegą duchem i prosi by na chwilę opętal pacjenta i powiedział mu co dolega nieszczęśnikowi czy moze po prostu jest charyzmatycznym psychologiem który potrafi wmówić absolutnie wszystko zdesperowanemu człowiekowi?

Ja goraco polecam te dokumenty- pierwszy jest bardzo krótki drugi trochę dłuższy. Polecam wszystkim zwolennikom teorii spirytyzmu

 

 

 

 

A na tym filmuku z ektoplazma prawie nic nie widac a na pewno nie ma tam potwierdzenia ze jest to ektoplazma.


U¿ytkownik Cadavera edytowa³ ten post 03.03.2015 - 00:19


#34

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • P³eæ:Mê¿czyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czyli wygląda na to że duchy robiła z papieru ale w ektoplazme mam uwierzyć że była prawdziwa bo ochorowicz to widział i tak twierdzi.
No sorry ale bym się musiał wczoraj urodzić i nic nie wiedzieć o iluzji żeby to brać na poważnie.
Skoro Ochorowicz uznał że że Tomczykówna produkuje jakieś promienie sztywne to jego relacje tracą dla mnie resztki wiarygodności, skoro nawet na zdjęciu widać jak trzyma tą nić.



#35

jspirytysta.
  • Postów: 9
  • Tematów: 4
  • P³eæ:Mê¿czyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

A wracając do tematu glównego ciekawa jestem jak leczy lekarz spirytysta?

 

http://www.portal.sp...-moreira-w-ntv/




 

Also tagged with one or more of these keywords: spirytyzm

U¿ytkownicy przegl±daj±cy ten temat: 1

0 u¿ytkowników, 1 go¶ci, 0 anonimowych