Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Katastrofa lotnicza pod Erebusem

Erebus katastrofy lotnicze

  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytuł filmu: Katastrofa lotnicza pod Erebusem

Czas trwania: 0:55 min

Polska lokalizacja: tak

Tagi: Erebus, katastrofy lotnicze

Krótka recenzja: 28 listopada 1979 roku samolot linii Air New Zealand z 257 pasażerami na pokładzie zaginął podczas lotu widokowego nad Antarktydą. W wyniku zmiany współrzędnych lotu, o których nie poinformowano załogi maszyna rozbiła się o wulkan Erebus. Nikt nie przeżył tej katastrofy. Kilka godzin po odnalezieniu wraku została zorganizowana "Operacja Overdue". 60 osób wyruszyło w ekstremalnych warunkach pogodowych, aby odnaleźć ciała ofiar i zebrać materiały, na podstawie których można by określić przyczyny katastrofy. Dokument Charlotte Purdy opowiada tę historię z perspektywy czterech policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia.

 

 

 

 

Parę słów ode mnie.

 

Wczoraj trafiłem na ten film na Planete.

Fantastycznie zrealizowany para dokument, w którym wypowiedzi uczestników "Operacji Overdue", przeplatane są fabularyzowanymi scenkami (bardzo realistycznie i profesjonalnie nakręconymi), odtwarzającymi przebieg misji, oraz autentycznymi zdjęciami z miejsca katastrofy.

Główny ciężar fabuły położony jest na przeżycia członków ekspedycji, którzy, w ciągu dwóch tygodni musieli poradzić sobie z zadaniem przed nimi postawionym ale pojawiają się tam również wątki "spiskowe", opowiadające o próbach zatuszowania odpowiedzialności za ten tragiczny wypadek, ze strony Air New Zealand.

 

Dla osób, które chciałyby przed oglądnięciem filmu zapoznać się z tłem wydarzeń, mogę polecić obszerny artykuł z Wikipedii.


  • 4





Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych