Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tajemnicze głośne dźwięki nieznanego pochodzenia powróciły do USA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

W centralnej części stanu Oklahoma, w okolicy miejscowości Norman, Edmond i Shawnee, słyszano niezwykłe głośne eksplozje nieznanego pochodzenia. Do zjawisk doszło w czwartek i piątek.

 

Mieszkańcy tej okolicy byli bardzo zaskoczeni tymi odgłosami. Niektórzy sądzili, że ktoś bawi się materiałami wybuchowymi i dokonuje kontrolowanych eksplozji. Jednak eksperci twierdzą, że natura tych zjawisk pozostaje nieznana. Dodają, że łatwiej powiedzieć, czym to na pewno nie było.

 

Mimo, że eksplozja wywołała drżenie ziemi nie było to trzęsienie ziemi. USGS nie zarejestrował w tej okolicy żadnych zjawisk sejsmicznych. Specjaliści uważają, że nie było to też spowodowane szczelinowaniem w celu pozyskania gazu łupkowego, ponieważ grzmoty słyszano nawet na terytorium gdzie nie ma takich instalacji.

 

Zdaniem naukowców nie ma też możliwości, że odgłosy wywołało zjawisko zwane cryoseism, albo lodowymi trzęsieniami. Dochodzi do niego wtedy, gdy woda znajdująca się w glebie szybko zamarza tworząc pęknięcia. Jednak ani w czwartek ani w piątek w Oklahomie nie było ani odpowiedniej wilgotności ani odpowiednio niskich temperatur.

 

Głośne odgłosy niewiadomego pochodzenia są słyszane nie tylko w USA, ostatnio do całej serii tego typu zjawisk doszło również w Wielkiej Brytanii. Wtedy sugerowano, że odpowiadają za to testy jakichś eksperymentalnych samolotów. Być może takie wyjaśnienie może być zaproponowane również w tym przypadku.

 

Źródło: http://zmianynaziemi...a-powrocily-usa


  • 3

#2

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

Kilka rzeczy umknęło tłumaczom...

 

Holland's best guess: It must have been something just above the surface of the earth or in the atmosphere.

 

 

Coś tuż nad powierzchnią ziemi bądź w atmosferze.

Wojsko to chyba najrozsądniejszy pomysł.

 

Holland said the booms occurred on generally regular interval, initially occurring 40 to 60 seconds apart, then about 20 seconds apart.

 

 

Czyli jakiegoś rodzaju regularność, ale równie dobrze mógł to być przypadek.

 

oryginalne źródło:

http://abcnews.go.co...lahoma-28117959


  • 0

#3

Rzeźnik z Blaviken.

    Biały Wilk

  • Postów: 83
  • Tematów: 21
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Kilka rzeczy umknęło tłumaczom...

 

 

Heh, również to przeoczyłem. :)


  • 0

#4

Zaciekawiony.
  • Postów: 8137
  • Tematów: 85
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 4
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Jeśli był mróz, to ziemia pękała od zimna, a dźwięk niósł się daleko i ludzie nie mogli zlokalizować źródła.


  • 0



#5

Zuzełka.
  • Postów: 194
  • Tematów: 2
  • Płeć:Kobieta
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Mnie się też wydaje, że to chodzi o jakiś ruch ziemi... Tylko zaskakujące jest to, że rzeczywiście nie stwierdzono żadnych ruchów tektonicznych. Ale testowanie eksperymentalnych samolotów to też ciekawa opcja wyjaśnienia zjawiska. 


  • 0

#6 Gość_Tankson

Gość_Tankson.
  • Tematów: 0

Napisano

To jest HARP! Takie dźwięki wydaje podobno podczas testów. 


  • -1

#7

Monolith.

    ótta

  • Postów: 1248
  • Tematów: 2
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja bardzo dobra
Reputacja

Napisano

To jest HARP! Takie dźwięki wydaje podobno podczas testów.

 

 

Wykrzyknik przeważnie oznacza pewność, a wyraz "podobnie" przypuszczenie. Twierdzisz, czy przypuszczasz? W każdym razie, jeśli chcesz, żeby ktokolwiek zwrócił uwagę na Twoje słowa, to zastosuj taki mały retoryczny zabieg i poprzyj swoje słowa dowodami, wyjaśnieniami, argumentami.


  • 0

#8

Vaqowsky.
  • Postów: 780
  • Tematów: 12
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

super extra, szkoda, że nigdzie nie można usłyszeć tego dzwięku. W źródle jest sam tekst, w źródle źródła to samo.


  • 0

#9

Universe24.
  • Postów: 831
  • Tematów: 54
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Obce cywilizacje przygotowują się do stabilizacji życia na ziemi? Kalifat, putin?


  • 0



#10

serim.
  • Postów: 70
  • Tematów: 1
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja ponadprzeciętna
Reputacja

Napisano

Mimo, że eksplozja wywołała drżenie ziemi nie było to trzęsienie ziemi. USGS nie zarejestrował w tej okolicy żadnych zjawisk sejsmicznych. Specjaliści uważają, że nie było to też spowodowane szczelinowaniem w celu pozyskania gazu łupkowego, ponieważ grzmoty słyszano nawet na terytorium gdzie nie ma takich instalacji.

 
To samo w sobie się wyklucza sejsmografy wyczuwają drżenie ziemi
2 ziemia cały czas drży

fleksy + tapatalk wi aj pi
  • 0



#11

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

Proszę o podanie źródła do dźwięku.. bo niestety nie ma go nigdzie. 

Jeśli chodzi o ten rodzaj dźwięków, o których wielokrotnie już było mówione na forum to ja jeszcze raz napiszę (bo kiedyś już pisałam), że słyszałam ten dźwięk na Mazurach 25 km Olsztyna (Pasym) latem 2013. Było to dla mnie bardzo dziwne przeżycie, zwłaszcza, że już wcześniej sporo czytałam o tym i bardzo mnie to zaciekawiło. Zawsze chciałam usłyszeć te dźwięki ale nie wierzyłam w to do końca.

Jednak spotkało to i mnie na kompletnym odludziu, 10 km od najbliższego miasteczka, środku nocy w oddali... słychać było własnie takie dziwne niezidentyfikowane dźwięki, o dużej mocy, takie jakby nieziemskie, mechaniczne i nie dało się ustalić skąd dokładnie dobiegają, roznosiły się wszędzie. Trwało to dość długo, nawet nagrywałyśmy to na komórki, ale jakoś bardzo źle to wyszło. Wiem, że bez takiego nagrania moja historia niewiele jest warta... Sama nie wierzyłam w to wcześniej.

Jest jednak coś na rzeczy.. coś dziwnego. Okropnie się wtedy przestraszyłyśmy. Najpierw przed dłuższy czas nie zauważałyśmy tych dźwięków, mimo, że je cały czas było słychać to normalnie rozmawiałyśmy. Tam czasami przejeżdżał pociąg 7 kg dalej i głos się niósł aż do naszego domku. Więc jakoś zajęte rozmową, dzieciaki rozrabiały i nie zwróciłyśmy uwagi na to zjawisko. Dopiero jak dzieci zasnęły, radio zostało zciszone zdałyśmy sobie sprawę,ze to trwało już dość długo, że to na pewno nie jest pociąg i zaczęłyśmy odczuwać niepokój, zwłaszcza jak opowiedziałam koleżance o tym zjawisku. Pokazałam jej wtedy w internecie od razu te filmiki z dziwnymi dźwiękami i ona była tak przerażona,że nasz wieczór na powietrzu natychmiast się skończył. Włączyłyśmy dużo głośniej muzykę aby to zagłuszyć.


  • 1



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych