Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy ziemskie religie przetrwają w obliczu dowodu na istnienie inteligentnego życia pozaziemskiego?

religia pozaziemskie cywilizacje hipoteza kontakt

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Moim zdaniem sprawa jest jasna- żadni kosmici (w formie inteligentnego życia na innej planecie) nie istnieją więc ich odkrycie jest niemożliwe. Suma summarum, nie mogą wplynac w żaden sposób na religię czy życie na ziemi w ogóle.

 

Jeśli istniejemy tylko My, to znaczy, że cały wszechświat został zaprogramowany na nasze przyjście i jest programem. Ten program musiał wtedy stworzyć ktoś, kto prawdopodobnie jest naszym Bogiem, a tak naprawdę jest  programistą, naukowcem, który wraz ze swoim zespołem stworzył alternatywny świat - program, pod który podłącza się umysły zawodników w ramach rozrywki, resocjalizacji, lub kary czy nagrody. Typowy Matrix a my wszyscy leżymy uśpieni na kozetkach, podłączeni do maszyny z programem do którego to została przesłana nasza świadomość. No to wtedy może faktycznie we Wszechświecie istniejemy tylko My ( poza kosmicznymi mikroorganizmami), niczym Simsy w gierce The Sims. Wtedy nasza wiara przetrwa po części, jak każda inna, np. filozofia buddyzmu - wiara w reinkarnację. Bo w sumie taki system nie wykluczałby podliczania dobrych i złych uczynków, zachowań, nastawienia etc. i puszczenia delikwenta z powrotem w wirtualny świat by powtórzył poziom jeszcze raz, by go powtarzał tak długo, aż zrozumie o co come on. Tworzenie idealistycznego świata w którym nie ma zła.


Użytkownik Endinajla edytował ten post 29.09.2016 - 12:51

  • 0



#17

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Dlaczego zakładasz, że jeśli istniejemy tylko my to znaczy, że świat został "zaprogramowany" dla nas? Nie wiem co ma jedno do drugiego.


  • 0

#18

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dlaczego zakładasz, że jeśli istniejemy tylko my to znaczy, że świat został "zaprogramowany" dla nas? Nie wiem co ma jedno do drugiego.

Bo normalnie to wszechświat powinien obfitować w większą ilość stworzeń. Życie potrafi dostosować się i powstać w różnych warunkach, nie tylko tych Ziemskich. W sumie nie mamy możliwości wydostania się poza obręb naszego Univesrum, jest taka teoria, która zakłada, że to co istnieje, istnieje tylko dlatego, że istnieje obserwator. Poza tym, to nasze zmysły i mózg nadają światu takie barwy i wygląd, jakim go widzimy, jakby był hologramem. Wiele elementów wydaje się jakby były zaprogramowane, np. nasze DNA. Czy coś bezmyślnego, przypadek, stworzyłby coś tak zaawansowanego jak Człowiek? Przecież nawet ludzie, wybitne naukowe umysły mają problem ze stworzeniem istoty takiej jak chociażby kot. To znaczy, że jesteśmy głupsi niż przypadek? Zakładam, że tym systemem kieruje jakaś wyższa inteligencja. ;) To ta wyższa inteligencja aktywowała w nas wiarę w Boga. A wiara w Boga powoduje, że ludzie tworzą religie wedle swojej wolnej woli ;)


  • 0



#19

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Albo znacznie prostsze rozwiązanie i dalsze od teorii sci-fi - po prostu powstanie życia samo z siebie jest tak mało prawdopodobne, że tylko na naszej planecie się to udało.


Użytkownik Akuzativ edytował ten post 29.09.2016 - 18:57

  • 0

#20

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Wiem. Tak mówi wiele teorii i łatwo jest w nie uwierzyć, ale... Jak na moją logikę, to... coś tu jest nie tak. Zobacz, jeśli życie przyniosły meteory, to tych aminokwasów lewo i prawoskrętnych musi być mnóstwo. Skądś się musiały wziąć. Poza tym życie tworzy się różnych warunkach, nawet w metanie. Wody w kosmosie jest dużo. Jeżeli na księżycach Jowisza może istnieć życie, to czemu nie może istnieć, na podobnych do Ziemi egzoplanetach? Żyjemy w Edenie, a Eden to Ziemia, jak w tym teledysku ;)

 

 

Dlatego jeśli istnieją obcy, to poza naszym światem. A jeśli nas tak zaprogramowali z jakiegoś powodu, byśmy wyznawali Boga i tworzyli religie, to raczej za bardzo nie wpłyną na nie ;)


  • 0



#21

Akuzativ.
  • Postów: 10
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

ja nie powiedziałem, że nie wierzę w życie pozaziemskie, bo wierzę, wręcz jestem przekonany o jego istnieniu. Po prostu jestem zdania, że jeśli jednak jakimś cudem bylibyśmy aktualnie sami we wszechświecie to prędzej bym uwierzył po prostu w przypadek niż teorie o jakimś matrixie czy innym hologramie.


  • 0

#22

Endinajla.

    Empatyczny Demon

  • Postów: 2169
  • Tematów: 162
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

ja nie powiedziałem, że nie wierzę w życie pozaziemskie, bo wierzę, wręcz jestem przekonany o jego istnieniu. Po prostu jestem zdania, że jeśli jednak jakimś cudem bylibyśmy aktualnie sami we wszechświecie to prędzej bym uwierzył po prostu w przypadek niż teorie o jakimś matrixie czy innym hologramie.

Rozumiem Cię. Ja również wierzę w życie pozaziemskie, tylko, że nie nastawiam się na jedną tylko prawdę objawioną i każda teoria jest u mnie zaliczana do możliwych :D Przerobiłam już samotność w kosmosie, to, że na jeden wszechświat przypada jedna cywilizacja, a jest ich od groma. Wzięłam pod uwagę to, że niemożność spotkania innych cywilizacji polega na tym, że zanim tam doleci od nas sygnał i z powrotem wróci w układ słoneczny to nas już dawno nie będzie - a więc dystans powoduje, że nie potrafimy się odnaleźć. Kolejną opcją było to,że oni żyją w innych równoległych wszechświatach czasowych i są nami z przyszłości. Wierzę również w matrixa, bo jeśli my bawimy się w simsy to czemu 1000 razy bardziej zaawansowana cywilizacja nie zrobi takiego full wypas programu. Holograficzny wszechświat jest całkiem prawdopodobny patrząc na to, że materia to skondensowana energia i na nasze zmysły, jak to mózg upiększa rzeczywistość. Kiedyś nawet wyobrażałam sobie, że w jakimś laboratorium, jakaś wysokorozwinięta cywilizacja stworzyła własny model wszechświata w którym przez przypadek pojawiło się życie, i w ten sposób odkryli, że to już jest konkretna stała, że tak czy inaczej życie się pojawi prędzej czy później. Brałam też pod wzgląd to, że każda cywilizacja, osiągnąwszy pewien krytyczny punkt rozwoju technologicznego, prowadzi do samounicestwienia. Akceptuje nawet taką myśl, że na Ziemi istniała wysoko rozwinięta cywilizacja, a piramidy i religie, to pamięć po niej. 

 

Co by się nie stało to człowiek zawsze będzie wierzył w coś ponad nim, więc religia przetrwa bo jest nieśmiertelna, tak jak ludzka potrzeba bezpieczeństwa i poczucia, że jest ktoś kto czuwa - Bóg. ;)


  • 0



#23

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 

Moim zdaniem sprawa jest jasna- żadni kosmici (w formie inteligentnego życia na innej planecie) nie istnieją więc ich odkrycie jest niemożliwe. Suma summarum, nie mogą wplynac w żaden sposób na religię czy życie na ziemi w ogóle.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Aha, a na Ziemi dlaczego istnieją? Z tych wszystkich tryliardów, biliardów, kwadrylionów(kto wie ile jeszcze) planet, tylko My jesteśmy Twoim zdaniem?
Na ziemi życie istnieje, ponieważ zostało stworzone przez Boga. Nie na innej planecie. Skoro tak, na innych planetach tego życia nie ma. Skoro go tam nie ma, to go nie odkryjemy. Nie wpłynie więc na istnienie na ziemi religii, wiar itp. Oczywiście, ty masz prawo uważać inaczej. Ja wyrażam swoje zdanie na ten temat.

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

 

A Ziemia ma 2016 lat i jest w centrum Wszechświata? GBZP halo kolego, mamy XXI wiek, nie XI.

Akuzativ:

Albo znacznie prostsze rozwiązanie i dalsze od teorii sci-fi - po prostu powstanie życia samo z siebie jest tak mało prawdopodobne, że tylko na naszej planecie się to udało.

Mniej prawdopodobne jest jednak, że powstało ono tylko tutaj.


  • 0



#24

Wszystko.
  • Postów: 10021
  • Tematów: 74
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 1
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Gbzp
A co jeśli Bóg stworzył życie na innych planetach? Kto mu zabroni skoro to bóg.
  • 1



#25

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Ewangelizacja, przy założeniu, że skontaktujemy się z bardziej rozwiniętą cywilizacją odpada. Kościół doskonale zdaje sobie sprawę, że takie numery to tylko z podatnymi na takie manipulacje osobnikami. Watykan by się prędzej pochował po piwnicach, a nie ewangelizował. A co by to zmieniło na Ziemi? Myślę, że nic, za to być może otworzyłoby co niektórym oczy, że nie jesteśmy pępkiem Wszechświata, o czym wielu zdaje się zapominać. To, że Wszechświat tętni życiem to tego to można być prawie pewnym. Przy takim ogromie jest to wręcz naturalna kwestia. Ziemia to tylko pyłek, jeden z kwadrylionów kwadrylionów. Jeśli chodzi o religię chrześcijańską, to wątpię, aby się ludziom nagle odmieniły poglądy, za to już kościół mógłby mieć z tym faktem problem, choć i oni dopuszczają już taki kontakt i nawet głośno o tym mówią. O islamach nie wspominam, bo oni to by zaczęli do alienów walić z moździerzy, ale u nich to normalne już w stosunku do swojej własnej planety, więc co dopiero mówić u nich o innych. Buddyzm i hinduizm za to raczej nie miałyby żadnych problemów z akceptacją. No i kto wie, może narodziłaby się nowa religia, tym razem z kosmitami w roli bóstw?


Użytkownik szczyglis edytował ten post 30.09.2016 - 01:26

  • 1



#26

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Istnienie cywilizacji pozaziemskich jawi mi się jako coś ewidentnie sprzecznego z chrześcijaństwem. Chrystus jest jednorodzony, jest Człowiekiem narodzonym tu, na Ziemi. Nie jest kosmitą!

 

Sprawa UFO wyglądać może na przygotowywany od kilku tysięcy lat projekt zwiedzenia ludności. 


Użytkownik 214284 edytował ten post 25.10.2016 - 19:29

  • 0

#27

szczyglis.
  • Postów: 1174
  • Tematów: 23
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Istnienie cywilizacji pozaziemskich jawi mi się jako coś ewidentnie sprzecznego z chrześcijaństwem. Chrystus jest jednorodzony, jest Człowiekiem narodzonym tu, na Ziemi. Nie jest kosmitą!

 

Jak to nie? Wszyscy jesteśmy kosmitami.

 

 

Sprawa UFO wyglądać może na przygotowywany od kilku tysięcy lat projekt zwiedzenia ludności.

Zwiedzają, zwiedzają. Dużo tu ciekawych miejsc do zwiedzania.


  • 0



#28

214284.
  • Postów: 96
  • Tematów: 5
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Miałem na myśli nie zwiedzanie atrakcji turystycznych, a zwiedzenie (od zwieść) - oszukanie ludzkości. Ludzie są jedynymi inteligentnymi istotami duchowo-cielesnymi we wszechświecie, myślę, że nie ma innych cywilizacji na innych planetach, a tym bardziej takich, których przedstawiciele odwiedziliby Ziemię czy weszli w kontakt z jej mieszkańcami.


  • 0

#29

Maska.

    Entuzjastyczny sceptyk i spiczastonose dulary

  • Postów: 711
  • Tematów: 0
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

W takim razie kto jak nie obcy "zwiedza" ludzkość ? Pewnie iluminaci :facepalm:
  • 0



#30

Lupus28.

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Postów: 641
  • Tematów: 4
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Chrystus jest jednorodzony, jest Człowiekiem narodzonym tu, na Ziemi. Nie jest kosmitą!

W jaki sposób wyklucza to istnienie pozaziemskich cywilizacji?


  • 0




 


Inne tematy z jednym lub większą liczbą słów kluczowych: religia, pozaziemskie cywilizacje, hipoteza, kontakt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych