Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zagadka ducha z Wem

poznajemy nieznane zagadka duch z wem wem dziewczynka tony orahilly jane churm

8 odpowiedzi w tym temacie

#1

poznajemy nieznane.
  • Postów: 84
  • Tematów: 41
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W 1995 roku pewien mężczyzna wykonał zdjęcie płonącego ratusza w angielskim mieście Wem. Po wywołaniu zdjęcia okazało się, że na fotografii widoczna jest postać dziewczynki, której rzecz jasna nikt wcześniej nie widział. Czy była to Jane Churm, która miała wywołać pożar w Wem w 1677 roku i w nim zginąć? Jakie jest rozwiązanie zagadki ducha z Wem? O tym w dzisiejszym odcinku.

 


  • 0

#2

Kazuhaki.
  • Postów: 589
  • Tematów: 176
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 6
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Do czasu dużo o tym czytałem. Jak dla mnie jest to jedno z bardziej prawdopodobnych zdjęć duchów, ale jednocześnie może to być dym, który się tak ułożył.


  • 0



#3

poznajemy nieznane.
  • Postów: 84
  • Tematów: 41
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kiedyś dość dawno temu też intrygowała mnie ta fotografia ;) A jak odniesiesz się do tego?: http://www.kuxas.com...-wem-ghost.html ?

Dla mnie to dość jednoznaczny dowód, wystarczy spojrzeć na krawędzie kapelusza, których nie udało się zmienić czy usunąć.


  • 0

#4

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6626
  • Tematów: 764
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zdjęcie z duchem wygląda tak:

 

2rpz0vl.jpg

 

... a duch wygląda tak:

 

jfu268.jpg

zdjęcie wykonano w 1922 roku.

 

Zresztą, ten temat był już gdzieś poruszany na forum.


Użytkownik Staniq edytował ten post 10.02.2015 - 20:30




#5

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Zresztą, ten temat był już gdzieś poruszany na forum.

 

 

W tym poście noxili to pięknie wytłumaczył i chociaż obrazków, które wkleił już nie ma, to idzie się domyślić bez nich o co chodzi.


  • 0



#6

Cadavera.
  • Postów: 337
  • Tematów: 3
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 1
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano


 

 

 

 

 

... a duch wygląda tak:

 

jfu268.jpg

Duch wygląda zdrowiej ode mnie 0_0


  • 0

#7

piteroxia.
  • Postów: 1
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Ja uważam że zdjęcie jest prawdziwe ,przyglądałem się na tym bardzo krótko i to mi wystarczyło ,mogę powiedzieć o sobie ze widziałem kilka razy duchy i miałem z nimi do czynienia za małego 


  • 0

#8 Gość_Aplikator

Gość_Aplikator.
  • Tematów: 0

Napisano

Zagadka została wyjaśniona.

 

Wem-ghost.jpg?resize=500%2C343

 

Zdjęcie to wykonał fotograf-amator, Tony O’Rahilly, podczas pożaru, który 19 listopada 1995 roku zniszczył ratusz w miejscowości Wem w Shropshire w Anglii. Po wywołaniu kliszy fotograf twierdził, że uchwycił na zdjęciu obraz młodej dziewczyny ubranej w staromodne ubrania i stojącej pośród płomieni. Szybko pojawiły się plotki, że to duch 14 letniej Jane Churm, która w 1677 roku przypadkiem zaprószyła ogień w swoim domu, co doprowadziło do katastrofalnego pożaru, który objął dużą część miasta i doprowadził do olbrzymich zniszczeń.

 

Tony O’Rahilly zmarł na zawał w 2005 roku. Do końca życia twierdził, że zdjęcie jest autentyczne i nie było w żaden sposób                         modyfikowane.

 

Po 15 latach od wykonania zdjęcia i po 5 latach od śmierci jego autora, Brian Lear, emerytowany inżynier z Shrewsbury, rzucił zupełnie nowe światło na tę sprawę.

Wem-postcard.jpg?resize=475%2C323

Przeglądając gazetę, znalazł w niej reprodukcję pocztówki z 1922 roku. Widać na niej dziewczynę stojącą w drzwiach jednego z budynków na głównej ulicy miasta Wem. Dziewczyna jest zaskakująco podobna do tej ze zdjęcia O’Rahilly’ego, a jej ubranie wygląda również identycznie.

 

Przyjrzyjcie się poniższej animacji – widać na niej oryginalne zdjęcie i zdjęcie z nałożoną dziewczyną z pocztówki. Wprawdzie widać pewne różnice w poziomach jasności i rozdzielczości (które trzeba przypisać samemu procesowi nakładania dwóch zdjęć), to jednak wszystkie istotne punkty idealnie się pokrywają – położenie głowy, oczy, kokarda, pas…

Wem.gif?resize=500%2C343


Użytkownik Aplikator edytował ten post 20.08.2017 - 20:26

  • 1

#9

TheToxic.

    Faber est quisque suae fortunae

  • Postów: 1627
  • Tematów: 59
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Aplikator a niech Cię .... kule biją.

 

Zanim doszłam do wersu, gdzie napisane jest, iż to animacja o mało zawału nie dostałam. Myślałam, że mam przewidzenia, patrzę drugi raz a tu faktycznie zdjęcie się rusza, no o mały włos a zawał murowany :D udało ci się mnie przestraszyć.

 

No i zagadka rozwiązana!








Dodaj odpowiedź



  

Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: poznajemy nieznane, zagadka, duch z wem, wem, dziewczynka, tony orahilly, jane churm

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości oraz 0 użytkowników anonimowych