Skocz do zawartości


Zdjęcie

17 rzeczy, których współczesne dzieci nigdy nie poznają


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#31

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

 

 A w kasę ktoś grał ?

Znaczy -  w dołek?


  • 0



#32

Panjuzek.
  • Postów: 2804
  • Tematów: 20
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

up@ zasady podobne tyle że kasa była pierwsza. Rysowało się linię z prostokątną bramką po środku kto trafił dokładnie w bramkę zbierał wszystko. 


  • 0



#33

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

To nie grałem  w to- ja rzucałem do dołka.

A później trzeba było monetę do niego wpstryknąć palcami.

Pamiętam, że w latach siedemdziesiątych grało się 10-cio 20-to groszówkami . Ciut później złotówkami. A jak kończyłem podstawówkę, to rzucaliśmy dwudziestozłotówkami :D


  • 0



#34

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Komiksowo :D do tej pory mam pare numerow w kartonie :D Monitory od kumputera czarno biale z tuba :D Windows 95' xD Stara seria Star Wars :D Stara Godzilla xD Aparaty na film xD Telefony z pomaranczowym i zielonym ekranem xD Myszki do komputera z kulka xD Pierwsze na swiecie Bionicle z Lego xD Samochodziki z kiosku za 2zl xD Autobusy i tramwaje i drzwiami skladanymi na gumie xD Struganie z drewna karabinow i montowanie na nich gumy do strzelania strzalami xD Samochody Burago MADE IN ITALY xD Gry w automatach takie jak Tekken lub Metal Slug xD radocha z pierwszych gier demo na PC xD Pozadny smak Laysow xD Wypady na kradziez jablek i innych owocow w sadach xD Zbieranie kapsli po piwie xD Tajne skrytki, wynalazki do porozumiewania sie dzieci miedzy domami a znakiem "lansu" posiadanie "łoki toki" z runku xD Czasy gdy noszenie kubot nie bylo obciachem xD Samochody na baterie ktore same w magiczny sposob omijaly przeszkody i nie spadaly ze stolu xD Posiadanie kilku resorakow z otwieranymi drzwiami i gumowymi oponami wiazalo sie z szacunkiem xD walka wymyslona bronia, od mieczy, karabinow po czolgi xD mozna napisac na ten temat ksiazke o grubosci Biblii xD


Użytkownik Cez77 edytował ten post 16.01.2015 - 22:25

  • 0

#35

StatystycznyPolak.
  • Postów: 2570
  • Tematów: 18
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Dziwne że nikt nie wspomniał o modzie na disco polo. Biały miś, mydełko FA :)
Ja pamiętam jeszcze jak przez mgłe rozgrzewające się telewizory po włączeniu typu Rubin.
  • 0



#36

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Tytus Romek i A'tomek!!! Oni kładli podwaliny pod kulturę PRL.





#37

Claire.
  • Postów: 294
  • Tematów: 12
  • Płeć:Kobieta
Reputacja dobra
Reputacja

Napisano

A ja pamiętam czasy bez komputerów, komórek, tabletów... Pamiętam czasy, kiedy ludzie mogli normalnie ze sobą porozmawiać i tej rozmowy nie przerywał co minutę dźwięk komórki, któregoś z rozmówców!  Pamiętam czasy, jak ludzie wpadali do siebie bez zapowiedzi, jak kumple dzwonili domofonem, abym wyszła na podwórko. Jak zawsze po porze kolacji latem wychodziliśmy jeszcze na godzinkę - dwie pobawić się i wszystkie dzieciaki zbierały się na osiedlu.

Pamiętam czasy jak nie było obsesji, że wszędzie czekają na nas zagrożenia, pedofile, narkotyki, pędzące samochody celujące w nas jak tylko puścimy rękę mamy. Pamiętam czasy jak mamy nie były takie przewrażliwione na punkcie swoich dzieci i dawały im więcej swobody.


  • 1

#38

Daniel..
  • Postów: 4137
  • Tematów: 51
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Nr 13 to przesada. Ja ciągle chodzę z gotówką, ani razu nie zapłaciłem w lidlu, m1 czy biedronce kartą. Nigdzie, nigdy nie zapłaciłem kartą i nie planuję tego zmieniać.

Co do tematu to:

-Power Rangers(pierwsza wersja)
-McGyver
-Reporter DeDe(taki żółty z uszami)
-Ulica sezamkowa
-Pan Zulugula, Pan Tik Tak
-Gra telewizyjna na kardridże
-Oranżada za 50gr(po meczu na osiedlu idealna)
-Chodzenie po drzewach(teraz po necie się chodzi)

I co najfajniejsze: jak się chciało z kimś wyjść to się lazło pod okno i krzyczało na głos aż kolega wyszedł :D teraz to sms, fejs, itp..
 


  • 0



#39

Staniq.

    In principio erat Verbum.

  • Postów: 6631
  • Tematów: 766
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 28
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Pamiętam czasy jak nie było obsesji, że wszędzie czekają na nas zagrożenia...

To pewnie opowiadań o Czarnej "Wołdze" nie znasz. Takie urban legends kiedyś było.





#40

pishor.

    sceptyczny zwolennik

  • Postów: 4740
  • Tematów: 275
  • Płeć:Mężczyzna
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Czarna Wołga - lata 70 -te :D Było sie w strachu :D


  • 0



#41

Pomaranczka.
  • Postów: 370
  • Tematów: 4
  • Płeć:Kobieta
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

Kurcze numer 4 nadal mnie obowiązuje, bo moje auto nie posiada usb :(


  • 0



#42

Simba.

    Simbarosa

  • Postów: 441
  • Tematów: 290
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 51
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

W moich stronach Czarna Wołga kojarzyła się z kontrolerami biletów autobusowych, tzw "kanarami" 


  • 0



#43

Cez77.
  • Postów: 186
  • Tematów: 7
  • Płeć:Mężczyzna
Reputacja zadowalająca
Reputacja

Napisano

Czego nie doswiadcza dzieci w czesach wspoczesnych? Jednej rzeczy ktorej nie wygrzebia w kartonie, internecie lub gdzie indziej. To co mamy tylko My. Urodzenie sie w XXwieku xD


  • 0

#44

D.K..

    Semper invicta

  • Postów: 3007
  • Tematów: 2579
  • Płeć:Kobieta
  • Artykułów: 16
Reputacja znakomita
Reputacja

Napisano

  1. Program telewizyjny: Sonda (Kurek i Kamiński -- czapki z głów). Nigdy nikt już nie będzie w stanie zrobić lepszego programu popularno-naukowego w TV.
  2. Gazeta/czasopismo: Młody Technik
  3. Słodycze: kopalniaki oraz groszki w gumowato-plastikowych okrągłych pudełkach z dziurką lub w gumowato-plastikowym, przezroczystym pociągu, w którym lokomotywa robiła za korek.
  4. Napoje: Quick-Cola. Coś jak wspólczesna Coca-Cola waniliowa, tylko gorzkawa. No i Polo Cockta.
  5. Sprzęt RTV: Radmor i kolumny Unitry, które na 3/4 skali głośności wywalały szyby z okien.
  6. Sprzęt inny: Atari 800XL i 30 minut dociskania dłonią kasety w magnetofonie, "żeby się nie wysypało".
  7. Sprzęt sportowy: łyżwy przykręcane do butów i narty Polsport Epoxy.
  8. Faceci mogą pominąć ten punkt: drewniaki i spódnica bananowa.
  9. Gry towarzyskie: oczko (na kasę), piłką o ścianę bloku (tzw. piątki), guma do skakania (10 metrów gumy do majtek i mistrzostwo podwórka moje :) ) oraz  dwa ognie.
  10. Pierwszy samochód: Fiat 125p. Wbrew powszechnemu mniemaniu, bardzo wygodny i absolutnie niezawodny. 
  11. Kreskówki: Załoga G oraz Biały delfin Um czy jakoś tak. 
  12. Bułki z serem lub mielonym w budkach na peronach kolejowych. Mmmm... pycha ;)
  13. Arabela i Rumburak.... czeskie podejście do rzeczywistości

 

No i na koniec absolutny hicior wykrzywiający psychikę jak chyba nic na świecie. Później już nic nie było takie, jak wcześniej. 

 

 

Tak z innej beczki, obserwacja dotycząca zmiany pokoleniowej -- kiedyś skakanek używały dziewczynki, teraz ten sprzęt wykorzystywany jest głównie przez dwustukilowych chłopów na siłowniach :szczerb:

 

P.S. Utyskiwanie grzybów zawsze pozostaje takie samo, niezależnie od epoki ;)


  • 2



#45

wojtekdg.
  • Postów: 10
  • Tematów: 0
Reputacja neutralna
Reputacja

Napisano

Program tv Kwant w czwartki, Było sobie życie, He-man, gazeta Młody Technik.


  • 0


 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości oraz 0 użytkowników anonimowych